Forum Polityka, aktualnościGospodarka

PJN chce funduszu dla rolników

PJN chce funduszu dla rolników

Money.pl / 2011-07-18 08:54
Komentarze do wiadomości: PJN chce funduszu dla rolników.
Wyświetlaj:
już się cieszę / 77.252.223.* / 2011-07-18 19:02
Komisja Nadzoru Finansowego ma instrumenty przeliczeniowe i potrafi wyliczyć realne stawki i potrzebne kwoty, nie lichwiarskie. Ciekawe czy minister rolnictwa wie,że istnieje.
kuba 1221 / 80.54.63.* / 2011-07-18 15:33
PJN chce funduszu dla rolników,to dobrze świadczy o PJN .
Matka Teresa tego chce. C hce również do sejmu się dostać .Chce dietę poselską . Chce dobrze żyć.
A co ja mogę chcieć..................... pani Jakubiak ?
kluba1221 / 80.54.63.* / 2011-07-18 15:29
PJN chce dobrą opinie u chłopów mieć .To my jedyna partia ,która chce dobra dla chłopów. Tylko pani Jakubiak powiedz pani z skąd to puste naczynie napełnić.Już Salomon próbował . Więc ? Do rolników dopłacamy w składkach ubezpieczenia emerytalno - zdrowotnym .Nikt n ie chce zlikwidować KRUSu, by nie pogorszyć sytuacji rolników, a co roku jakieś nieszczęścia przez wieś polską przechodzą.Absurdem jest by wszyscy ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków za rolników płacili.
wściekły_co_też_stracił_na_wichurze / 93.154.160.* / 2011-07-18 13:46
to w takim razie po co są ubezpieczenia?
to może rząd zamiast fundować wszystkim odszkodowania idące w setki kilionów niech ubezpieczy wszystkich rolników a odszkodowania wtedy niech wypłacają ubezpieczyciele! gdy mi samochód ktory jest moim narzędziem pracy, przygniotło drzewo to nikt sie mna nie interesował a jak zniszczyoło parę tuneli z papryką to wielki lament bo ludzie ją uprawiający nie będą mieli z czego żyć! ja qr*** musiałem brać kredyt aby naprawić auto (nie stać mnie na ac, choć wiem, że powinienem mieć) a inni mogą żyć beztrosko bo i tak państwo w razie czego kasę da!
skubidubi / 78.133.163.* / 2011-07-18 11:00
Co to znaczy ubezpieczenia za drogie? Jak strata prawdopodobna to pewnie że drogi - czy ta pani ma pojęcie jak działają ubezpieczenia? A całą sprawę można załatwić tak: potrącać ubezpieczenia z dopłat bezpośrednich z UE i tyle.
Ceneo / 83.19.80.* / 2011-07-18 09:31
Najlepiej by było gdyby PJN, a szerzej wszystkie partie, wprowadziły do swych programów wpierw ustawowy obowiązek podstawowych ubezpieczeń, wracając do rozwiązań znanych już od Bismarcka.
Państwo mogłoby nawet refundować składki najbiedniejszym, ale brak ubezpieczenia dyskwalifikowałby od wszelkiej pomocy państwa, która winna mieć wyłącznie charakter komplementarny, a nie subsydiarny wobec systemu ubezpieczeń.
Brak ubezpieczenia - analogicznie jak brak OC w ubezpieczeniu komunikacyjnym - skutkować winien dotkliwymi karami i wykluczeniem z prawa do pomocy publicznej.
Ludzie muszą zachowywać się odpowiedzialnie, a nie liczyć że państwo czyli my wszyscy, zawsze wszystkim dołożymy. Przecież to na wskroś nieodpowiedzialne i demoralizujące.
Tylko kto odważy się to zaproponować w okresie wyborczym? Cimoszewicz kiedyś jako Premier tylko o tym wspomniał i przegrał.
wybory.
Naszej oświeconej partiokracji nie stać na takie działania, choćby byłyby one jak najbardziej zgodne z interesem społecznym

Szerzej na temat partiokracji na:
frankofil-francja-przede-wszystkim.blogspot.com
SZSZZ / 78.133.163.* / 2011-07-18 08:56
... BO JA SOBIE NIE ZYCZE ZEBY MOJE PODATKI SZLY NA DOFINANSOWANIE ROLNIKOW...
dgen / 2011-07-18 08:54 / Tysiącznik na forum
to nie ubezpieczenia sa drogie tylko rolnicy ubodzy - przeciętny dochód rodziny rolniczej w Polsce to (wg UE) 500 EUR, w dodatku połowa z tego to dotacje i dopłaty unijne. Bida z nędzą PO prostu.
trollstein / 194.242.62.* / 2011-07-18 10:25
a kto to jest ten rolnik, PISofilu?

ten co ma 50ha i dopłaty unijne, czy moze ten co ma 50ar i pracuje gdzies na etacie?

Najnowsze wpisy