Forum Forum podatkowePIT

PIT PCC-3 jako pierwsze życiowe rozliczenie - co czeka mnie 'przed' i 'po' ?

PIT PCC-3 jako pierwsze życiowe rozliczenie - co czeka mnie 'przed' i 'po' ?

MichalWEEIA / 95.41.134.* / 2013-04-06 20:30
Witam serdecznie, jestem studentem, nigdy w życiu nie rozliczałem niczego na siebie w urzędzie skarbowym. Mam okazyjnie do kupienia samochód za około 1000-1300 zł. Wiem, że do 1000 zł włącznie zakup jest zwolniony z 2% podatku ale nie o to chcę zapytać (chociaż, to czy US uzna kwotę zakupu z umowy to też inna kwestia...). Pytanie brzmi - niezależnie czy to będzie kwota do tysiąca złotych czy powyżej - czy żeby złożyć PCC-3 muszę wcześniej zarejestrować się gdzieś w US w związku z tym, że nigdy wcześniej niczego nie rozliczałem ? I czy po rozliczeniu PCC-3 będe już zmuszony do corocznych formalności związanych z fiskusem bądź pisania oświadczeń o braku dochodach czy mogę raz złożyć to PCC-3 i dalej mieć spokój od skarbówki jak było to do tej pory ? Z góry bardzo dziękuje za pomoc i pozdrawiam !
Wyświetlaj:
belladonna / 2013-04-06 22:11 / Tysiącznik profesjonalny
Jak będzie konieczność złożenia PCC-3 to przed nic nie robisz. Wpisujesz do PCC-3 PESEL, dane, adres zamieszkania i składasz w US właściwym wg adresu zamieszkania. Stajesz się podatnikiem tego US co oznacza, ze dokąd nie zmienisz adresu zamieszkania to jest Twój US, w którym rozliczysz jak będziesz miał coś do rozliczenia, czy wystąpisz o jakieś zaświadczenie itd. Nie mając dochodów nie rozliczamy się w US (nie ma to związku z tym, czy w jakimś występujemy, czy też nie, a rozliczanie ma związek z tym, czy mamy dochody, czy nie) :)

Najnowsze wpisy