Forum Polityka, aktualnościKraj

PiS chce pomostówek dla dodatkowych 300 tys. osób

PiS chce pomostówek dla dodatkowych 300 tys. osób

Wyświetlaj:
kozyk / 77.114.72.* / 2008-12-29 17:12
A jakie są dwuletnie sukcesy rządu PiSdeczek ??
Obniżka podatku PIT ?? chyba dla siebie to zrobili z 40% na 32% bo dla mnie z 19% na 18% to żaden pieniądz! więcej zyskam z ulgi na dzieci ~1100zł głosami PO bo PiS chciał dać 100zł ulgi !!
Teraz PO zmniejsza liczbę pasożytów-emerytów, obniża dochody SBków itp. Także brawo PO
hahahaaa / 213.158.199.* / 2008-12-29 22:42
PeOfilu nie podniecaj się, bo trochę pasożytów jeszcze zostało, więc bądź ostrożny i używaj kondonka w potrzebie.
kozyk / 95.41.93.* / 2008-12-30 12:03
A po co ??
Będzie więcej PeOfilów a mniej PiSdeczek
isael / 81.190.10.* / 2008-12-29 14:40

najważniejszym zarzutem do ustawy o emeryturach pomostowych jest niekonstytucyjny zapis, według którego prawo do pomostówek mają tylko osoby, które pracowały przed dniem 1 stycznia 1999 r. Zdaniem PiS, dyskryminuje on osoby zatrudnione po 1 stycznia 1999 r.

to interesujące podejscie PiS-u, nawet bardzo interesujace, a teraz posłowie z PiS-u i innych stronnictw, przypomnijcie sobie ile to ustaw jest z podobnymi wpisami, ot chociazby ustawa o OFE .
jezeli TK zgodzi się z PiS-owym rozumowaniem, to bedzie tzeba zmieniac wiele ustaw, nawt tych które baardzo PiS-owi sie podobają, moze warto zastanowić się ... czy warto ?
axxel / 83.143.213.* / 2009-01-01 16:35
ustawy o WSI czy inne deubekizacyjne tez maja podobne wpisy, chyba PiS chce stzelic gola do własnej bramki.
laszczyny / 77.254.70.* / 2008-12-29 00:06
Jestem na tak! Pod warunkiem że Jaro będzie je wypłacał z kasy Pisu , dla równowagi proponuję jeszcze duchową adopcję afrykańskich dzieci sierot i niech z Rydzykiem dorzucą się do stoczni - łaskawcy!
nono? / 213.158.199.* / 2008-12-29 22:45
a te "jestem na tak" uzgodniłeś z oficerem prowadzącym?
kuba83 / 87.250.164.* / 2008-12-28 23:01
Skandal. Za kilka głosów to by swoją matkę sprzedali. PiS będzie w przyszłych wyborach pełnił rolę takiej mniej nawiedzonej samoobrony.
dgfs / 83.142.125.* / 2008-12-28 20:34
Wszystkim dajmy pomostówki, najlepiej od razu, niemcy niech robią samochody bo się na tym znają a chinczycy niech z*********** na budowach.
Złotówki wymienimy na eury 1:1, a głosy oddamy na PiS przy następnych wyborach.
Huuuuuraaaa!
podatnik89 / 79.162.62.* / 2008-12-28 20:11
Myśle że ważniejszym problemem sa emerytury dla mundurowych. To śmieszne żeby po 15 latach "służby" przechodzić na emerytury.Trudno sie później dziwić że mamy emerytów w wieku ok 40 lat. Kiedyś czytałem że "mundurowi" będący na takich emeryturach mają je zasłużenie ponieważ z tytułu wykonywanego zajęcia nie są w stanie funkcjonować dalej zawodowo. Troche dziwne ponieważ większość takich osób prowadzi swoje firmy np. transportowe, jest instruktorami lub egzaminatorami w WORD'ach. Prosze Państwa przeciez ktoś pracuje na ich wcale niemałe emerytury a poza tym osoby takie blokuja miejsca pracy dla młodych. A Ci z koleji uciekają do pracy za granicą. UPPS ale się rozpisałem . Pozdrawiam
tez podatnik / 77.112.240.* / 2008-12-28 21:06
Trzeba się zastanowic dlaczego pomimo tak atrakcyjnie wygladajacych przywilejów emerytalnych nie ma zbyt wielu chetnych do służby.... to już rynek wycenił, i wygląda to na równowagę. Gdyby było inaczej byłyby tłumy chętnych na wojskowych i policjantów a nie tysiące wakatów i zagrożony plan uzawodowienia wojska.
badyl L-2 / 87.96.52.* / 2008-12-29 21:22
Za cięzką pracę należy się właściwa zapłata czyli pensja Natomiast emerytura należy się za odpowiednio długi okres pracy. Czy 15 letni okres i wiek 40 lat jest adekwatny do powyższego, to już sami mundurowi negują. PRZYKŁADY TEJ NEGACJI - sztaby naczelne
kochanego wpjska, policji straży pożarnej i granicznej czy więziennej. Tam się idzie na emeryturę w wieku 40 lat, gdy grozi "wywalenie ze służby" o innych przypadkach przejścia na emeryturę w tych organach nie słyszałem
kozyk / 77.114.72.* / 2008-12-29 17:04
A czemu nie ma chętnych do służby ??

