Forum Polityka, aktualnościPolityka

PiS może rządzić samodzielnie

PiS może rządzić samodzielnie

Money.pl / 2007-10-06 12:06
Komentarze do wiadomości: PiS może rządzić samodzielnie.
Wyświetlaj:
Pipek z gumy / 62.233.134.* / 2007-10-08 14:59
Niech rządzą, na zasadzie daj małpie brzytwę.
Obserw / 213.158.196.* / 2007-10-07 22:01
Spróbujcie na Wirtualnej P. zamieścić post pro PiS-owy;
przechodzi 1 na 10. Na próbę wysłałem 3 pochawlne dla platfusów - przeszły wszystkie! Na Onecie jest podobnie - niby nic nowego, a jednak b. smutne...
KoP / 2007-10-08 17:50 / Bywalec forum
masz rację, tamtejsi moderatorzy to debile rodem z minionej epoki. Na interii i TVN24 jest podobnie.
Dla nich liczy się jedynie słuszna racja, proPO lub proLiD.
no name / 194.242.62.* / 2007-10-08 13:05
Włącz TVP też będzie Ci b.smutno...

Życie nie jest sprawiedliwe, a pisuary dopiero pracują, żeby zawsze, ale to zawsze było Ci wesoło.
Na wschodzie osiągnięto, to za pomocą dużej ilości alkoholu u nas na razie Kaczor Pierwszy próbuje to robić za pomocą potrząsania paluchem i gróźb (...że to My, a to oni, że będzie wieczny grudzień itd.), ale kto wie, może kiedyś sięgnie po jakieś sprawdzone środki.
majorka9 / 89.76.228.* / 2007-10-07 10:25
jasne na wyspach pernambuko
buss-man / 83.14.240.* / 2007-10-07 00:00
Nie podoba mi się polityka PiS-u. Niby zgodziłbym się na wyższe podatki, to jednak nie oddaję głosu w wyborach parlamentarnych za darmo. Coś musi być za coś. Chcę likwidacji wszystkich składek ZUS-owskich, zdrowotnych i innych obowiązkowych opłat od strony pracownika i pracodawcy. Chcę, żeby wydatki publiczne pochodziły tylko z podatków. Polityka społeczna (solidarna) jest do d...
maa / 2007-10-06 21:58 / Tysiącznik na forum
Już nie. Już są sondaże pokazujące równowagę.

Swoją drogą ciekawe, że "Wprost" tak walczy o PiS. Czy to siła haków na właścicieli, którymi straszy PiS? W końcu to byli pupilkowie PZPR...

Sondaż bardzo łatwo sfałszować, wystarczy nierzetelnie wybrać próbkę do ankietowania , np. mając bazę ludzi po 60-ce podzwonić więcej do nich...
Agit / 80.238.110.* / 2007-10-07 10:45
Może i dobrze że PiS chwali się takimi wynikami sondarzu. mobilizuje to tylko ludzi głosujących na PO do oddania głosu w wyborach.
bvcx / 83.20.62.* / 2007-10-06 23:03
Maa sondaż na który ty sie powołujesz pochodzi z TVN i będziesz może udawał naiwnego że niewiesz po kogo on był robiony
no name / 89.76.187.* / 2007-10-06 20:24
...bo władza absolutna deprawuje absolutnie.

Na razie PiS stwarza chociaż pozory, że kieruje się dobrem ludzi (wyborców), a jak dostanie przyzwolenie na podejmowanie decyzji tylko we własnym gronie, to już nie będzie śmieszno, ale wyłącznie straszno...
pchelek / 2007-10-07 00:07 / Tysiącznik na forum
jak za Stalina
majorka9 / 89.76.228.* / 2007-10-07 11:02
naszczescie nie wiesz jak bylo za Stalina, ale wiem ze za Stalina nie puscil bys glosnow domu baka!
Elendir / 2007-10-07 21:42 / Łowca czarownic
Nie od razu Rzym zbudowano...
ja_ / 78.131.148.* / 2007-10-07 00:43
Może nie, jak za Stalina. Ale retoryka i myślenie Kaczyńskich do złudzenia przypomina Gomółkę. Ta sama strategia okopanej twierdzy, walka z prywaciażami, odcięcie od świata zewnętrznego. Tylko patrzeć a zamkną granice, żeby czasem ludzie nie zobaczyli, że można żyć inaczej. Oni po prostu boją się ludzi myślących samodzielnie. I jeszcze te przemowy Wodza. Po prostu Wiesław, nowe wraca!
Elendir / 2007-10-06 16:35 / Łowca czarownic
PiS wybrał moment wyborów wedle koniunktury gospodarczej. To nic, że w dużej mierze na kredyt (zadłużenie Polaków rośnie jak na drożdżach). A PO popełniło błąd zgadzając się na to bez wyjaśnienia np. sprawy Kaczmarka. To były decyzje strategiczne których odczujemy konsekwencje.

Może jednak warto by wygrało PiS? Za 2-3 lata rozpocznie się recesja, z którą nie będzie w stanie sobie poradzić. Wtedy może szok będzie na tyle silny, że następnym razem już ta partia nie wejdzie do sejmu. A tak, jeżeli jednak to nie PiS będzie w rządzącej koalicji, po recesji znów dopchają się do władzy. I będą trzymać się władzy jak rzep psiego ogona.

Może faktycznie społeczeństwo zdążyło już zapomnieć co to jest kij, że trzeba przypomnieć?
KoP / 2007-10-06 17:16 / Bywalec forum

zadłużenie Polaków rośnie jak na drożdżach

konkluzja nieco śmieszna, bo zadłużenie polaków należy do najmniejszych w UE.


Za 2-3 lata rozpocznie się recesja,

a może już się zaczęła?, choć prawdopodobnie do roku 2013 (obowiązujący budżet UE) nic takiego nam nie grozi. Jest tylko kwestia odpowiedniego wykorzystania unijnych pieniędzy. A jeśli do koryta dopcha się LiD lub PO, to takich inwestycji jak most Siekierkowski w W-wie będziemy mieli na pęczki.
pchelek / 2007-10-07 00:08 / Tysiącznik na forum
a co ci most siekierkowski przeszkadza - mieszkasz tu >>>>>>>>>>>
Elendir / 2007-10-06 17:28 / Łowca czarownic

zadłużenie Polaków rośnie jak na drożdżach

konkluzja nieco śmieszna, bo zadłużenie polaków należy do najmniejszych w UE.

To prawda, zadłużenie Polaków należy do najmniejszych w UE. Podobnie jak ceny nieruchomości należą do najmniejszych w UE. Ale czy z faktu że coś jest najmniejsze ma wynikać że nie może rosnąć? Coś Twoja logika szwankuje.

Jeszcze o recesji. Poczytaj może coś o ekonomii (innego może niż dzieła Marksa). Dowiesz się że okresy koniunktury przeplatają się z okresami recesji. Że jest to powszechne. I że zakładanie iż w Polsce to tylko będzie koniunktura w gospodarce jest cokolwiek naiwne.
KoP / 2007-10-06 19:47 / Bywalec forum


Jeszcze o recesji. Poczytaj może coś o ekonomii (innego
może niż dzieła Marksa). Dowiesz się że okresy
koniunktury przeplatają się z okresami recesji. Że jest
to powszechne. I że zakładanie iż w Polsce to tylko
będzie koniunktura w gospodarce jest cokolwiek naiwne.

tak, tylko to żadnym wypadku nie zależy od Ciebie i Twojego widzi mi się. Póki co i na razie nie ma większych widoków na recesję, mamy zbyt wiele unijnej kasy do wydania i zbyt wiele ważnych projektow do zrealizowania. A z Marksem i ekonomią socjalistyczną mi tu nie wyjeżdżaj, bo to raczej Twoi idole z Kwasniewskim na czele byli jej specjalistami.

Podobnie jak ceny nieruchomości należą do
najmniejszych w UE. Ale czy z faktu że coś jest
najmniejsze ma wynikać że nie może rosnąć? Coś Twoja
logika szwankuje.

jeśli szwankuje czyjas logika, to raczej Twoja, bo ceny nieruchomości, w przeciwienstwie do zadluzenia nie sa już tak małe. Ceny nieruchomości w byłej NRD są o połowę niższe niż w Polsce, co skrzętnie wielu Polakow wykorzystuje osiedlając sie w niemczech, a pracując w polsce.
@@@ / 195.90.107.* / 2007-10-06 16:41
Jakos bum gospodarczy nie pomogl SLD w utrzymaniu wladzy.


Może faktycznie społeczeństwo zdążyło już zapomnieć co to jest kij, że trzeba
przypomnieć?


To jest typowe myślenie PiS. Jak będziemy mieć wielkiego kija to będzie porządek

Zgadnij kto to napisal.
Elendir / 2007-10-06 17:21 / Łowca czarownic

Zgadnij kto to napisal.

Nie muszę zgadywać. Pamiętam. Ja to napisałem. A teraz pomyśl jak te teksty ze sobą współgrają.
@@@ / 195.90.107.* / 2007-10-06 17:39
No wlasnie jak?
Z jednej strony piszesz ze spoleczenstwo zapomnialo co to kij a z drugiej ze PiS stosuje kij w swojej polityce.
Zapomniales juz ze to PiS rzadzi od 2 lat.
No to jak to jest, pomimo stosowania kija przez PiS spoleczenstwo o kiju zapomnialo?
Elendir / 2007-10-06 17:54 / Łowca czarownic
Zapomniałeś jeszcze dodać że gdzie indziej napisałem że kij w rękach PiSu ciągle rośnie (może nie tymi słowami). Na razie przeciętny Kowalski go tak bardzo nie odczuł, ale w przyszłości? Dodam jeszcze że przewiduję iż szybkość rośnięcia kija będzie tym większa, im gorsza sytuacja będzie.

I co, już klują się pewne skojarzenia, czy wciąż nic?
@@@ / 195.90.107.* / 2007-10-06 18:26
Cos krecisz.
Przyznaj sie lepiej ze sie zagalopowales w tych porownaniach.
Elendir / 2007-10-06 18:31 / Łowca czarownic
Nie. Idę w zaparte. :-)
@@@ / 195.90.107.* / 2007-10-06 18:49
W takim razie zycze zdrowia.
zimny profesorek / 83.31.146.* / 2007-10-06 15:04
Dlaczego wszyscy przeciwnicy PiS mówią, że PiS nie ma pojęcia o gospodarce. Przepraszam bardzo, ale gospodarka nie miala sie tak dobrze od wielu lat. Oczywiscie nie jest to wylacznie zasluga rzadu i Zyty, ale dzialania minister finansow choc nie sa spektakularnie naglasniane sa skuteczne. Pamietam jak pani Gronkiewicz grozila benzyna za 6 zl, jak cale PO zna sie na gospodarce tak jak ona to gratuluje tym, ktorzy kupuja niczym nie poparte przechwalki Tuska.
A PO, ktore zawsze mowi, ze dokona sukcesu gospodarczego, pierwsze co zrobilo przy przydzielaniu stanowisk do 'przyszlego' rzadu to zajelo resorty silowe. Bardzo ciekawe...
grajekpl / 2007-10-06 16:01

Oczywiscie nie jest to wylacznie zasluga
rzadu i Zyty, ale dzialania minister finansow choc nie sa
spektakularnie naglasniane sa skuteczne

jakie są te działania zyty, to nielubiany mech? uratował z naszych kieszeni kilka miliardów w postaci dywidendy spółek skarbu .
raqq / 85.222.34.* / 2007-10-06 15:09
Hę o którym ty rządzie mówisz?
q43qffq / 83.19.3.* / 2007-10-06 14:51
Mam nadzieje ze komuchy z Lid=SLD i żydzi z PO nie wygrają!!!!
raqq / 85.222.34.* / 2007-10-06 15:10
Masz rację. Wygrają komuchy z PiSu. Tam też ich nie brakuje jak zresztą w każdej partii:)
wprost z pentora / 83.31.146.* / 2007-10-06 14:27
Nieprawda, sondaz zostal wykonany na zlecenie Wprost.
"Badania przeprowadzono w dniach 2 - 3 października na 800-osobowej reprezentatywnej próbie.

Źródło: Pentor dla Wprost."
zygmunt- wrocław@tlen.pl / 84.40.137.* / 2007-10-06 14:51
Tylko, żeby Kaczyński za dużo zbrodniarzy nie produkował. Jeżeli sędziowie nowo mianowani jeszcze nimi nie są, co jest dyskusyjne z powodów czystek korporacyjnych, gdzie do Sądu dostawali się tylko powinowaci Smarszy, to niebawem takimi będą. Tak jak starsi kuzyni będą orzekać zaocznie a nawet bez pozwu aby z krzydą dla maluczkich. Pan Ziobro i Pani Beata Kempa wspiera zbrodniarzy, bo wysyłałem pisma do nich i mają ich ponad 5o i nadal wyrok Sądu Najwyższego z 1999 roku nakazujący wznowienie procesu nie jest rozpoczęty, bo sędziowie są skorumpowani i biorą od zarzadów SM różne łapówki. Procesu także mi nie przenoszą do innego okręgu. Nie wiadomo na co czeka Pan Barrozo, któremu obiecałem swoje mieszkanie, bo ze zbrodniarzami w Sądzie nie wygram. Nie wygram nie ze względu na brak argumentów, lecz na fakt fałszowania dokumentów przez sędziów, łącznie z panią Prezes Sądu Okręgowego Panią Macińską. Asesor sądowy wyda=ł wyrok w oparciu o fałszywe dokumenty i wiedział że są fałszywe, a gdy przyszło mu stanąc przed Sądem Karnym zastał mianowany aby mieć immunitet, oczywiście wspirają go inni zbrodniarze w Sądzie, w Prokuraturze i policji nie chcą badać sprawy.
zygmunt Jankowski
babciazdowodem / 83.4.17.* / 2007-10-06 13:00
ciesze sie bardzo, bynajmniej nie beda mieli na kogo zwalic wine jak cos zawala
_Janek / 80.52.237.* / 2007-10-06 12:32
Oficjalne sondaże powinny być kontrolowane przez OBWE, bo nic tu się nie zgadza. Prywatnie odnoszę wrażenie, jakby firmy sondażowe siedziały w kieszeni (albo wisiały na haku) PiSu. Skąd ten nagły entuzjazm dla rządów PiS, skoro wokół słyszymy (w realnym życiu, a nie w wirtualu tworzonym przez reżimowe media oraz internetowe bojówki d/s propagandy), że to rządy bezprawia i niesprawiedliwości?
Floyd / 2007-10-06 13:02 / Tysiącznik na forum
Myślę, że sam nie wierzysz w ten sondaż, nawet jeśli chciałbyś aby rzeczywiście takie były wyniki wyborów. Już w krótce będziesz mógł sprawdzić wiarygodność tego sondażu, może się przydać w przyszłości. A jeśli chodzi o firmy sondażowe to wiarygodność ich informacji jest kwestią ich być albo nie być.
Wszak z ich informacji korzystają nie tylko politycy przed wyborami ale nade wszystko na co dzień korzysta biznes z czego być może nie zawsze zdajemy sobie sprawę.
_Janek / 80.52.237.* / 2007-10-06 13:44
Sondaże nie są moimi fetyszami, mam do nich dystans, jednak tutaj chodzi o głębokie rozbieżności, "przypadkiem" na korzyść PiS, tak jak "przypadkiem" są pomyłki na wadze w sklepach, zawsze na korzyść sprzedawcy. Cytowane przeze mnie wyniki wcale nie odzwierciedlają moich preferencji, nawet mnie smucą np. jeśli chodzi o LiD, ewidentnie znacznie wzmocniony ostatnio przez p. Kaczyńskiego.
Nie zgodzę się, że wiarygodność sondaży jest "być albo nie być firm sondażowych", ich byt determinują zlecenia na sondaże i opłaty za nie. Jeśli mała, prywatna firma sondażowa ma 19mln obrotu w roku, to znaczy, że jest to całkiem niezły biznes i firmie takiej musi bardzo zależeć na szczodrych klientach, więc w swoim własnym interesie, czysto teoretycznie, może okazać pewną elastyczność, aby wszyscy klienci czuli się usatysfakcjonowani jej pracą i powracali do niej jak najczęściej. Firma taka podlega również ewentualnym naciskom, skoro ściga się p. Krauzego (abstrahuję od przyczyny), to co dopiero jakiś tam geszefcik sondażowy.
TaS / 2007-10-06 12:47 / Tysiącznik na forum
hmm, metodyka sondaży odgrywa pierwszorzędną rolę...

