Forum Polityka, aktualnościGospodarka

PIU chce zaskarżyć podatek Religi

PIU chce zaskarżyć podatek Religi

Money.pl / 2007-06-11 16:07
Komentarze do wiadomości: PIU chce zaskarżyć podatek Religi .
Wyświetlaj:
bolesław / 80.54.79.* / 2007-06-12 11:53
Idea pokrywania kosztów leczenia ofiar wypadków z ubezpieczenia OC kierowców jest jak najbardziej zasadna. Niby dlaczego koszty te mają być pokrywane z naszego ubezpieczenia zdrowotnego?
Dlaczego jednak nie może to być rozliczane tak, jak szkody materialne? Jest wypadek, są koszty naprawy jego skutków, pokrywa je ubezpieczyciel, wypłacając odszkodowanie bezpośrednio podmiotowi naprawiającemu szkody, czyli np. konkretnemu szpitalowi. Przecież to tak, jak naprawa powypadkowa samochodu, gdzie warsztat rozlicza się z ubezpieczycielem. Ktoś może zarzucić, że to zbyt skomplikowane rozliczenia, ale przecież i tak szpitale, by otrzymać pieniądze z NFZ muszą udokumentować każdy przypadek, czyli takie rozliczenia i tak powstają. Dlaczego to ubezpieczyciel musiałby płacić ryczałtowo dla NFZ, a ten rozliczać szpital. Po co ten pośrednik w postaci NFZ?
adiks / 83.7.185.* / 2007-06-11 20:57
Rowery też powinny być rejestrowane tak jak samochody, motory , mororowery i oplacać OC ,a jest ich dużo u ludzi w Polsce, ludzie mają po 5 - 6 rowerów w domu, bo rowerzyści tak samo powodują wypadki drogowe a co bedzie ztymi co co dzą po szosch i powodują wypanki na drogach, może i oni też powinni placic OC. albo NC ?
ss / 157.25.9.* / 2007-06-19 15:06
masz racje, ostatnio w mój dosc drogi samochod wjechal 50letni rowerzysta,i co moge zrobic dziadkowi ? Ciagac go po sadach? z czego zaplaci mi za remont samochodu?
TaS / 2007-06-12 00:49 / Tysiącznik na forum
oczywiście :)

płaćmy też OC od rolek, deskorolek i wózków dziecięcych...
kierowca / 212.2.99.* / 2007-06-11 19:12
OC powinno być zróżnicowane. Jeżdżę bez wypadkowo (ja od 1965 roku) to mam znizki. Osoba powodująca wypadek płaci odpowiednio wyższą stawkę. To by motywowało do jazdy bezpiecznej. Ale to za trudne do wymyslenia. Lepiej wszystkim po równo - czysty socjalizm.
sztayer / 2007-06-11 18:06
A co z tymi co powodują wypadki a nie mają samochodów? Co z rowerami, deskorolkami czy wrotkami? Jak wszyscy to wszyscy!!! Dlaczego ja mam płacić a pieszy, który spowoduje wypadek, nie.
(LeniN) / 83.238.240.* / 2007-06-12 14:16
a co z saneczkarzami- nieraz zjeżdżaja z górki prosto na szose! SANKI też objąć haraczem!
radziej / 2007-06-11 19:58 / Bywalec forum
słusznie, rowerzystom tez dołożyć podatek, pieszym również, wszystkim po 100%
obserwator / 2007-06-11 17:05 / Tysiącznik na forum
Przeciwnicy podatku " RELIGI"" mnozą się jak grzyby po deszczu, ale te grzyby to nie prawdziwki to muchomory. Ubezpieczyciele winni dbać o zdrowie poszkodowanych w wypadkach samochodowych, brać pieniądze jest łatwo, trudniej je przeznaczać na leczenie. Tu widać dzialanie psa ogrodnika, lokowanie w akcje jest lepsze niz lokowanie w leczenie ofiar wypadku.
To najczystszej krwi obłuda. Jezeli ten wniosek zostanie skierowany do TK i zostanie przyjęty, to będziemy mieli do czynienia ze znieczulica decydentow. Ryzyko im wieksze to sladka odpowiednio większa, nawet niemowlak to rozumie. Dlaczego wszyscy podatnicy maja placić za leczenie ofiar wypadków samochodowych jak sami nie posiadaja samochodow, zatem stanowia minimalne zagrożenie dla kierowcow siedzących w samochodach.
Nalezałoby kontrolować ubezpieczycieli, podobnie lkekarzy, prawników aby rzeczywiście pieniądze zostawały na leczenie a nie podwyzki pensji i wyjazdy zagraniczne po kilka razy w roku jakby urlopy były z gumy. Kto tego nie widzi to ślepy i głuchy jest, ale w Polsce wszystko jest możliwe.
(LeniN) / 83.238.240.* / 2007-06-12 14:21
siedż dalej i obserwuj - dlaczego ja jeżdżac 25 lat bezwypadkowo mam płacić za jakiegoś gnoja w dresie za kierownicą starego BMW i do tego na haju! Niech obciązaja sprawców -mozna zabierac samochody pijakom to tak samo mozna wypadkowiczom!
slakam / 83.9.211.* / 2007-06-12 10:08
Jeżeli nia masz pojęcia na ten temat, to się nie wypowiadaj. Przecież my już mamy ubezpieczenie zdrowotne, bo płacimy składki do NFZ. NFZ powinno nam zapewnić leczenie z tych składek. NFZ jest naszym ubezpieczycielem i powinno dbać o poszkodowanych w wypadkach samochodowych, rowerowych, samolotowych, pieszych, itd. itp.
Anest / 194.126.147.* / 2007-06-13 14:43
No ale przecierz z twojego ubezpieczenia i z tych co je płaca ( do NFOZ) trzeba płacic za 10 mln rolników, bezrobotnych i ich rodzin - bo oni maja prawie za darmochę.
Spiderx / 84.10.254.* / 2007-06-11 22:27
To co napisałeś jest tak czystej krwi demagogią, że cały szpaler członków KC byłby dumny ;) Ale ja nie o tym. Jeżeli ten rząd chciałby faktycznie zrobić porządek w ubezpieczeniach i poszukać środków na leczenie ofiar wypadków to na początek OC powinno dotyczyć KIEROWCY a nie POJAZDU. To jest przedniej klasy paranoja, pojazdy jako takie nie powodują zagrożenia w ruchu (chyba że kierowca zaparkował je w niedozwolonym miejscu ale tu RÓWNIEŻ KIEROWCA JEST WINNY). To jest chyba jakaś kolejna pamiątka po PRL-u - podatek od bogactwa. Jeden człowiek może mieć i 50 samochodów - NA RAZ POJEDZIE I TAK TYLKO JEDNYM!!! To człowiek stwarza na drodze zagrożenie kierując pojazdem i to człowiek powinien odpowiadać za popełnione czyny - nie pojazd. To jest jakaś paranoja. Innymi słowy - chcesz prowadzić pojazd - musisz wykupić OC. I wtedy jest z kogo konkretnie ściągać koszty leczenia - z polisy kierowcy, który spowodował wypadek. Nie wykupiłeś OC - nie prowadzisz auta. Prowadzisz bez OC - pokrywasz koszty leczenia z własnej kieszeni. I mówię to z pełną świadomością, że np. dla mnie oznaczałoby to realne zwiększenie kosztów użytkowania pojazdu (1 pojazd - 2 kierowców). No trudno, jeżeli chce się jeździć autem.... Rozwiązałoby to też problem szaleńców na drogach - po pierwszym zawinionym wypadku +100% OC, po kolejnym np. +200% i do widzenia - niebezpieczny kierowca zostaje wyeliminowany z ruchu. Ubezpieczyciele już by to sobie odpowiednio skalkulowali. I tu pozwolę sobie powrócić do początku swojego tekstu. Czytasz czasem swoje posty? Kontrolować wysokość zarobków prywatnych firm? Wszystko OK??? Co Ciebie obchodzi ile zarabiają pracownicy prywatnych firm??? Ktoś Tobie włazi do portfela i patrzy ile zarabiasz? To są właśnie mechanizmy władzy rodem z PRL-u. Jeżeli jakiegoś problemu się nie rozumie, nie potrafi się go rozłożyć na czynniki pierwsze - jednym słowem INTELEKTUALNA NIEMOC w rozwiązywaniu prostych kwestii (i mówię tu konkretnie o rządzących, nie mam na myśli personalnie jakichkolwiek osób łącznie z autorem posta, który komentuję) to szuka się najprostszych metod - odpowiedzialność zbiorowa sprawdzała się już w starożytności, jak nie można znaleźć złodzieja to najlepiej dla pewności wyrżnąć i spalić całą wieś w której złodziej mieszka - złodziej przy okazji pewnie też oberwie.
marek 19-53 / 83.24.3.* / 2007-06-12 02:30
Pan też uprawia demagogię.

Istotnie, posiadający 50 pojazdów jeździ tylko jednym. Ale udostępniając pozostałe 49 "innym" albo ponosi odpowiedzialność albo domaga się od nich wykupienia własnego OC.
Była już kiedyś taka propozycja, aby korzystający z cudzego pojazdu wykupował własne OC. Spotkało się to również z protestami i nie zostało wprowadzone.

I w końcu - oczywiście (być może oczywiście) OC powinno być przypisane do osoby a nie pojazdu. Ale znowu pojawia się "drugie dno".
Wyobraźmy sobie, że w rodzinie z jednego pojazdu korzystają 3 osoby. U mnie w firmie z busa w ciągu tygodnia również pracownicy. To ile OC należy wykupić.

Bowiem sytuację można odwrócić. 50 osób korzysta z jednego samochodu. Czy powinni płacić pełne OC od sporadycznego korzystania.

Wniosek jest chyba oczywisty - prościej jest przypisać OC do pojazdu. Właściciel ma prawo wyboru - udostępniania własności - i za to ponosi odpowiedzialność.

I ponownie wracamy do 50. pojazdów stanowiących moją własność. Sam je użytkuję. Oczywiście tylko jeden jednorazowo. Powiniennem płacić tylko jedno OC. To oczywiste.
I ponownie jesteśmy w punkcie wyjścia.
maniuś / 83.27.72.* / 2007-06-11 22:20
"obserwator" z twojej popapranej wypowiedzi wnioskuję że upały poczyniły poważne spustoszenia w twoim czerepie.Ponadto spożywanie muchomorów sromotnikowych powaśnie uszkadza szare komórki.Wskazana wizyta u psychiatry.A tak na marginesie jak masz coś głupawego napisać i denerwować innych to lepiej walnij się w łeb to może ci te szare komórki wrócą na miejsce i zaczniesz rozsądnie myśleć.
ryjo / 83.27.113.* / 2007-06-11 20:54
Słuchaj obserwator!!!!! jeżeli nie wiesz to nie zabieraj głosu, bo taki bełkot to słychać z trybuny sejmowej, ale weź pod uwagę fakt, że każde OC ma wydzieloną pulę pieniędzy na pokrycie strat osobowych, a ta pula to bagatela 1 500 000 euro i jak placówki zdrowia które leczą i rehabilitują ofiarę wypadku wystawią fakturę sprawcy wypadku za swą usługę i wtedy niech dopominają się pieniędzy od ubezpieczyciela, a nie, że płacą wszyscy. Takie równości nie było nawet za komuny, a jeżeli Religa jest taki rozrzutny to niech uczknie pare groszy ze swego głodowego uposażenia i przeznaczy te pieniądze na leczenie ofiar wypadków.
wojcher / 2007-06-11 19:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Większego bełkotu o wywodzie pseudoekonomicznym jeszcze nie słyszałem
krzyhoo1 / 2007-06-11 19:44
jakby Ci to wytłumaczyć? otóż za PRLu były przedpłaty na samochody. kasę zbierał PKOBP, ta oczywiście nie płynęła do Polmozbytu czy fabryki jako przedpłata, tylko słuzyła zatkaniu dziury budżetowej. i tak mniej-więcej ma być wg pomysłu rządzących niezależnie, czy to zgodne z konstytucją czy nie. socjalizm, ot co
Cogito / 2007-06-11 18:49 / Bywalec forum
Ślepy i głuchy to jesteś ty i nie masz pojęcia o sprawiedliwości. Nie moralne jest obciążać podatkiem miliony ludzi, żeby pokryć szkody wyrządzane przez setki szaleńców, którzy powinni sami odpowiadać za swoje czyny. Zdejmowanie z nich odpowiedzialności jest skrajnie niesprawiedliwe i zwiększa niebezpieczeństwo na drogach
bollullos / 2007-06-11 17:33 / portfel / Uznany Muł Pancerny
ale czy samo posiadaie samochodu już jest takie niebezpieczne?
"Dlaczego wszyscy podatnicy maja placić za leczenie ofiar wypadków samochodowych " A dlaczego kierowcy bezwypadkowi mają za to płacić? Albo ci, którzy nigdy nikomu krzywdy nie zrobili. A na przykład osoby jeżdżące bez OC i bez prawa jazdy i bez dowodu nie muszą?
Niech płaci ten kto jest winny!!
laco / 195.117.221.* / 2007-06-15 18:02
A od czego w końcu są ubezpieczenia .
Przeciez miliony ludzi jeździ bez wypdku.
Ja tak mam przynajmniej odpukać od 27lat.
Myślę więc że firmy ubezpieczeniowe łoją mnie tyle lat
a teraz jestem jak niowicjusz i muszę dokładać się do ich nowej kocepcji aby grały im finanse .
A co z pieszymi, rowerzystami, też powinni płacić.
Kierowca to nie dojana krowa, lecz normalny obywatel.
andrejev / 2007-06-11 16:07
No tak jak zwykle rząd kasę daje i rozdaje a na służbę zdrowia zawsze brak. Potem mają takie fantastyczne pomysły np: hmm może by tu jakiś nowy podatek wymyślić albo co...
KIEROWIEC / 195.140.236.* / 2007-06-12 06:34
MAJA PROPOZYCJ A TO KARANIE SPRAWCY WYPADKU ODPOWIEDNI WYSOKĄ KWOTĄ BĘDĄCĄ REKOMPENSATĄ ZA SZKODY NA ŻYCIU I ZDROWIU ALE DOPIERO PO SPOWODOWANIU WYPADKU. KWOTA TA MOŻĘ BYĆ ODPOWIEDNIO WYSOKA ABY ZNIECHĘCAC DO BRAWURY I CHAMSTWA NA DRODZE. TO WPISAĆ JAKO OBOWIĄZEK, NIE KARĆ KIEROWCÓW NIEWINNYCH ZA PIRATÓW I ŁOBUZÓW.
bartolomy / 83.19.217.* / 2007-06-12 14:26
no to żadna nowość takie karanie. Koło sie zamyka do momentu w jakim powstał problem i widać jak niedorzeczne jest płacenie OC od pojazdu. To "karanie" przeciez wynika z Kodeksu Cywilnego. Wyrządziłeś komuś szkode - jesteś zobowiązany ją pokryć. Z tym chyba każdy się zgadza i to zdaje się obowiązuje cały czas. Jeżeli wyrządziłeś ją poruszając się pojazdem to przecież tak samo. Od tego możesz się ubezpieczyć zeby nie pokrywać dużych start jakie mogą powstać i tak powstaje ubezpieczenie OC w ruchu pojazdów. Dlaczego tylko ktoś to w pewnym momencie oderwał od kierowcy i powiązał z pojazdem? Przecież to niedorzeczne. Odpowiedzialność cywilna to odpowiedzialność człowieka a nie mojego samchodu, albo mojego młotka albo mojej doniczki która spadnie przechodniowi na głowę z mojego okna. Żal mi tych którzy nie potrafią zrozumieć tak prostej rzeczy!

Najnowsze wpisy