Forum Polityka, aktualnościPolityka

PiS nie zrezygnuje ze spotu o szpitalach

PiS nie zrezygnuje ze spotu o szpitalach

Money.pl / 2007-10-15 13:11
Komentarze do wiadomości: PiS nie zrezygnuje ze spotu o szpitalach.
Wyświetlaj:
ozzl / 83.14.209.* / 2007-10-15 18:28
Oświadczenie OZZL w sprawie spotu PiS - fragmenty

Bydgoszcz dnia 15 października 2007r.


Zarząd Krajowy OZZL wyraża sprzeciw i oburzenie wobec kłamliwych treści zawartych w spocie wyborczym partii PiS dotyczącym prywatyzacji szpitali.

W materiale tym straszy się Polaków, że prywatyzacja szpitali oznacza odpłatne leczenie i ograniczenie dostępu do świadczeń medycznych. Aby ten strach wzmóc tworzy się całkowicie fałszywy obraz powiązania pomocy doraźnej (karetka pogotowia) ze szpitalem.

Nie jest prawdą, że szpital prywatny oznacza odpłatne leczenie. Podobnie jak nie ma reguły, że szpital publiczny oznacza leczenie bezpłatne. Odpłatność za leczenie zależy tylko i wyłącznie od sposobu refundacji świadczeń zdrowotnych, a nie od statusu szpitala. Już dzisiaj wiele szpitali prywatnych leczy bezpłatnie, a w wielu publicznych placówkach pobierane są opłaty za niektóre świadczenia.

Szpitale prywatne natomiast, są – z reguły – lepiej zarządzane niż publiczne, działają oszczędniej, bardziej dbają o jakość usług. Nie są to teoretyczne rozważania, Dzisiaj, w praktyce, przy tych samych warunkach ekonomicznych – prywatne zakłady opieki zdrowotnej radzą sobie – z reguły – dużo lepiej niż publiczne. Nie wynika to oczywiście z lepszej kadry menadżerskiej prywatnych szpitali, ale z tego, że nie podlegają one destrukcyjnym wpływom lokalnych polityków i lokalnych władz, które publiczny szpital traktują często jako swój „folwark”. Jest charakterystyczne, że ujawnione ostatnio afery korupcyjne w ochronie zdrowia dotyczyły wyłącznie publicznych zakładów opieki zdrowotnej. ...

Prywatyzacja szpitali w Polsce jest potrzebna i jest dobrem. Dzięki temu możliwe będzie oszczędniejsze wykorzystanie środków finansowych, przeznaczanych na lecznictwo, które – z woli polityków, również PiS – są najmniejsze w całej Unii Europejskiej. ...

Szczególnie martwi nas udział w tym kłamliwym spocie ministra zdrowia. Zdajemy sobie sprawę, że propagandziści partii PiS mogą nie rozumieć związku między formą własności szpitala i zasadami odpłatności za leczenie. Na pewno jednak rozumie to minister zdrowia. Jego udział w tym spocie jest zatem świadomym wprowadzeniem ludzi w błąd. Niepotrzebnie minister zdrowia poświęca swój wizerunek i swoje dobre imię w służbie kłamliwej propagandy dla marnych, wyborczych korzyści...

Szkodliwość treści zawartych w spocie wyborczym PiS polega nie tylko na czasowym wprowadzeniu odbiorców tej propagandy w błąd. Trwałym efektem tych nieodpowiedzialnych harców propagandzistów PiS będzie zohydzenie Polakom prywatyzacji szpitali i oddalenie w czasie wprowadzenia zmian, które są konieczne, aby polska służba zdrowia stała się efektywna, aby Polacy nie umierali w kolejkach do lekarza, aby trwale zlikwidowana została szara strefa i korupcja.

Wzywamy sztab wyborczy partii PiS lub inne kompetentne osoby z tej partii, aby wycofały ten fatalny, kłamliwy i niezwykle szkodliwy spot wyborczy.

W imieniu Zarządu Krajowego OZZL
Krzysztof Bukiel – przewodniczący
12345 / 88.156.65.* / 2007-10-15 19:28
nie ma czego komentować, nic dodać nic ująć, takie są fakty. Szkoda że Pan Profesor Religa rozmienia się na drobne dla wątpliwej kariery...
jliber / 212.180.147.* / 2007-10-15 14:48
Powtórka z rozrywki, czyli PiS znowu chce populistycznym kłamstwem w ostatnim momencie wygrać, tak jak 2 lata temu wszystko znikało z lodówki z powodu niższych podatków, tak teraz zniknie ochrona najuboższych z powodu prywatyzacji służby zdrowia. Na tej samej zasadzie można argumentować że jeżeli nie będzie państwowych piekarni to najbiedniejsi nie będą jedli chleba, bo zamiast służyć dobru społecznemu, piekarnie dążą jedynie do zysku. Typowa socjalistyczna ignorancja ekonomiczna pisiurów, która jeżeli niepowstrzymana cofnie nas z powrotem do PRLu.
KoP / 2007-10-15 16:03 / Bywalec forum
proponowalbym przetrzeć oczka miękką ściereczką. A co mozna powiedzieć o chamskim i kłamliwym spocie PO o slużbie zdrowia. Katastrofy nie spowodował PiS, tylko wszyscy rządzący od 1990roku. Oddłużanie szpitali, które kilkakrotnie przeprowadzały rządy SLD i AWS nie przyniosly żadnej poprawy, spowodowaly natomiast coraz większe klopoty, bo kompletnie zaniechano reform. W procederze rozkładu słuzby zdrowia łapy maczali zarówno Tusk, jak Kaczyński czy Olejniczak z Lepperem i jest czystą hipokryzją i bezczelnościa obarczanie winą samego PiSu. Mogę się założyć, że zarowno POpaprańcy, jak Likier i Denaturat nie mają pomysłu na uzdrowienie tej sytuacji. PiS zresztą też.
pantagruel / 2007-10-15 14:36 / OJOS DE BRUJO

PiS nie zrezygnuje ze spotu o szpitalach


zrezygnuje, zrezygnuje

pis jak cos mowi to zawsze robi odwrotnie :)
Co sprytniejsi to juz sie w tym polapali, hahahaha :)

bye, bye pisiorki:)
jliber / 212.180.147.* / 2007-10-15 14:31
Prywatne szpitale i szkoły w niczym nie przeszkadza rządom aby dofinansowywal opieke zdrowotna czy edukacje najbiedniejszym, to sa dwie zupelnie różne sprawy. PiS jest za utrzymaniem i rozszerzeniem państwowej sfery wpływów (która jak wiadomo jest zawsze dużo mniej wydajna) wyłącznie aby ich narodowo socjalistyczni urzędnicy (których liczba rośnie w zastraszającym tempie pod przywództwem wodza Kaczyńskiego) mieli się gdzie nachapać.
Elendir / 2007-10-15 14:28 / Łowca czarownic
Tak się manipuluje faktami. PiS sugeruje że w programie PO jest uzależnienie udzielenia pomocy medycznej w sytuacji ratowania życia, od wniesienia przez chorego zapłaty. Jednak nie powie tego wprost, bo wie że to nie przejdzie.

Ciekawe jakby Dudziński odpowiedział na bezpośrednie pytanie czy twierdzi, że PO występuje z taką propozycją?

Sąd nie powinien na to pozwalać. Choć Kaczyńscy są dobrzy jeśli chodzi o kruczki prawne.
KoP / 2007-10-15 19:22 / Bywalec forum
aktualny spot PO jest równie kłamliwy i oszczerczy. To byc może dla rownowagi. Chamstwo za chamstwo. Widział kolega tą reklamówkę? taka cukierkowa hipokryzja.
Elendir / 2007-10-15 21:46 / Łowca czarownic
Tą o cudzie gospodarczym? Zakładam że to o nią chodzi, choć mogłem coś przegapić.

Już napisałem że może wizja Polaków wracających do kraju jest za cukierkowa. Tym niemniej, mając do porównania oszczercze stwierdzenia i przechwalanie się czego się nie jest w stanie dokonać to to pierwsze jest dla mnie niedozwolone a to drugie jest dozwolone, choć niewłaściwe.

Przez chwilę zastanawiałem sie nad rozwodzeniem na temat kosztów społecznych obydwu podejść, mechanizmów weryfikacji, ale jednak odpowiem krótko. Przechwalać się każdy może. Rzucać oszczerstwa nie. I zastanów się sam dlaczego.

Dlatego to nie jest chamstwo za chamstwo, lecz chamstwo po prostu. I na takie coś sądy nie powinny pozwalać.
Kero niezwerbowany / 83.238.145.* / 2007-10-15 13:40
PiSopry i wszelkie inne kaczory - JA CHCĘ PRYWATYZACJI SZPITALI wy tchórze i socjalistyczne pasożyty!
fachman / 79.187.37.* / 2007-10-15 13:56
mało masz prywatnych klinik człowieku pełno ich dookoła. Masz zinternet to łatwo znajdziesz, o co ci chodzi, bierz szmal i lec !
Kero niezwerbowany / 83.238.145.* / 2007-10-15 14:03
To zwolnij mnie cwaniaczku z przymusowego haraczu na rzecz ZUS (Złodzieje Usług Społecznych)k
maa / 2007-10-15 14:02 / Tysiącznik na forum
Zwróć nam naszą składkę na zdrowotoną , pisiorze - i owszem wtedy polecimy do prywatnych.
dobrenapradędobre / 83.24.253.* / 2007-10-15 18:31
stać cię na "prywatną" wymianę wątroby przeżartej wódą - komuchu nie żartuj.
majorka9 / 89.77.92.* / 2007-10-15 18:50
ej slonka czy wszyscy poszaleli nawalamy sie na forach jak nasi "idole" spoko luzik i tak na nic nie mamy wplywu luzik kochani i pa pa pa
Bodek2 / 80.68.236.* / 2007-10-15 14:52
Chłopaki. Dajcie spokój.
Ja też płacę ogromną składkę zdrowotną i nie korzystam ze publicznej służby zdrowia. Cóż, dbałość o zdrowie biednych to nasz solidarny obowiązek. I nikt z PO tego nie neguje.
Panie i panowie PISowcy - rozchodzi się o to, żeby nie marnować tych pieniędzy. Żeby za te same pieniądze jakość i zakres leczenia były wyższe. Żeby wyeliminować patologie.
Prywatyzacją jest dobrą na to metodą. Trzeba to zrobić dobrze i uczciwie (nie mam wiary, żę PiS zrobiłby to uczciwie, vide kontrakt na śmigłowce, który może i jest uczciwy, ale tak tajemniczy, że narosło wiele legend) oraz bezpiecznie dla ludzi. Piosiory, nie macie pomysłu, więc oddajcie władzę.
W prywatnych szpitalach zabraknie też niestety pracy dla Kamińskiego z CBA i to też jest problem.
KoP / 2007-10-15 16:18 / Bywalec forum
z tą prywatyzacją to tak do końca nie masz racji. Spójrz na przychodnie stomatologiczne działajace w ramach NFZ.

Zainteresuj się ile trzeba doplacić np. do uzupelnienia ubytku tzw. plomby jeśli zamiast standartowej zażyczysz sobie lepszej np. chemoutwardzalnej, ale w ramach NFZ. Otóż zapłacisz min. 100zł Wytlumacz mi, to jest różnica w cenie materiału? Dwa gramy tego g..wna kosztuja stówe, czy stomatolodzy po prostu nas rolują/? A według założeń mieli kasować tylko różniće, bo sama procedura zabiegu jest doĸladnie taka sama.
M. in. z tego powodu obawialbym się bezwarunkowo prywatyzowac służbę zdrowia, bo za parę lat dojdzie do tego, że nasi rodzice emeryci czy ludzie biedniejsi będą zdychać pod plotem nie uzyskawszy pomocy. To są tylko moje obawy, ludzie z wypchanymi porfelami zawsze sobie poradzą, ale niech także zauważą, że na te ich wypchane portfele pracują pozostali, mniej zamożni.
KoP / 2007-10-15 16:23 / Bywalec forum
dodam jeszcze, ze to wcale nie jest socjalizm. Ludziom młodym, w sile wieku latwo wypowiadac takie liberalne tezy, ale zobaczymy co będą mieli do powiedzenia, jak takze im zdrowko zacznie szwankowac. Wedlug wyliczeń winika, że 90% swoich skladek ludzie pożytkują w ostatnim roku swego życia, ciekawe który z Was o tym pomyślał?
12345 / 83.12.235.* / 2007-10-15 13:18
Panie Dudziński, już dziś szpitale wypracowują zyski (niektóre właśnie miały z czego dać podwyżki lekarzom) a nie powinny. Jeśli chodzi o prywatną służbę zdrowia, to czy ktoś słyszał by narzekano na gabinety specjalistów które mają podpisane umowy z NFZ-tem i przyjmują (ze skierowaniami) za darmo? Tam przynajmniej jest porządek bo jest gospodarz i pacjent jest właściwie traktowany. Koszty utrzymania placówki też są niższe bo nikt nie kradnie itd itp.
el commendante / 79.187.37.* / 2007-10-15 13:58
no właśnie nie tak jak w Skarżysku w tym szpitalu co Tusk mówił, że pielęgniarka zarabia 1020 zł. Dyrektorem tego szpitala jest członek Platformy Obywatelskiej. On tak zarządza. Ma pogarde dla swoich pracowników.
maa / 2007-10-15 14:11 / Tysiącznik na forum
Dyrektor daje tyle , ile Jarosław K. z z Zytą G. zadecydują. Dlatego ci lekarze, któzy zastrajkowali maja już podwyżki, ci którzy nie zastajkowali, nie. Ale już złożyli 3-miesięczne wypowiedzenia. Wali się ta wasza tzw. "IV Rzeczpospolita"...

Commandante? Che Guevara? Jaka ta pisiorska bolszewia jest szczera!
A ja mam pogardę dla głupków takich jak ty, commandante Che Guevara...
maa / 2007-10-15 14:15 / Tysiącznik na forum
PS
Dopiero teraz zauważyłem,
nie >>el commendante,>el commadante
gosc12 / 217.153.72.* / 2007-10-15 13:11
ciemny lud to kupi... jak powiedzialby posel Kurski
kasandra / 79.187.37.* / 2007-10-15 13:17
a ty wierzysz tuskowi, przecież jemu nie płaca za mówinie prawdy, to gledzi co chce KING.

a tak na prawdę to własnie do tego zmierza, ZOZ-y chcą tez uwłaszczyc aby nasze kochane mohery musiąły szybicje odchodzic z tewgo świata. To jest obniżenie kosztów pracy według PO.
Bodek2 / 80.68.236.* / 2007-10-15 14:55
Pomijając moje nastawienie do Waszej spiskowej teorii dziejów (że każdy złodziej, że każdy chce choćby po trupach zarobić trochę szmalu, że każdy daje, bierze łapówki), to z ciekawości zapytam - kto/co to jest ten KING?
12345 / 83.12.235.* / 2007-10-15 13:21
kasandra, lecz się na głowę
kasandra / 79.187.37.* / 2007-10-15 14:00
nie mam kasy !
Elendir / 2007-10-15 14:23 / Łowca czarownic
To popracuj trochę. Podobno coraz łatwiej znaleźć pracę.
mmilioner / 83.24.253.* / 2007-10-15 18:34
jasne zawsze jest jakiś szmal do "wypracowania"
Elendir / 2007-10-15 20:24 / Łowca czarownic
Skoro tak twierdzisz to nie będę zaprzeczać.

Najnowsze wpisy