Forum Polityka, aktualnościGospodarka

PiS: Ustawa śmieciowa zniechęca do recyklingu

PiS: Ustawa śmieciowa zniechęca do recyklingu

Wyświetlaj:
jan-ru / 95.49.201.* / 2013-08-26 16:53
Błaszczak jako typowy Polak nie wziął się za segregowanie śmieci tylko za krytykę ,jak typowy Polak który za wszelką cenę chce udowodnić że nie produkuje śmieci to dlaczego ma płacić lub sam ze swoimi śmieciami sobie poradzi to dlaczego ma segregować.Stanął po stronie tych co wywożą śmieci do lasów ,parków lub na nieużytki czyli zaśmiecają środowisko,brawo.
i to by było na tyle / 83.27.107.* / 2013-08-26 15:33
Może nie ustawa ale system obrotu opakowaniami z całą pewnością.
Szczególnie rezygnacja z obowiazkowego ich kaucjonowania, czyli de facto zgoda na zdjęcie z dużych firm produkcyjnych i handlowych wymogu współuczestnictwa w prawidłowym gospodarowaniu odpadami.
W konsekwencji gminy zajmują się odzyskiwaniem PET-ów, słoików, czy butelek zamiast skoncentrować się na skutecznym zagospodarowaniu odpadów niebezpiecznych, po-remontowych i wielkogabarytowych.
Synapsa_2013 / 87.205.206.* / 2013-08-26 14:50
P. Janusz Szewczak najwyraźniej nie słyszy tego co mówi. Cytuję:
"Ta nowa ustawa tak naprawdę spowodowała, że w domach jednorodzinnych większość ludzi przestała segregować śmieci, choć dotąd to robiła. Różnica w cenie między śmieciami segregowanymi a niesegregowanymi wynosi ok. 10 złotych, więc ludzie doszli do wniosku, że nie mają czasu na segregację."
Do tej pory to robili, a teraz nie mają czasu bo różnica to tylko 10 zł.? LOGIKA Panie Szewczak !
A przy okazji - też mieszkam w domku, też wcześniej segregowałem i segreguję dalej, bo raz, że obecnie dla mnie różnica wynosi dokładnie 37 zł/mc, a dwa, że mam świadomość konieczności takiego działania, bo na segregację śmieci trzeba spojrzeć z perspektywy dalszych lat, a nie tych kilku zł.
pawelo59 / 83.26.70.* / 2013-08-26 15:46
powinni się liczyć od kubła lub worka śmieci nieposegregowanych
a te segregowane odbierane są za darmo.
i po problemie ,bo każdy zacznie segregować

Najnowsze wpisy