Forum Forum finansoweInne

PJN chce dopłacać do kredytów we franku

PJN chce dopłacać do kredytów we franku

Money.pl / 2011-06-17 14:44
Komentarze do wiadomości: PJN chce dopłacać do kredytów we franku.
Wyświetlaj:
steamhammer / 79.163.21.* / 2011-06-17 16:39
Dla frankowych kredytobiorców świetna wiadomość, już niedługo frank będzie po 5 zł i nigdy nie zejdzie niżej !!! Poncyliusz wam spłaci wszystko do spółki z niejakim bolkiem-wałęsą, tym od drugiej japonii !!
Cr / 83.10.82.* / 2011-06-17 16:33
Po pierwsze bank nie udziela kredytu klientowi, który kredytu nie będzie w stanie spłacić, więc niech pan poseł nie bredzi o rodzinach, które nie są w stanie spłacić, bo takich prawie nie ma. Po drugie zabezpieczeniem kredytu jest hipoteka, a nie gwarancja państwowa. Jeśli już się trafi taka ekstremalna sytuacja, że kredytobiorca nie może spłacić, to sprzedaje się jego mieszkanie. Kredytobiorca nie ma czego żałować: na starcie nie miał ani pieniędzy ani mieszkania. Teraz mieszkania podrożały, więc zwykle pieniędzy ze sprzedaży jest więcej niż wynosi zadłużenie, różnica jest własnością kredytobiorcy. Sytuacje, kiedy zadłużenie jest wyższe niż cena mieszkania są ekstremalne do kwadratu. Po trzecie prawdziwym problemem są kredyty konsumpcyjne i instytucje parabankowe, bo to one udzielają kredytów nie zważając na to, czy kredytobiorcę stać na kredyt. Pan poseł powinien więc raczej dopłacać do rat tym, którzy wzięli kredyt na wakacje w Grecji.
aaa4 / 87.205.138.* / 2011-06-17 16:26
Przecież raty kredytu na to samo mieszkanie we frankach są nadal niższe od rat w złotych, o co ten krzyk? A może by tak zmusić RPP do obniżenia stóp do zera, wtedy kredytobiorcy w zł odetchną.
sdghhfsdfj / 80.245.182.* / 2011-06-17 16:17
A niech zdychają, centralnie mam to gdzieś ! Widziały gały co brały ! Nie rozumiem dlaczego mam spłacać czyjeś kredyty ? Mi rachunków nikt nie opłaca . Żygać mi się już chce od tego polskiego politycznego socjalu.
fanfilonek / 212.160.172.* / 2011-06-17 16:04
Czy ktoś zmuszał te "700 tyś kredyciarzy" do
zaciągania kredytów?
Ja nie mam kredytów, ale kiedy mnie brakuje do
pierwszego, to czy to kogokolwiek obchodzi?
Gdzie tu sprawiedliwość? Nie ma na spłaty, to trzeba
oddać, to co się kupiło za pożyczone pieniążki i
przenieść się do skromniejszego lokum, albo jeździć
starszym samochodem gorszej marki...

Coraz bardziej chore pomysły lęgną się w
"główkach" politykom... nalezy pogonić tę całą
bandę do roboty... ale w kamieniołomach :/
assdf / 213.158.197.* / 2011-06-17 16:18
Ja akurat mam ale niech sie odpieprza od mojego kredytu. Ja go splacam solidnie i nie mam zamiaru zadnej pomocy panstwa wykorzystywac.
fanfilonek / 212.160.172.* / 2011-06-17 16:03
kogokolwiek obchodzi?
Gdzie tu sprawiedliwość? Nie ma na spłaty, to trzeba oddać, to co się kupiło za pożyczone pieniążki i przenieść się do skromniejszego lokum, albo jeździć starszym samochodem gorszej marki...

Coraz bardziej chore pomysły lęgną się w "główkach" politykom... nalezy pogonić tę całą bandę do roboty... ale w kamieniołomach :/
Dymany przez RP / 213.17.219.* / 2011-06-17 15:44
Co mnie qrwa obchodzą czyjeś kredyty!!
Moje kredyty,moje ryzyko.
Jak ja musiałem sprzedać dom dla utrzymania płynności w firmie i mieszkać teraz na wynajętym to nikt się nie pytał jak mi pomóc.
Firmę utrzymałem,ludzie pracują i zaczynam się "prostować".
W 4-ech literach mam pomysły przedwyborcze durniów politycznych.
Ze swoich szwajcarskich kont niech dokładają.Albo dać chrześcijański przykład i pracować w Sejmie do 2015 za darmo.Wara od moich podatków hołoto polityczna!
Dymany przez RP / 213.17.219.* / 2011-06-17 15:48
Niesamowite jak silne może być parcie na koryto.
Wszystko zrobią byle swoja chrapy do żłoba wsunąć.
JKM ma rację.
"Zabrać koryto a świnki się same rozejdą".
Może to jest recepta na normalność w RP?!?
wikary / 79.163.21.* / 2011-06-17 15:44
mam dużo lepszy pomysł : PJN spłaci, ze swoich pieniędzy wszystkie kredyty polaków, tak walutowe jak złotowe. Ponculiusz i kowal niech sprzedadzą wszystko co mają i rozdadzą kredytobiorcom, od pieniędzy podatników niech ci panowie się odpierwiastkują !!
LRgp / 194.30.179.* / 2011-06-17 15:32
Bank ma obowiązek przed udzieleniem kredytu zbadać zdolność kredytową ubiegającego się o kredyt. To zdolność kredytowa limituje ile kapitału z odsetkami kredytobiorca jest w stanie spłacić w określonym czasie. Jeśli rata jest miesięczna to nie powinna przekraczać miesięcznej zdolności kredytowej kredytobiorcy.

Bank jeśli popełnił błąd w prognozie finansowej to powinien szukać z kredytobiorcą porozumienia np. wydłużenia okresu spłaty.

Egzekucja bankowa powinna być dozwolona gdy kredytobiorca nie wywiązuje się ze zobowiązań w ramach zdolności kredytowej.
franekCHF / 85.4.9.* / 2011-06-17 18:37
jak bank namawial klientow zarabiajacych w zlotowkach na kredyty we frankach przy jego minimalnych kursach zeby tylko skasowac prowizje to powinien teraz sam doplacic do tych kredytow ktore nie beda splacone ryzyko trzeba podzielic na obie strony instytucjje finansowe wiedzialy czym grozi branie kredytu w obcych walutach bo same zarabiaja krocie na kursach
wojtek abc / 192.156.102.* / 2011-06-17 15:14
a wtedy banki będą windowały kurs bo i tak państwo dopłaci, a potem to trzeba będzie oddawać
tota / 95.49.220.* / 2011-06-17 15:06
A był nakaz brania kredytu w CHF???Hazard to był i od początku wiadomo że się wygra albo PRZEGRA. Idę na wyścigi, jak przegram pójdę do Poncyliusza po kasę.
vervw / 77.88.150.* / 2011-06-17 15:06
to jest dopiero idiota i oni myślą ze kopia tym głosy
residenzpalast / 89.73.77.* / 2011-06-17 15:18
JAK JEST TAKI DOBRY WUJEK NIECH DOPLACA ze swoich / partyjnych / jego zwolennikow
NIECH SIE ZWROCI DO ŁOPEN FAJANS! i innych badziewnych firm ktore naciely dzisiatki tysiecy frajerstwa ktore im uwierzylo
.jurga / 82.145.209.* / 2011-06-17 15:00
Dopłacajcie ze swoich poselskich diet.Kredyt bierze się na własną odpowiedzialność.Mogli brać w złotówkach, lecz nie podobało im się oprocentowanie kredytu w rodzimej walucie.
PoJe....Ny / 83.19.39.* / 2011-06-17 14:54
Tu nie chodzi o kredytobiorców ani o polskie rodziny !
Tu chodzi tylko i wyłącznie o to, żeby banksterzy broń Boże nie stracili swojej kasy albo zostali na lodzie z mieszkaniami czy domami kredytobiorców wartymi połowę albo i mniej tego za co były kupione !!!!
jam to ekonomista / 80.53.140.* / 2011-06-17 14:50
Poproszę jeszcze frytki i colę do tej kiełbaski.
podsumowując propozycja jest taka, że pjn da teraz tym ludziom kredyt o który upomną się po 2015. Tylko co będzie jeśli po tej dacie frank będzie np. jeszcze wyżej niż teraz? To nie dość że przyjdzie spłacać wysokie raty to jeszcze trzeba będzie oddać tę różnicę z odsetkami, tak chyba na dobicie.
Ale żeby nie było, nie jestem za tym, żeby nie oddawać tej kasy, tylko ogólnie jestem przeciw takiemu pomysłowi

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: