Forum Polityka, aktualnościKraj

PJN chce poprawy nauczania historii w szkołach

PJN chce poprawy nauczania historii w szkołach

Wyświetlaj:
Cylon / 95.49.249.* / 2011-08-02 05:37
nowa podstawa programowa historii nie jest zła co do idei i treści ale absolutnie nie do zrealizowania w godzinach przyznanych na ten przedmiot. Historia w szkole to nie tylko wiedza historyczna, to w zasadzie jedyna okazja w programie nauczania na kształtowanie postaw obywatelskich i propaństwowych. Krytyczne spojrzenie na historie na długim okresie czasu jest lepsze dla państwa niż bogoojczyźniany hurra patriotyzm, proszę o tym pamiętać panie Kowal
Maruda12 / 2011-08-02 13:27
Z tym jedynym zgadzam sie PJN bez znajomości historycznej , z młodzieży wyrosną tacy hipokryci jak w PO
co to jest PJN ? / 178.213.127.* / 2011-08-01 22:07
co to jest PJN ?
Ceneo / 83.5.206.* / 2011-08-01 21:37
Umiejętne poszukiwanie tematów zastępczych, nie zatrzyma degradacji i degrengolady tej partii politycznej w polskim systemie politycznym.
Ta formuła nie może się sprawdzić i jest skazana na niepowodzenie, czego wynikiem będzie nieuchronny blamaż w wyborach parlamentarnych [partia w sondażach funkcjonuje na poziomie błędu statystycznego].
Ludzie tacy jak ja nie rozumieją po co ta partia powstała. Choć kibicowałem jej powstaniu, wiążąc z tym nadzieje na rozbicie partyjnej dwubiegunowości w Polsce, , wymiar praktyczny jej funkcjonowania zdecydowanie zaskoczył mnie in minus.
PJN - Porażka Jest Nieuchronna. A co do historii, to ta moim zdaniem Waszej inicjatywy nawet nie odnotuje. A szkoda, bo mogłoby tak pięknie....
PJN próbuje odwoływać się, zabierać głos w sprawie historii, a przecież sama partia nie ma zdolności do wyciągania wniosków z doświadczeń historycznych, nie jest i nie była gotowa do otwarcia na nowe środowiska, co było i jest przyczyną klęski całej koncepcji. Nie jestem zatem pewien, czy propozycje partii w tej materii zasługują na poważne traktowanie.
PJN, TO PRZYKŁAD MARGINALIZACJI NA WŁASNE ŻYCZENIE
Szerzej o przyczynach klęski PJN na: frankofil-francja-przede-wszystkim.blogspot.com
Polski Patriota / 77.115.225.* / 2011-08-01 18:06
Problemem nie jest mała liczba godzin historii, tylko słaba jakość nauczania. Niestety, podczas wieloletniej nauki, nie trafiłem na nauczyciela, który potrafiłby zainteresować uczniów historią (...słyszałem tylko o 1 takim przypadku). Cały ten system nauczania spowodował odwrotny skutek, i dopiero po latach odkryłem, że historia może być interesująca...



- Objazdy historyczne to byłoby doświadczenie spotkania z miejscami, z których Polacy wyruszali w bój o polską niepodległość - dodaje Elżbieta Jakubiak...

... posłanka, która głosowała za przyjęciem Traktatu Lizbońskiego powołującego do życia byt prawny, zwany Unią Europejską, będący gospodarczo-politycznym związkiem socjal-demokratycznych republik europejskich.

Hmm... czy można jednocześnie nauczać patriotyzmu i głosować za traktatem ograniczającym suwerenność kraju?
m747 / 195.212.29.* / 2011-08-01 17:56
A w szkole nauczy się dzieci, że Powstanie było wielkim, moralnym zwycięstwem oręża polskiego żeby je wątpliwości na starość nie nachodziły.
roshfor / 79.185.225.* / 2011-08-01 17:39
A ja przepraszam ale....?
Czy to jest w ogóle poprawne politycznie, że podczas wyborów startuje kilka partii, ludzie głosują, wybierają, pewni ludzie trafiają do sejmu....
..ale trafiają do sejmu jako przedstawiciele partii, na które głosowali wyborcy.
I nagle Ci Wybrani, zmieniają kluby, zmieniają nazwy i dalej są w sejmie.
To kogo Oni teraz reprezentują w tym sejmie?
I jakim prawem PJN ma członków w sejmie? Przecież nigdy w wyborach do sejmu ta partia nie startowała.
Coś przespałem?
Wapniak / 2011-08-01 17:39 / Tysiącznik na forum
Po co? Jeszcze nie są u władzy. I nie będą.
tesa1959 / 2011-08-01 23:13 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Naprawdę uważasz, że historii można uczyć po łebkach i byle jak? Kim będziemy bez historii? Dzisiaj dzieci i młodzież uważa, że historia jest nudna, a jest to spowodowane podawaniem suchych faktów przez nauczycieli. Lekcja przeprowadzona metodą "kreda - tablica i ewentualnie mapa nikogo nie zaciekawi. Z trójki moich dzieci tylko najstarszy syn miał szczęście mieć prawdziwego nauczyciela historii, niestety tylko przez rok. Syn, który nawet w minimalnym stopniu nie jest humanistą, w czasie nauczania tego nauczyciela (w szkole podstawowej) zaczął interesować się historia ponad program. Nauczyciel, który był historykiem nie z wykształcenia, ale hobbystą, przeprowadzał lekcje przy pomocy slajdów, wycieczek i różnego rodzaju prezentacji (nie było jeszcze wtedy komputerów). Niestety po tym roku przyszedł następny, który skutecznie zabił to zainteresowanie w uczniach i tak już pozostało do matury.
Jeszcze raz zadaje pytanie: kim będziemy jako naród nie znając historii?
m-53 / 83.24.24.* / 2011-08-01 23:36

kim będziemy jako naród nie znając historii?

Nie będziemy narodem.
tesa1959 / 2011-08-01 23:37 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
No właśnie. dlatego powinniśmy zadbać o zainteresowanie tym przedmiotem nauczania w szkole.
c. / 80.51.92.* / 2011-08-01 17:32
nie nadawali się do niczego innego to poszli do polityki. typowa selekcja negatywna

Najnowsze wpisy