Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

PiS chce uwłaszczyć działkowców

PiS chce uwłaszczyć działkowców

Money.pl / 2007-05-23 13:26
Komentarze do wiadomości: PiS chce uwłaszczyć działkowców.
Wyświetlaj:
kris 1 / 77.87.137.* / 2008-05-27 21:45
Dlaczego PZD nie chce powiedzieć prawdy że te podpisy to nie tylko działkowcy ale różni ludzie niemający pojęcia o działkach blisko 600 tys ale kogo?Codzi wyłącznie o stołki bo jak niewiadomo oco chodzi to chodzi o pieniądze dla kierownictwa PZD ciepłe stołki dobre posadki Obecnie Gminy zrzekają się podatku o gruntu a działkowcy i tak płacą tylko nie do gmin a na związek czyli na rzesze kierownictw PZD.
krzyjur1999 / 62.87.186.* / 2009-08-29 23:17
masz w 100% rację
dziadzio / 89.78.99.* / 2009-05-31 22:53
Ciekawy jestem ile tych podpisów to wziętych jest być może z tablic cmentarnych, a ile jest od ludzi którzy nie mają nic wspólnego z ogródkami działkowymi i nigdy na oczy nie widzieli żadnej działki ogrodniczej. Dużo podpisów na pewno jest od towarzyszy. Coś za coś.
działkowiec / 89.78.99.* / 2009-05-28 11:45
Masz Pan rację. Żeby wszyscy działkowcy się zorganizowali razem i poszli pod Sejm z petycją o przyspieszenie uwłaszczenia to na pewno dało by to pożądany efekt i raz wreszcie rozpiepszyli byśmy ten klan komunistyczny. To skandal żeby było tak mafijne zarządzanie Ogrodami działkowymi. Nie wiem czyżby PO było ślepe na problemy ludzkie?
wandziurka / 83.17.82.* / 2009-04-03 14:31
To chyba była kiełbasa wyborcza! Dlaczego PZD ma zrezygnować z takiego ciacha? Ciekawe, w moim ogrodzie dzialkowym w październiku 2008 dostali pensyjki netto: prezes 2.700, gospodarz 1.950, księgowa 2.200 a kasjer 1500. W miesiącach zimowych zarząd pracuje w każdą sobotę miesiąca, a kasjer tylko w jedną sobotę miesiąca ( po 4 godziny). Wyliczyłam,że kasjer na godzinę zarabia 375 zł. Z taką godzinówką zarabiałby na całym etacie 63.000 zł. Pięknie. To według ustawy KR PZD okręgowe Zarządy zatwierdzają wynagrodzenie podległego im Zarządu. Teraz te wszystkie niedowiarki , które są przeciwko uwłaszczeniu działek niech się dobrze przyjrzą... Jeżeli podrzędny Zarząd zarabia takie pieniądze (zatwierdzone przez Zarząd Nadrzędny) to jakie pensje mają na górze??? w KR i OZ. Wiecie już dlaczego tak trzymają się swoich stołków ????
Ludzie ! Nie bądźcie naiwni ! Potem może zapłacimy więcej , ale za swoje. No i wymagać będziemy więcej.
Zarząd w moim ogrodzie to w większości ludzie na emeryturach. Dostają jeszcze taaaaaaakie pieniądze. A jest wielu młodych,którzy nie mają pracy ! Gdyby wiedzieli, że zarobią takie pieniądze ( w okresie letnim to praca 3 razy w tygodniu po 4 godz.) to na pewno wielu byłoby chętnych.
Ale jest tak jak wiele osób zauważyło... komuch komuchowi pomoże. Przecież tej daty osoby mają to mocno we krwi.
ODDAJCIE NAM NASZE ZIEMIE!!! pRACOWALIŚMY NA NICH OD WIELU LAT !!! TERAZ TO PRAWIE ZASIEDZENIE ( MAM DZIALKĘ OD 1980 R. ) DLACZEGO MOŻNA BYŁO WYKUPIĆ MIESZKANIA A NIE MOŻNA DZIAŁEK??? JAK ZWYKLE W POLSCE... SĄ LEPSI I GORSI... ALBO JAK KTO WOLI : LUDZIE I PODLUDZIE? WAŻNI I MNIEJ WAŻNI?
Pozdrawiam wszystkich działkowców czekających na uwłaszczenie.
wandziurka / 83.17.82.* / 2009-04-28 09:19
No i właśnie jesteśmy po zebraniu naszych działkowców ! ! !
Wyobraźcie sobie, że nasz "szanowny" Zarząd posunął się do KŁAMSTWA !!!
Dostał anonim, do którego się oczywiście wypowiedział....
Nasz Prezes zaprzeczył, jakoby mieli taaaaakie penje netto. Niestety zapomniał, że potem podaje preliminarz na następny rok, w którym podane są wydatki na pensje : 140.000,00 ( czyli super pasuje do podanych pensji netto ) bo osobno jest pozycja dotycząca opłat podatków.
I ludzie to łyknęli. Nawet ja. Dopiero w domu to sobie policzyłam .
Cały czas robią ludzi " w konia". A wiecie dlaczego ???
Na naszym zebraniu śrenia wieku działkowicza uczestniczącego w tej komedii to 70 lat :-((
Młodzi ludzie wogóle nie przychodzą . Ale nie dziwię się. Ja do takiego "b....lu" więcej nie idę.
Każdy tylko chciał dorwać się do mikrofonu. I nie ważne co mówi... Aby mówić..
Czekam na uwłaszczenie...
Jak będziemy płacić więcej to może ludzie będą przychodzić na zebrania?!
Pozdrawiam
życzliwa2 / 89.228.225.* / 2009-05-11 15:46
Całkowicie sie z pania zgadzam, siedze w tym od odść dawna , i nie raz ma watpliwosci, ale na troszke inny temat ; czy Okęgowe Zarządy to prywatne firmy gł. księgowych tam pracujacych,bo takie odnosze wrazenie. Moze i za to ktos sie weżmie!!!!
działkowiec / 89.78.99.* / 2009-05-23 20:04
Działkowcy o wszystkich nieprawidłowościach informujcie PO i PIS, bo lewica to to samo co obecne zarządy ROD i cała czapa.Prawnicy z PO i PIS czekają na informacje od działkowiczów, te wiadomości będą przydatne przy podejmowaniu ustawy o uwłaszczeniu działkowców. Listy kierować do klubów parlamentarnych w Sejmie.
Maciek Szczecin / 217.153.158.* / 2008-04-17 18:29
Mam fajną działkę w PZD z altaną, mam 34 lata, mieszkam z rodziną w nowoczesnym bloku, świetnie zarabiam. i teraz - UWAGA - CHCĘ UWŁASZCZENIA, BO BEZ TEGO NIE JESTEM W STANIE INWESTOWAĆ DUŻEJ KASY W TĘ DZIAŁKĘ !!!
Roxi / 83.12.252.* / 2009-07-03 11:20
Ja też mam działkę i uwielbiam tam przebywać, jestem w wieku 33 lat. Nie powiem ciekawa jest ta propozycja ale boję się czy wydołam finansowo żeby ja wykupić. Z tego co wyczytałam jeśli tego bym nie zrobiła to przejmie ją gmina i wówczas będę najemcą - nie będę mogła jej już sprzedać i właściwie bym straciła zainwestowane pieniądze. Tak się zastanawim czy to znów nie jest ustawa dla bogatych.
bigusia / 83.21.63.* / 2008-05-04 19:33
chcę uwłaszczenia wtedy nikt ni nie powie ze po 35 latach mam się wynosić bo na tym terenie stanie następne centrum handlowe
Były działkowiec / 82.160.76.* / 2008-04-17 16:42
Projekt PiS-u zaprzepaszcza ideę Rodzinnych Ogrodów. Teraz mozna dostać w użytkowanie działkę za marne wpisowe i niewielkie opłaty za użytkowanie. Uwłaszczając działkowców zamknie się dostęp do działki wszystkim uboższym, dla których działka niejednokrotnie jest wspar-ciem budżetu domowego. Jest dla nich miejscem czyn-nego wypoczynku, bo nie stać ich na działkię nad jeziorem z domkiem letniskowym, na płatną ochronę. Nie są też pożądanym towarzystwem w gronie właścicieli takich po-siadłości letniskowych. Czy którykolwiek z VIP-ów chciałby mieć w swoim sąsiedztwie użytkownika dojeżdżjącego na swą "posiadłość" dwukołowym lichym wózkiem z nawozem ? Po uwłaszczeniu ogrody działkowe staną się takimi ośrodkami dla majętnych. Niechętnie będą spog-lądać na ubogiego sąsiada, którego nie będzie stać na wybudowanie eleganckiego domku. Niewygodna będzie kupa kompostu koło granicy działki. Zaczną się kłótnie o gałęzie przechodzące przez granicę o miedze itp. Do tej pory sprawy te załatwiała komisja rozjemcza lub zarząd ale po uwłaszczeniu sprawy te trafią do sądów. Przekazywanie działki w użytkowanie z pokolenia na pokolenie i teraz ma miejsce ale nie związane jest z żadnymi sprawami mająt-kowymi. Nawet rezygnacja z działki z różnych przyczyn nie stanowi problemu, bo działka nie stanowi własności dział-kowca. Jakoś do tej pory ustępujacy działkowcy dogadywali się z następcami i zarządem. Prawda że nieraz żal włożo-nej pracy czy wybudowanych urządzeń, ale działkowiec cały czas ma świadomość, że nie jest wieczystym właścicielem i dostosowuje się do tego. Ja sam użytkowałem działkę i gdy zachorowałem nie miałem jej komu z rodziny przeka-zać. Ale bez problemu, po 20 latach użytkowania, przekaza-łem działkę wraz z murowanym domkiem innemu chęt-nemu za symboliczną rekompensatę. Bo cały czas liczyłem się z takim wyjściem i nie było to dla mnie żadnym zasko-czeniem. Działkę po mnie za zgodą zarządu objął biedak podobny do mnie i tak powinno być. Moja propozycja jest taka: pozostawić działkowców w spokoju, a dla tych którzy chcą działki na własność, wytyczyć osobne ogrody i sprze-dawać im tam działki. Wtedy będzie i wilk (PiS ?) syty i owieczki całe. OGRODY RODZINNE DLA RODZIN !
Ktoś może powiedzieć, że mój głos jako byłego działkowca nie liczy się, ale ja naprawdę jestem stroskany o losy ROD. A idea rodzinnych ogrodów działkowych nie ma nic wspólnego z komunizmem; jest po prostu jedną z form pomocy rodzinom w naszym kraju zamieszkałym w ogromnej części przez ubogich. Przeraża mnie wizja kraju w którym nie będzie można zboczyć z drogi czy dojść do brzegu rzeki czy jeziora albo na plażę, bo wszędzie będą napisy "Teren prywatny - wstęp wzbroniony". I druty kol-czaste i uzbrojony strażnik. Chcecie tego ?
kris 2 / 77.87.137.* / 2008-05-27 21:50
marne wpisowe człowieku to kupa kasy ty chyba dalej jesteś działkowcem ale z tej elity ktura teraz rządzi działkami bo co by cię to obchodziło
Henio3 / 217.98.98.* / 2008-06-08 18:06
Przeciętna działka na śląsku to 7.000 zł.Czy to jest dla biednego!
emma33 / 89.151.21.* / 2009-02-17 00:01
działka bez altany z altaną to około 40 zł wzwyż
barbaral / 90.129.234.* / 2008-04-21 20:23
Zgadzam się z Panem i miło że nawet były działkowicz martwi się co dalej będzie z działkami.Jestem prezesem ogrodu i oświadczam że u nas Zarząd pracuje społecznie .Wynagrodzenie otrzymuje tylko księgowy .I to co niektórzy wypisują o wielkich zyskach zarządu mija się całkowicie z prawdą.Myślę że są to tendencyjne artykuły,które chcą wprowadzić zamieszanie wśród działkowców.Jest wsród nas wiele osób które lubią pracować społecznie,a młodzi którzy tak się teraz buntują niech poczekają jak zostaną emerytami i otrzymają emerytury które zmuszą ich do wybierania decyzji ,kupić leki ,czy jedzenie i z czego zapłacić świadczenia.Pozdrawiam Ala
krzysiu2 / 79.186.95.* / 2009-04-21 22:19
Proszę Pani, były działkowiec niech się martwi sobą a nie mną i innymi takimi jak ja działkowcami. Ja temy panu nie winien, że nie chce już uprawiać działki. Tylko uwłaszczenie zrobi porządek z działkami. Bynajmniej po uwłąszczeniu Gmina ich nie ruszy. W tej chwili nie znamy dnia i godziny kiedy działki mogą zostać nam odebrane, bo zmieni się zagospodarowanie miasta. Mi chyba by serce pękło myśląc, że mogę stracić tyle lat pracy na działce.Jestem z tymi wszystkimi co chcą uwłaszczenia. Nareszcie do europy blisko nam działkowcy.
Julian z Lubonia / 62.21.108.* / 2009-06-14 22:50
Zastanowiłeś się, jakie tworzą się koszty przy uwłaszczaniu? Podejrzewam, że mając taką propozycję, nie stać Cię byłoby na opłaty z nią związane. Większość z Was to albo klakierzy PiS-u, albo ludzie, którzy piszą aby pisać, lecz na dany temat nie posiadają wiedzy chociażby w stopniu podstawowym. Tymi swoimi durnymi postami popieracie w pewnym stopniu korupcyjną ustawę PiS-u, szkodząc tym samym starszym działkowcom - dla których ogródek jest sensem życia.
działkowiec / 79.186.95.* / 2009-04-21 22:04
Panie Prezesie proszę nie siać propagandy, tracicie posadki a zwłaszcza zarządy wojewódzkie i krajowy. Te GSY muszą się w końcu skończyć. Mieszcacie w głowach tym działkowcom. Są rózne rozwiązania utrzymania ogródków po uwłaszczeniu / choćby na zasadzie wspólnoty mieszkaniowej/ Jestem starszym działkowcem tj. o dużym stażu i uważam, że pomysł PISU spóżniony jest o 2 lata a to dzięki takim mieszcazcom jak Pan. myślę, że skończy się wrescie ta farsa i komuna zniknie także z ogrodów,
działkowiec / 89.77.102.* / 2009-04-17 23:53
Proszę nie pisać bzdur. Jestem członkiem zarządu ROD i wiem jak Prezes manipuluje. Sytuacja jest tak chora, że w głowie się nie mieści. Prezes zabronił urzędniczce w biurze udostępniać członkom zarządu dokumentów bez jego zgody. Inna rzecz że prezesem jest były komandor wojskowy który pracował w kontrwywiadzie SB. My członkowie zarządu nie wiemy jak prezes zarządza finansami. Pytam jak długo to bagno będzie istnieć i gnębić biednych działkowców.
emma o / 89.151.21.* / 2008-10-21 20:11
jak zarząd R.O.D pracuje społecznie to ja jestem dziewicą po urodzeniu dzieci z powarzaniem działkowiczka
mloda dzialkowiczak / 81.190.79.* / 2008-04-20 20:53
Taka wizje przedstawiaja juz istniejace ogrody dzialkowe .U mnie juz ogradza sie niemal kazda alejke w ogrodach i robi nastepne bramy zamykane na kolejne klucze.Prawie twierdza!!! Ja swoj ogrodek posiadam od 3-ch lat i twierdze, ze jest to prawdziwy "ogrod zakazow". Mala grupa osob zwana Zarzadem,rzadzi zgodnie z obowiazujacym regulaminem sprzed 30 lat czyli lat komuny. Dwa razy w lecie grupa ok.7-12 osob dokonuje kontroli dzialek. Potem sa nagany i pochwaly. I to nazywa sie pomoc dla rodzin ubogich??? !!!
Odchodzi totalna prywata i przyzwolenie niemal na wszystko, ale tylko starym dzialkowcom. "Nowi" dzialkowcy nie maja zadnych praw bytu. Nalezy ich wychowac w duchu pokory czyli sypac kary pieniezne za glupstwa udowodnione lub nie, po to aby "Nowy" spokornial.
A biedacy? Istotnie sa na dzialkach tylko, ze oni nie posiadaja zadnej dzialki jedynie staraja sie pomoc w ogrodzie przy roznego rodzaju pracach, aby otrzymac zaplate i moc przezyc. Wg mnie te tzw ogrody rodzinne to prawdziwy relikt poprzedniej epoki i dlatego nalezy cos zmienic w tym temacie. Dla mnie moze to byc uwlaszczenie tylko czy jest realne?
euromagic / 77.114.137.* / 2008-06-19 12:53
Jestem za mam nadzieje ze jaknajprędzej
Jadwiga Zawada / 83.21.183.* / 2008-04-07 12:45
Jestem za uwłaszczeniem,i to bardzo szybko, najwyższy czas żyć w państwie prawa i prywatnej własności!!!!
dee28 / 62.233.185.* / 2007-06-16 10:18
mam nadzieję że już niebawem skonczy się era pzd (czyt.towarzyszy prl-u)ostatniego bastionu komunizmu!!!
dzialkowicz / 80.51.161.* / 2007-09-16 20:44
jestem za uwlaszczeniem i to szybko !!!
dzialkowicz / 213.199.218.* / 2008-04-17 15:24
jestem rownierz za uwlaszczeniem dzialkowicz
komentator / 83.25.87.* / 2007-08-24 10:41
malolat -czy wiesz co znaczy slowo komunizm? co ty wogole pieprzysz>za malo zjadles,albo za duzo wypiles/
działkowiec / 89.77.102.* / 2009-04-27 22:55
Ale musisz być pierońsko czerwony, że Cię tak ukuło, w dodatku pewno jesteś przy korycie i boisz się że to koryto będzie rozwalone i nie będziesz miał tyle na wódę a może i na baby. Komuniści dawno powinni mieć całkowity zakaz sprawowania jakichkolwiek funkcji i gdziekolwiek. Koniec z SB.
dee28 / 81.219.121.* / 2007-10-29 09:48
Komunizm (łac. communis - wspólny, powszechny) - ustrój państwowy negujący własność prywatną. System ideologiczny, będący modyfikacją socjalizmu, zmierzający do stworzenia społeczeństwa pozbawionego wewnętrznych podziałów ekonomicznych (bezklasowego) i etnicznych (bezpaństwowego), w którym wszystkie środki produkcji znajdą się w posiadaniu wspólnoty.
A jesli chodzi o małolata to możesz tak sobie mówić do swoich dzieci, jeśli je masz:)Panie Towarzyszu.
działkowiec / 89.77.102.* / 2009-04-17 23:55
Brawo, popieram.
ANNA K / 83.3.72.* / 2007-05-23 13:26
Działkowcy też chca uwłaszczenia. Dajcie nam wybór a Pan Kondracki zobaczy jak dużo działkowców zostanie w PZD, w związku zostaną sami działacze. ha,ha,ha,...
Sarbe / 83.15.61.* / 2009-06-26 22:14
Już najwyższa pora na uwłaszczenie,czy jakiekolwiek inne rozwiązanie.
Jak długo mamy utrzymywać tę CZAPĘ?
Co roku rośnie podatek, co roku podwyższane są tzw. dobrowolne acz uchwalone przez
rozmaitych przyd.........ów opłaty na rzecz ogrodu. W moim przypadku w tym roku uchwalono
40 zł. tej opłaty,oprócz ustawowego podatku 15gr.za metr.. Zaznaczam że nie mamy światła,ani wody, że sa to nieużytki,ziemia jest poza wszelką klasyfikacją.Nieopodal boisko,po każdym meczu dewastacje altanek, kradzieże,
zarządu oczywiście to nieobchodzi,a płacic trzeba ,tylko pytam za co?
PERLA 30 / 89.151.21.* / 2009-02-09 20:08
JESTEM ZA UWŁASZCZENIEM . NIEBĘDZIE PZD ŚCIEMNIAŁ ŻE COŚ ROBI DLA MOJEGO DOBRA A W RZECZYWISTOŚCI BOI SIĘ O WŁASNE POSADKI
~~ / 87.205.93.* / 2007-06-13 22:09
Jestem za uwłaszczeniem!
ndi / 212.122.214.* / 2007-05-27 20:05
niech pzd nie miesza to koniec hegemonii kazdy chce uwłaszczenia
nie osamotniony / 83.25.87.* / 2007-08-24 10:25
zyd aron szechter(adam michnik) W Swoich wojazach po swiecie twierdzi ze polacy to stado baranow.czy ma racje/?
ogórek / 150.254.18.* / 2007-05-24 14:50
I słusznie bo idee działkowe w PZD dawno już przeminęły z wiatrem!!!
Poseopwy / 87.206.32.* / 2009-07-19 15:13
Ma Pan świętą rację !Trzeba wrócic do statutu dzialkowego zlożycieli Ogrodów Działkowych.
nie osamotniony / 83.25.87.* / 2007-08-24 10:30
zyd aron szechter(adam michnik) w swoich wojazach po calym swiecie twierdzi ze polacy to stado baranow.czy ma racje?
Pablo123 / 213.158.196.* / 2007-10-29 22:38
Regulamin forum
trzeżwo myślący / 89.77.102.* / 2009-04-29 15:13
Co Ty wiesz o regulaminie forum. Ja mam psa co wabi się Pablo, ale jest mądrzejszy od Ciebie.
starszy pan / 80.50.238.* / 2007-12-21 20:20
jestem dzialkowcem,zdecydowanie za uwłaszczeniem, koniec z komuchami
PIEKNY RYSIO / 78.30.74.* / 2009-05-01 18:18
CO TY PIE......LISZ ZE MILICJA ORMO DOSTAWALI DZIALKI A ZWYKLE ROBOLE TO CO AJAK TAK TO B DOBRZE.MAM DZIALKIE W ZABKACH PREZESEM JEST STARY KOMUCH.NIC NIE ROBI I PIENIEDZY NIEMA.SZYKUJE SIE DRUGI KOMUCH BYLY WOJSKOWY .JAK UWLASZCZA BEDZIE SWITY SPOKUJ
TRUTEń / 77.95.48.* / 2008-04-16 21:18
sam jesteś komuchem skoro masz taką działke ', dostawali je członkowiePZPR ORMO SB MSW LWP MO
Ogórek / 62.69.200.* / 2008-04-10 12:56
PZD dostaje swoją dolę,a mimo to narzuca działkowcom, że pozostałe w ogrodzie pieniądze [oczywiście działkowców] mają obowiązek wydać jak związek nakarze, nie mogą zrobić z nich np.imprezy
na otwarcie sezonu ,bo mimo że są pieniądze to już wedłóg ich przpiśów przeznaczone na inne cele.Słusznie określeni jako MAFIA OGRODOWA.
T Działkowicz / 79.190.205.* / 2009-06-02 17:17
Jestem za uwłaszczeniem poniwaz u nas w Sierosławiu na sektorze I ym Pan Prezesik zakazuje wszystko to znaczy mało żużywac prądu śmieci zabierac ze sobą Gazu nie wolno podłączyć bo podobno Pan Prezes Śliwa nie pozwala gdzie inni już mają gaz i sami na swoj koszt się 77podłączyli /wszystko ma pod kontrolą Jak dziedzic tylko nie widzi sam jaką ma dużą dzialke ( 700 m ) po za działkoą obłożony kamieniami do parkowania samochodu Taka jest władza pana prezesa ty działkowcu za dużo się nie odzywaj tylko się kłaniaj i płać Doś tego szanowny panie prezesie Pozdrawiam działkowicz stary od 25 lat
działkowiec / 89.78.99.* / 2009-06-08 22:12
Te komunistyczne pasibrzuchy prezesy od siedmiu boleści robią podjazdówki pod działkowcami żeby mieć dożywocie w zarządach ogrodów działkowych i kasę. Robią sobie kilka razy w miesiącu zjazdy aby ratować swoje tyłki, i tumanić działkowców zapraszając na spotkania swoich towarzyszy PZPR-u posłów , aby im ratowali ciepłe stołki. Działkowcy nic o tym nie wiedzą, wszystko robi się cichaczem. DZIAŁKOWCY RATUJCIE SIĘ!!!!
Piszcie petycje do Posłów PO i PIS o jak najszybsze uwłaszczenie działkowców.
K****** / 78.30.98.* / 2009-05-21 19:02
UWLASZCZENIE TAK ALE LUDZIE TERAZ NIE MOZNA NIKOMU UFAC TERAZ PIS KIEDYS PZPR I TO JEST PRAWDA ZBLIZAJA SIE WYBORY I OBIECANKI RUSZYLY PELNA PARA MAM DZIALKI OD 1989R.JESTEM ZA ALE TYLKO ZEBY NAS NIE WYCYCKALI JAK W ZABKACH KOCHANY ZARZAD NAWET PALCEM IE KIWNA ZEBY TYM LUDZIOM POMUC
działkowiec / 89.78.99.* / 2009-05-27 21:25
Oni teraz biją się o własne du...... i kasę, bo zanim będzie uwłaszczenie muszą tą szajkę rozliczyć. To nie są zarządy to jest klan PZPR-owski
milannowy / 81.190.111.* / 2009-07-21 22:18
Kupiłem niedawno w Gdyni działkę na ulicy Spkojnej , okazyjnie.Okazuje się że na kilku od lat nikt nic nie uprawia.Mój brat chce taką działkę przejąć zgodnie z opłatami itd.Co się okazało ?
Większość tych jest juz zajeta dla kolegów prezesa.Pewnien gospodarz powiedział mi to wprost.Co zrobić w takim przypadku?
dziadzio / 89.78.99.* / 2009-08-03 01:18
Nie tylko na spokojnej w ogródkach takie rzeczy się dzieją. W ROD im. Mikołaja Reja w Gdyni jest to samo. Tam pod byle jakim pretekstem zabiera się działkowcom działki i przeznacza dla kolesiów. Jeżeli nie wiesz dlaczego to Ci powiem. Żeby prezes był ponownie do żłobu wybrany to muszą na niego głosować na walnym zebraniu wyborcy. Jeżeli jest grupa kolesiów to takiego prezesa wybierze. Przecież prezesi żyją z naszych pieniędzy. Mają pensje, ubezpieczenie w ZUS, które liczy się do emerytury. W ogródkach im. Mikołaja Reja wiceprezesem jest nawet były milicjant, który nie posiada żadnej działki, a działkę ma jego syn który jest policjantem. Ten wiceprezes też bierze kasę, nie mówiąc o jego brutalnym zachowaniu. Nawet swoją koleżankę która kiedyś była radną w Gdyni i rzekomo dużo policji pomagała załatwiać spraw też wynagrodził, bo jej załatwił nie jedną ale 2 działki jedna przy drugiej. Ta radna już powiedziała, że to jak działka budowlana i kiedy ją będzie sprzedawać to będzie mieć dużą kasę. Nie bądź człowieku zaskoczony bo wiceprezesem w Gdańsku w Okręgowym zarządzie ogródków działkowych jest właśnie prezes ROD im. Mikołaja Reja w Gdyni, który z dumą mówi że pracował za komuny jako komandor wojskowy w kontrwywiadzie. To niech Ci da do zrozumienia kto ogrodami działkowymi włada. Prezes w Gdańsku Smoczyński to jego serdeczny kolega. Obserwuj ile działek mają byli milicjanci, zomowcy, SB-eki i inne komuchy. Tymi zaniedbanymi działkami tacy ludzie są zainteresowani. Nawet ten wiceprezes który nie posiada działki ma być teraz odznaczony srebrną odznaką za zasługi dla ogrodu. Widać już dobrą kasę bezprawnie za zgodą prezesa i skarbnika pobrał i za to go będą 29 sierpnia w święto działkowca odznaczać. Taką oto wartość mają odznaczenia działkowca. Ten stary wiceprezes z Gdańska ( który pracował w kontrwywiadzie wojskowym za komuny też ma w Gdańsku decydujący głos komu działkę przydzielić bo on jest opiekunem działek w Gdyni i łazi na inspekcje.
Ziomek. / 81.190.90.* / 2009-12-13 16:04
UWAGA dzialkowicze im. Mikolaja Reja w Gdyni - zapomnijcie o jakimkolwiek uwlaszczeniu! Takiego nie bedzie. Tereny te nie dla was. To tereny wojskowe 80 procent a reszta dka inwetstora zasobnego w gotowke. Takie sa plany prezydenta m. Gdyni. Zadnej prywatnej osobie nie pozwola budowac sie na dzialkach. To tylko dzierzawa do roku 1937 a moze i krocej, potem nastapi wycena kazdej dzialki, pieniadze do razcki i do widzenia. Takie plany ma Gdynia. Ludzie obudzcie sie!Pracownik m. Gdyni.
icfek / 89.78.99.* / 2009-09-29 10:36
Słuszny opis. Ja też mam działkę w tym ogrodzie, i tego rudego SB-eka który jest prezesem dobrze znam. Większego dziada cwaniaka zachłannego na kasę trudno znaleźć. Prezes Dawidowicz mówi. że jemu już nikt nic nie zrobi bo On ma już 89 lat. Taki dziadek to powinien się iść wysikać i pomodlić o szczęśliwą śmierć, bo śmierć będzie miał taką ile krzywd ludziom wyrządził. Oby jak najdłużej zdychał i to pod płotem, bo cmentarza to na taką osobę szkoda.
Obronca / 81.190.28.* / 2010-03-07 09:42
Od dwoch m-cy na terenie Ogrodu Dzialkowego im. M. Reja w Gdyni z Aleji Nr 16 noca wypuszczany jest b.duzy pies, ktory sieje na dzialkach niesamowite spustoszenia. Wyrzadza ogromne szkody, niszczy, gryzie krzewy, drzewa..Byc moze wlasciciel tego zwierzecia nie zdaje sobie sprawy co dzieje sie noca na terenie ogrodu. Na terenie ogrodu jest milosierny samarytanin, kochajacy zwierzeta , sadysta, zdegenerowane bydle, ktory w ramach sasiedzkiej pomocy noca wypuszcza psa na wolnosc. Satysfakcje sprawia bydlakowi jesli ten pies w sposob bestialski zagryza wolnobytujacym kotom. Zwracam sie do wszystkich ludzi dobrej woli - wezmy sie za tego bydlaka, jest latwy do zlokalizowania, znamy jego nr dzialki, znamy dane. Przeciwstawmy sie bezsensownym mordom zwierzat, chronmy je bo za 10-15 lat bedziemy je ogladac tylko w encyklopediach. Mija sie z celem proszenie o wszelka pomoc Zarzad ROd, policje lub straz miejska. Wszyscy ten problem maja w d....
Gucio
stara działkowiczka / 83.2.244.* / 2010-04-09 19:03
Dowiedziałam się , że opłata za działki została w tym roku podwyższona o 2 gr. za metr to np. posiadając 5 arową działkę zapłacimy o 10 zł więcej .To się nazywa dbanie o biednych emerytów i rencistów .Możemy podziękować Kondrackiemu .Będzie miał z naszych pieniędzy na podwyżkę pensji dla siebie i rodziny .Rządzący ulitujcie się i podpiszcie tę ustawę prywatyzacyjną jak najszybciej.
uferma / 89.79.38.* / 2010-03-27 21:53
A przecież macie tam w Zarządzie byłego Milicjanta Ryszarda, który robi patrole nocą. Ten pies jest im potrzebny i kundy też, bo wszystko do zarządu donoszą. Jaki zarząd wybraliście taki macie. Dużo wody jeszcze w Wiśle przepłynie zanim zacofani działkowcy w tym ogrodzie zaczną myśleć o swoich prawach. Przecież ten Ryszard były Milicjant, w Waszym zarządzie nie ma działki i nie jest członkiem Polskiego Związku Działkowców, a Wy go do zarządu wybraliście bo jest potrzebny Waszemu Prezesowi Janowi D. Dobrze, że ja nie mam u Was działki, bo bym się ze wstydu palił. Nie chodzicie na walne to macie. Za 5 lat tego ogrodu już nie będzie.
latka / 178.42.190.* / 2010-05-04 20:19
Zastanawiam się czy to piszą działkowcy i ludzie myślący,czy analfabeci którzy nie wiedzą co to znaczy uwłaszczenie.Napewno nie będą mieć działki w atrakcyjnej dzielnicy miasta,poniewasz zostanie teren sprzedany dla kolegów PIS za funt kłaków.
latka / 178.42.190.* / 2010-05-04 20:32
Bajki dla dzieci opowiadacie PIS razem z PO jeszcze nikt nie dostał nic za darmo, to są jeszcze raz bajki dla najwnych działkowców w całej Polsce.
korner / 178.42.190.* / 2010-05-04 20:12
Zastanawiam się czy to piszą działkowcy i ludzie myślący,czy analfabeci którzy nie wiedzą co to znaczy uwłaszczenie.Napewno nie będą mieć działki w atrakcyjnej dzielnicy miasta,poniewasz zostanie teren sprzedany dla kolegów PIS za funt kłaków.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy