Forum Polityka, aktualnościKraj

PJN chce rozdawać pieniądze na dzieci

PJN chce rozdawać pieniądze na dzieci

Money.pl / 2011-04-17 16:03
Komentarze do wiadomości: PJN chce rozdawać pieniądze na dzieci.
Wyświetlaj:
plmbielu.pl / 2011-06-20 20:41
...ale chyba swoje....
www.plmbielu.pl
Kalina899 / 89.74.214.* / 2017-12-02 11:32
W niektórych wypadkach, nie chodzi tylko i wyłącznie o kupowanie sobie zabawek czy też innych rzeczy. Czasem dziecko kradnie pieniądze tylko po to, aby zwrócić na siebie większą uwagę po to, aby rodzic dostrzegł je bardziej.... Przyczyny dlaczego dziecko kradnie pieniądze znalazłam na http://wyjatkowedzieci.pl/co-zrobic-gdy-dziecko-kradnie-pieniadze/
oborowy / 79.185.101.* / 2011-04-18 01:25
PJN wyszlo chba z Doswiadczen PO. Po glosilo 3 X 15, a mamy niemal 3X25.

Jak juz zostana wybrani, to Powidza jak PO,ze nie ma z czego. W budzecie jest zbyt wielka dziura.

A ludzie uwierzą i jeszcze sobie przedwcześnie dzieci narobią.
rwolna / 83.20.163.* / 2011-04-17 22:39
Trzeba dostrzeć ogrom biurokracji, urzędników, którzy mają stanowiska związane z tzw pomocą rodzinie. Pieniądze podatników / w tym w ogromnej części rodziców/ idą na utrzymanie MOPS-ów, pań w urzędach skarbowych, gminach wydających głupawe zaświadczenia o dochodach. Jakie są niskie zasiłki na dzieci oraz kryteria dochodu na jedną osobę w rodzinie uprawniające do tych "świadczeń"
już nie wspomnę. Z tych pieniędzy, które biorą znudzone wykształcone paniusie przeglądające papierki, odsyłające interesantów po kolejne komplety papierków , rodzice mogliby otrzymywać większe wypłaty i przeznaczać na swoje dzieci. System podatkowy winien być zrefomowany tak, aby większa kwota była wolna od podatku , wyższe koszty uzyskania przychodu - nie były waloryzowane od wielu lat.
Wszystkie te patologiczne MOPS-y w gminach winny być zlikwidowane, podobnie komisje do spraw
zwalczania alkoholizmu, narkomani itp.
juju / 178.36.229.* / 2011-04-17 19:59
rozdawać - źle mi się kojarzy, polityka prorodzinna to nie rozdawnictwo - przecież to wychowanie obywateli, więc inwestycja - jeśli już patrzeć pod kątem tylko merkantylnym
dziad spod lasu / 83.10.153.* / 2011-04-17 18:40
To powinien zapisać się do PO,bo oni też obiecują rozdawanie cudzych pieniędzy.
tt2015 / 178.36.14.* / 2011-04-17 18:54
To nie jest rozdawanie cudzych pieniędzy a tylko zwrot podatków poniesionych na utrzymanie dzieci !!!!

W obecnym systemie podatkowym to nie rozdawanie pieniędzy ani też zwrot kosztów poniesionych na dzieci tylko zwrot podatków poniesionych na utrzymanie dzieci !!!!
(w wielu krajach VAT na rzeczy dla dzieci w Polsce będzie 23% !!!!)

Nawet w Rosji czy Ukrainie polityka prorodzinna jest kilkukrotnie więkrza niż w Polsce nie mówiąc
już o krajach unii.

Gdy polityki pro-rodzinnej nie będzie nie pozbieramy się gospodarczo za kilka lat (minimum
zryczałtowany zwrot podatków poniesionych na dzieci)
tt2015 / 178.36.14.* / 2011-04-17 17:41
W obecnym systemie podatkowym to nie rozdawanie pieniędzy ani też zwrot kosztów poniesionych na dzieci tylko zwrot podatków poniesionych na utrzymanie dzieci !!!!
(w wielu krajach VAT na rzeczy dla dzieci w Polsce będzie 23% !!!!)

Nawet w Rosji czy Ukrainie polityka prorodzinna jest kilkukrotnie więkrza niż w Polsce nie mówiąc już o krajach unii.

Gdy polityki pro-rodzinnej nie będzie nie pozbieramy się gospodarczo za kilka lat (minimum zryczałtowany zwrot podatków poniesionych na dzieci)
marynarz098 / 2011-04-17 17:51 / Tysiącznik na forum
Wiec prostszym i tanszym rozwiazaniem bylo by poprostu, zmniejszenie podatku od dochodu, i roznorakich oplat socjalnycn, by z wyplaty miesiecznej wiecej w kieszeni zostawalo.
tt2015 / 178.36.14.* / 2011-04-17 17:58
Tak w 100% mniejsze podatki i żadnych wypłat ale przy innym systemie podatkowym

Przy obecnym gdy głównym obciążeniem jest VAT musi być zwrot VATu (zryczałtowany) jak również ulga podatkowa na dzieci która od 4 lat jest dzięki Prawicy Rzeczypospolitej - LPR-PSL i PO
tesa1959 / 2011-04-17 20:31 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Oczywiście masz rację, ale to trochę mało. Przy dzisiejszych płacach i tak nie stać byłoby większości rodziców na opiekunkę. Może znowelizowana ustawa o żłobkach i przedszkolach zadziała. Nie każde młode małżeństwo ma babcię, która jest na emeryturze i może zająć się dzieckiem (babcie w większości są osobami pracującymi), a prywatny żłobek lub przedszkole to co najmniej połowa pensji. Pozostają dwa wyjścia :mieć dziecko i zrezygnować z pracy klepiąc biedę, albo nie decydować się na nie (chodzi mi o rodziny, które miałyby się zdecydować na drugie lub kolejne dziecko, ale nie tylko).
marynarz098 / 2011-04-17 18:10 / Tysiącznik na forum
Wnioskuje po wpisach, ze mam do czynienia z kims kto rozumie to wszystko, przykro mi ze jestem amatorem w tej dziedzinie i nie moge nic wiecej powiedziec na ten temat.

Ja jedynie moge mowic o tym co mi sie tylko wydaje.

A jesli chodzi o zagranice to w UK, jest 100 funa miesiecznie dodatku na dziecko.

Patrzac procetowo, podam realna ceny, jasli dzis mam 41ooo funa rocznego przychodu, a fiskus UK, zabiera mi z tego 30%, (20% dochodowego, i 10% na zdrowotny)(realne cyferki troszke tylko zaokraglone) a w zamian doklada mi do dziecka 100 funa miesiecznie, to czy jest to tak kolorowo, nie nie jest kolorowo, ale wszyscy biora bo lepszy wrobel w garsci niz........ect.

czy sprawdzilo by sie to u nas????
mre / 217.116.100.* / 2011-04-17 16:32
a wyciągną na to ze swojej kieszeni?
bo ja na czyjeś dzieci nie mam zamiaru płacić!!
rząd tylko by kradł, więcej i więcej. (dla niewtajemniczonych - rząd kradnie pieniądze pod podstacią m.in. podatków)
marynarz098 / 2011-04-17 16:03 / Tysiącznik na forum
Toz to czysta forma populizmu.
mądra matka Polka / 83.24.26.* / 2011-04-17 19:26
Rozumiem ze Polacy mają rodzić i wychować wiecej dzieci do pracy w Niemczech, Anglii, Irlandii... bo przeciez w Polsce nie bedzie dla nich pracy.. tak nalezy chyba to rozumioec
marynarz098 / 2011-04-17 19:46 / Tysiącznik na forum
Jesli moje dziecko nie bedzie moglo znalezc pracy w kraju nie bede go zatrzymywal, bo i mnie nikt nie trzymal..
Pracy pod polska bandera bym nie znalazl, wiec wybralem najpierw belgiska, a ostatni brytyjska.

..... jesli niemiec lub angol da mojemu chlopakowi zarobic, niech jedzie, patryiotyzm go nie nakarmi.

Najnowsze wpisy