Forum Polityka, aktualnościGospodarka

PiS kupuje trwanie koalicji za 3 mld złotych

PiS kupuje trwanie koalicji za 3 mld złotych

Money.pl / 2007-06-14 21:44
Komentarze do wiadomości: PiS kupuje trwanie koalicji za 3 mld złotych.
Wyświetlaj:
ssss / 83.15.184.* / 2007-06-15 07:43
Szanuje wasz portal, ale smiesdzni jestescie z takiami tekstami...
neoboy / 2007-06-14 22:46
to przechodzi ludzkie pojęcie, co wyprawia ta koalicja
marek 19-53 / 83.24.20.* / 2007-06-15 08:26
Obniża podatki. To rzeczywiście okropne. Populizm czystej wody, prawda?
bollullos / 2007-06-14 22:05 / portfel / Uznany Muł Pancerny
ocenia wiceszef klubu parlamentarnego PiS Zbigniew Chlebowski - wyłamał się?
tex / 217.172.248.* / 2007-06-15 07:44
przecież On z PO jest :D
marek 19-53 / 83.24.20.* / 2007-06-14 21:58
Najwyższy czas aby polityka prorodzinna stała się faktem.

Jeżeli mówi się, że zmniejszanie obciążen podatkowych jest słuszne, prorozwojowe , to z jakiego powodu to zmniejszenie jest złe.

Rozumiem, z dofinansowanie rodzin z dziećmi jest politycznie niepoprawne. Co innego, gdy dotyczy pary gejów lub psa panienki o upodobaniach zoofilskich (lub owieczki, by nie być oskarżonym o antyfeminizm). To by było cool, takie nowoczesne, europejskie.
maa / 2007-06-15 10:26 / Tysiącznik na forum
Mam, Pisiorze troje dzieci. Wychowałem i wykształciłem je na pewno lepiej, niż twoja rodzina ciebie.
Nie mam ochoty by moje , wykształcone za moje pieniądze musiały spłacać długi zaciągnięte przez pisuariat na rozmnażanie nowej generacji niedouczonych meneli - elektoratu PiS. Czyli długów zaciągniętych w imieniu moim i moich dzieci na następne 4 lata dolce far niente pisuarów, jurnych buhajów i nazistowskich homoseksualistów.

Bo PiS zaoszczędzi na:
1. lekarzach - ludzie będą chorować, bo lekarze wyjadą
2. nauczycielach - ludzie będą niedouczeni przez kiepskich nauczycieli.
3. policjantach, odpowiedzialnych za nasze, nie władzy bezpieczeństwo tzn. nie tych z Geheime Staatspolizei , czyli CBA.

Co się będzie działo, zobacz pisiorku w zachodniopomorskim, gdzie szaleje włośnica. Do twojej wiadomości - weterynarze mają identyczną sytuację, jak lekarze - brak jest tych, co na państwowych etatach dbają o bezpieczeństwo sanitarne. Ciekawe, czy zakład zatruł ludzi, bo państwowe służby weterynaryjne miały wakat?

Głupiejesz coraz bardziej. I zaczynasz robić się się obscenicznie wulgarny.
jackwild / 83.5.37.* / 2007-06-15 16:37
Szalejąca włośnica efektem rządzenia PiS??? Ciekawe spostrzeżenie. A co do długów Państwa, to wydaje mi się, że prędkość zaciągania nowych kredytów w ciągu ostanich 2 lat nieco zmalała, prawda?

A kim ty jesteś maa, że uważasz mnie za menela? Zanim kogokolwiek tak nazwiesz spójrz w lustro.
JAC TAR / 217.70.60.* / 2007-06-14 22:32
To pierwsze powszechne odciążenie rodzin. prezent zostanie wręczony przez skarbówki do końca sierpnia 2008. Każde dziecko za tą kwotę można wyposazyc np. do szkoły. szanowni ekonomiści ile z tej kwoty wróci do budżetu / vat / dochodowy od firm / od osób fizycznych zatrudnionych w firmach handlowych / ok 1/3 - rachunek ciągniony, chyba był na wykładach. oponenci winni stosowac poważne argumenty , nie obarczone złą wolą np. zaproponowac konkurencyjny projekt wydatowania 3 mld na inwestycje w szkolnictwo
marek 19-53 / 83.24.20.* / 2007-06-14 23:30
To jest oczywiste i dlatego nie rozumiem kretyńskiego tytułu notatki - to emanacja nienawiści, złej woli i głupoty.
maa / 2007-06-15 12:22 / Tysiącznik na forum
No właśnie, taką szkołę ekonomiczną od dawna promuje wicepremier prof. dr Andrzej Lepper.
Nie wiadomo dlaczego idioci-wykształciuchy z niego drwią!
marek 19-53 / 83.24.20.* / 2007-06-14 22:13
P.S.

Wydanie pieniędzy z budżetu na ściśle określony sensowny cel nie jest stratą. Budżet państwa z założenia jest mechanizmem redystrybucji dochodów.
bollullos / 2007-06-14 22:11 / portfel / Uznany Muł Pancerny
stary ja się nawet cieszę z tego dofinansowania bo to dla mnie ponad 1000 rocznie więcej. Jednak wiem, jak się nie spłaca długu tylko przejada zarobione pieniądze, potem puka komornik i mówi oddawaj! I myślisz, że kto wtedy będzie oddawał - posłowie? Nie - żeby oddać trzeba zabrać, Pan płaci Pani płaci, Pan płaci, Ci Państwo... tzn. dziś dostaniesz jutro oddasz 2 x tyle w podatkach! A dzieci będziesz musiał posyłać do prywatnych szkół, bo kto będzie chciał za tak marną pensję uczyć. Lekarzy specjalistów, badania itp też odpładnie bo kolejka po państwowe będzie wieloletnia przy takich pensjach...
marek 19-53 / 83.24.20.* / 2007-06-14 22:30
Proszęspojrzeć z drugiej strony. Ma Pan dodatkową stówkę miesięcznie na prywatną wizytę z dzieckiem u lekarza. Zamiast tkwić cały dzień w kolejce załatwia Pan to migiem i w pozostałym czasie zarabia. Jeżeli, daj Boże, dziecko jest zdrowe to wydaje Pan na pierwsze potrzeby lub zbytki.
3 mld które trafią na rynek też nienajgorzej podkręcą koniunkturę.

To pierwsze sensowne pociągnięcie podatkowe od kiedy pamiętam. Zasiłki demoralizują, ulgi podatkowe na dzieci mobilizują.
maa / 2007-06-15 15:38 / Tysiącznik na forum
"...3 mld które trafią na rynek też nienajgorzej podkręcą
koniunkturę..."

Tylko skąd 3mld? Zakładam, że dla pisiorów 1+1=2 wciąż obowiązuje.
Otóż są następujące możliwości:
1. zwiększony zostanie dług publiczny (obligacje)
2.zwiększone zostaną podatki
3. zmiejszone zostaną wydatki - ciekawe komu pisuariat zabierze? Chłopom? Rencistom? Emerytom? Nie, im nie, to ich elektorat.
Zabierze pracownikom budżetowym, wyłączywszy posłów, CBA, IPN i urzędników ministerialnych.
4. Dodrukuje pieniędzy - tylko czy uda im się odzyskać wcześniej RPP, umieszczając np. pańskiego brata? Może tym odzyskaniem zajmie sie CBA i IPN? Bo póki co, są tam wykształciuchy, nie bardzo wierzące w geniusz braci Kaczyńskich...
jackwild / 83.5.37.* / 2007-06-15 16:44
5. wzrost koniunktury => wyższe dochody z Vat => możliwość zmniejszenia obciążeń obywatelom. zakładam, że dla maa 2+2=4
maa / 2007-06-15 11:43 / Tysiącznik na forum
cudowny sposób mnożenia pieniędzy! Takie perpetuum-mobile?

Może zaaplikujmy państwu więcej tego dobrego?

Nawet Gilowska nie jest taką idiotką, by tak argumentować...

Ja się pytam, z jakich pieniędzy budżet zrezygnuje, by dać te ulgi?!
Na kogo nałożone zostaną dodatkowe podatki, by to sfinansować?
Za ile miliardów wyemitowane zostaną obligacje?
Komu z pracowników budżetu odmówi pieniędzy? Nauczycielom kształcącym dzieci? Zwykłym policjantom?
Lekarzom?
I wszystko po to, by paru s-k-u.... pozostało następne 4 lata na sutym wikcie finansowanym przez podatników?
Mr B. / 83.6.65.* / 2007-06-15 00:08
To zależy jak będą rozliczane - jeśli za konkretne zakupy to ok, ale jeśli za dziecko, to będzie tak jak z becikowym, że w większości przypadków idzie na komórke czy dvd... a takie 3mld nakręcą co najwyżej inflację... ale co tam, dodrukuje się trochę i będzie git.
TaS / 2007-06-15 00:58 / Tysiącznik na forum
hmmm. jestem zwolennikiem tej ulgi mimo, ze kompletnie nic na niej nie skorzystam. Mam też wrażenie, ze Pan Jan Osiecki albo z zasady musi pisać, że koalicyjne pomysły są złe, albo nie ma dzieci i zazdrości.

Problem dotyczący dziury budżetowej został jednak słusznie poruszony. Przeraża mnie sytuacja w której zwiększa się wydatki, a zmniejsza dochody. Logicznym byłoby te 3 miliardy przesunąć z czegoś innego - proponuje zlikwidowac mase stanowisk a agencjach skarbu państwa i WRESZCZCIE złamać siłę górników i rolników. NIech Ci pierwsi przestaną wyciągać ręce do państwa i przejadac zyski, a Ci drudzy uczciwie jak wszyscy obywatele niech płacą składke zdrowotną... i ZUSI, a nie KRUSIK :)

Becikowe i inne socjalne przywileje powinny zostać zlikwiodwane.

NAwet kto wie czy do tej kwoty nie powinno być doliczane becikowe, wlasnie na zasdadach ulgi od podatku, a nie kasy w rękę - oznaczałoby to efektywniejsze wykorzystanie tej kwoty (bardziej szanuje sie pieniądz zarobiony niz "dostany")...

oby nam budzet nie pękł był...
marek 19-53 / 83.24.20.* / 2007-06-15 08:20
Proszęmi wyjaśnić czemu budżet nie pęknie przy obniżce składki rentowej lub obniżce podatku a pęknie, gdy będzie to rzeczywiste obniżenie podatku dochodowego. Czy tylko dlatego, że nie adresowane do wszystkich?
A.T. / 83.18.191.* / 2007-06-15 08:47
Może pęknąć, jeżeli te wszystkie obniżki i ulgi wystąpią jednocześnie bez zmniejszenia wydatków budżetowych. Żeby zrównoważyć budżet, trzeba gdzieś znaleźć pieniądze. A prawdopodopobnie będzie to dalsze zadłużanie albo zwiększenie innych podatków lub akcyz. Tu jest ukryty cały problem i źródło niepewności, bo o zmniejszaniu wydatków jest cisza.
Cspostrzegawczy / 2007-06-15 09:44 / Tysiącznik na forum
przeciez ulgi na dziecko to zmniejszenie podatków - o to cały czas wszyscy liberałowie walczą , a teraz martwią się o deficyt - prosze zaufac Gilowskiej - deficyt jest pod kontrolą.
A.T. / 83.18.191.* / 2007-06-15 10:48
Ja jestem za ulgami i małymi podatkami. Trzeba jednak pamiętać, że by mniej zabierać, trzeba też mniej wydawać albo gdzieś pożyczyć. Podatki muszą być obniżane RÓWNOCZEŚNIE z wydatkami. Inaczej jest to działalność szkodliwa na dalszą metę. Cudów nie ma - rachunek musi się zgadzać !

A jeżeli chodzi o deficyt i jego kontrolę, to dopóki jest dodatni, dopóty zadłużamy się coraz bardziej. I tu też cudów nie ma - ktoś to będzie musiał spłacić.
Cspostrzegawczy / 2007-06-15 11:02 / Tysiącznik na forum
nie jest konieczne zmniejszanie wydatków ( choć zapewne wskazane są oszczędności), bo dochody się zwiększają i ten przyrost dochodów zostanie zmnieszony poprzez ulgi na dzieci. Mogę się założyć , że w przyszłorocznym PIT -cie zapłacisz więcej podatku niz w tym mimo, że odpiszesz sobie na dziecko, ale procentowo będzi to mniej.
A.T. / 83.18.191.* / 2007-06-15 11:36
"nie jest konieczne zmniejszanie wydatków "
OK. Czy zatem wskazane jest ich zwiększanie, jak to się dzieje w projekcie budżetu ? Tym bardziej przy dodatnim deficycie ?

"Mogę się założyć , że wprzyszłorocznym PIT -cie zapłacisz
więcej podatku niz w tym mimo, że odpiszesz sobie na dziecko, aleprocentowo będzi to mniej"
Możliwe. Ale przy okazji zadłuże się u wierzycieli państwa, i w przyszłości będzie to trzeba zapłacić z odsetkami. Zatem całość odwlekam w czasie i powiększam potencjalne problemy.

To jest mniej więcej tak jakby brać tabletki przeciwbólowe mając zepsuty ząb, zamiast pójść do dentysty. Przez chwilę jest OK, ale potem problem wraca zwielokrotniony. W przypadku budżetu jest jeszcze gorzej, bo ten ból zęba mogą odziedziczyć moje dzieci....
Cspostrzegawczy / 2007-06-15 13:11 / Tysiącznik na forum
nestety tu się mylisz - raptowne oddanie długu byłoby schłodzeniem gospodarki oraz powodowałoby gwałtowne protesty społeczne.
Czekanie do momentu gdy stały deficyt, bedzie procentowo mały by z niego zrezygnować jest właściwe.
Kotwica jest ustawiona na 30mld i to przy stopnowym wzroście budżetu jest z roku na rok coraz mniejsze procentowo zadłużanie.
Oczywiście może się okazać, że wzrost bedzie niedoszacowany - tak jak w tym roku i zadłużymy sie mniej, co z czasem przyśpieszy zrównoważenie budżetu.
A.T. / 83.18.191.* / 2007-06-15 13:49
Ja nie postuluję oddania całego długu na raz, tylko zaprzestanie zadłużania się. Jeśli nie zrobić to w czasie prosperity, to kiedy ? Jak będzie dekoniuktura ? Z czego wtedy będziemy oddawać?

Proszę pamiętać 2 rzeczy:
1) Wzrost kiedyś zmaleje lub skończy się.
2) Odsetki cały czas rosną - dług rośnie, a nie maleje.
A.T. / 83.18.191.* / 2007-06-15 14:19
Miało być "Jeśli nie zrobić tego w czasie prosperity" Przepraszam za błąd językowy.
fgdxv / 83.13.52.* / 2007-06-14 21:44
moze ciecia z pensji lekarzy
lorunia / 91.94.163.* / 2007-06-15 09:44
Każda pomoc dla rodziny jest dobrą inwestycją . Lepsze warunki życia wpłyną na lepszą edukację dzieci . Stworzą się lepsze warunki życia biednych rodzin wielodzietnych . Zależy nam przecież bardzo na zwiększeniu liczby urodzeń , a to posunięcie może też przyczynić się temu zagadnieniu . Za parę lat docenimy to na pewno !
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy