Forum Polityka, aktualnościGospodarka

PiS szykuje rewolucję w szkolnictwie. Znikną zawodówki?

PiS szykuje rewolucję w szkolnictwie. Znikną zawodówki?

Wyświetlaj:
ojla / 83.6.113.* / 2016-03-29 20:01
srutu tutu brakuje nauczycieli specjalistów, ktorzy wyłożą teorię w szkołach i nikt o tym nie myśli
Karol 55 / 87.207.69.* / 2016-03-29 22:37
Święta racja. Ja w szkolnictwie zawodowym pracuje już 36 lat. Od kilku lat jestem już na emeryturze, mimo to dalej pracuję i to w kilku szkołach zawodowych. Nie dla kasy, bo połowę zarobku oddaje państwu - przekraczam granicę dopuszczalnego dochodu. W jednej szkole na trzech nauczycieli "zawodowców" w branży mechanicznej wszyscy są emerytami, ja najmłodszym. W drugiej - na sześciu nauczycieli przedmiotów zawodowych - pięciu jest emerytami. Żaden inżynier, absolwent politechniki nie przyjdzie pracować w szkolnictwie, jeśli w przemyśle na start dostaje co najmniej dwa razy tyle kasy. A co będzie za kilka lat, gdy emeryci nie będą mieli już siły pracować? Szkoły zawodowe upadną, bo nie będzie miał kto uczyć. Jeśli nauczyciel "zawodowiec" nie zarobi tyle, co w przemyśle, nie będzie nie tylko zawodówek, ale i techników.
bum bum / 31.135.192.* / 2016-03-29 19:29
Agencja Ratingowa JCR (Japan Credit Rating Agency) podtrzymała ocenę wiarygodności kredytowej Polski na dotychczasowym poziomie „A" dla waluty zagranicznej i „A+" dla waluty krajowej. Perspektywa ratingu pozostaje stabilna napisało w komunikacie ministerstwo finansów.

Decyzja JCR o podtrzymaniu ratingu na poziomie „A" ze stabilną perspektywą świadczy o docenieniu polskiej gospodarki i polityki gospodarczej rządu.

Polska od lat jest obecna na japońskim rynku finansowym. W marcu podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów Piotr Nowak odbył w Tokio szereg spotkań podczas azjatyckiego road-show promującego polskie papiery skarbowe. Duże zainteresowanie ze strony japońskich inwestorów potwierdza ich zaufanie do fundamentów naszej gospodarki i dobrą ocenę jej perspektyw. Celem rządu jest wspieranie wzrostu gospodarczego przy jednoczesnym utrzymaniu deficytu sektora finansów publicznych poniżej poziomu 3 proc. PKB – skomentował decyzje Agencji JCR minister finansów Paweł Szałamacha.
a o tym jakos nie piszą
dzako / 80.43.168.* / 2016-03-29 18:51
kiedys były przyzakładowe szkoly zawodowe które kształciły przyszłych fachowców ale transformacja to spieprzyła .
okowin / 93.105.209.* / 2016-03-29 18:43
No pięknie ,jak przed wojną . Latanie pani majstrowej po zakupy ,mycie okien , bawienie dzieci i zależy od postawy ucznia -coś jeszcze ale to już w trzecim roku .Jak majster taki sobie to i umiejętności ucznia takie sobie. To dopiero głupota.
ola731 / 178.43.117.* / 2016-03-29 18:42
Oplacamy szkoly zawodowe i techniczne ksztalcace w zawodach i natychmiast dobrych fachowcow w trudnych dziedzinach od razu eksportujemy - ciesza sie niemaszki, anglicy, irlandczycy i szwedzi bo maja za darmo wyksztalconych mlodych za 1/3 stawki za usluge. Dlaczego - bo tam nie trzeba haraczu podatkowego i Zusu od razu płacic zakładając działalność.
Mamy najglupsza p.nninster od lat darmowa sila robocza dla kogo - w czyich zakładach bedą zatrudniani młodzi skoro polskiego przemyslu w Polsce prawie nie ma?
misio56 / 89.231.163.* / 2016-03-29 18:39
zamiast szkół zawodowych zajęcia w kościele . Już znam tematy np. " Bóg kocha nas, lub do konca ich umiłował, a może w ramach nauki o życiu w rodzinie - temat niepokalanego poczęcia, uwazajcie dziewczyny - to według czarnych - możliwe. I jak taką ciąże wyskrobać? Jednym słowem ciemne społeczeństwo jeszcze bardziej ściemnić.
stenn / 213.92.161.* / 2016-03-29 18:34
To nie będą szkoły tylko miejsca tresury niewolników dla korporacji
Voki / 89.16.150.* / 2016-03-29 18:29
Nie wolno zadnych Zawodowych Szkol likwidowac !!!!
======================================
stan1o1 / 93.105.236.* / 2016-03-29 18:24
Czego oni nauczą się w tych strefach jak to tylko montownie pralek ,odkurzaczy,robotów kuchennych i podobnego badziewia-wkręcać srubki?
kaczor jest gejem / 89.65.92.* / 2016-03-29 18:10
Wszystkie szkoły są żydowskie. Bracia Pisowcy, zamknijmy wszystkie szkoły, zniszczmy banki, gospodarkę i wszystko co się da. Zniszczyliśmy dopiero część imperialistycznej kultury demokracji. Musimy zniszczyć jeszcze wiele i musimy się spieszyć. Najlepiej niszczmy 24h na dobę. Jeżeli coś zostanie rozdajmy między sobą. Chwała kaczyński (stuknięcie obcasami)
kazimierz2 / 78.131.198.* / 2016-03-29 20:09
Jego gejostwo "obiło mi się" o uszy -nie mam jednak pojęcia, czy to jest do sprawdzenia (ani jak). Poza tym działalność PiS opisujesz nieźle, chociaż chyba za bardzo "po żołniersku".
MaSKa / 91.94.48.* / 2016-03-29 18:32
???????????????????????? a poza tym o co chodzi?
eqweqwe / 83.23.158.* / 2016-03-29 17:55
A bo Polska zwariowała. Teraz aby być na jakimś wysokim stanowisku wystarczą znajomości albo rodzina. U mnie w pracy szefem brygady jest gościu po historii sztuki a o elektrotechnice nie ma pojęcia :) Ale taki jest świat i należy się do niego dostosować i tyle a z drugie strony każdego idzie czegoś nauczyć :) P.S Młodych się nie brało bo nie mieli doświadczenie teraz młodych nie ma bo wyjechali a ci co chcieli pracować to założyli swoje firmy.
Tokaj / 83.24.199.* / 2016-03-29 17:51
No to mamy następne odkrycie Ameryki , W latach sześćdziesiątych uczęszczałem do takowej szkoły w której odbywała się nauka teoretyczna w szkole jak również nauka zawodu w zakładzie pracy .Nic nowego nie wymyśliliście tylko małpowanie.
rezun-one / 89.71.30.* / 2016-03-29 17:43
Jak pamiętam to Polskę w latach 1950-1970 budowali technicy i ludzie po zawodówkach.
Inżynierów było mało i powierzano im najodpowiedzialniejsze stanowiska.
Teraz po 25 latach eksperymentów najważniejsze stanowiska menażerskie powierza się entomologom.
Wiele tat pływałem, ale nigdy nie widziałem by Kapitanem na statku był fachowiec od motylków.
Niby obaj zależą od wiatru, to jednak ...............
Ludzie nie powierzajcie kobietom organizacji szkolnictwa zawodowego, to zbyt poważne sprawy.
Leon419 / 77.255.82.* / 2016-03-29 17:36
do PIS-u Jak sra..e nazwiesz defekacją to efektem końcowym i tak będzie gó.no !! i to wam najlepiej wychodzi . nazwa zmieniona a efekt ten sam ......
że zniknie z nazwy szkół element
" zniknie z nazwy"

Najnowsze wpisy