Forum Polityka, aktualnościKraj

PiS żąda wycofania skargi na Rydzyka do Watykanu

PiS żąda wycofania skargi na Rydzyka do Watykanu

Wyświetlaj:
htyy / 31.174.156.* / 2011-06-27 11:44
Tylko czekać, jak ten świr tusk zawoła: Polska to ja !!!

TUSK Z CAŁĄ POOKRĄGŁOSTOŁOWĄ POBOLSZEWIĄ DOSZEDŁ DO WNIOSKU, ŻE POLSKA TO ON I JEGO PARTIA - CZYLI POLSKA ZJEDNOCZONA PARTIA WSZYSTKICH KORYCIARZY. Czyli kto jego, abo partię której przewodzi, krytykuje wtenczas samą Polskę oczernia. Tylko czekać, jak ten świr tusk zawoła: Polska to ja !!!

Oburzenie na słowa prawdy o Polsce jest skandalem na skalę międzynarodową!

Ojciec Tadeusz Rydzyk wypowiadał się w Parlamencie Europejskim w pierwszej kolejności jako obywatel i patriota niezawisłego Państwa polskiego. Co ma z tym wspólnego Watykan, że kieruje się tam noty dyplomatyczne? Stolica Apostolska nie może zamknąć O. Rydzykowi ust, gdy wypowiada się on na tematy społeczne, a nie dogmatyczne, dotyczące fundamentalnych zasad nauki Kościoła Katolickiego. Przynależność do zakonu nie znosi jego praw jako obywatela i nie zwalnia go z obowiązków odpowiedzialności za wspólne dobro naszej Ojczyzny.

Inną kwestią jest rola polskiego rządu. Tutaj trzeba jasno stwierdzić, że rząd Polski nie jest tożsamy i z Państwem Polskim jakie zwie się Rzeczpospolitą. Dlatego wolno, a nawet trzeba o nim mówić także na zewnątrz kraju, gdy narusza on podstawowe prawa obywatelskie i odwołuje się do metod autorytarnych i totalitarnych.

Tak postępują narody z każdym reżymem na świecie, tak też było z totalitaryzmem PRL-u, i nikt się temu jakoś wtedy nie dziwił. A co się zmieniło dzisiaj, co jest inaczej? Ten reżym stał się bardziej arogancki i czuje się bezkarny. Tak postępuje, bo czuje wsparcie od obcych mocarstw i instytucji oraz organizacji międzynarodowych.

Dlatego posłowie PiS wini wysłać wobec tego kontra notę do Watykanu. Mają do tego prawo i obowiązek jako opozycja parlamentarna. Niech Watykan wie, jaka jest prawda o totalitaryzmie w Polsce.
ble8888 / 79.163.119.* / 2011-06-27 05:50
witam
zgodnie z prostą zasadą ksiądz, zakonnik podlega stolicy apostolskiej w kwestiach wiary, natomiast cały czas jest obywatelem danego kraju i ma prawo do wypowiedzi na temat tego co widzi i jak uważa. Słuchając masz rząd mam wrażenie powtarzania tego samego co w prl tylko teraz ma to bardzo ładną i inteligentną formę. Co do obietnic po to ja nic nie mogę powiedzieć " mamy drugą Irlandię" i to wcześniej niż się spodziewałem. O Rydzyk jest postacią która porusza ludzi ale logicznie patrząc jest jedną z osób w POLSCE która potrafi powiedzieć to co myśli i widzi jako obywatel. Starsi ludzie przeżyli prl i wojnę i pis i po więc są doświadczeni. Skoro słuchają i zgadzają się z wypowiedziami rydzyka to coś znaczy. Czy powiedział nieprawdę? czy tak wspaniale się dzieje? po i pis to jeden miot i mogą ujadać ale się nie pozagryzają. choć jeden z nich lepszy a drugi gorszy. Ogólnie zauważam tendencję do odwracania uwagi od rządu i tego co się dzieje kibicami, o. Rydzykiem, aresztowaniem jakiegoś studenta co stronę www prezydenta miał itd. Mieszkam w stolicy i kilka razy miałem sposobność udziału w różnych sytuacjach, które są albo wyolbrzymiane albo zmieszane przez tv, choćby kilka lat temu robiłem zakupy w nieistniejącym albercie, wyszedłem a ty harmider- parada gejów i lesbijek na marszałkowskiej trzy tiry z lawetami i około 5 tys ludzi a w tv pokazali jakby pół polski się zjechało i do tego komentarz "takiej parady to jeszcze nie było"
cbvdd / 83.238.148.* / 2011-06-27 00:00
"Rydzyk wybrał doskonały moment - w przeddzień zawetowania przez Tuska umowy o rozszerzeniu emisji CO2. To był biznesowy strzał w "10" bo rozwój geotermii sprzyja redukcji CO2. Dlatego rząd PO się wściekł i chcąc zakneblować Rydzyka złożył skargę do Watykanu."
I tu jest sedno problemu:)))
JanuszPOlikot / 2011-06-26 23:02 / Tysiącznik na forum
POpaprańcy do roboty a nie za głuPOty........
know who your mate are! / 80.6.229.* / 2011-06-26 22:27
Żąda- niewłaściwe słowo. Kolejny raz money.pl zawodzi
łapiduch / 83.10.82.* / 2011-06-26 22:12
No to ładny pasztet Watykanowi zgotowałi POpaprańcy z Polski -- znaczy się Buzek i PE to wredne miejsce, gdzie siedzą sookinsyny nieprzychylne demokracji i UE, i kogo teraz trzeba potępić, ano chyba Buzka i te bandę z PE do której poleciął o. Dyrektor. Nie wspomnę już o rozjuszonych cynglach w Polsce, którzy antyklerykalizm i chrystofobię wyssali z piersi czerwonej małpy
roni ronald81 / 31.60.222.* / 2011-06-26 21:38
kapłanem powinno się odprawić egzorcyzmy.

Apage Satanus !
tade / 83.2.33.* / 2011-06-26 21:44
no i jeszcze nad
Antonim Macierewiczem,
Tuskiem,
Rostowskim
Bolkiem
marynarz098 / 2011-06-26 22:10 / Tysiącznik na forum
Kaczynskim
Grabarczykiem
Niesiolowskim
Blaszczakiem
man13 / 2011-06-26 21:25 / Tysiącznik na forum
Takiego gara jak Rydzyk powinno się wydalić do Watykanu bez prawa powrotu. Niech tam, w Watykanie, chwali młodzieżowe faszystowskie organizacje razem ze swym szefem.
nasłuch z internetu / 83.10.82.* / 2011-06-26 20:17
Nie ma więc dziś w Polsce ważniejszej sprawy niż przebadanie Jarosława Kaczyńskiego a teraz o.Dyrektora. A zatem :

1. Panie Kaczyński, czy przesłuchują Pana:
a/ biegli sądowi
b/ przebiegli sądowi
c/ przebiegli osadzeni
d/ biegli sondażowi

2. Czy katastrofę w Smoleńsku spowodował:
a/ Pański brat, krzycząc "Ląduj, dziadu", jak chce część czytelników "GW"
b/ Pański brat, spóźniając się na lotnisko, jak chce część elektoratu PO
c/ pijany generał Błasik, jak chce część widzów TVN24
d/ sam Pan ją spowodował, jak chce Lech Wałęsa

3. Czy po śmierci brata i bratowej zażywał pan środki uspokojające, ponieważ:
a/ chciał Pan się lepiej bawić
b/ tylko takie miał Pan pod ręką
c/ ktoś Panu powiedział, że będzie to dobrze widziane przez Monikę Olejnik
d/ zdenerwował się Pan wiadomością o katastrofie

4. Uważa Pan, że śledztwo w sprawie tragedii w Smoleńsku jest prowadzone:
a/ fajnie
b/ wzorcowo
c/ znakomicie
d/ profesjonalnie

5. Z zamiłowania jest Pan:
a/ domorosłym faszystą
b/ pedofilem amatorem
c/ mordercą Ślązaczek
d/ wariatem ochotnikiem

6. Uważa Pan, że Donald Tusk jest najlepszym:
a/ politykiem wśród piłkarzy
b/ piłkarzem wśród narciarzy
c/ narciarzem wśród celebrytów
d/ celebrytą wśród polityków

7. Ryszard C. zabójca z Łodzi, wołając "Chciałem zabić Kaczyńskiego", Pana zdaniem miał na myśli:
a/ Stefana Niesiołowskiego
b/ Adama Michnika
c/ Waldemara Kuczyńskiego
d/ Bogusława Kaczyńskiego

8. Kto i o której godzinie powinien wchodzić do mieszkania studenta, który wymyślił głupią grę o prezydencie:
a/ ABW o szóstej
b/ CBA o szóstej zero jeden
c/ ZOMO o czternastej
d/ KGB o dowolnej

9. Od czasu Kurska, Biesłanu, Ostankina, wyroku na Chodorkowskiego i zabójstwa Anny Politkowskiej darzy pan Włodzimierza Putina:
a/ wielkim szacunkiem i braterską miłością
b/ ogromną estymą i dozgonną przyjaźnią
c/ zaufaniem trudnym do nazwania w języku rosyjskim
d/ a, b i c

10. Czy pana zdaniem sukces organizacyjny podczas Euro 2012 będziemy zawdzięczać:
a/ Cezaremu Grabarczykowi i jego spółdzielni pracy chronionej przez premiera
b/ Donaldowi Tuskowi i jego umiejętności zaprezentowania każdej porażki jako zwycięstwa, dzięki czemu naród będzie przekonany, że zdobyliśmy Mistrzostwo Europy, choć impreza wcale się nie odbędzie
c/ rządowi Chin, który na dwa dni przed inauguracją pożyczy nam 15 milionów drogowców
d/ polskiej gościnności w Chicago, które przejmie na siebie obowiązki gospodarza mistrzostw

11. Uważa Pan, że otwarcie Stadionu Narodowego w Warszawie powinno nastąpić:
a/ w Gdańsku
b/ we Wrocławiu
c/ w Kijowie
d/ możliwie daleko o Warszawy

12. Po wyjściu z tego gabinetu:
a/ zdelegalizuje Pan PiS
b/ przeprosi Pan pana Jaruzelskiego za wycieranie sobie twarzy jego ukochanym ZOMO
c/ poczeka Pan grzecznie na naszą opinię
d/ nie wyjdzie Pan z tego gabinetu

13. Dzięki Pana spotkaniu z biegłymi Polska będzie:
a/ jeszcze bardziej demokratyczna
b/ jeszcze bardziej sprawiedliwa
c/ jeszcze bardziej uczciwa
d/ jeszcze bardziej zjednoczona
Pilsener / 2011-06-26 20:00 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tacy są polscy politycy właśnie, reprezentują interesy wszystkich, tylko nie zwykłych polaków, nie mają honoru ani godności, na kolanach włażą w d... związkowcom czy komuś takiemu jak rydzyk. Ja bym wolał umrzeć niż jakiemuś politykowi czy księdzu lizać d... Trochę godności ludzie.
Rycho Wlkp / 83.29.115.* / 2011-06-26 19:53
Polacy wg Bartoszewskiego to "bydło" a wiec powstaje pytanie, czy ci, którzy rządza Polska sa czy nie są tez bydłem. Jeżeli nie są bydłem , to wg autorytetu PO nie sa Polakami.Proste
fhrhhr / 83.238.148.* / 2011-06-27 00:04
Bartoszewski to zdziecinnialy dziadzius to i banialuki plecie. Taki autorytet na sile dla cwiercinteligentow, matura w pol roku.
x2x / 62.244.130.* / 2011-06-26 23:30
Bartoszewskiego ciagle nazywanego "profesorem" nie wiedziec czemu !!!
szperacz21 / 83.24.58.* / 2011-06-26 19:51
Znalazłem fajny wpis....Igła 2011-06-26

Tusk posuwa się coraz dalej.Kibicom nie wolno krytykować rządu, dyrektorowi Radia Maryja,księdzu Rydzykowi nie wolno krytykować rządu.Nikomu nie wolno krytykować rządu,bo co? Premmier rządu ukarze wszystkich tych którzy ten mierny rząd krytykują?A przecież jesteśmy prawdopodobnie wolnym demokratycznym krajem, w którym Polskę się rozsprzedaje.Obowiązuje prawdopodobnie wolność słowa,a ostatnio dopuszczana tylko wolność słowa Tuskowa.Rząd głupców rozpaczliwie broni swej władzy.Z zajadłością bronią rozgrabionego miedzy siebie mienia.I tak się boją rządów Pis-u który wszystko im pozmienia,że nawet do psychiatry wysyłają Jarosława byle tylko przeminęła Jego sława.Tymczasem Jarosław swoje wojsko zbiera i coraz mocniej naciera.I niechaj się boją oszuści bo Jarosław i Naród im nie odpuści.
łapiduch / 83.10.82.* / 2011-06-26 19:33
Platforma Odchodów po masakrze smoleńskiej budzi już tylko w świecie politowanie -- do jesieni ten rząd błaznów jeszcze wiele narobi szkód Polakom, oby ta tragifarsa skończyła sie jak najszybciej, a premiera natychmiast poddać należy adaniom psychiatrycznym, bo coraz to bardziej widoczny wytrzesz oczu o jednym tylko może świadczyc -- Palikocie do roboty !
Prawiezaratrala / 178.37.121.* / 2011-06-26 19:05
Po lekturze wpisów poniżej muszę przyznać, że młodzi demokraci z pokolenia Y zawstydziliby nawet żydowskie interesy swoim chamstwem. Tylko czy to wystarczy by tu godnie żyć?
łapiduch / 83.10.82.* / 2011-06-26 19:35
Po aferze oświecimskiej z turystami żydowskimi , Gross szykuje II tom Złotych Żniw
tade / 83.2.33.* / 2011-06-26 18:02
A Watykan ma jeszcze pozostać??
W czyjej gestii???
Zimnego......
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy