Forum Polityka, aktualnościKraj

PiS zaprasza na debaty. Wskazuje miejsce

PiS zaprasza na debaty. Wskazuje miejsce

Money.pl / 2011-08-22 14:43
Komentarze do wiadomości: PiS zaprasza na debaty. Wskazuje miejsce.
Wyświetlaj:
CZERWONY PAŹDZIERNIK / 79.185.178.* / 2011-08-22 20:25
TO JEST CHORE. POLITYCY DBAJĄ TYLKO O WŁASNE INTERESY. BYDŁO MA NA NICH W PAŹDZIERNIKU ZAGŁOSOWAĆ. NAJWAŻNIEJSZE JEST ABY ZNÓW WSZYSCY BYLI RAZEM W SEJMIE.
door / 83.12.255.* / 2011-08-22 20:24
" PO nie musi przedstawiać programu, bo przecież ze swym programem na poprzednią kadencję wygrała więc po co go zmieniać"

Kidawa- Błońska
arch / 2011-08-22 19:53 / Tysiącznik na forum
PO co i o czym -" Grecki kryzys nam nie zagraża "-Rostowski uspokaja. money.pl -" Polska na 6-tkę


GUS: Wskaźnik koniunktury spadł w większości branż usługowych w sierpniu .-22.08.2011r.

www.bankier.pl/wiadomosc/GUS-Wskaznik-koniunktury-spadl-w-wiekszosci-branz-uslugowych-w-sierpniu-2393603.html
Zobacz też:
» MF: Dług Skarbu Państwa tylko w czerwcu wzrósł o 9 mld 255,17 mln zł
» GUS: Wskaźnik koniunktury w handlu utrzymał się na poziomie minus 1 w sierpniu
» GUS: Wskaźnik koniunktury w budownictwie spadł o 3 pkt do -1 pkt w sierpniu
poprzecie / 81.190.136.* / 2011-08-22 18:36
Tuskowe ludki gotowe są na najbardziej podłe chwyty aby tylko wmówić matołom lampiącym się w telewizory, że mieszkają na zielonej wyspie i jaki to Donald jest boski.
Czasami tak sobie myślę, że matoły w pełni zasłużyły sobie na "zieloną wyspę" i tych ludków u koryta.
eum / 88.199.233.* / 2011-08-22 21:54
A co nie jest tak. To małpiszonie na Białoruś będzie ci lepiej. PISiory rządziły to żyło się lepiej chyba wam bo koryto było bliżej.
arch / 2011-08-22 18:43 / Tysiącznik na forum
" ..2011-08-22 | Nie da się już utrzymac cen sujrowców, kiedy popytu nie ma
Złoto coraz bliżej 1.900 $ (1893,8 $ +41,6 $, +2,2%), a miedź 3,93 $ (-1,3%). Ucieczka od ryzyka. " "

MF: a Dług Skarbu Państwa tylko w czerwcu wzrósł o 9 mld 255,17 mln zł '-www.bankier.pl/wiadomosc/-2393734.html
matoły w pełni zasłużyły sobie na "zieloną wyspę" i tych ludków u koryta.
jagud / 202.51.93.* / 2011-08-22 18:34
Polacy glosuja na PiS.czerwnarmistom,KGBowcom i WSI oraz ich dzieciom,dziekujemy.
eum / 88.199.233.* / 2011-08-22 21:57
on na pewno jest z venus i jest facetem hehe i zamiast PISiora ma dziurę w mózgu
arrmii / 31.175.242.* / 2011-08-22 19:25
kim ty jestes, ze wypowiadasz sie za Polaków ? czy wszystkie pisiorki sa narcystycznymi megalomanami ?
yugiri / 2011-08-22 21:44 / Bywalec forum
Niestety tak. Ciągle im się wydaje, że ktoś na nich czycha, będzie się z nimi liczył jak będą się pieklić itd.
Taka metalność sarmacka.
arch / 2011-08-22 19:37 / Tysiącznik na forum
Kury powinny w kurniku siedzieć i jajka znosić, a nie na forach głupoty wypisywać! Poszła stąd ! Sio!
JanuszPolikotŚwińskiRyj / 178.235.248.* / 2011-08-22 18:22
na jarkaczowym grunci pewnie będzie przesłuchanie w stylu "czy zna pan Rona Asmusa ? " :-))
Kontra 39 / 178.181.174.* / 2011-08-22 19:08
I prawidłowo to jest właśnie bat na oszustów , złodziei i spekulantów wszelkiej maści. Tego się właśnie obawiają i dlatego uczciwy narod ogłupiają. Nareszcie się przyznali czego się obawiają.
JanuszPolikotŚwińskiRyj / 178.235.248.* / 2011-08-22 20:05
żal mi ciebie i twojego mini prezesa.
arch / 2011-08-22 20:14 / Tysiącznik na forum
Tobie żal - -dzisiaj -" Rząd kradnie rezerwy demograficzne na emerytury "
http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/531762,rzad_kradnie_rezerwy_demograficzne_na_emeryt
ury.html,komentarze,5

-a jutro - " całkowita likwidacja OFE. Fedak znów dobiera się do emerytur "
http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/540189,mozliwa_calkowita_likwidacja_ofe_fedak_znow_dobie
ra_sie_do_emerytur.html
bsf / 87.205.175.* / 2011-08-22 17:47
Propozycje tego NIBY premiera i POdobno jakowyś ministrów tego 'żondu" to POkaz arogancji i cynizmu.
Debatuje się z ludźmi rozsądnymi i POważnymi. To co proponują POdwórkowi KOLESIE to BŁAZENADA.
Pytanie ;
O czym mają rozmawiać z ludźmi od NIC NIE ROBIENIA i PREMIEREM NIC NIE MOGĘ ?
eum / 88.199.233.* / 2011-08-22 22:00
o meczu Polska -Mongolia mongole sPISkowy PIeSku
arch / 2011-08-22 18:22 / Tysiącznik na forum
O Polsce "– Nigdy żadną zieloną wyspą nie byliśmy." prof. Kołodko
"Nie porównujmy się z gorszymi".
Nie porównujmy się z gorszymi. Co by było, gdyby córka przyniosła do domu tróję z minusem, a żona chwaliłaby się sąsiadce: „widzisz jakie mam wspaniałe dziecko, trója z minusem, a syn Kowalskiej dostał dwóję”. Trzeba równać w górę, do tych co mają piątki i czwórki .

Dług publiczny Polski - GIGANTYCZNIE ROŚNIE ,i wynosi... obecnie -870 MILIRDÓW zł -www.zegardlugu.pl/
mmar / 212.49.52.* / 2011-08-22 17:17
przeczytalem gdzies bardzo fajny komentarz do zapowiedzi przesluchan ministrow "jeszcze nie rzadzi PiS a juz zaczyna przesluchiwac, jak UB w komunie, jak w sprawie Brabary Blidy" widze tez niezwykle poruszenie na forach, obrona prezesa przed zazutem o podwijanie ogonka i chowanie sie pod sukienke mamusi przed merytorycznymi debatami, woli wydawac panstwowe pieniadze na spoty niz stanac do realnej dyskusji, woli prowadzic kampanie wyborcza w Krakowie niz brac udzial w posiedzeniu sejmu dotyczacym ochrony zwierzat (kochajacy swojego kota), jakie ma zaslugi z czasow komuny?? czy ktos slyszal o jakichs przesluchaniach, aresztowaniach Kaczynskich?? nie siedzieli u mamusi schowani a teraz robia Z lecha i Jaroslawa bohaterow walki o wolnosc
arch / 2011-08-22 17:38 / Tysiącznik na forum
Dodaj, że PiS zniósł podatek od spadków i darowizn, który to podatek był powszechnie
krytykowany za żerowanie na krzywdzie ludzkiej. Za PiS wzrost gospodarczy był 6 %. Rządzili tylko
2 lata. Dla gospodarki były to dwa najlepsze lata w całej historii współczesnej Polski.

2.PO tylko podnosiło podatki. Już za rok vat będzie 25 % (sic) ! Plany budżetowe na następny rok
wskazują, że podniosą również podatek dochodowy. W akcyzie się tak zapędzili, że na benzynę mamy
wyższy podatek niż wymaga tego Unia. Zauważcie, że przeciwnym argumentem posługują się
przedstawiciele PO.

3.Zagarnęli kasę ludzi z emerytur.
4.Dodatkowo zrobili 300 mld długu.
5.Zatrudnili 120 tys. nowych urzędników.
6. Masowo obsadzają członkami rodzin i znajomymi spółki Sk. P.
7. Rozłożyli stocznie.
8. Budujemy najdroższe autostrady na świecie. Czy najlepsze ? Niedoróbek i błędów nie ma końca.

9. Wzrost gospodarczy jest niski i będzie jeszcze niższy.

Czy jednak nie widzicie różnicy. Jak długo będziecie gryźć beton broniąc Tuska. Aż tak bardzo
boicie się Kaczyńskiego ? Nie wierzę.

Oj tak juz .04.2011 ukazał się artykuł - TVN24 sięga bruku. http://damik.nowyekran.pl/post/10162,tvn24-siega-bruku
marynarz098 / 2011-08-22 17:27 / Tysiącznik na forum
Milo mi przypominam:

Beda zdawac sprawe.........urwal.........jescze nie wygral a juz zamiast debaty chce
przesluchiwac...................ZAOPATRZCIE SIE W DYKTAFONY Pisiaki!!!!!

Ale pytanie na dzis na ktore nie znalazlem odpowiedzi to skad na wydatki socjalne Prezes wezmie pieniadze........argument pis jest taki ze Po roztrwonilo i zadluzylo panstwo.

A plan o ktory sie pytam to :

.
Program PIS - Szkolnictwo wyższe
Polski system szkolnictwa wyższego nie stwarza właściwych warunków rozwoju naukowego
społeczeństwa i nie rozwiązuje problemu braku równych szans edukacyjnych młodzieży. Prawo i
Sprawiedliwość wprowadzi zmiany, które dadzą społeczeństwu wysoko wykwalifikowane kadry,
będące kluczem do szybkiego rozwoju Polski.


1. Zmienimy model szkolnictwa wyższego
Prawo i Sprawiedliwość chce wprowadzić 3-etapowy model kształcenia. Pierwszym będą trzyletnie
studia I stopnia, prowadzące do uzyskania dyplomu licencjata lub inżyniera. Drugim - dwuletnie
studia II stopnia, umożliwiające zdobycie tytułu magistra lub magistra inżyniera. Trzecim i
ostatnim etapem będą czteroletnie studia III stopnia, kończące się doktoratem.
2. Wyłonimy najlepsze szkoły wyższe i kierunki
Prawo i Sprawiedliwość chce doprowadzić do wytypowania państwowych szkół wyższych z
ponadprzeciętnym potencjałem i dorobkiem w zakresie kształcenia. Wyłonione uczelnie i
konkretne kierunki, które otrzymają przywileje finansowe, a dyplomy ich ukończenia będą
posiadały większą wartość na rynku pracy. Takie rozwiązanie zwiększy konkurencyjność uczelni i
podniesie poziom kształcenia.
3. Wzmocnimy pozycję kadry profesorskiej
Opowiadamy się za utrzymaniem państwowego tytułu profesorskiego, nadawanego za wybitny dorobek
naukowy lub artystyczny. Doprowadzimy do tego, że osoby posiadające taki tytuł będą miały
ustawowo zagwarantowane prawo do stanu spoczynku po osiągnięciu wieku emerytalnego na zasadach
podobnych do tych, jakie obecnie dotyczą sędziów i prokuratorów.
4. Uporządkujemy opłaty za studia
Zgodnie z Konstytucją RP nauka w szkołach publicznych ma być nieodpłatna. Dlatego Prawo i
Sprawiedliwość chce ustawowo uregulować wysokość opłat pobieranych za egzaminy poprawkowe i
powtarzanie przedmiotów.
5. Stworzymy nowy system stypendiów
Stworzymy projekt nowego systemu pomocy kredytowej i stypendialnej dla młodzieży studiującej
oraz doktorantów. Jego założeniami będą: wyrównywanie szans edukacyjnych, premiowanie
ponadprzeciętnych osiągnięć, preferencje dla podejmowania studiów w dziedzinach, w których
brakuje specjalistów. Nowy system stypendialny będzie zakładać m.in. fundowanie stypendiów
przez przyszłych pracodawców.
Program PIS - Ochrona zdrowia
Prawo i Sprawiedliwość ukierunkowane jest na stworzenie sprawnego i przyjaznego systemu
ochrony zdrowia. Chcemy zapewnić równy i sprawiedliwy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej,
poprawić jakość usług medycznych oraz ogólny stan zdrowia Polaków.

1. Zwiększymy środki przeznaczone na finansowanie opieki zdrowotnej
Chcemy zwiększyć środki przeznaczone na finansowanie opieki zdrowotnej ze środków publicznych
i utrzymać dotychczasowy zakres jej finansowania z budżetu państwa. W UE procentowy udział
środków publicznych na ochronę zdrowia wynosi średnio ok. 6%, w Polsce ok. 4%. Prawo i
Sprawiedliwość chce podnieść stopę składki na ubezpieczenie zdrowotne odliczanej od podatku
oraz zwiększyć wydatki budżetu państwa.
2. Ułatwimy pacjentowi dostęp do lekarza
Prawo i Sprawiedliwość poprawi pacjentom dostęp do podstawowych świadczeń opieki zdrowotnej.
Zwiększymy dostępność do specjalistycznej ambulatoryjnej opieki zdrowotnej. Doprowadzimy do
skrócenia czasu oczekiwania na wizytę u lekarza-specjalisty.
3. Rozszerzymy listę leków refundowanych
Prawo i Sprawiedliwość będzie prowadziło politykę lekową w sposób przejrzysty i przyjazny dla
pacjentów. Za konieczne uważamy zmniejszenie kosztów, jakie ponosi pacjent kupujący leki.
Rozszerzymy zakres leków refundowanych o leki nowoczesne z równoczesnym wycofaniem leków
przestarzałych i mało skutecznych.
4. Stworzymy sieć publicznych szpitali
Prawo i Sprawiedliwość chce wprowadzić sieć publicznych szpitali - jednostek nowoczesnych i
świadczących usługi na wysokim poziomie. Przy ich tworzeniu podstawowym kryterium będzie
dostępność usług placówki dla pacjentów.
5. Odbudujemy medycynę szkolną
Stan zdrowia dzieci i młodzieży jest niepokojący. Dlatego Prawo i Sprawiedliwość postuluje
odbudowę medycyny szkolnej. Chcemy przywrócić funkcjonowanie gabinetów profilaktycznych w
każdej szkole i zapewnić młodzieży stały dostęp do opieki lekarskiej.
6. Będziemy promowali zdrowy styl życia
W oparciu o instytuty naukowo-badawcze Prawo i Sprawiedliwość chce stworzyć bazę promocji
zdrowia w kraju. Będziemy upowszechniać zdrowy styl życia wśród Polaków, adresując do nich
kampanie popularyzujące właściwe odżywianie, ruch fizyczny i badania profilaktyczne.
7. Utworzymy Forum dla Zdrowia
Dla skutecznego i społecznego real
tesa1959 / 2011-08-22 18:40 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Od kogo oczekujesz odpowiedz??? Chyba nie od zwolenników PiS, bo od nich dostałeś tylko minusy:)
marynarz098 / 2011-08-22 19:51 / Tysiącznik na forum
Ponowil bym to ponownie....... by bylo u gory.......ale boje sie ze pisowcy zarzuca mi ze smiece i spamuje:-)))
tesa1959 / 2011-08-22 19:57 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
i znów się boisz. Co z Ciebie za mężczyzna???
marynarz098 / 2011-08-22 19:22 / Tysiącznik na forum
Pewnie nie wiedza ze to z Pisowskiego programu!
tesa1959 / 2011-08-22 19:26 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Pewnie tak, albo zbulwersowały ich Twoje pytania. (myślałam, że już śpisz, a mnie zaczepiły @@@ :), ale spoko, nie odpowiedział na moją odpowiedź).
marynarz098 / 2011-08-22 19:31 / Tysiącznik na forum
@@@ ma duzo siersci i zywi sie bananami........daj sobie luzu bedziesz zdrowsza!
tesa1959 / 2011-08-22 19:33 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
ale ja jestem na luzie:). Poszperałam i znalazłam, to czego chciał i zadałam mu zadanie domowe. Czekam na odrobioną lekcję:)
mmar / 212.49.52.* / 2011-08-22 20:15
komentowanie przeciw PiS jest ropatrywane jako obrona PO, ale to nie chodzi o bronienie PO tylko o demaskowanie smiesznosci i obłudy PiSu czyli jego prezesa, bo tam nie mozna myslec inaczej niz prezes,
piszecie ze przez 2 lata rzadow PiSu bylo najlepiej w historii - jesli sie spojrzy z punktu widzenia Jarka to tak, tylko ze on i Wy nie widzicie w jakich realiach swiatowych to sie dzialo, niestety teraz jest tak jak jest, wyborcy PiSu siedza w swoich domach i sluchaja wypowiedzi prezesa i radia maryja wiec nie wiedza jak jest na siwecie, nie potrafia skojarzyc ze jak ropa jest droga to i paliwo musi byc drogie, zapomnieli ze jak prezio byl premierem to musielismy rope importowac tankowcami bo rosja co chwile konserwowala rurociag przyjazn, nie eksportowalismy do rosji produktow zywnosciowych - na wszystko bylo embargo, ale najbardziej mnie interesuje jak prezes zdobyl doktorat skoro nie umie nic powiedziec w jakimkolwiek jezyku obcym, poniewaz sam mam tytul doktora to wiem ze jednym z kryteriow jest egzamin z jezyka - a prezes nawet ok nie rozumie po angielsku - Cameron mowiac ok go przestraszyl - lewy doktorat, lewe zaslugi w obaleniu komunizmu, nie wykorzystanie szansy na rozwoj Polski podczas prosperity swiatowej, smierc Barbary Blidy, agent Tomek za ktorego panstwo placi alimenty to sa osiagniecia Kaczynskiego
nie odbierajcie ludziom prawa do krytykowania PiSu i Prezesa jesli mowi bzdury, jest demokracja, niektorzy o nia walczyli, ale nie Kaczynscy
eum / 88.199.88.* / 2011-08-22 22:10
to Fanatycy. Więc wszystko zrobią żeby ich Piękny jarek bez żony konta psa rybek nawet penie roztoczy nie ma, był i guru i każdą wypowiedz Tuska komentował , że to że tam to on się nie nadaje, ale oni tak chyba jak rydzyk zródełko wykopie i się tam zagotują to im rozum wróci.
marynarz098 / 2011-08-22 20:47 / Tysiącznik na forum
.......i razem ze mna i tesa i pare jeszcze kolegow sie tu znajdzie.........razem do spoly skonczymy na stosie jak prezes wygra........To 100% kult jednostki......a tacy jak my, niekoniecznie z PO, na stos......to ty nie wiesz ze prezio ma juz czarna liste, wlasnie na nia trafiles.Ament.
tesa1959 / 2011-08-22 21:07 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Przestałeś się bać? :))) Szykujesz się na stos? Milo mi będzie płonąć w tak doborowym towarzystwie :)))
mmar / 212.49.52.* / 2011-08-22 20:17
przegladnalem forum - te same osoby bronia Kaczynskiego, ile Wam za to placi, slyszalem ze po 2 zlote od komentarza??
tesa1959 / 2011-08-22 20:27 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Z całością Twojego wpisu się zgadzam. A możesz mi powiedzieć, dlaczego umieściłeś swój komentarz pod moim? Co ja mam wspólnego z obroną PiS? A swoją drogą, co z Ciebie za dr, skoro cały Twój komentarz, to jedno zdanie (żadnych kropek, co utrudnia czytanie ze zrozumieniem) ? A doktorat Kaczyńskiego podejrzany? Może i podejrzany, ale o ile mi wiadomo, to do pewnego czasu znajomości języka angielskiego nie wymagano. Do pracy naukowej wystarczyło korzystanie z angielskich publikacji przy pomocy tłumacza.
mmar / 212.49.52.* / 2011-08-22 20:58
przynajmniej nie mlaskam i sie nie oblizuje jak pewien prezes, co do przecinkow i kropek poza artykulami naukowymi tak pisze
tesa1959 / 2011-08-22 21:06 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Liczysz na umiejętność (na twoim poziomie) czytania ze zrozumieniem forumowiczów? :))). Nie odpowiedziałeś mi, dlaczego zaliczyłeś mnie do obrońców prezesa?
marynarz098 / 2011-08-22 21:19 / Tysiącznik na forum
pomylka taka, zwykla pomylka......ty kochana na liscie macierewicza z przeznaczeniem na szafot, zmartwychwzbudzenie przez Rydzyka,po to by stos cie nie ominal.Ament.
tesa1959 / 2011-08-22 21:51 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Jeszcze lepiej, ale mam nadzieję, że na stos pójdziemy razem :)))
proponuję tam / 79.185.172.* / 2011-08-22 16:47
Trypolis to odpowiednie miejsce do zabójczych spotkań.
tesa1959 / 2011-08-22 16:45 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
"Jarosław Kaczyński gra na swoją aureolę"
od Wiadomości dnia: Wiadomości - Wirtualna Polska
- Jarosław Kaczyński gra na swoją aureolę, chce być świętym, ale nigdy nim nie będzie - mówi jedna z zapytanych osób podczas sondy Wirtualnej Polski. Pytamy Polaków, jak oceniają postawę prezesa PiS, który odrzucił propozycję debaty złożoną przez Donalda Tuska, sprawdzamy również, jak powinna wyglądać kampania wyborcza, żeby miała jakikolwiek wpływ na na nasze decyzje przy urnie wyborczej i czy w obecnym kształcie warta jest milionów złotych, wydawanych z budżetu państwa. wiadomosci.wp.pl
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Jaroslaw-Kaczynski-gra-na-swoja-aureole,wid,13708751,wiadomosc_video.html
123yhyyhh / 83.31.150.* / 2011-08-22 17:08
PO miało cztery lata na przedstawienie i realizacje programu wyborczego, jak wyszło każdy obywatel widzi i odczuwa - mniej pieniędzy w naszych portfelach, paraliż komunikacyjny. O czym tu więcej debatować?

Obecna propozycja Donalda to spektakl w ustawionych mediach....
eum / 88.199.88.* / 2011-08-22 22:19
Zmień prace i kup sobie samochód czy nie masz prawa jazdy jak twój Jareczek a i oczywiście kup sobie tv na karte tam można tylko mieć tv trwam i będziesz szczęśliwy PIeSku jarka haaaaaa blabla
tesa1959 / 2011-08-22 17:11 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Obecna propozycja Donalda to spektakl w ustawionych mediach....

Oczywiście, ale druga strona nic nie lepsza.
Zresztą, media mogą być ustawione, ale jeśli debata jest na żywo, to można wszystko przepchnąć.
123yhyyhh / 83.31.150.* / 2011-08-22 17:19
Druga strona może nie jest idealna, ale w przekonaniu wielu Polaków, lepsza od obecnej.
tesa1959 / 2011-08-22 17:26 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

w przekonaniu wielu Polaków

czy to przekonanie jest zobowiązujące wszystkich do podzielania tego zdania? Na zasadzie:"wszedłeś między wrony..."???
123yhyyhh / 83.31.150.* / 2011-08-22 17:42
A proszę głosować na kogo dusza zabraknie, proszę tylko pamiętać, że skutki złego wyboru dotkną Nas wszystkich. W przypadku złego postawienia krzyżyka, czeka obywateli ponowny drenaż kieszeni - 25 procentowa stawka VAT, skok na pieniądze z rezerwy demograficznej i kolejne 2000 nowych urzędników w warszawskim ratuszu...
tesa1959 / 2011-08-22 18:02 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

skutki złego wyboru dotkną Nas wszystkich

zapewniam, że nie zależy mi na sobie, ale na wszystkich. Nie jestem egoistką, i właśnie dlatego ani PO ani PiS nie dostanie mojego głosu. Niejednokrotnie pisałam na kogo zamieram oddać głos: jeden na stałe jest dla posła Tomaszewskiego i nie dlatego, że jest z SLD, ale dlatego, że działa w moim regionie od początku naszej demokracji z sukcesami, a drugi w tym roku na KNP, aby zmienić tych u żłobu. Jeśli nawet to nie zmieni, a KNP wejdzie do Sejmu, to na pewno polityka rządu trochę się zmieni (mam nadzieję, że z korzyścią). do tej pory drugi głos oddawałam na bezpartyjnego. Sama nie mam żadnych preferencji partyjnych, a głos na Tomaszewskiego nie jest głosem na SLD, a na regionalnego działacza i jednego z najbardziej aktywnych posłów w Sejmie. Zanim skrytykujesz moja decyzje, wejdź na jego stronę internetowa: http://www.tadeusztomaszewski.pl/
kraton / 195.117.16.* / 2011-08-22 17:04
A po co ten cytat?
door / 83.12.255.* / 2011-08-22 17:10
kazali, to wkleja się co popadnie, aby ruch był w interesie.
tesa1959 / 2011-08-22 17:18 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Co popadnie? To tylko zwiastun artykułu mówiący o zdaniu Polaków na temat postawy PiS wobec propozycji debaty (a to jest tez tematem tego artykułu), którego ni ma na Money.
kraton / 195.117.16.* / 2011-08-22 17:14
no tak, ale mogła przynajmniej zacytować o. Rydzyka, a tak to tylko

mówi jedna z zapytanych osób podczas sondy Wirtualnej Polski
tesa1959 / 2011-08-22 18:27 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

kazali, to wkleja

nikt mi nie kazał!!!
mogła przynajmniej zacytować o. Rydzyka,

to akurat dla mnie żaden autorytet.
kupa śmiechu / 81.218.219.* / 2011-08-22 21:28
a to się zainteresowany zmartwi wielce
tesa1959 / 2011-08-22 21:50 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
:)))
ca lkazdx / 178.180.213.* / 2011-08-22 16:36
rola Rycha, ZbychA, Zdzicha w rozwoju gospodarczym Polski
Pędzący Króliczek, alternatywa dla Sejmu i Senatu RP
Sawicka i jej osiągnięcia kooperacyjne
mega dług Polski narastający w tempie 6000 zł na sekundę
mega zadłużenie gospodarstw domowych z powodu zaufania do Zielonej Wyspy
Gosopodarka morska czy na prawde była zbędna Polsce , pańśtwie o ponad 500 km lini brzegowej
Zakady URSUS , co się stało z 9000 załogą i majątkiem fabryki
rusa bałtycka, czy ją wciąż sikorski uważa za pakt ribentrop-mołotow
jak sa nadzorowane służby specjalne w Polsce pod rządami ich Koordynatora pana tuska

a tvn nie oglądam bo mam do siebie szacunek i na kabaret chodze chętnie gdy chcę. durczoka, olejnik i resztę tamtych ekspertów zostawiam dla was "klasy inteligenckiej" wyborców PO
Floyd / 2011-08-22 18:03 / Tysiącznik na forum
To są dobre teksty dla tzw. "twardego elektoratu" którego i tak nie trzeba przekonywać.
Dla mnie to jest zwykła pyskówka z której nic nie wynika i z którą nie da się polemizować.
Powodzenia w osiągnięciu maximum szacunku do ......samego siebie. :)
d2d2d / 93.157.66.* / 2011-08-22 16:35
pis wiecznie widzi wszedzie spiski tylko nie u siebie
repatriacja / 178.180.39.* / 2011-08-22 16:38
zapomniałes o aresztowaniu ministra Lipca ?

zacznij myśleć włąćz wreszcie sój mózg
rogermoor / 46.204.52.* / 2011-08-22 16:44
do "jurga"
za czasów tuska prywatny przedsiębiorstwa skorzystały z dotacji budżetowych w kwocie ponad 40 milirdów złotych w ciągu 4 lat. Są wśród nich międzynarodowe koncerny !
co roku za czasów tuska firmy zagr. transferują swoje zyski do firm matek w kwocie ponad 40 miliardów złotych rocznie, a miały być inbwestowane w Polsce

i tak mozna bez końca. te dane znajdziesz na oficajlnych sttronach urzędów RP. Trzeba tylko chcieć poszukać i dowiedzieć się jak jesteśmy zarządzani w TVN-ie tego nie znajdziesz
~jurga / 89.230.202.* / 2011-08-22 16:28
Ubiera się w "piórka obrońcy biednych", a rzeczywiście jest wyrazicielem interesów tych, którzy mają pieniądze. Komu najbardziej obniżył podatek PIT ?
W 2006 roku stawki PIT były następujące :
do 37 024 zł - 19% minus 530,08 zł
od 37 0 24 do 74 048 - 6 504 zł 48 gr plus 30% od nadwyżki ponad 37 024 zł
ponad 74 024 - 17.611 zł 68 gr plus 40% nadwyżki ponad 74 024 zł

w 2007 roku stawki PIT były następujące :
do 43 405 zł - 19% minus 572,54 zł
od 43 405 do 85 528 zł - 7 674 zł 41 gr plus 30% nadwyżki ponad 43 405 zł
ponad 85 528 - 20 311 zł 31 gr plus 40% nadwyżki ponad 85 528 zł

w 2008 roku stawki były następujące :
do 44 490 zł - 19% minus 586 zł 85 gr
od 44 490 do 85 528 zł - 7 866 zł 25 gr plus 30% nadwyżki ponad 44 490 zł
ponad 85 528 zł -20 177 zł 65 gr plus 40% nadwyżki ponad 85 528 zł

Po uchwalonej przez PIS ramię w ramię z PO obniżce stawek PIT od 2009 roku stawki wynoszą :
do 85 528 zł - 18 % minus 556,02 zł
ponad 85 528 zł - 14 839 zł 02 gr + 32% nadwyżki ponad 85 528 zł

Tak więc uchwaloną przez PIS i PO za rządów PIS nowelizacją ustawy o podatku dochodowym PIT Kaczyński wraz z PIS i PO "zrobili dobrze" tym, którzy zarabiali grubo ponad średnią krajową, "dymając" biedaków, których Kaczyński tak chce "bronić" przed kryzysem i sięganiem do ich kieszeni. A PO mając większość w Sejmie, powołując się na kryzys obciążając w tym czasie ludzi nowymi daninami ,nie zablokowała wejścia w życie tej nowelizacji.
Czy to PO, czy PIS lub SLD- każda z tych partii wyraża interesy tych, którzy mają pieniądze i kapitał. Jedynie PSL nie bacząc na nic, kosztem każdego "robi dobrze" swoim wyborcom- rolnikom. Za co zresztą też płacą ci najubożsi i słabo zarabiający z miast. I powinniśmy być tego świadomi.
dddddd / 77.114.152.* / 2011-08-22 16:46
1. Dodaj, że PiS zniósł podatek od spadków i darowizn, który to podatek był powszechnie krytykowany za żerowanie na krzywdzie ludzkiej. Za PiS wzrost gospodarczy był 6 %. Rządzili tylko 2 lata. Dla gospodarki były to dwa najlepsze lata w całej historii współczesnej Polski.

2.PO tylko podnosiło podatki. Już za rok vat będzie 25 % (sic) ! Plany budżetowe na następny rok wskazują, że podniosą również podatek dochodowy. W akcyzie się tak zapędzili, że na benzynę mamy wyższy podatek niż wymaga tego Unia. Zauważcie, że przeciwnym argumentem posługują się przedstawiciele PO.

3.Zagarnęli kasę ludzi z emerytur.
4.Dodatkowo zrobili 300 mld długu.
5.Zatrudnili 120 tys. nowych urzędników.
6. Masowo obsadzają członkami rodzin i znajomymi spółki Sk. P.
7. Rozłożyli stocznie.
8. Budujemy najdroższe autostrady na świecie. Czy najlepsze ? Niedoróbek i błędów nie ma końca.

9. Wzrost gospodarczy jest niski i będzie jeszcze niższy.

Czy jednak nie widzicie różnicy. Jak długo będziecie gryźć beton broniąc Tuska. Aż tak bardzo boicie się Kaczyńskiego ? Nie wierzę.
arch / 2011-08-22 17:18 / Tysiącznik na forum
3.Zagarnęli kasę ludzi z emerytur. - tyko częśc kasy OFE -wczoraj -

-dzisiaj -" Rząd kradnie rezerwy demograficzne na emerytury " http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/531762,rzad_kradnie_rezerwy_demograficzne_na_emeryt
ury.html,komentarze,5

-a jutro - " całkowita likwidacja OFE. Fedak znów dobiera się do emerytur "
http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/540189,mozliwa_calkowita_likwidacja_ofe_fedak_znow_dobiera_sie_do_emerytur.html
~jurga / 89.230.202.* / 2011-08-22 17:07
Proszę mnie nie zaliczać do zwolenników PO. Mam własny rozum i potrafię wyciągać w nioski. Zaś na zniesieniu podatku od spadków i darowizn zyskali wszyscy- lecz znów najwięcej najbogatsi (nic nie stało na przeszkodzie zwolnienie podatników I i II grupy z tego podatku od majątku do kwoty np. 500 tys. czy miliona złotych,zaś majątku ponad tę kwotę obłożenie racjonalnym podatkiem) . Co do polityków z każdej opcji, uważam ich za oszustów- żaden nie chce swoich obietnic wyborczych składać jako zobowiązań w rozumieniu KC, za realizacje których można rozliczyć go w oparciu o Kodeks Cywilny. Składają obietnicę w poczuciu bezkarności za swoje słowa, co potwierdziły sądy, oddalając pozwy o niedotrzymanie obietnic wyborczych, stwierdzając, ze nie są one zobowiązaniami w rozumieniu KC.
B_7 / 195.35.80.* / 2011-08-22 17:06

Aż tak bardzo
boicie się Kaczyńskiego ? Nie wierzę.

Chyba jednak aż tak... - nawet kononowicz byłby lepszy na premiera niż on...
eum / 88.199.88.* / 2011-08-22 22:32
a ty był był byś lepszy PISiorze
arch / 2011-08-22 16:26 / Tysiącznik na forum
PO co i o czym -" Grecki kryzys nam nie zagraża "-Rostowski uspokaja. money.pl -" Polska na 6 - tkę - A Rostowski na to - -„ niesamowitą słabość merytoryczną opozycji”, - „nawet zakładając że opozycja dobrze chce, to trzeba jeszcze umieć”.

No to zobaczmy co umi nasz minister. Będzie to zimna i obiektywna ocena dwóch najważniejszych światowych rankingów.

Płacenie podatków – 121 miejsce na ok.180 krajów ( im dalsze, tym gorsze)
System podatkowy – 120
Deficyt budżetowy - 113
Dług rządowy – 89
Inflacja – 79
--a --Biurokracja ma się dobrze ! -Z zapowiadanych, dużych uproszczeń, mających przyspieszyć tempo rozwoju naszej gospodarki, pozostało niewiele. www.pb.pl/a/2010/11/08/Biurokracja_ma_sie_dobrze?
cab / 79.191.185.* / 2011-08-22 15:57
Gdyby prezes i jego wybitni funkcjonariusze wystąpili w TVN to i tak jego wierni by tego nie ogladali. Oni TVN nie ogladaja. Nie wolno.Prezes zabronił tym biedakom ogladac TVN i czytac GW. Profilaktycznie, zeby za dużo nie wiedzieli.
strachy na lachy / 188.146.56.* / 2011-08-22 16:28
nie oglądam tvn bo szanuję swój czas i kabaretów mam już dosyć. W tVN prawdy nie spotkasz, więc nie ma sensu włączać tej stacji. tam są dyżurne "autorytety" od lat gadające ciągle to samo i bez znaczenia jest, że dług Polski rośnie w tempie 6000 zł. na sekundę, że nie ma już pieniedzy na wypłatę emerytur, że gospodarstwa domowe sa makabrycznie zadłużone bo zufały tym kuglarzom i ich Zielonej Wyspie.
Co onbi mają do powiedzenia o inwestorach Katarskich, o specjalistach drogowych z Chin czy w końcu o Rychu , Zdzichu, Zbychu,i reszczie ferajny z Pędzącego Króliczka.

PKB na jednego mieszkańca w Grecji jest 2 razy wyższe niż w Polsce, a nasz prawdziwy dług dawno przekroczył poziom greckiego tylko sprytnie jest kreatywnie przeksięgowywany przez rostowskiego. O tym wszyscy się dowiecie w październiku po wyborach, oczywiście będzie to zrzucone na kryzys światowy a donek jak zwykle w krasomówczy sposób będzie teatralnie rozkładał rączki i przekonywał, ze to nie wina jego gabinetu.
Może TVN opowie o sukcesach pani Pitery i o jej ustawie antykorupcyjnej a może już wie kto z ludzi Kaczyńskiego kupił tego DORSZA.
Może TVN powiedziłą o kolacji ministra Tuskowego opłacanej z karty kwotą ponad 15 000 zł.

więc tvn, durczoka i ojejnik zatrzymaj dloa siebie i sobie podobnych. Najważniesze, że prezydencja w UE tuska jest udana tak jak szefowanie biuzka w PE. Napawajcie się szczęściem, że macie takiego premiera super specjalistę od wszystkiego a njlepszego od służb specjalnych , w końcu jest ich KOORDYNATOREM.
cab / 79.191.185.* / 2011-08-22 17:27

nie oglądam tvn bo szanuję swój czas i kabaretów mam już dosyć. W tVN prawdy nie spotkasz

Słusznie. szczególnie, że strasznie dużo pisiaków w TVNie. A oni ostatni z tych co prawdę by powiedzieli.
a nasz prawdziwy dług dawno
przekroczył poziom greckiego tylko sprytnie jest kreatywnie przeksięgowywany przez rostowskiego

Propaganda kolego. Nasz dług duzy ale nie imponujacy. I gdzie nam do innych.
ministra Tuskowego opłacanej z karty kwotą ponad 15 000 zł.

Kłamstwo. Bury może i by zapłacił kartą. Gdyby ją miał.Taki własnie pisiaki pojmuja swój udział w życiu publicznym. Na to oczekuje pisowski elektorat . Prawda? Jeszcze do tego walka z układem, lustracja itd. Podstawowe problemy Polski XXiw.
arch / 2011-08-22 16:04 / Tysiącznik na forum
A komunikat GUS swoje : Negatywny wskaźnik syntetyczny koniunktury gospodarczej . PAP 22.08.2011

Wskaźnik syntetyczny koniunktury gospodarczej (SI) jest w sierpniu negatywny, gorszy od tego przed miesiącem i przed rokiem .
"Zarówno składniki diagnostyczne, jak i prognostyczne wskaźnika kształtują się na poziomie niższym wobec sygnalizowanego w lipcu, przy czym spadek ten był szybszy w odniesieniu do składników diagnostycznych niż prognostycznych" - napisano.
kraton / 195.117.16.* / 2011-08-22 16:03
Zauważyłem, że ostatnio poziom wypowiedzi czytelników money.pl znacząco wzrasta. Zamknęli Onet?
mmar / 212.49.52.* / 2011-08-22 16:36
to Wasz guru pewnie podniosl stawke za komentarze, czy nei widzicie ze po przegranych wszystkich debatach w historii PiS sie boi, dlaczego wierzyc klamczuchowi ktory sie tak zmienil na konto wyborow prezydenckich?? jaka ma PiS oferte dla Polski?? wojna z Rosja w imie zemsty za Smolensk?? gdzie prezes nie pojedzie tam obiecuje ze zbuduje obwodnice, droge, szkole, stadion, szpital - a na pytanie skad wezmie pieniadze - jasna odpowiedz - z budzetu - to pokazuje jakim ignorantem jest, bo nikt Ci tyle nie obieca co PiS, chociaz SLD tez ostatnio obiecuje, dla mnie PiS to sredniowiecze - pokazali to podczas walki o krzyz- to jest prawdziwe oblicze prezesa, a Wy jak trole go bronicie za przyslowiowe biblijne 30 srebrnikow
door / 83.12.255.* / 2011-08-22 17:09
zemsta za Smoleńsk to będzie sąd dla tuska i ferajny, bo zamach był przygotowany w Polsce, a Rosja tylko go wykorzystała.
door / 83.12.255.* / 2011-08-22 16:28
rzucili na front walki ideologicznej, dadzą radę i na onecie i na money.

To tzw. "ostatnie POdrygi"
kraton / 195.117.16.* / 2011-08-22 16:45

dadzą radę i na onecie i na money.


To chyba dorzucę swoje 3 grosze do "oszczędności" min. Rostowskiego i przestanę płacić za internet ;)

Najnowsze wpisy