Forum Polityka, aktualnościKraj

PiS: Graś złamał prawo. Tusk: Ufam mu w pełni

PiS: Graś złamał prawo. Tusk: Ufam mu w pełni

Wyświetlaj:
siwy dym / 79.188.238.* / 2009-07-10 13:53
no nie wiem w "moim" państwie miniter jest cieciem , innym melduje się o północy na dywaniku wezwany przez "grubego rycha" itd

czyje jest to państwo ?

teatr bajka z kukiełkami ?
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-07-09 17:15
... dęta sprawa i ten - w/g słów kolejnego pisobolszewika - przestępca jest czysty.

Mnie natomiast interesuje, kiedy w końcu pisobolszewia zwróci zagrabiony narodowi majątek rsw prasa książka ruch. Bo jak na razie, pisowcy widzą drzazgę w oku innego, nie zauważywszy belki w swoim oku. Tacy z nich są żałośni hipokryci, z pierwszym członkiem konusem na czele.
siwy dym / 79.188.238.* / 2009-07-10 13:48
wiesz jak powstała gazeta wyborcza ?
to jest interesujące.
teraz POland / 212.244.186.* / 2009-07-09 17:21

Tacy z nich są żałośni hipokryci

Moim zdaniem sprawa jest poważna, bo "ryba zawsze psuje się od głowy" - czyli w tym wypadku od praktyki stosowania prawa podatkowego. Dla jednych inaczej niż dla innych. Odgrzewanie starych kotletów przyrządzonych wg przepisu "kiedy inni zwrócą zagrabiony majątek" spowowoduje, że smród spalenizny będzie odczuwany bardziej wyraźnie:)
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-07-09 17:28
Ja tam wolę, żeby jednak oddali to co ukradli narodowi polskiemu. Łącznie z dochodami z wynajmu a pewnie będzie tego z 500 mln zł.

I nie wysilaj się. To co graś być może nie stracił wynajmując gdziekolwiek lokal to jest mniej niż promil tego, co pisowcy złodzieje złupili z majątku narodowego.
teraz POland / 212.244.186.* / 2009-07-09 18:09

To co graś być może nie stracił wynajmując gdziekolwiek lokal to jest mniej
niż promil tego, co pisowcy złodzieje złupili z majątku narodowego.

Pomijając to, czy prawdą jest, to co piszesz o rzekomej grabierzy majątku, to wydaje mi się, że próbujesz propagować zasadą - "jeśli kiedyś ukradziono dużo, to nie ścigajmy już innych złodziei". To chyba nonsens. Prawda czasami boli, ale trzeba umieć się z nią zmierzyć:)
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-07-09 18:30
graś komuś coś ukradł? Czy ja, podpisując z kimkolwiek umowę na bezpłatne użyczenie lokalu tej osobie powoduję, że ta osoba cokolwiek kradnie?

To, że pc się uwłaszczyło na majątku narodowym to wiadomo od dawna. I teraz się stroją w piórka czystych jak dziewica. Żenada.
A Kaczorek ma motorek / 85.221.175.* / 2009-07-09 22:33
"PrawdaKtóraBoli" Tak ładnie się logujesz na tym forum a takie głupoty wypisujesz
niewierzący ateusz / 83.27.88.* / 2009-07-09 17:55
ty Prawda zamiast truc na forum POdgrzewanymi kotletami, wyślij lepiej majle o tym grabieniu do ministra sprawiedliwości czumy będącego zarazem prokuratorem generalnym, do ministra schetyny, do szefa bondaryka z ABW wyślij
O! najlepiej wyślij też do Premiera,bo Premier na pewno nic nie wie o tym grabieniu,tak jak nie wiedział o niepłaceniu całości pensji żołnierzom,ale jak się dowiedzieł od dziennikarki to obiecał,że osoboście dopilnuje by zaległości zostały wypłacone,więc jak się od ciebie dowie o tej grabieży to na pewno osobiście dopilnuje by pisowców rozliczyc i POsadzic

nie trac wiec czasu na pisanie odPOwiedzi dla mnie tylko pisz majle do wymienionych wyżej ministrów i Premiera

ps.za radę dziękowac nie musisz
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - _qwert.]
Pol^^ / 213.158.197.* / 2009-07-10 08:53
daj spokuj - ten "obolały' to debil; ale aTwoja uwaga ekstra - zwróć uwagę, że momentalnie pojawia się wniosek o usunięcie :-)) - tak pomiot PRL-u POjmuje swobodę wypowiedzi
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-07-09 18:08
Niestety, uwłaszczyli się niestety w majestacie ówczesnego prawa, które same stanowili!
Ale jeżeli mają choć odrobinę honory, czego się po nich raczej nie spodziewam, tak zagrabiony majątek państwa powinni oddać.
A jak nie oddają, to sami będąc przekrętasami, nie powinni innym zarzucać czegokolwiek.
rozwado / 2009-07-09 16:41 / Tysiącznik na forum
Gras zlamal prawo. Ale jakie prawo? A takie stare prawo ktore mowi "Wanda ni chciala Niemca"."

Co zas do podatku, to przypomina mi on pewien skandynawski podatek. Placi sie go za przywilej mieszkania we wlasnym mieszkaniu (prosentligning). Przyjemnosc wyceniana jest przez Min. Finansow (podobne podatki placi sie za przyjemnosc z seksu domowego, a wiec bezplatnego, podatek za oddychanie swiezym powietrzem itp.). Podatki powinno sie placic wylacznie za pierwotny dochod (np z tytulu pensji, honorarium) a nie np za odsetki, majatek i przyjemnosci itp.
teraz POland / 212.244.186.* / 2009-07-09 16:57

Podatki powinno sie placic wylacznie za pierwotny dochod (np z
tytulu pensji, honorarium) a nie np za odsetki, majatek i przyjemnosci itp.

Może tak, ale w przypadku pana Grasia mamy problem z "umową o niepieniężnym świadczeniu usług". Pytanie moje jest takie: czy można "zatrudnić" pracownika w firmie podpisując z nim taką umowę i unikając w ten sposób całkowicie opodatkowania - np pracownik zarządza firmą, a w zamian za to mieszka w "służbowym" lokalu za eksploatację którego (rachunki za prąd, gaz, wodę itp.) płaci jego firma, jeździ "służbowym" samochodem, jada wraz z rodziną posiłki z "zakładowej" stołówki, chodzi w "służbowych" ubraniach, czyta "służbowe" książki, rodzina jeździ na "służbowe" wakacje itd. Wszystko bez podatku. Każdy kto chociażby z grubsza zna się na prawie (praktyce?) podatkowej wie, że US bezwzględnie wyegzekwuje podatki - patrz. niedawny wyrok NSA, opisany ok. 3 tyg. temu w "Rz", w sprawie nieoprocentowanej pożyczki udzielonej przez jednego kolegę drugiemu - nota bene wyrok kuriozalny jeśli się głębiej nad nim zastanowić. Z wypowiedzi premiera widać jednak, że czasami Temida jest ślepa ... dla kolegów z partii
rozwado / 2009-07-10 00:24 / Tysiącznik na forum
Tu nie chodzilo o machinacje w ramach stosunkow sluzbowych. Mam mieszkanie, chce zeby mi ktos dogladal, daje mu klucze. To zwykla przysluga. Druga osoba moze byc kumplem, czlonkiem rodziny .Tu nie ma przeplywu pieniedzy, Inna sprawa to lot pani prezydentowej do Juraty sluzbowym helikopterem meza.
niewierzący ateusz / 83.27.88.* / 2009-07-09 17:04
od Pana Grasia US nic nie będzie egzekwował, US od egzekwowania 300 zł kary od emerytki,która nie naliczyła 2gr POdatku w kiosku, lub niedopuszczaniu do takich kuriozalnych POmysłow jak nieprocentowana POżyczka dla kolegi.
Uprzywilejowanie funkcjonariuszy partyjnych jest III RP nie mniejsze niż w PRL-u.
teraz POland / 212.244.186.* / 2009-07-09 17:13

nie naliczyła 2gr POdatku w kiosku

Nie naciągaj danych. Chodziło o 6 (sześć) groszy uszczuplonego podatku dla budżetu:) Kara wynisła 500 zł+koszty postępowania (chyba 1500 zł)
niewierzący ateusz / 83.27.88.* / 2009-07-09 17:29
oj czepiasz się strzegółów
Gall# / 213.158.197.* / 2009-07-09 16:04
A ja -przyznam - do pana nigdy zaufania nie miałem, a teraz mam jeszcze mniejsze (!)

Czy pan panie Tusk ma więcej takich ministrów - świadczących wzajemne usługi (nieodpłatnie rzecz jasna) różnej maści biznesmenom?
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - _qwert.]
teraz POland / 212.244.186.* / 2009-07-09 16:01
Jeżeli jeszcze pracownicy Urzędu Skarbowego (koledzy z "firmy"?:) dołączą do głosu premiera i powiedzą - "ufamy mu", to będzie to już dopełnienie realizacji zasady propagowanej przez rząd - "korupcję wypalimy żelazem"

Najnowsze wpisy