Forum Forum podatkowePIT

PIT 37 koszty uzyskania przychodu

PIT 37 koszty uzyskania przychodu

Magdalena410 / 83.4.95.* / 2014-03-17 18:40
Witam serdecznie.

Bardzo proszę o pomoc. Mój mąż do października zeszłęgo roku pracował w jednej firmie, która na dokumencie PIT-11 wykazała mu kwotę kosztów uzyskania przychodu w wysokości 1335 zł, a więc max. przy jednym stosunku pracy. W tym samym miesiącu rozpoczął nowy stosunek pracy, u innego pracodawcy, u którego do końca roku uzyskał koszty uzyskania przychodu w wysokości ok. 300 zł. Czy w takim razie jego koszt uzyskania przychodu wzrasta, gdyż jest to już z drugiego stosunku pracy?

Pierwszy PIT-37 wypełniłam samodzielnie, przy powiększonym koszcie o te 300 zł i wyszło mi 39 zł niedopłaty, natomiast w celach sprawdzenia samej siebie wypełniłam PIT-37 w kreatorze PIT format, od podstaw (czyt. wystarczyło wpisać kwoty w jednego i drugiego PITa-11) i tam na PIT-37 wygenerowano kwotę kosztó uzyskania przychodu 1335 zł i końcowa niedopłata 59 zł. Zrobiło mi to taką "kiełbe we łbie", że już sama nie wiem co jest poprawne, a co nie. Dlatego też zgłaszam się do was o pomoc w "rozstrzygnięciu" tego, który w PITów jest uzupełniony poprawnie i który jest możliwy do wysłania do US.
belladonna / 2014-03-18 16:43 / Tysiącznik profesjonalny
Cały ambaras polega na tym, że ustawa nie mówi o świadczeniu pracy równocześnie, a o uzyskiwaniu przychodów z tytułu.... równocześnie.

Czyli jak człek pracował do października u jednego pracodawcy, a od listopada u drugiego każdy przypadek jest indywidualny. Bo np Pan X w listopadzie dostanie 2 wypłaty (płaci były i obecny) = ma przychody z wielu w tym samym miesiącu /2xKUP/, a np w grudniu uzyska wypłatę od nowego oraz jakiś składnik wynagrodzenia jeszcze od byłego pracodawcy i znów ma z wielu = finalnie KUP 12 + 2 :)

Najnowsze wpisy