choćby sondaże telefoniczne - docierają tylko do posiadaczy telefonu i zgóry są skazane na niepowodzenie.

mysle,ze PiS jest podkręcany tak jak ostatnio podkręcana była platforma... sondaże są mało ważne... ważne są wyniki ;)
..MP / 195.90.107.* / 2007-10-06 12:42
Ten Twoj "niezalezny" sondaz to chyba jest tylko niezalezny od zasad matematyki.
42+31+15+7+4+2=101
alinna / 217.99.226.* / 2007-10-06 13:08
Powinieneś słyszeć o ułamkach, i wiedzieć, że formuła sondy przeliczając poszczególne głosy na procenty nie zawsze daje równe 100%, czasem może to być w zaokrągleniu 101%, a czasem 99%...
KoP / 2007-10-06 14:08 / Bywalec forum
jedna uwaga: w wyborach startuje więcej komitetów wyborczych np.partia kobiet i one też mają jakies realne poparci, więc jesli wszystkie podliczymy, to się okaże w sumie ze 120%. Niezłe, co??
_Janek / 80.52.237.* / 2007-10-06 16:31
Bardzo kiepskie. Sondaż dotyczy konkretnych partii i one tworzą 100%, więc sugerowane 120% jest bez sensu.
..MP / 195.90.107.* / 2007-10-06 16:48
Ciekawe jak brzmialo pytanie w tym sondazu?

Prawdopodobnie jakos tak:

Na kogo Pan/Pani zamierza glosowac?
Tylko prosze nie odpowiwadac ze na Partie Kobiet, mniejszosc niemiecka albo jakas inna malo istotna partie.
Jedyne wazne odpowiedzi to: PO, PiS, LiS, Samoobrona, LPR i PSL.
Kazda inna odpowiedz to glos niewazny. (nieliczony do sredniej)

To byl naprawde bardzo naukowy sondaz.
..MP / 195.90.107.* / 2007-10-06 13:14
Powinienes slyszec o metodach zaokraglanie ulamkow.
Autozy tego sondazy najwyrazniej nie znaja matematyki a zabieraja sie za sondaze.
Wapniak / 83.28.102.* / 2007-10-06 12:32
Z dwojga złego, może i lepiej niż ta wieczna pyskówka...
Floyd / 2007-10-06 12:06 / Tysiącznik na forum
To efekt kampanii typu: "Schowaj babci dowód" daje swoje rezutaty. :)
antyubek / 62.69.200.* / 2007-10-06 14:30
Nie bo komuchy dawaly ladna pogode na 1 maja i zimy byly srogie, a PiS zapewnie ladna pogode przez wieksza czesc roku. Mnie to odpowiada. Wiec co z tego, ze nie znaja sie na gospodarce. Liczy sie umiejetnosc kreowania pogody i usmiechu ludzi z powodu pogody. Dlatego ludzie majac cieple wakacje zawsze wybiora PiS a nie komuchow.
glosuje na PiS, bo tak bedzie lepiej / 83.31.146.* / 2007-10-06 14:25
Myślę, że to iż któraś z partii osiągnęłaby większośc byłoby korzystne, ze względu na trud założenia koalicji, który niewątpliwie pojawiłby się po wyborach.

P.S. oczywiście mam na myśli partie, które mają szansę wejsc do sejmu z wyłączeniem LiDu (oni już mieli rząd na wyłącznośc przed '89)

Najnowsze wpisy