pit-11

jaga11 / 2011-04-07 16:50
przez omyłkę napisałem w innym dziale za co przepraszam i teraz to samo już w dziale -PIT-
Mam taki pilny dla mnie problem.
...Jestem zameldowany w Białymstoku i corocznie rozliczam się z dochodów rocznych w U.S. Białystok. Natomiast od kilku lat pracuję w Warszawie i pracodawca zawsze kierował PIT-11 do U.S. Białystok.Jednak w tym roku, pewnie przez omyłkę, skierował mój PIT-11 do U.S. w Warszawie. Spostrzegłem tę nieprawidłowość dopiero teraz w kwietniu,a więc dosyć póżno i nie wiem co w takim przypadku robić: - zwrócić się do pracodawcy o sprostowanie adresu U.S. (czy to nie za póżno), czy zostawić jak jest i tak jak w latach poprzednich składać PIT - 37 do Urzędu Skarbowego w Białymstoku!?...a może jest jakieś inne wyjście?...Bardzo proszę o poradę!
Wyświetlaj:
belladonna / 2011-04-07 20:43 / Tysiącznik profesjonalny
Pozostawanie w US wg stałego meldunku to standard... no cóż, mało kto czyta co wypełnia, a w NIP-3 na 1 stronie jest ADRES ZAMIESZKANIA, wiec US właściwy wg tego adresu (i ta instytucja bynajmniej nie ma nic wspólnego z meldunkami)... poza tym zmiany powinniśmy zgłaszać do 30 dni i koło się zamyka...
Reasumując już dawno powinieneś być podatnikiem jakiegoś US w Warszawie (pisze jakiegoś, bo jest ich tam kilka). A PIT-11? samo skierowanie do innego US bywa... tylko ciekawa jestem co pracodawca wpisał przy Twoich danych adresowych.. Warszawa, czy Białystok? pytam z ciekawości, bo i tak ten PIT trafi w konsekwencji do Białegostoku (tak to się odmienia?) skoro jesteś podatnikiem tamtego US (oczywiście błędnie, co opisałam dlaczego) :-))
jaga11 / 2011-04-07 23:39
Dzięki piękne z pomoc!...w PIT-11 pracodawca wpisał mój warszawski adres zamieszkania.Zdaję sobie sprawę,że powinienem już dużo wcześniej złożyć NIP3(nie wiem tylko czy do US Białystok czy US Warszawa) z aktualizacją i pewnie w tym roku zrobię to wreszcie.Ponieważ jednak piszesz,że: "...bo i tak ten PIT trafi w konsekwencji do Białegostoku (odmiana prawidłowa!) skoro jesteś podatnikiem tamtego US...",więc właściwie nie stanie się nic złego (oczywiście dla mnie) jeśli jeszcze w tym roku złożę swego PITa-37 do U.S. w Białymstoku.Czy mam rację;proszę o odpowiedż?!
belladonna / 2011-04-08 17:35 / Tysiącznik profesjonalny
Pracodawca wpisał w PIT-11 adres jaki mu podałeś (z sufitu go nie wziął), stąd PIT trafił do Warszawy. NIP-3 z nowym miejscem zamieszkania składasz w US właściwym dla tego miejsca (czyli w wawie), bo ten powiadomi stary US (Białystok), ze złożyłeś u nich NIP-3.
Albo składasz PIT w Białymstoku, a potem zgłaszasz zamieszkanie w waie (no ale z data po 31 grudnia 2010)... albo składasz w wawie z NIP-3, że mieszkasz na ich terenie co najmniej od 31 grudzień 2010, bo w PIT-37 wpisujemy adres zamieszkania na dzień 31 grudnia 2010. Dlatego jak ktoś zmienił US z datą np 3 styczeń 2011 (zamieszkania), to PIT składa w starym US. Tak to wygląda :-))
belladonna / 2011-04-07 20:48 / Tysiącznik profesjonalny
A czytałam dzisiaj, jak wawka prowadzi kampanię pt "pozyskiwanie podatnika"... bo właśnie gro osób tam pracuje i mieszka, a pozostaje w US innego miasta (a pieniążki gminie uciekają) :-))

PODOBNE WĄTKI NA FORUM

Najnowsze wpisy