Forum Forum podatkowePIT

pit-37 brak pitu 11

pit-37 brak pitu 11

masjter / 46.20.58.* / 2012-01-07 22:42
Witam! na początku chcę powiedzieć że nigdy jeszcze nie składałem pit 37 więc proszę o pomoc. a sprawa wygląda tak 4 miesiące byłem na służbie przygotowawczej w wojsku jednostka przesłała mi pit 11 w którym pobrana zaliczka wynosi 578zł w pit-37 w rubrykę nr 93 trzeba wpisać kwotę z tabeli nr 76 z pit 11 ale ja mam tam pusto więc nic nie wpisuje w tabele 93? druga sprawa to taka że byłem kilka dni na ćwiczeniach rotacyjnych w innej jednostce w których dostawałem za dzień 70zł brutto a netto 60zł ale od nich nie otrzymałem pitu11 wiec jak mam obliczyć i wpisać to w pit-37?
belladonna / 2012-01-08 09:10 / Tysiącznik profesjonalny
Płatnik wystawia PIT-11 do końca lutego następnego roku, za rok poprzedni, więc jeszcze trochę czasu ma.
Poz. 76 PIT-11 (w tym zagraniczne), więc Ty masz dochody krajowe, więc? ta poz. musi być pusta, a Ciebie interesuje poz. 75 - składki na ubezpieczenie społeczne :)
Pytając kiedykolwiek o poz. z PIT napisz o jakiej wersji mówimy, bo to się zmienia jak w kalejdoskopie... a wersja, to cyferka w nawiasie, w prawym dolnym rogu (pierwsza strona) przy np PIT-11, PIT-37 itd :)

PS. Nie zawsze płatnik, podatnik wypełnia wersję obowiązującą za dany rok, a to można sprawdzić tutaj (jedynie potrzeba trochę chęci):
http://mofnet.gov.pl/dokument.php?const=3&dzial=151&id=27734&typ=news
:):):)

Najnowsze wpisy