Forum Polityka, aktualnościPolityka

PiS chce reaktywacji Macierewicza

PiS chce reaktywacji Macierewicza

Money.pl / 2008-01-29 20:03
Komentarze do wiadomości: PiS chce reaktywacji Macierewicza.
Wyświetlaj:
obserwator / 2008-01-29 20:03 / Tysiącznik na forum
Marszałek Sejmu winien podać się do dymisji, nie potrafi rozwiązywać problemów, im słabszy rząd tym rola Marszałka winna byc ważniejsza, Marszalek winien byc reprezentantem wszystkich polakow, nie dostrzegam tego, dlatego uwazam ze winien zrezygnować z funkcji i oddać ja skuteczniejszemu politykowi.
Elendir / 2008-01-30 08:23 / Łowca czarownic
Chyba chodziło Ci nie o Marszałka lecz o Prezydenta (który powinien być reprezentantem wszystkich Polaków).
marek19.53 / 83.24.44.* / 2008-01-30 23:56
A Marszałek nie ?
Elendir / 2008-01-31 07:32 / Łowca czarownic
Marszałek reprezentuje Sejm przewodnicząc sejmowej reprezentacji narodu (jednak jest miejsce na pluralizm i Marszałek jest wybierany jako członek formacji politycznej), a Prezydent bezpośrednio reprezentuje Naród. Znasz może konstytucyjną przysięgę prezydenta?

Obejmując z woli Narodu urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji, będę strzegł niezłomnie godności Narodu, niepodległości i bezpieczeństwa Państwa, a dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem.

Dostrzegasz pewną różnicę?

Więc jeżeli ktoś nie wymaga od Prezydenta dymisji w związku z tym że nie reprezentuje wszystkich Polaków, nie powinien jej również wymagać od Marszałka.
obserwator / 2008-01-31 18:40 / Tysiącznik na forum
Elendir nie rozśmieszj mnie, marszałkowie w sejmie i senacie reprezentuja wszystkich posło a pośrednio wszystkich wyborcow. Jeżeli ich siły witalne się wyczerpaly , co widać i słychać, nie będą wladni kierować pracą sejmu i senatu aby uchwalać dobre prawo dla wszystkich wyborcow. Osobiście wyrażam obawę że obecnie marszałkowie , wybrani na posłow z listy partyjnej PO, reprezentuja samych siebie i partię PO a nie wszystkich wyborcow. Minęło 100 dni a dobrego prawa brakuje, widać wyjątkowa nieudolnośc. Marszałkowie winni lepiej się odżywiać aby mieć sily witalne na pokonywanie trudności. Juz dzisiaj pojawiaja się setki inormacj pokazujących że zaczynaja sie trudności nie na żarty. Dalsze chowanie głowy w paisek odsłoni kupry , a to spowoduje że wyborcy się odwroca.
Elendir / 2008-01-31 20:42 / Łowca czarownic

marszałkowie w sejmie i senacie reprezentuja wszystkich posło a pośrednio wszystkich wyborcow.

A co napisałem?

Jeżeli ich siły witalne się wyczerpaly , co widać i słychać, nie będą wladni kierować pracą sejmu i senatu aby uchwalać dobre prawo dla wszystkich wyborcow.

Jakoś wyczerpanie widzę po stronie PiS.

Osobiście wyrażam obawę że obecnie marszałkowie , wybrani na posłow z listy partyjnej PO, reprezentuja samych siebie i partię PO a nie wszystkich wyborcow.

Chyba jesteś niedoinformowany skoro twierdzisz że wszyscy są z PO.

Dalsze chowanie głowy w paisek odsłoni kupry , a to spowoduje że wyborcy się odwroca.

Mam nadzieję że wreszcie się te kacze kupry w pełni odsłonią.

Najnowsze wpisy