Forum Polityka, aktualnościKraj

PiS kokietuje Solidarność: Partia wyrosła z tego ruchu

PiS kokietuje Solidarność: Partia wyrosła z tego ruchu

Wyświetlaj:
Grzegorz002 / 83.3.233.* / 2010-03-03 14:26
Jeśli Pan Śniadek nie rozumie, że związek zawodowy powinien być z dala od rozgrywek politycznych, to wielka szkoda - dla tego związku. Jestem czlonkiem "S" od samego początku i przykro mi, że znowu działacze decydują za zwykłych członków związku. Nic się nie nauczyli z poprzednich lat, gdy związek zastępował partię polityczną. Ale widać ciągnie wilka do lasu. Jeśli będzie tak, jak zapowiada przewodniczący (utrzymywany z naszych składek), to rezygnuję z członkostwa w związku i proszę o oddanie moich składek z ostatnich lat, gdy to właśnie działacze "S" jawnie popierali tylko jedną opcję polityczna dla własnych aspiracji politycznych i lukratywnych stanowisk.
konserwa / 2010-03-03 12:38 / Tysiącznik na forum
To tylko może się, źle skończyć dla PIS. Ani to już ta solidarność a i postrzeganie związkowców zmieniło się. Wydaje się, ze pocałunek solidarności lub innego związku np OPZZ czy ZNP itp to raczej pocałunek śmierci dla politycznego ugrupowania.
MN4 / 217.96.42.* / 2010-03-03 12:01
W SLD jest więcej członków Solidarności niż w PiS. Kto z PiS był w Solidarności?
yuki / 150.254.212.* / 2010-03-03 10:05
I tyle o niezależności związków zawodowych.
Pamiętacie jescze panowie i panie co oznacz skrót NSZZ?
ajjjjjjj / 192.138.116.* / 2010-03-03 09:34
oni obalali komune by do ostatniej krwi bronic ZUSu, NFZtu, wysokich kosztów pracy, swoich stołków. walczyliśmy żeby iść w prawo czy w lewo? bo wydaje mi się że jedyne co się udało to zmiana seniora ze wschodu na zachód.
A.T. / 194.73.38.* / 2010-03-03 09:53
Solidarnosc obalila komune troche przez przypadek. Tak naprawde to byl zwiazek zawodowy, ktory jako taki walczyl przede wszystkim o zdobycze socjalne: prosze np. sprawdzic ile z 21 postulatow Solidarnosci jest typowo wolnosciowych http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,21-postulatow-Solidarnosci,wid,7790140,wiadomosc.html?ticaid=19bda&_ticrsn=3

I zeby nie bylo watpliwosci. Podziwiam i jestem wdzieczny "Solidarnosci" i jej czlonkom za to, co sie udalo dokonac. Jednak caly czas twierdze, ze wyszlo to troche przez przypadek i "Solidarnosc" jest (na pewno obecnie) niczym wiecej jak zwiazkiem zawodowym.
mis72 / 83.24.11.* / 2010-03-03 14:29
I tu masz rację, system sie rozpadał z powodu niewydolności ekonomicznej- część samej komuny widziała to od dawna i wykorzystuując ocieplenie w Rosji chętnie zezwalała i przyśpieszała zmiany. Antykomunista od urodzenia.

Najnowsze wpisy