BO w ogóle zaczyna brakować ludzi do wielu prac.
Smutna prawda jest taka że coraz więcej młodych jest coraz gorzej wykształcona, czyli po prostu coraz więcej młodych do niczego się nie nadaje ! Ci co jeszcze coś potrafią to albo wieją za granicę albo wybierają lepsze stanowiska niż służba!

A co do samej służby tam też stawia się coraz wyższe wymagania kandydatom, których nie są oni w stanie spełnić. A tych co już przyjmą wysyła się na początek na 2 lata do prewencji.
A młody zdolny wykształcony człowiek naprawdę nie ma ochoty bić się z pseudo kibicami na stadionie!!
przyszły emert 5416 / 83.28.58.* / 2008-12-28 19:31
Moim zdaniem nie ma żadnego uzasadnienia przyznawać kolejnym grupom zawodowym prawo do wcześniejszych emerytur. a jeżeli tak ktoś proponuje to tylko po to aby pozyskać dodatkowy elektorat. Myślę że sami wnioskodawcy uważiają ,że zabiranie pieniędzy jednym i dawanie innym to jest wysoce niesprawiedliwe, Wiek przechodzzzenia na emeryturę w Polsce jest niski ale popatrzmy jakie grupy zawodowe go obnizają.Czy ktoś dysponuje statystyką o srednim wieku emerytów w różnych grupach zawodowych i jaki jest udział procentowy emertów w stosunku do pracujących w tych uprzywiliwanych zawodach, Jestem zdania ,żenależy zrezygnować całkowice z ustalania sztywnego wieku przejścia na emeryturę niech każdy sam o tym decyduje Wysokość emerytury powinna zależeć od kwoty zgromadzonego kapitalu na koncie emerytalnym i wieku przejścia na emeryturę na emeryturę odchodxi młoda osoba mały kapitał prognozowane jeszcze długie życie emerytura np 100zł osoba starsza duży zgr.kapital i krótsze życie otrzyma wysoką emeryturę. Niech każdy decyduje ile pracuje i jaką bedzie miał emeryturę Zrezygnować wtedy też z określania minimalnej wysokości emerytury. Może ktoś kto się na tym zna postara mi się odpowiedzieć
JAW / 87.206.57.* / 2008-12-28 18:29
Za moją forsę. Lekko dysponują cudzymi pieniędzmi. A może by tak za swoje? Np. PiS ufunduje 300 tys wcześniejszych emerytur ze skłądek partyjnych. Tyle, że tych 500 członkiów - nomen omen - niewiele da.
kozyk / 77.113.153.* / 2008-12-28 17:39
Wcześniejsze emerytury ??
Ja proponuje dla PiSdeczek wcześniejszą eutanazję a potem to samo dla reszty nierobów !!
hahahaaa / 213.158.199.* / 2008-12-29 14:56
a co proponujesz PeOfilom - czyżby mnóstwa, młodych i naiwnych d....?
Maluczki igruby / 83.5.152.* / 2008-12-28 17:14
Schowajcie tą fotkę, bo zaraz się ZAJARAM śmiechem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
hahahaaa / 213.158.199.* / 2008-12-29 15:01
te, wykorzystaj grabę! Zpoważniejesz, choć na moment!
Maluczki igruby / 83.5.152.* / 2008-12-28 17:09
Wygląda jak by był nawalony albo naćpany !!!
Kto go ugryzł w tego kinola, a może mu szyba spadła z pierwszego piętra gdy był na parterze.
Lorunia / 87.96.77.* / 2008-12-28 17:03
Panie Przemysławie ! zaskarżyć to trzeba punkt ustawy , który mówi, że trzeba jeszcze pracować w tym zawodzie po 2008 roku ! . Jak tego się nie zrobi to nawet ci co mają staż przed 1999rokiem te 15 lat też nie będą mieli tych uprawnień mimo , że ich staż będzie bardzo duży , bo nawet 45 lat M i 40 lat K. . Gdyby to nie przeszło to taki pracownik musiałby pracować 50 lat w tym kilkanaście lat w szczególnych warunkach . . Zakładając , że ktoś zaczyna pracę po studiach w wieku 25 lat ma przed sobą tylko 40 lat pracy . Czy to jest sprawiedliwe ? A pan premier powiedział , że chce przez tą ustawę aby Polacy dłużej pracowali ! ! ! i ja się z tym zgadzam bo 45 lat to sporo ....Tylko , że premier to chyba myślał o dożywociu na stanowisku pracy dla tych co wcześniej podjęli pracę .
Lorunia / 91.94.202.* / 2008-12-28 19:45
Do kozyk ty mimo wszystko nie odstawiaj leków ! . A zanim się wypowiesz to się zastanów , czy można nazwać nierobem człowieka który przepracował 45 lat i skończył 60 lat . I wreszcie czy to w porządku aby to on ciebie utrzymywał , jak tobie wypadnie pracować tylko 40 lat . To ty jesteś wtedy pasożytem i nierobem , bo to wtedy ten uprawniony do pomostówki będzie ciebie utrzymywał przez 5 lat jak skorzysta z uprawnienia , a jak mu się nie uda przejść wcześniej będzie cię utrzymywał przez 10 lat .
kozyk / 95.41.106.* / 2008-12-28 20:34
Dla ciebie to nawet na leki już jest za późno!!

Jak ktoś pracował 45 lat a ma 60 to lepiej mógł skończyć jakąś szkołę (bo ucząc się do 15 roku życia raczej za wiele to się nie nauczył).
Bogatsze od nas narody pracują do 65-68 roku życia a ty byś chciała zwiać w wieku 55lat i jeszcze przez 30 lat żyć na koszt nas wszystkich i jeszcze dostawać nie wiadomo ile !! i jak tu nie nazwać Ciebie pasożytem ?!
Na emeryturze powinien być CAŁKOWITY zakaz dorabiania a emerytury po przejściu we wcześniejszym wieku głodowo-niskie!!
xD / 89.200.165.* / 2008-12-29 00:27
No a jak masz w przypadku policji po 15 latach masz 40%

A z tym dorabianiem to różnie bywa w.g mnie ktoś chce niech se dorabia mnie tam nie irytuje że gostek w wieku 60 lat co przeszedł na emeryturke ze on sobie chce dorobić i mieć np. dodatkowe 1000-2000 zł

Lecz jeżeli się widzi że ktoś w wieku 50 lat chce emeryturę to to jest ewidentnie ściema że niby spracowany. TRZEBA BYŁO SIĘ UCZYĆ
kozyk / 77.114.72.* / 2008-12-29 16:54
Ja mam kolegę co w wieku 45 lat miał wyliczone 40 lat pracy do emerytury! a raczej nie pracował od 5 roku życia. Pracował 20 lat w służbie granicznej a tam 1 rok pracy liczy się jako 1,5 roku do emerytury.
Teraz dostaje sobie ~2500zł/mc

Ogólnie ja też nie mam nic przeciwko temu że ktoś sobie dorabia na emeryturze.
Tylko problem polega na tym że pracodawca woli zatrudnić emeryta bo za niego są niższe składki do ZUS. A skutkuje to tym że zatrudnia się 40 letnich emerytów tylko dla niższych kosztów pracy a zwalnia zwykłych 40-50-60 latków. Bo są drożsi. I tacy ludzie zostają na lodzie bez pracy, bez perspektyw zatrudnienia "bo się nie opłaca" i bez szans na emeryturę "bo za mało pracowali".
Także zwykli ludzie którzy muszą zapier....... do 65 roku są w dużo gorszej sytuacji na rynku pracy niż młodzi 40 letni emeryci!!!
Lorunia / 91.94.132.* / 2008-12-29 15:33
Do kozyk tu nie chodzi o kobiety ja mówię o mężczyznach i ich stażu ! Piszesz , że ci ludzie są mało wykształceni , to odpowiedz mi dlaczego jakiś tam profesorek czeka z utęsknieniem na przysłowiowego hydraulika , czyżby miał za małą wiedzę bo to tak wygląda i rzeczywiście tak jest każdy jest fachowcem w swojej branży i tego nie zmienisz . a dla mnie jak ty przepracujesz mniej od tego pracownika z 45 letnim stażem to i tak zostaniesz tym pasożytem ! bo każdy pracujący jest potrzebnym ogniwem .A na naszym rynku pracy jest dużo takich którzy oglądają się na to aby tatuś czy mamusia dała na piwko , a samemu pracować się nie chce .
kozyk / 77.114.72.* / 2008-12-29 16:45
Z tymi latami pracy to też tak nie ściemniaj !!!
Każdy jest fachowcem w swojej branży to prawda ale wartość tych branż jest różna.
Bo jak ktoś popracuje 45lat w tesco na kasie za 1200brutto a inny 40 lat jako specjalista w przemyśle za 10000brutto to kto tutaj na kogo pracuje ???
Oprócz lat pracy liczy się przede wszystkim wydajność pracy oraz jej jakość/użyteczność !
Łopatologicznie mówiąc: Profesor raczej więcej wysiłku włożył w swoje wykształcenie niż hydraulik i pożytek z jego pracy też jest większy.
Innymi słowy więcej profesorów może być hydraulikiem niż hydraulików profesorem!
Zamiatanie 45 lat ulic jest (nie urażając nikogo) niestety mniej warte niż 40 lat ich projektowania i nadzorowania budowy !
szlauf / 213.158.199.* / 2008-12-29 22:53
wszystko się mniej więcej zgadza, tj. do momentu, jak ci rura nie pęknie przypadkiem (nie robię w tym miejscy uwagi do twojego lachona, bo on jest jedynie rozkalibrowany przez wielu innych użytkowników).
Lorunia / 79.162.41.* / 2008-12-30 09:04
Nikt na tego pracownika z tak długim stażem nie pracuje bo wystarczy jego składek na pokrycie tych 14 lat przeciętnego życia , oczywiście jak dożyje !i nie musi zarabiać 10000 tys. aby dostać te 700 zł emerytury . Policz sobie ile odłożył a ile ewentualnie może pobrać . Bo po nowemu to kapitał początkowy plus kapitał po 1999 roku podzielony na przypuszczalny okres życia i to jest cała emerytura , która jest jeszcze nie dziedziczona a więc po wcześniejszej śmierci ubezpieczonego przepada.
kozyk / 95.41.93.* / 2008-12-30 12:01
To co piszesz teoretycznie się zgadza, ale w praktyce tych pieniędzy już dawno nie ma. Więc nic nie jest odłożone, nie ma żadnego kapitału początkowego wszystko już dawno jest przejedzone !!

Niestety społeczeństwo się starzeje i coraz więcej jest pobierających a coraz mniej płacących do systemu !!
Przez co po prostu nie stać na utrzymanie tego systemu.

Dobra rozumiem solidarność pokoleń oni płacili to też chcą pobierać kasę ok !! Ale to musi działać także w drugą stronę i dla nas młodych też musi coś zostać a perspektywy dla młodszych są jeszcze gorsze niż dla obecnych emerytów !!
Poza tym statystycznie długość życia się zwiększa więc emerytura również będzie dłużej pobierana!

Trzeba ograniczyć przywileje emerytalne i wydłużyć czas pracy !
Może to i straszne i nie sprawiedliwe, zgadza się, ale niestety nie stać nas na utrzymanie obecnego systemu !!

Najnowsze wpisy