Forum Polityka, aktualnościKraj

PiS zaprasza na debaty. Wskazuje miejsce

PiS zaprasza na debaty. Wskazuje miejsce

Money.pl / 2011-08-22 14:43
Komentarze do wiadomości: PiS zaprasza na debaty. Wskazuje miejsce.
Wyświetlaj:
pchelekjerzy30 / 2011-08-22 15:56
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
poprzecie / 81.190.136.* / 2011-08-22 15:40
Tylko matoły lampią się tuskową telewizornię.
Telewizja dla idiotów.
Kaczko, olej boskiego Donalda, niech sobie sam p****** w swoim TVNie.
cab / 79.191.185.* / 2011-08-22 16:01

olej boskiego Donalda

Kaczor sie boi. Kogo on moze wystawić jak nie ma fachowców w zadnej dziedzinie. Chyba, że od Smoleńska i krzyżyka.
arch / 2011-08-22 16:10 / Tysiącznik na forum
Kaczor sie boi.

bo " Administracja nie chce likwidacji barier dla firm-"
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Administracja-nie-chce-likwidacji-barier-dla-firm-2322039.html
trew / 83.31.26.* / 2011-08-22 15:24
najmniejszy "czlowiek" w polsce, a najwiekszy szkodnik!!!
przesluchiwac w swojej norze to mozeszswojego zbysia, adasia, debila antosia albo joachimka...
dgen / 2011-08-22 15:28 / Tysiącznik na forum
ja też się cieszę, że nie rządzi PIS: benzyna po 3,49/litr , obniżka składki rentowej, cukier 2,5/kg - tak dalej nie dało się już żyć !
nie wspomnę o tym, że uczciwi ludzi w obawie przed reżimem biznesy musieli po parkach i cmentarzach robić.............
arch / 2011-08-22 16:13 / Tysiącznik na forum
ja też się cieszę, że nie rządzi PIS:

a --" -Papuasi mogą nas uczyć POdatków -"- Polski system podatkowy znalazł się dopiero na 121 ..! ! ! miejscu w rankingu Banku Światowego . Polski system podatkowy przegrywa z takimi tuzami, jak Bangladesz, Haiti czy Etiopia.

www.pb.pl/a/2010/11/23/Papuasi_moga_nas_uczyc_podatkow
Mccvl / 89.171.91.* / 2011-08-22 15:23
PiS chce wprowadzać to co już wprowadzone jest :) Dobry chwyt, może ktoś się nie zorientuje.
Rossi / 91.189.73.* / 2011-08-22 15:34

PiS chce wprowadzać to co już wprowadzone jest

A co jest wprowadzone???
Smiało napisz chętnie przeczytam.
kraton / 195.117.16.* / 2011-08-22 15:44
Może mu chodzi o mój samochód wprowadzony do garażu?
Ale po co pytać? Nie zawyżaj poziomu "dyskusji" ;)
arch / 2011-08-22 16:15 / Tysiącznik na forum
A Może mu chodzi o o jego konia ? , ktrego wprowadził do stajni Augiasza .
Jacqb / 2011-08-22 15:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Pomijajac polityke - naprwde mam obie partie w dupie - nie moge darowac TVN za jakiego tempaka mnie maja bezpardonowo lansujac PO. Strasznie mizernie maskuja swoje sympatie polityczne. Od redaktorow, po prezeneterow wszyscy montuja tak material zeby PO dobrze PIS zle. Infantylny subiektywizm w mediach strasznie mnie wkurza. Zawsze po Faktach mam ochote na zlosc ITI zaglosowac na PiS. Chyba przyznacie ze to jest ewidentne?
dgen / 2011-08-22 15:26 / Tysiącznik na forum
od kilku lat wytworzył się nast. model:
dziennikarz popierający PO = dziennikarz obiektywny
dziennikarz niepopierający PO = dziennikarz "pisowski"
tesa1959 / 2011-08-22 15:55 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
i odwrotnie :)))
kraton / 195.117.16.* / 2011-08-22 16:01
częściowo tak, ale moim zdaniem pełnej symetrii nie ma. O ile Ziemkiewicz, Wildstein, Michalkiewicz i inni są ostatnio systematycznie rugowani z mediów, to nie zauważyłem, żeby "obiektywna" M. Olejnik albo "wyważony" T. Lis byli poddani podobnym działaniom ;)
tesa1959 / 2011-08-22 16:05 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Tę lukę zapełnia o. Rydzyk, a może nawet ją przepełnia.
kraton / 195.117.16.* / 2011-08-22 16:14
O o. Rydzyku nie wspominałem, bo działa w niszowej stacji radiowej, podonie jak jego alter ego - red. Paradowska w TOK FM. Często słuchasz o. Rydzyka?
tesa1959 / 2011-08-22 16:16 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Wystarczy mi to, co o nim i jego poczynaniach słyszę. Próbowałam, ale ... nie dam rady!
door / 83.12.255.* / 2011-08-22 16:31
co słyszysz o "poczynaniach"?
kraton / 195.117.16.* / 2011-08-22 16:26
Nie namawiam Cię do słuchania, ale może, to "co o nim i jego poczynaniasz słyszysz" jest tak samo wartościowe jak podobno są jego audycje ;)
Ja czasami zmuszam sie do słuchania lub czytania pani Paradowskiej, pana Wołka, Żakowskiego, a nawet wielkiego Adama - bojownika o prawdziwą wolność słowa i prawdziwą demokrację ;)
tesa1959 / 2011-08-22 16:38 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Właśnie, czasem konfrontuje to co o nim usłyszę,z tym, co słyszę w RM, tyle, ze nie daje rady wysłuchać do końca ze względu na klimaty.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-08-22 18:07
Nie dopytuj bo ta pani nigdy ci nie odpowie konkretami.
tesa1959 / 2011-08-22 20:05 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Odpowiedziałam poniżej pod Pańskim następnym wpisem
tesa1959 / 2011-08-22 19:09 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Odpowiedziałam poniżej pod Pańskim następnym wpisem!!!
kraton / 195.117.16.* / 2011-08-22 17:01
Ja nie słucham, ale marzy mi się, aby w Polsce przynajmniej zaprzestano histeryzować (michnikizować :)) nad rzekomo nieodpowiednim klimatem niektórych mediów. Kto chce słucha, a kto nie chce, nie musi. Ważne, żeby była równowaga i każdy mógł znaleźć platformę do wypowiedzi. A jeżeli już się odnosimy do słów, bądź poglądów innych - to merytorycznie. Tej równowagi w Polsce nie ma, a jak ktoś coś powie niewygodnego, to miniter spraw zagranicznych potrafi polecieć ze skargą do Watykanu. Dosłownie jak u Mrożka ;)
tesa1959 / 2011-08-22 17:08 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Tak, tylko akurat te media powinny mieć inne zadanie: jednać, a nie dzielić. Rydzyk, jako kapłan powinien zając się duszpasterstwem, a nie biznesem i polityką w takim znaczeniu w jakim ja robi. A skarga do Watykanu? Cóż, ktoś go powinien utemperować, a że podlega pod Watykan, a nie Episkopat Polski... i co? przeprosił? Przeprosił!!! Myślisz, że sam z siebie???
door / 83.12.255.* / 2011-08-22 19:51
nie wolno kapłanom zajmowac się biznesem?
tesa1959 / 2011-08-22 20:06 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
nie na taka skalę i nie w tym duchu.
kraton / 195.117.16.* / 2011-08-22 17:28

Rydzyk, jako kapłan powinien zając się duszpasterstwem

To tak jakbyś powiedziała, że historyk powinien tylko nauczać historię. Rydzyk prowadzi stację radiową zajmującej się problematyką ogólną społeczno-religijną, propagowaniem katolickiego sposobu myślenia i nie traktuje tego jako narzędzia nauki duszpasterskiej. Słyszałaś, żeby kiedyś mówił, że np. nie nalezy głosować na kogoś, bo tak wynika z 10ga przykazań? Nie rozumiem dlaczego np. pan Żakowski może prowadzić audycje (dostał ostatnio koncesję od KRRiT) i propagować lewacką myśl, a o. Rydzyk nie może. Taka polemika z nim, to zwykła nagonka tych, którzy chcą mu zamknąć usta. A za co miał przepraszać? I kogo?
tesa1959 / 2011-08-22 17:34 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

propagowaniem katolickiego sposobu myślenia

i tu się bardzo mylisz. katolickie myślenie, to propagowanie miłości bliźniego. W swoich mediach może i nie powołuje się na X przykazań, ale jego język nie ma nic wspólnego z nauczaniem Jezusa. Nie zamierzam tu udowadniać niczego (nie chce mi się już, bo wystarczająco dużo na ten temat mówiłam na przestrzeni roku). jeśli się nie zgadzasz ze mną, to pozostań przy swoim zdaniu. Ja swego nie zmienię nawet pod groźbą spalenia na stosie czy pożarcia przez lwy, co już mi tu sugerowano:)
door / 83.12.255.* / 2011-08-22 19:54
„Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową” (Mt 10:34-35).

Dokształć się
tesa1959 / 2011-08-22 20:16 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Dokształć się

Jesteś ignorantem? Tu chodzi o to, że nie wszyscy ludzie uwierzą. Polecam:
http://www.marana-tha.pl/index.php?go=czytelnia/wykl_nauka_o_kosciele
@@@ / 89.76.88.* / 2011-08-22 18:11

ale jego język nie ma nic wspólnego z nauczaniem Jezusa

Prosilem kiedys pania o przyklady tego "jezyka" ale to nie jest w Pani stylu aby poslugiwac sie konkretami.
Lanie wody za to wychdzi Pani wspaniale.
tesa1959 / 2011-08-22 19:07 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Np. to:W czasach komunizmu nie mieliśmy takich problemów jak teraz. To skandal, czujemy się wykluczani, jesteśmy dyskryminowani, to jest totalitaryzm - cytuje serwis tvn24.pl słowa o. Rydzyka. - To, co jest w Polsce, to jest dramat, draństwo najdelikatniej mówiąc. To jak niecywilizowany kraj. Tragedią Polski jest to, że od 1939 roku Polską nie rządzą Polacy. Nie chodzi tu o krew ani przynależność. Oni nie kochają po polsku, nie mają serca polskiego - mówił redemptorysta.

Czy takim językiem nauczał Jezus?

"Maria Kaczyńska to czarownica, która powinna poddać się eutanazji, zaś prezydent jest oszustem ulegającym żydowskiemu lobby." - to też język naśladujący Jezusa?

"Człowieka nie można kopnąć, chyba że czerwonego."
Opis: Fragment homilii wygłoszonej na Jasnej Górze, 18 lipiec 2005" - to też?

"Francja domaga się korytarza dla Rosji w Polsce. Gdzie my mamy Polaków w rządzie, nikt nie protestuje.(...) Najgorsze to jest współdziałanie niemiecko-żydowsko-rosyjskie. Tak samo jak protestanci, którzy rządzili Polską, to było coraz gorzej, jak Buzek rządził.
Źródło: Radio Maryja, 26 lipiec 2002" - to też?

"Ja wiem, że w polskiej telewizji jest teraz wiele amerykańskich bajek. Ale one są wymysłem szatana i prowadzą prosto ku zatraceniu. Oto jedna z polskich stacji emituje bajkę „Teletubbies”, w której występuje postać o imieniu Tinky Winky. Postać ta jest wyraźnym symbolem zboczenia, jakim jest gejostwo. Po pierwsze jest różowa, kolor geji, po drugie ma na głowie antenkę w kształcie trójkąta, a to przecież ich symbol. Po trzecie, nosi coś w rodzaju torebki, jak reszta tych zboczeńców." - to też??
???????

"Mniej dzwońcie, więcej płaćcie. A jak już dzwonicie, to mówcie krótko i na temat. Bez tylu lamentacji! Skracajcie się nawet po modlitwie przez telefon: krótko, imię i miasto, skąd jesteście, a nie głosić elaboratów. Zaoszczędzone na rozmowach pieniądze wpłacajcie na nasze konto!
Kasa, kasa, kasa, kasa... to naśladowanie Jezusa????

Wystarczy Panie @@@?????? A może mało. to dołożę!!! I proszę mi teraz przytoczyć argumenty z Ewangelii mówiące o zgodności powyższego z nauczaniem Jezusa!!!
@@@ / 89.76.88.* / 2011-08-24 16:43

I proszę mi teraz przytoczyć argumenty z Ewangelii mówiące o zgodności powyższego z nauczaniem Jezusa!!!

To wstylu udowadniania ze sie nie jest wielbladem.
Niech pani wskaze te ktore mowia ze nie sa zgodne.
tesa1959 / 2011-08-24 20:22 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Lanie wody za to wychdzi Pani wspaniale.

Mój powyższy wpis nie był laniem wody i nie do mnie należy udowadnianie niezgodności z Ewangelia, a do Pana, że jest to zgodne, bo to Pan broni Rydzyka.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-08-24 20:26
Typowa logika kombinatora i manipulanta.
Jezeli pani twierdzi ze cos nie jest zgodne z ewangielja to prosze zacytowac ta czesc ewangielii ktora jest tego dowodem.

Inaczej to jest tak ze ktos musi udowadniac ze nie jest wielbladem.

Po pani niczego innego sie jednak nie spodziewalem.
tesa1959 / 2011-08-24 20:40 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

"Mniej dzwońcie, więcej płaćcie. A jak już dzwonicie, to mówcie
krótko i na temat. Bez tylu lamentacji! Skracajcie się nawet po
modlitwie przez telefon: krótko, imię i miasto, skąd jesteście, a
nie głosić elaboratów. Zaoszczędzone na rozmowach pieniądze
wpłacajcie na nasze konto!
Kasa, kasa, kasa, kasa... to naśladowanie Jezusa????

Wersja Ewangelii według Mateusza 5,3-12[edytuj]

Obraz "Kazanie na Górze" Carla H. Blocha
Treść błogosławieństw wg Biblii Tysiąclecia:
Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy Królestwo niebieskie.
Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni.
Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię.
Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni.
Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą.

To dotyczy także reszty. A teraz proszę mi udowodnic, że nie mam racji, a o. Rydzyk postepuje zgodnie z Ewangelia.
Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.
Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy Królestwo niebieskie.
Błogosławieni jesteście, gdy /ludzie/ wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was. Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie. Tak bowiem prześladowali proroków, którzy byli przed wami.
tesa1959 / 2011-08-24 20:37 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Proszę bardzo:
Np. to:W czasach komunizmu nie mieliśmy takich problemów jak teraz.
To skandal, czujemy się wykluczani, jesteśmy dyskryminowani, to
jest totalitaryzm - cytuje serwis tvn24.pl słowa o. Rydzyka. - To,
co jest w Polsce, to jest dramat, draństwo najdelikatniej mówiąc.
To jak niecywilizowany kraj. Tragedią Polski jest to, że od 1939
roku Polską nie rządzą Polacy. Nie chodzi tu o krew ani
przynależność. Oni nie kochają po polsku, nie mają serca polskiego
- mówił redemptorysta.

"Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?" Mt 7,1-3
Maria Kaczyńska to czarownica, która powinna poddać się
eutanazji, zaś prezydent jest oszustem ulegającym żydowskiemu
lobby." - to też język naśladujący Jezusa?

"Człowieka nie można kopnąć, chyba że czerwonego."
Opis: Fragment homilii wygłoszonej na Jasnej Górze, 18 lipiec
2005" - to też?

Ewangelia Mateusza 5,43-48

”Słyszeliście, że powiedziano: «Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził». A Ja wam powiadam: miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest wasz Ojciec niebieski".
@@@ / 89.76.88.* / 2011-08-24 20:51

Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni.

to odnosi sie do pani.
to pani sadzi o Rydzyka a on powiedzial prawde.

Ew. Jana

(17) Podczas gdy Prawo zostało nadane przez Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa.
(Ew. Jana 1:17, Biblia Tysiąclecia)
(32) i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli.


«Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził»

to tez odnosi sie do pani.
najwyrazniej o Rydzyk jest pani nieprzyjacielem skoro go pani tak nienawidzi.
tesa1959 / 2011-08-24 21:10 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ciekawa interpretacja.
) i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli.

A czym jest ta prawda? Na pewno nie sianiem nienawiści, a miłowaniem bliźniego.

to odnosi sie do pani.


o tez odnosi sie do pani.

a to co to jest??? Czyż nie osądzanie??? Proszę wskazać mój podobny osąd wobec Pana!
A interpretacja Pisma Świętego nie wychodzi Panu najlepiej, niestety. Śmiem twierdzić, że w tym temacie jestem bardziej świadoma znaczenia Słowa Bożego i nie jest to zarzut wobec Pana. Zdaję sobie sprawę, że słowa: Ewangelia Łukasza 12,48

„Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie; a komu wiele zlecono, tym więcej od niego żądać będą.” w większym stopniu mnie dotyczą i nie kupczę słowem Bożym i nie robię z tego zarzutu wobec Pana, bo:“Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią”.(Łk23,33) i 2Kor 2,17 "Nie jesteśmy bowiem jak wielu, którzy kupczą słowem Bożym, lecz ze szczerości, jak od Boga mówimy w Chrystusie przed Bogiem". Proszę mi wierzyć, jestem daleka od osądzania każdego i nie osądzam o. Rydzyka, tylko krytykuje jego poczynania, a nie osobę.
Myślę, że dość już tej zabawy (bo ja się bawiłam), a to co przed chwilą napisałam, jest jak najbardziej z serca. Nie potępiam nikogo, a mam prawo do krytykowania czynów w świetle Ewangelii, ba, nawet obowiązek, bo: Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii... (1 Kor 9,16b).
Nie rozumiem, dlaczego Pan tak usilnie ze mną walczy. Skoro nie odpowiadają Panu moje poglądy, może Pan przecież omijać moje wpisy bez szkody dla nas obojga. Pozdrawiam.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-08-24 21:21

jestem bardziej świadoma znaczenia Słowa Bożego

tak, tak pani ma bezposrednia linie telefoniczna do Boga.
To sie dopiero nazywa megalomania.

nie osądzam o. Rydzyka, tylko krytykuje jego poczynania, a nie osobę.

Przeciez to jest czysta manipulacja slowami.
"nie osadzam" tylko "krytukuje"
wiem, wiem ze pani krytykuje nie osobe ale jej posepowanie ale jak pani potrafi odroznic krytykowanie postepowania od krytykowania osoby?
Wszyscy sa tym jak sie zachowuja.

"Po owocach ich poznacie"

ludzi poznaje sie po ich czynach a nie slowach czy ich wygladzie.
Wiec nie mozna powiedziec ze krytykujac czyjes postepowanie nie osadza sie osoby bo ta osobe poznaje sie wlasnie po jego postepowaniu.
Pani jednak osadza i stosujac manipulacje slowami wykreca sie spod krytyki niezgodnosci z ewangielia.
Faryzejska taktyka ktora tu pani stosuje jest widoczna bardzo wyraznie.
tesa1959 / 2011-08-24 21:47 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

tak, tak pani ma bezposrednia linie telefoniczna do Boga.
To sie dopiero nazywa megalomania.

I w jakim celu ta ironia? Pisałam z całą powagą, jak nigdy dotąd. Dlaczego Pan drwi ze Słowa Bożego? Studiowałam to Słowo przez 6 lat na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza i mam pełne magisterskie wykształcenie w tym zakresie.
Wszyscy sa tym jak sie zachowuja.

Niestety, ale tu nie ma Pan racji. Każdy człowiek posiada tę samą godność dziecka Bożego, niezależnie od czynów i jak każde dziecko nie zawsze postępuje właściwie. Ponieważ każdy człowiek jest dzieckiem Bożym, z tego tytułu należy mu się szacunek jako osobie. Natomiast jego czyny podlegają osądowi... czyny, a nie człowiek. Nigdy w moich wpisach nie spotkał Pan, abym powiedziała, że ktoś jest taki lub inny. Odnoszę się do postawy, nie do człowieka, do jego (człowieka) działań. Zawsze, kiedy w chamski sposób ktoś obrażał np. Kaczyńskiego (z którym mi wcale nie po drodze), broniłam go lub zgłaszałam do usunięcia wpis.Nie twierdzę, że jestem ideałem, bo nie jestem. Nie ma ludzi idealnych, ale staram się naśladować Chrystusa, a On też nie głaskał po głowie za złe słowa czy czyny (np.wyrzucił kupczących ze świątyni), ale umiał przebaczać i powiedział, że przebaczać należy zawsze. Dlatego, chociaż niejednokrotnie Pan starał się mi to wmówić, nie ma we mnie nienawiści wobec nikogo. Nie znam tego uczucia, a kiedyś znałam. I za to dziękuje Bogu codziennie.
"Po owocach ich poznacie"

A czymże są te owoce? To nic innego jak:miłość
wesele
pokój
cierpliwość
uprzejmość
dobroć
wspanialomyślność
łaskawość
wierność
skromność
wstrzemięźliwość
czystość
Faryzejska taktyka ktora tu pani stosuje jest widoczna bardzo
wyraznie.

Nawet Pan nie zdaje sobie sprawy jak bardzo Pan mnie krzywdzi takim osądem i jak niezgodne to jest z wolą Chrystusa: "Nie będziesz zabijał", a kto by zabił, winien będzie sądu. A ja wam powiadam: Każdy, kto gniewa się na swego brata, będzie winien sądu. A kto powie bratu swemu: głupcze, będzie winien Najwyższej Rady.

A kto powie: bezbożniku, będzie winien piekła ognistego."

Mt 5, 21-22
toteż ja wybaczam wszystkie te insynuacje i bezeceństwa, które wypowiedział Pan pod moim adresem i będę modlić się o to, aby Bóg udzielił Panu darów Ducha Świętego:1. Dar Mądrości pozwala nam przyjąć punkt widzenia samego Boga: czyli punkt widzenia oparty na fundamencie miłości
2. Dar Rozumu uzdalnia do trafnego rozumienia prawd wiary i pojęcia Bożych tajemnic
3. Dar Rady przystosowuje używane przez nas środki do obranych celów (jak czyni to roztropność)
4. Dar Męstwa obdarza wytrzymałością wobec próby
5. Dar Umiejętności pozwala rozeznać wartości: co pochodzi od Boga, co od złego, a co od nas samych
6. Dar Pobożności pomaga zachwycać się Bogiem i kochać Go
7. Dar Bojaźni Bożej jest pełną miłości obawą, że wciąż mało Go kochamy
aby one zaowocowały jego owocami:
1. Wiarę przez dar rozumu
2. Nadzieję przez dar umiejętności
3. Miłość przez dar mądrości
4. Roztropność przez dar rady
5. Sprawiedliwość przez dar pobożności
6. Umiarkowanie przez dar bojaźni Bożej
7. Męstwo przez dar męstwa
Pokój z Panem.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-08-24 23:58

Natomiast jego czyny podlegają osądowi... czyny, a nie człowiek.

Tu sie z Pania nie zgadzam bo czlowieka poznaje sie po jego czynach.
Jego czyny go definiuja.
Skrajnie na to patrzac jak czlowiek nie robi nic to go nie ma, nie istnieje.

Zawsze, kiedy w chamski sposób ktoś obrażał np. Kaczyńskiego

Nie przeszkadza to Pani jednak z niego sie nasmiewac.

Wszystkie te cytaty z Pisma ktore tu Pani cytuje maja sie w niewiekim stopniu do tego co Pani tu pokazuje swoimi wpiami. Pani dyskusje z marynarzem sa czasami zenujace w temacie i sposobie pisania.
Zaczynam podejzewac ze Pani swiecie wierzy w to co pisze o tym jak postepuje ale rzeczywistosc jest inna i Pani jej nie widzi bo nie pasuje do Pani koncepcji samej siebie jaka Pani by chciala byc ale niestety nie jest..

Dalsza dyskusja chyba niema sensu bo odnosze wrazenie ze rozmawiam z czlonkiem sekty a nie czlowiekiem trzezwo myslacym.

Zycze Pani aby sie Pani wreszcie odnalazla i nie tylko cytowala Pismo ale rowniez zyla jego Slowem.
Pozdrawiam.
tesa1959 / 2011-08-25 00:23 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Tu sie z Pania nie zgadzam bo czlowieka poznaje sie po jego
czynach.

Nie musi Pan się zgadzać ze mną, ale to nie jest moja ocena, ale Biblijna.
Skrajnie na to patrzac jak czlowiek nie robi nic to go nie ma, nie
istnieje.

Czyli eutanazja? Bo ciężko chory nie jest w stanie nawet zjeść samodzielnie.

Nie przeszkadza to Pani jednak z niego sie nasmiewac.


Nie odróżnia Pan żartów od naśmiewania. Nie naśmiewam się z niego, ale z jego postępowania. Znów nie zauważa Pan (nie wiem czy przez przeoczenie czy też celowo), że oburzam się na chamskie wpisy pod jego adresem. Trudno jest wycofać się z ataku na mnie?
Pani
dyskusje z marynarzem sa czasami zenujace w temacie i sposobie
pisania.

hmm. Nie należę do smutasów, a marynarz także do nich nie należy. Co w tym zdrożnego, że potrafimy wszystko obrócić w żart? Nasza polska rzeczywistość jest bardzo przytłaczająca i aby nie zwariować, wielu rzeczy nie można brać na serio.
odnosze wrazenie ze rozmawiam
z czlonkiem sekty a nie czlowiekiem trzezwo myslacym.

Odnoszę wrażenie, że nie ma Pan pojęcia co to jest sekta, chyba, że chce Pan mnie znów obrazić. Pomimo Pańskich prób obrażenia mnie, nie udaje się to Panu i nie może udać, bo ja po prostu nie obrażam się. Czasem sie wkurzam, jest mi przykro, smutno z jakiegoś powodu, ale nie obrażam się.
Zycze Pani aby sie Pani wreszcie odnalazla i nie tylko cytowala
Pismo ale rowniez zyla jego Slowem.

Za te życzenia (o ile są szczere) bardzo dziękuje, ale ja wiem kim jestem, gdzie jestem i jakie jest moje zadanie. Żyję Słowem Bożym na co dzień. nie może Pan tego stwierdzić, no musiałby m,nie Pan poznać osobiście, a to raczej nie jest możliwe. podziwiam Pańską łatwość szufladkowania ludzi. Jeszcze raz oświadczam, że nie kupczę Słowem Bożym. Jest ono dla mnie zbyt cenne. Jeśli je cytuję, to po to, aby po drugiej stronie ktoś je przemyślał. Okazuje się jednak, że jak w przypowieści o ziarnie, nie zawsze pada na żyzna glebę, a częściej na drogę, skały lub między ciernie. Pojawiaja się tu też moje obawy czy nie rzucam tego Słowa w nieodpowiednie miejsce w myśl Ewangelii: Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały. Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie! Albowiem na tym polega Prawo i Prorocy. Wchodźcie przez ciasną bramę. Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują. (Mt 7:6,12-14) I proszę nie brać tego dosłownie do siebie, bo to słowo należy odpowiednio zinterpretować.
Mam nadzieję, że Bóg wybaczy mi, jeśli niepotrzebnie użyłam cytatów Pisma Świętego, a Panu zatwardziałość serca.
też myślę, że nie ma sensu dalej prowadzić dialogu, więc proszę nie zaczepiać mnie więcej na forum. Pozdrawiam.
@@@ / 195.90.107.* / 2011-08-25 01:04

Czyli eutanazja?...

Pani niestety nic nie zrozumiala, ale coz czlonkowie sekt tak maja niestety.

Poniewaz widze ze nie jest mozliwe znalezienie wsolnego jezyka od dzisiaj nie bede komentowal Pani wpisow na tym forum.
Proponuje aby Pani nie komentowala moich.
tesa1959 / 2011-08-25 08:52 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nigdy nie zaczepiałam pierwsza. a za tą sektę... no cóż, oby nie było to Panu poleczone w wieczności.
kraton / 195.117.16.* / 2011-08-22 17:50
Myślę, że już dawno powinnaś wstąpić do klasztoru, skoro "myśl katolicką" zrozumiałaś tak dogłębnie, że potrafisz nie tylko pouczać innych, ale również dawać im dobry przykład ;) Taki jak na przykład ten:


i co? przeprosił? Przeprosił!!!
Myślisz, że sam z siebie???

Rozumiem, że według Ciebie nawet jak przeprosił, to na pewno nie sam z siebie. A to wszystko po to, aby:

jednać, a nie dzielić

:)

Poproszę na koniec o wyjaśnienie o co chodziło w tych fragmentach Pisma Świetego, w których wspominano o prorokach fałszywej wiary?
tesa1959 / 2011-08-22 18:19 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Rozumiem, że według Ciebie nawet jak przeprosił, to na
pewno nie sam z siebie.

Nie według mnie, tylko znając jego zachowanie i działalność mam podstawy wątpić, że bez nakazu z Watykanu przeprosił. A to, że przeprosił i nieważne kto go do tego skłonił, to już plus, bo do tej pory nie słuchał nawet Jana Pawła II.

Myślę, że już dawno powinnaś wstąpić do klasztoru,
skoro "myśl katolicką" zrozumiałaś tak
dogłębnie, że potrafisz nie tylko pouczać innych, ale
również dawać im dobry przykład ;)


Taki jak na przykład
ten:


Śmiem twierdzić, że nie jestem 100% ekspertem w sprawach nauczania Jezusa, ale też na pewno rozumiem dobrze na czym polega miłość Boga i bliźniego. Dla mnie autorytetem jest Bóg, a nie o. Rydzyk. Z ludzi natomiast niepodważalnym autorytetem jest bł. Jan Paweł II i obecny papież, a znalazłoby się jeszcze wielu jak np. Matka Teresa z Kalkuty, o. Żelazek czy dr Wanda Błeńska. Żadne z nich nie posługiwało się takim językiem jak o. rydzyk, a każdy z nich potrafił przebaczać tak, jak Jezus na Krzyżu. Moim powołaniem nie jest zakon, ale nauczanie Ewangelii na mocy wykształcenia i misji kanonicznej od mojego biskupa. Skoro dane mi było poznać naukę Jezusa w większym zakresie niż przeciętnego człowieka, to:Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii... (1 Kor 9,16b). Nikogo na tym forum nie obrażam, a mam prawo do wyrażania wątpliwości i krytyki. Jeśli uważasz, że o. Rydzyk spełnia zadania duszpasterskie, to przeczytaj Adhortację Apostolską Jana Pawła II "Pastores dabo vobis", a potem ze mną na ten temat dyskutuj. Po tej lekturze sam stwierdzisz o jakich to fałszywych prorokach mówi Pismo Święte i o wilkach w owczej skórze też.
I na marginesie: nie twierdzę, że mam monopol na wiedzę w tym zakresie, ale potrafię rozpoznawać dobro i zło i wybierać to pierwsze.
arch / 2011-08-22 16:23 / Tysiącznik na forum
tesa1959 [ Tysiącznik na forum i pełna kultura ] ooo, bez Rydzyka to i prezes jest nikim!
To jednak słuchasz kłamczuszko jedna ?
tesa1959 / 2011-08-22 16:30 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Próbowałam..., a to dlatego, aby mieć swoje zdanie na ten temat. Z racji wykonywanego zawodu często byłam pytana, co sądzę o RM i Trwam. Co miałam powiedzieć, jeśli tego nie słuchałam. Nie dobrnęłam nawet do końca jednej audycji, tak podniosła mi się adrenalina. Ostatnio próbowano mnie przekonać, że z tymi mediami nie jest tak źle, więc znów próbowałam. Stwierdziłam, że jest trochę lepiej, ale straszny fałsz. Jedynie audycja z Szeremietiewem nie spowodowała u mnie nienaturalnych odruchów :).
Aby wypowiadać się na jakiś temat, należy go znać, więc dlatego czasem słucham, ale do końca jeszcze nie udało mi się wysłuchać.
arch / 2011-08-22 16:40 / Tysiącznik na forum
tesa1959 Wystarczy mi to, co o nim i jego poczynaniach słyszę.
No to bardzo sie Pani merytorycznie do tematu odniosła. Rozumiem, że na poziomie przecietnego dzialacza PO.
tesa1959 / 2011-08-22 16:43 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
To nie była merytoryczna wypowiedź do tematu, ale odpowiedź na kolejny post w dyskusji!!! Proszę czytać ze zrozumieniem, a więc całość dyskusji, a nie jeden post wyrwany z kontekstu.
Mccvl / 89.171.91.* / 2011-08-22 15:21
A co ma premier do cen ropy na świecie ?
Ja pamiętam tą "gospodarkę" za PiSu. Nawet przedszkolak wie, że jeśli wydaje się więcej to powinno się więcej zarabiać, a Kaczyński wydawał więcej i obniżał wpływy do rzadowej kasy. Śmiem przypuszczać, że liczył na to, że zgniecie platformę, bo skutki jego niedbalstwa wypłyną za jej kadencji.
arch / 2011-08-22 16:43 / Tysiącznik na forum
Przedstawiciel intelektualnych ekonomicznych wyżyn POwskich dał głos, żenada.
maxymili / 2011-08-22 15:13 / Tysiącznik na forum
Niby jest różnica, ale to nadal ten sam system. Uważam, że już najwyższy czas wrócić do dobrego systemu, kiedy ludzie mieli wolność wyboru i wolny rynek decydował co mamy robić i kiedy, podatki były kilkukrotnie niższe a darmozjadom nie dawano nic z państwowego garnuszka.
http://www.nowaprawica.org.pl/
http://pl.wikipedia.org/wiki/Nigel_Farage
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ron_Paul
N.M. / 89.171.91.* / 2011-08-22 15:18
Już po linku do pana Farage'a widać jaki poziom debaty mógłby ten "nowy" system , który proponujesz wprowadzić. Pomarudźmy, popłaczmy, poobrażajmy - nie proponujmy rozwiązań, bo rynek sam wszystko rozwiąże. Utopista.
Rossi / 91.189.73.* / 2011-08-22 15:29
24 lutego 2010 podczas sesji Parlamentu Europejskiego zarzucił Hermanowi Van Rompuy brak legitymizacji pełnionego urzędu, a także ogólną niedemokratyczność struktur unijnych, używając przy tym słów takich jak "charyzma ofiary losu" (ang. "charisma of a damp rag"), co w polskich mediach zostało przetłumaczone dosłownie jako "charyzma mokrego mopa"[1]. 7 maja tego samego roku, dzień po głosowaniu w wyborach do parlamentu brytyjskiego, Nigel Farage uczestniczył w wypadku lotniczym awionetki w Northamptonshire, doznając niegroźnych obrażeń[2].
Czy kotastrofa lotnicza miała być sposobem na eliminację niewygodnego POlityka???.
mmar / 212.49.52.* / 2011-08-22 14:47
ojoj rozpoczeli tchorzliwy odwrot od mozliwosci dyskusji, boja sie debat bo nie maja nic do zaoferowania, madrzy sa w spotach ale w zyciu pokazali co potrafia przez 2 lata swoich rzadow, bizancjum premiera Kaczynskiego, oskarzanie ludzi jak w procesie Kafki, i zyta ministrem (wyzucona z PO za nepotyzmy - ale jarkowi bycie wbre prawu nie przeszkadza, - po smierci Leppera przejmuje samoobrone), zapomnialem dodac ze dali Rydzkowi na wydobycie wod "geotermalnych" o temperaturze 26 stopni - kpina, jak mozna popierac partie ktora podpiera sie na kims takim jak Rydzyk
roti / 193.111.166.* / 2011-08-22 15:17
chyba niedawno wypuścili ciebie z psychiatryka skoro nie pamiętasz co przez 2 lata dokonało się pozytywnego w gospodarce za rządów pis; i nie istotna jest że teraz mamy kryzys a wtedy była sielanka na świecie - wystarczy przypomniej jak rudy straszył benzyną po 5 zł i co mineły trzy lata i mamy paliwo po 5,40 i zero reakcji rządu (zresztą jak na wszystko)
m747 / 195.212.29.* / 2011-08-22 15:51
Można by dyskutować kogo wypuścili z psychiatryka i ma kłopoty z ogarnięciem rzeczywistości; wtedy cena 5 złotych za litr groziła nam nie dlatego, że ropa na była droga na rynkach (w 2006 roku ropa kosztowała ok. 60 USD/baryłkę, dzisiaj ok. 110 USD/baryłkę) tylko z powodu planów PiS na podwyższenie akcyzy.
roti / 193.111.166.* / 2011-08-22 16:52
dlaczego podajesz przykład cen ropy z 2006? a nie z 3q 2007 kiedy to ropa kosztowała ca.160 dol za baryłke to jest z twojej strony zwykła manipulacja, bo straszenie ceną 5 zł za litr bensyny przez rudego miało miejsce własnie wtedy, przypomnę że wówczas zapadła decyzja o obniżce akcyzy co skutkowało spadkiem cen na stacjach
uuuu / 195.74.79.* / 2011-08-22 15:00
Zyta miała najlepsze wyniki w całej historii RP. W jednym kwartale był dadatni bilans
mmar / 212.49.52.* / 2011-08-22 16:45
tak to juz jest kiedy sie widzi Prezesa a caly Swiat sie nie liczy, klapki na oczach i tyle, Wasz Bog rzadzil w czasach swiatowej prosperity, piszecie ze Zyta byla na plusie a w projekcie budzetu na odchodne zapisali deficyt 45 miliardow (skad ten plus), jedynyum Waszym argumentem na krytyke PiSu jest to ze trzeba byc psychicznym zeby nie ufac Kaczynskiemu, juz Hitler dzielil ludzi na lepszych i gorszych - do czego to doprowadzilo, nie jestem gorszy, nie jestem psychiczny, zakasalem rekawy i pracuje, lepiej mi sie powodzi obecnie niz za czasow Jaroslawa, wiec bede krytykowal i trzezwo patrzyl na swiat - a obiecywanie gruszek na wiezbie mnie nie rusza, jak w to wierzycie Wasza sprawa
marynarz098 / 2011-08-22 14:43 / Tysiącznik na forum

Jarosław Kaczyński mówił, że ministrowie rządu Donalda Tuska będą zdawać sprawę z tego, co uczynili przez ostatnie cztery lata. Dodał, że będą kolejne zaproszenia i nie wykluczył, że zostanie zaproszony premier Tusk.


Beda zdawac sprawe.........urwal.........jescze nie wygral a juz zamiast debaty chce przesluchiwac...................ZAOPATRZCIE SIE W DYKTAFONY Pisiaki!!!!!

.
iug / 195.74.79.* / 2011-08-22 14:49
1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy
2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy
emerytury i renty
3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych,
mostów i obwodnic
4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i
zlikwidujemy NFZ
5. Uprościmy podatki – wprowadzimy podatek liniowy z
ulgą prorodzinną, zlikwidujemy ponad 200 opłat urzędowych
6. Przyspieszymy budowę stadionów na Euro 2012
7. Szybko wypełnimy naszą misję w Iraku
8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do
domu i inwestować w Polsce
9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet
10. Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją.
która z tych obietnic wykonali?
roti / 193.111.166.* / 2011-08-22 15:21
ten spis rudy powinien powiesić sobie na drzwiach wejściowych do kancelarii i zatrudnić oddźwiernego z dużą pałą, który,jak tylko rudy nie przeczyta tego przed wejściem, powiniemn walić go tą pała w łeb mówiąc - pamiętaj o swoich obietnicach głupcze!!!!!
marynarz098 / 2011-08-22 14:53 / Tysiącznik na forum
.....a ktora z tych ponizej wykonaja.....a to tylko jedna strona.....mam wiecej......szmalu nie ma bo PO roztrwonilo......wiec za co????
marynarz098 / 2011-08-22 15:56 / Tysiącznik na forum
mam w nosie minusy......za co sie pytam??????????
tesa1959 / 2011-08-22 16:13 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
a za to, że kochasz prezesa :)))
marynarz098 / 2011-08-22 16:18 / Tysiącznik na forum
......ciaparyga!!!!
tesa1959 / 2011-08-22 16:20 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
a cóż to za słowotwórstwo???
marynarz098 / 2011-08-22 16:45 / Tysiącznik na forum
nie pisz ze nie slyszalas????.....a i wiesz o kim to???
tesa1959 / 2011-08-22 16:46 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)))))))))))))))))))))))))))))
tesa1959 / 2011-08-22 15:42 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Przecież wiesz dobrze, że to tylko puste gadanie, bez konkretów. A swoja drogą: wczoraj Błaszczak odrzucił propozycję debaty, którą wysunęła Po, a dzisiaj sami tego chcą. Ich musi być na wierzchu! Potem powiedzą, że to była ich inicjatywa. Zresztą, ta propozycja, to cały ich program - rozliczanie obecnej ekipy (swoją drogą też do dupy).
marynarz098 / 2011-08-22 15:48 / Tysiącznik na forum
Pomimo wszystko prezes ma charyzme, ale kim jest Blaszczak, no kim......bez prezesa nikim!!!
m747 / 195.212.29.* / 2011-08-22 16:05
Przede wszystkim Prezes wie, że środki są i trzeba je wydać - dla naszego dobra powinniśmy na niego głosować; czas skończyć z tymi głupimi oszczędnościami i ukrywaniem środków przed społeczeństwem.

"Nie może być tak, że nie ma środków (..) One są. Trzeba je znaleźć i wydać".
marynarz098 / 2011-08-22 16:58 / Tysiącznik na forum
Wiesz, mam pomysl tylko trzeba z tym dotrzec do prezesa.........raz w miesiacu na podobienstwo Owsiakowej zrzutki, bedziemy robic zrzutke prezesowa......bedzie dobrze!!!!
tesa1959 / 2011-08-22 15:53 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
No... bez prezesa to w PiS kto jest kimś???
tesa1959 / 2011-08-22 16:13 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
ooo, bez Rydzyka to i prezes jest nikim!
marynarz098 / 2011-08-22 14:52 / Tysiącznik na forum
Program PIS - Szkolnictwo wyższe
Polski system szkolnictwa wyższego nie stwarza właściwych warunków rozwoju naukowego społeczeństwa i nie rozwiązuje problemu braku równych szans edukacyjnych młodzieży. Prawo i Sprawiedliwość wprowadzi zmiany, które dadzą społeczeństwu wysoko wykwalifikowane kadry, będące kluczem do szybkiego rozwoju Polski.


1. Zmienimy model szkolnictwa wyższego
Prawo i Sprawiedliwość chce wprowadzić 3-etapowy model kształcenia. Pierwszym będą trzyletnie studia I stopnia, prowadzące do uzyskania dyplomu licencjata lub inżyniera. Drugim - dwuletnie studia II stopnia, umożliwiające zdobycie tytułu magistra lub magistra inżyniera. Trzecim i ostatnim etapem będą czteroletnie studia III stopnia, kończące się doktoratem.
2. Wyłonimy najlepsze szkoły wyższe i kierunki
Prawo i Sprawiedliwość chce doprowadzić do wytypowania państwowych szkół wyższych z ponadprzeciętnym potencjałem i dorobkiem w zakresie kształcenia. Wyłonione uczelnie i konkretne kierunki, które otrzymają przywileje finansowe, a dyplomy ich ukończenia będą posiadały większą wartość na rynku pracy. Takie rozwiązanie zwiększy konkurencyjność uczelni i podniesie poziom kształcenia.
3. Wzmocnimy pozycję kadry profesorskiej
Opowiadamy się za utrzymaniem państwowego tytułu profesorskiego, nadawanego za wybitny dorobek naukowy lub artystyczny. Doprowadzimy do tego, że osoby posiadające taki tytuł będą miały ustawowo zagwarantowane prawo do stanu spoczynku po osiągnięciu wieku emerytalnego na zasadach podobnych do tych, jakie obecnie dotyczą sędziów i prokuratorów.
4. Uporządkujemy opłaty za studia
Zgodnie z Konstytucją RP nauka w szkołach publicznych ma być nieodpłatna. Dlatego Prawo i Sprawiedliwość chce ustawowo uregulować wysokość opłat pobieranych za egzaminy poprawkowe i powtarzanie przedmiotów.
5. Stworzymy nowy system stypendiów
Stworzymy projekt nowego systemu pomocy kredytowej i stypendialnej dla młodzieży studiującej oraz doktorantów. Jego założeniami będą: wyrównywanie szans edukacyjnych, premiowanie ponadprzeciętnych osiągnięć, preferencje dla podejmowania studiów w dziedzinach, w których brakuje specjalistów. Nowy system stypendialny będzie zakładać m.in. fundowanie stypendiów przez przyszłych pracodawców.
Program PIS - Ochrona zdrowia
Prawo i Sprawiedliwość ukierunkowane jest na stworzenie sprawnego i przyjaznego systemu ochrony zdrowia. Chcemy zapewnić równy i sprawiedliwy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej, poprawić jakość usług medycznych oraz ogólny stan zdrowia Polaków.

1. Zwiększymy środki przeznaczone na finansowanie opieki zdrowotnej
Chcemy zwiększyć środki przeznaczone na finansowanie opieki zdrowotnej ze środków publicznych i utrzymać dotychczasowy zakres jej finansowania z budżetu państwa. W UE procentowy udział środków publicznych na ochronę zdrowia wynosi średnio ok. 6%, w Polsce ok. 4%. Prawo i Sprawiedliwość chce podnieść stopę składki na ubezpieczenie zdrowotne odliczanej od podatku oraz zwiększyć wydatki budżetu państwa.
2. Ułatwimy pacjentowi dostęp do lekarza
Prawo i Sprawiedliwość poprawi pacjentom dostęp do podstawowych świadczeń opieki zdrowotnej. Zwiększymy dostępność do specjalistycznej ambulatoryjnej opieki zdrowotnej. Doprowadzimy do skrócenia czasu oczekiwania na wizytę u lekarza-specjalisty.
3. Rozszerzymy listę leków refundowanych
Prawo i Sprawiedliwość będzie prowadziło politykę lekową w sposób przejrzysty i przyjazny dla pacjentów. Za konieczne uważamy zmniejszenie kosztów, jakie ponosi pacjent kupujący leki. Rozszerzymy zakres leków refundowanych o leki nowoczesne z równoczesnym wycofaniem leków przestarzałych i mało skutecznych.
4. Stworzymy sieć publicznych szpitali
Prawo i Sprawiedliwość chce wprowadzić sieć publicznych szpitali - jednostek nowoczesnych i świadczących usługi na wysokim poziomie. Przy ich tworzeniu podstawowym kryterium będzie dostępność usług placówki dla pacjentów.
5. Odbudujemy medycynę szkolną
Stan zdrowia dzieci i młodzieży jest niepokojący. Dlatego Prawo i Sprawiedliwość postuluje odbudowę medycyny szkolnej. Chcemy przywrócić funkcjonowanie gabinetów profilaktycznych w każdej szkole i zapewnić młodzieży stały dostęp do opieki lekarskiej.
6. Będziemy promowali zdrowy styl życia
W oparciu o instytuty naukowo-badawcze Prawo i Sprawiedliwość chce stworzyć bazę promocji zdrowia w kraju. Będziemy upowszechniać zdrowy styl życia wśród Polaków, adresując do nich kampanie popularyzujące właściwe odżywianie, ruch fizyczny i badania profilaktyczne.
7. Utworzymy Forum dla Zdrowia
Dla skutecznego i społecznego realizowania naszych reform konieczna jest współpraca z wszystkimi partnerami działających w obszarze ochrony zdrowia w Polsce. Dlatego zamierzamy utworzyć instytucję dialogu społecznego – Forum dla Zdrowia.


Program PIS - Dla kobiet
Prawo i Sprawiedliwość wypracowało kompleksowy program wyrównywania szans na rynku pracy i w biznesie, a także pomocy dla kobiet znajdujących się w trudnej sytuacj
Floyd / 2011-08-22 18:17 / Tysiącznik na forum
Nawet mi się podoba i kupuję. Jeszcze tylko jakieś zabezpieczenie (najlepiej majątkowe) i idziemy do notariusza spisać umowę. :)
marynarz098 / 2011-08-22 15:53 / Tysiącznik na forum
ZA CO PREZESIE ZA CO SIE PYTAM...............PO ROZTRWONILA SZMAL........KRZYCZYSZ WASC DZIURA.......DEFICYT.......WIEC ZA CO TO WSZYTSTKO?????


POWIEDZ LEPIEJ JAK DZURE ZALATAC!!!! KOMU ZABRAC!!!!! POWIEDZ JA CZEKAM !!!!!!
kaplica / 95.49.170.* / 2011-08-22 15:23
rece precz od szkol i lekarzy
polscy politycy to idioci niech nic wiecej nie psuja
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy