Forum Polityka, aktualnościKraj

Piotrowski: Uchwalają za dużo ustaw

Piotrowski: Uchwalają za dużo ustaw

Money.pl / 2011-10-17 11:45
Komentarze do wiadomości: Piotrowski: Uchwalają za dużo ustaw.
Wyświetlaj:
Bernard+ / 188.117.142.* / 2011-10-17 16:22
Panie Piotrowski ma Pan rację. Np działanie sejmu w sprawach rent i emerytur jest przykładem populistycznej hałtury. Czasy się zmieniły a politycy zmieniając system prawa zamiast dostosowywać go uczciwie do zmienionych warunków popsuli go wprowadzając populistyczne wyjątki od powszechnej zasady tak liczne, że generalna zasada obejmuje mniejszość ubezpieczonych. Gdyby Zlikwidowano KRUS i wszystkie pozostałe odrębne systemy zabezpieczenia emerytalnego i objęto wszystkich takimi samymi zasadami w ZUS oraz gdyby oddzielono w ZUS składki emerytalne i rentowe od pozostałych składek to mimo zmniejszającej się liczby płatników a rosnącej liczby emerytów nie byłoby tak dużego deficytu. A już wszyscy zapomnieli, że do systemu ZUS nie wpłynęło kilkadziesiąt miliardów składek umorzonych politycznymi decyzjami państwowym kopalniom, hutom, stoczniom, PKP, Ursusowi i wielu innym uprzywilejowanym emerytalnie pracownikom źle zarządzanych zakładów państwowych. Teraz tych pieniędzy brakuje coraz więcej, bo trzeba opłacać bardzo wysokie i stale rosnące koszty obsługi zadłużenia budżetu.
parle france / 213.241.90.* / 2011-10-17 11:45
Tato wygrałem sprawę,którą prowadziłeś 20lat!!Ja cię głupcze wykarmiłem i wykształciłem na niej..Ile set lat ma ten dowcip,kto wie.

Najnowsze wpisy