Forum Polityka, aktualnościGospodarka

PKB hamuje. Co czeka nas w najbliższych miesiącach?

PKB hamuje. Co czeka nas w najbliższych miesiącach?

Wyświetlaj:
df545 / 31.63.154.* / 2012-08-31 11:48
Kilka miesięcy temu piałem o tym na różnych portalach, więc i może przydał by się wam analityk bez wykształcenia ekonomicznego? Podejrzewam również, że przeciętny Kowalski, który czyta dzienną prasę również byłby wstanie przewidzieć sytuację, więc pytam do ch...ry za co wam płacą? za struganie głupków? Nie róbcie z ludzi nieświadomych idiotów, ponieważ wiedza więcej od was, jak się okazuje. Nic nie można zrobić? z obecnym rządem nie można, nie można również z PiSem i SLD, ponieważ wszyscy wiemy na co ich stać (na niewiele). Cięcia należy zacząć na samej górze, od posłów, urzędników państwowych po czym stwarzać dogodne reformy dla przedsiębiorców. Podniesienie minimalnej płacy nic nie zmieni? o 100zł na pewno nie, natomiast o 500zł, przy uwolnieniu przedsiębiorców od niepotrzebnych opłat owszem. Gospodarki nie uleczy się zabierać ludziom, ponieważ prowadzi to do skrajnego ubóstwa, aż w końcu do upadku społeczeństwa. Gospodarkę należy pobudzać, uproszczać przepisy, likwidować niepotrzebne i ciąć koszty związane z demokracją. To co pisze wydaje mi się oczywiste, lecz nie jestem ekonomistą po renomowanej szkole z wypranym mózgiem więc i może wygaduje bzdury.
Recesja / 79.185.174.* / 2012-08-31 11:41
A jeszcze parę dni temu pisaliście że gospodarka ma się lepiej niż przewidywali ekonomiści. A wiec VAT 25% mamy od Rostowskiego jak w banku. Kosztami kryzysu i zadłużenia państwa zostaniemy obciążeni wszyscy. W 2013 roku recesja na 99%.
Sis 13 / 212.180.184.* / 2012-08-31 10:25
Krach, katastrofa, az tu wreszcie jkaieś chociaż zwyczajne spowolnienie... Jarosław- Zabawiciel chyba się upije... z Alikiem mlekiem.
Adam222 / 77.88.138.* / 2012-08-31 15:11
To wszystko dzięki złodziejom z PO. PIS nie rządzi od 5 lat, więc odp...sz się od PIS-u.
Polak na uchodztwie od polskiej glupoty zagranica / 2.99.225.* / 2012-08-31 10:23
Powiedzieli to co moja corka majaca 7 lat tez juz by powiedziala przeczytawszy kilka artykulow prasowych o tendencjach PKB w Europie i obecnych danych z Polski. I za to takim ludziom sie placi setki tysiecy rocznie albo tym z Nierady Braku Polityki Pienieznej?
Jakub321 / 2.29.147.* / 2012-08-31 10:13
Ale co hamuje w tym naszym kraju jak tu od lat była bieda
Pilsener / 2012-08-31 09:57 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dla kraju niedorozwiniętego (takiego jak polska) wzrost gospodarczy niższy niż 5% to stagnacja, 5-10% to niewielki wzrost a o dynamicznym rozwoju możemy mówić dopiero wtedy, jeśli PKB rośnie więcej niż 10% rocznie.

Nawet 5% to zdecydowanie za mało i potwierdzają to badania - od 2007 (ostatni duży wzrost płac) siła nabywcza naszych pensji nie zwiększyła się a w wielu przypadkach zmniejszyła (gdy ktoś miał kredyty w walutach obcych).

Potrzebne są reformy otwierające kraj na demokrację i wolny rynek. Inaczej będziemy tkwili gdzieś pomiędzy komunizmem a kapitalizmem kolejne dekady.
j665 / 83.21.169.* / 2012-08-31 11:34
Podziękuj Tuskowi, który niszczy kraj.Jego
aparat biurokratyczny opływa w dostatki, dobrze pracuje, mendy sędziowie, prokuratorzy mają przywileje emerytalne, wielkie pensje nieoskładkowane za przychylność władzy PO.

Oni będą strzyc owce jeśli te jeszcze będą jak
lemingi z syndromem stokcholmskim wpatrzone w swego prześladowcę. Ten system musi runąć. Mało jest pracujących a ogromna rzesza bezrobotnych, którzy nie mogą znależć pracy, otworzyć działalności gospodarczej - bo ZUS-y, VAT ich ogołocą z marnych groszy. Biurokraci prydzielają sobie premie, nagrody - tylko za co?
Kraj wygląda coraz gorzej, rządzi mafia gorsza od sycylijskiej. Korupcja kwitnie.
Floyd / 2012-08-31 14:11 / Tysiącznik na forum
Czyżbyś sugerował, że gdyby nie podatki to wszyscy bylibyśmy bogatsi? Czyli prawdziwy komunizm gdzie wszyscy są jednakowo bogaci.
O ile wiem być bogatszym to znaczy mieć więcej niż inni. Ciekawe komu wyznaczasz rolę tych innych. Pewnie powiesz, że każdy może być bogaty, a jak nie jest to znaczy, że gamoń i dobrze mu tak, niech zdycha. Takie podejście nazywa się liberalizmem i świetnie się sprawdza w stadninie koni lub chlewni ale z ludźmi to nie bardzo, jak pokazuje historia. Kto by tam się jednak przejmował historią.
Wujek zło / 2012-08-31 14:24
NAwet sam Minister Rostowski był niemile zaskoczony jak PKB zaczęło zwalniać , wydaje mi sie że tacy fachowcy powinni przewidzieć takie rzeczy?
ioio890 / 79.189.114.* / 2012-08-31 09:53
szkoda czasu i zdrowia na te wszystkie prognozy i ciągłe straszenie....
HD / 193.108.177.* / 2012-08-31 09:32
Mnie najbardziej niepokoi ciągłe porównanie porównywanie się do innych gospodarek. Na tle tych "innych" to możemy mieć ujemne PKB np. -0,2 przy ich -0,5 i też będziemy lepsi. Ale możemy mieć nawet PKB na poziomie 4 i na tle tych "innych" z PKB np. 5 czy 7 będziemy najgorsi. Wszystko zależy od ustawienia skali. Pytanie do Pana Ministra: dlaczego zawsze porównujemy się do tych gorszych od nas? Przecież powinniśmy dążyć do poziomu jaki mają lepsi od nas?
Budyń / 89.76.112.* / 2012-08-31 09:27
2 mln ludzi wyjechało, lata funduszy unijnych, a wrócimy do punktu wyjścia z przełomu 2003/2004.
Czy w tym kraju naprawdę NIC sie nie może udać ?
dffddf / 91.236.163.* / 2012-08-31 09:05
"na tle innych państw,stan naszej gospodarki jest dobry"?!?!?!?
w pl plłaca 1200 zł,w niemczech 4x wiecej a ceny takie same...w d@#$% mam stan takiej gospodarki.
polacy to niestety niebyt inteligentny naród,w przeciwnym razie juz dawno by ludzie wysli na ulice.
Floyd / 2012-08-31 11:23 / Tysiącznik na forum
Po tym wyjściu na ulice od razu zarobki skoczyły by do poziomu niemieckiego, to chyba oczywiste.
Adam222 / 77.88.138.* / 2012-08-31 15:16
Jakby skonfiskować majątki złodzieji z PO to by pensje tak skoczyły.
To Lipa / 88.199.162.* / 2012-08-31 12:50
Nie nie skoczą to oczywiste - tylko że ludzie i tak wyjdą na ulice bo tacy juz są (patrz. Londyn - nie jakis Afganistan)) pierwszą zmiana będą spalone i rozkradzione sklepy, drugą frustraci w rodzaju Breiwika czy tego oszołoma co strzelał w siedzibie PiS.
Floyd / 2012-08-31 13:09 / Tysiącznik na forum
Nawet bym się zgodził, ale muszą być spełnione pewne warunki do takich zajść ulicznych, a póki co takich warunków nie widzę.
Społeczeństwo jest w tej chwili bardzo podzielone i nie wszystkim jest tak bardzo źle by widzieli swą szansę tylko w wyjściach na ulice. Widziałem ostatnio organizowany przez Solidarność strajk przed jedną z kopalń i wyglądało to cieniutko, bardzo cieniutko i nie widać było powszechnego poparcia, wręcz przeciwnie, ewentualnie obojętność.
k aczordonald / 92.20.31.* / 2012-09-02 09:30
wieloletnia bieda tez prowadzi do marazmu i zobojetnienia.

oczywiscie ze nie wszystkim jest zle, bo 20% ktorym jest dobrze z 40 milionowego kraju to 8 milionow.

Jak sam widzisz,duza grupa spoleczenstwa ma sie dobrze,pozostaje tylko 30 milionow juz zobojetnialych na biede.
Floyd / 2012-09-02 10:58 / Tysiącznik na forum
Oczywiście, że tak jest, ale wielu ludzi nie rozumie, że na tym polega liberalny kapitalizm. Bogacenie się polega na tym by mieć coraz więcej niż inni. Mogę zarabiać 100zł miesięcznie i będę bogaty jeśli inni będą zarabiać po.......1zł, a ceny same się dostosują do tych dochodów. Niektórym naiwnie się wydaje, że wystarczy zmienić jednego premiera na innego i już będzie lepiej. Nic z tego bo to jest samo nakręcający się system. Aby rozwój społeczeństwa był bardziej równomierny musiały by być dokonane zmiany systemowe, a póki co nie widzę takich sił w Polsce które skłaniały by się ku takim zmianom. Kaczyńskiego np. ta tematyka w ogóle nie interesuje. Jako premier wziął by sobie za premiera liberałkę Gilowską i tyle. Z okazji wyborów trafił raz do sklepu, typowa propagandówka, co rzucało się w oczy.
k aczordonald / 92.20.93.* / 2012-09-02 17:26
czyli PO,co oznacza mniejsze zlo.

ludzie ktorzy sa aferzystami i kombinatorami wykorzystujacymi wladze do krecenia lodow.

Nalezy ich wywalic i wymienic,chocby po to zeby postraszyc kolejnych, ze jezeli beda tylko zerowac przy korycie to poleca.
Floyd / 2012-09-02 17:53 / Tysiącznik na forum
To nawet nie ja wymyśliłem, ale całkowicie się zgadzam, że w demokracji władzę należy zmieniać aby nie obrosła w piórka (KAŻDĄ WŁADZĘ). Problem w tym, że musi być alternatywa, a PiS (przynajmniej z Kaczyńskim i Macierewiczem) taką alternatywą nie jest, choćby ze względu na to, że nie ma tzw. zdolności koalicyjnej, no bo z kim?
Samodzielne zaś osiągnięcie większości parlamentarnej ,to też mrzonki, przynajmniej tak wynika z obserwacji naszego społeczeństwa, a nie z mojego chcenia czy nie chcenia.
k aczordonald / 92.20.93.* / 2012-09-02 20:23
zakladajac ze obecne ugrupowanie nie czyni ciebie beneficjentem, co moze tlumaczyc twoje poglady.


ale wracajac do tematu,wynika ze w duzym kraju jestesmy skazani na rzad aferalow,dorobkiewiczow,dyzmow,Grasiow TRAKTUJACYCH powinnosc meza stanu jako mozliwoasc krecenia lodow i zgarniania pod siebie.

to bardzo zle swiadzcy o tak WIELKIM narodzie, ze nie ma alternatywy.
Floyd / 2012-09-02 23:52 / Tysiącznik na forum
Być może z daleka tak się wydaje, że gdzie indziej politycy są lepsi. Gdyby jednak dokładniej się przyjrzeć ,to poziom polityków gdzie indziej nie wiele się różni od poziomu naszych polityków, podobnie też jest ze społeczeństwami. Oczywiście niczego to nie tłumaczy i nie usprawiedliwia. Co najwyżej można się dziwić, że to jest możliwe i pokiwać głową. A, tak wracając na chwilę do Kaczyńskiego, to zawsze się dziwiłem jak ten człowiek nie potrafi się porozumieć nawet we własnym gronie. Ileż ludzi przewinęło się przez Porozumienie Centrum, PiS. Niektórzy wydawali się wprost nie do zastąpienia, a jednak odeszli.
123455432135 / 193.109.225.* / 2012-09-26 21:05
takie uogólnianie, że gdzieś jest taka samo albo podobnie to subiektywne zdanie , nie mieszkasz w innych krajach to nie wiesz tyle co z tv - powiedzmy. A jeśli PO czyli pseudo politycy kradną , robią przekręty i rolują naród, niszczą polska gospodarkę, nie mają pojęcia o reformach to powinno się ich odsuwać od władzy niezależnie czy jest czy nie ma alternatywy bo lepiej nic nie robić niż szkodzić - tak mówi mądrość i logika. Akceptowanie tego stanu rzeczy powoduje że tacy partacze sądzą że wszystko im wolno i nie można ich ukarać w żaden sposób bo sprawie się łeb ukręca jak doświadczenie pokazuje co trochę za rządu PO. Takie praktyki i twoja logika prowadzi do wynaturzeń i niebezpiecznych sytuacji. Wyborcy powinni się obudzić ale to już raczej nie możliwe. Polska to niemoralność. PS daj spokój temu PIS-owi , nie broń nagannych zachowań i nie usprawiedliwiaj ich poprzez kolokwialne powiedzenie jeśli nie PO to kto, lepiej ktoś kto nie bezie tak postępował jak PO czyli kradł, oszukiwał , powodował afer i niszczył naród i gospodarkę.
wiks / 77.254.193.* / 2012-08-31 09:03
Co to za ekonomiści, co wierzą w socjalistyczną gospodarką rynkową?
konstantynopolowiczcalineczka / 77.115.57.* / 2012-08-31 06:47
Najlepszą prognozę dał prof. Gomułka, główny ekonomista BCC :) Coś w stylu "Na świętego Hieronima jest deszcz albo go ni ma."

O żesz ty o jeżu...
Pilsener / 2012-08-31 09:58 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dlatego profesorowie opłacani przez polski rząd to dla mnie żadne autorytety - liczą się konkretne dokonania.
Observer. / 83.13.6.* / 2012-08-31 14:34
Cała polska nauka to IV liga. Zobaczcie na którym miejscu w rankingu uczelni na świecie jest najlepszy polski uniwersytet... i wszystko będzie jasne. I to wszystko za nasze pieniądze.
tesa1959 / 2012-08-31 08:03 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Kret w modzie? :D
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy