Pit38

Nie wiem / 37.47.33.* / 2015-09-29 10:56
Witam,
Mam taki problem. Inwestując na forexie w 2014 poniosłem stratę. Broker to markets.com, nie dostałem pit8c. Nie wypełniłem pit38 z zapisana strata. Nie wiedziałem jak to policzyć. Zresztą strata była tak duża, że załamałem się i wtedy nie chciałem już więcej inwestować.
Czy istnieje możliwość złożenia pit 38 w obecnym czasie? Jakie mogą być konsekwencje? Czy przy składaniu pit38 ze stratą na forexie u zagranicznego brokera trzeba wypełnić pit zg, bo wiem że sam muszę wyliczyć sobie stratę, dochód itd?
Dziękuję z góry za wszelkie podpowiedzi.
wiwan / 2015-09-30 10:44
Zeznanie (nie tylko PIT 38) można korygować do '5 lat' wstecz. Czyli obecnie można skorygować najstarsze zeznanie za 2008 r. W przypadku w ogóle złożenia zeznania- można w szerszym horyzoncie, ale ze względu na przedawnienie ww. nie bardzo jest sens.

W Pana przypadku warto to zrobić z powodu uniknięcia groźby wykrycia przez fiskus oraz ewentualnego odliczenia tej straty w PIT 38 za kolejne lata jeśli do inwestowania Pan powróci.

Złożenie PIT 38 z tzw. 'czynnym żalem'. Co do zasady łącznie z PIT ZG, skoro zrealizowano przychód zagraniczny.

Najnowsze wpisy