Forum Polityka, aktualnościGospodarka

PKB Polski będzie rósł szybciej. Konsumpcja wzrośnie dzięki rynkowi pracy

PKB Polski będzie rósł szybciej. Konsumpcja wzrośnie dzięki rynkowi pracy

Wyświetlaj:
ZK590 / 83.4.180.* / 2016-01-05 10:01
jeżeli darmowe 500 złotych ma tak zbawienne dzałanie dla gospodarki to rozdajmy każdemu po 10000 zł . Polska będzie mieć 100 mln ludzi i dobrobyt.
mixmix / 80.53.196.* / 2016-01-05 08:08
Nie podzielał bym tego optymizmu. Wprawdzie 500 złotych to konkretny pieniądz do wydania, ale nie zapominajmy, że że by komuś dać, trzeba tez komuś zabrać. Po prostu te pieniądze zostaną przesunięte. Jeżeli dawanie komuś 500 złotych miałoby być takie zbawienne dla gospodarki to czemu rząd nie chce dawać tych pieniędzy również na pierwsze dziecko, albo czemu po 500 a nie np. po 1000 ? Dlatego, że ten program to nie rewolucja tylko przełożenie pieniędzy z jednej kieszeni do drugiej.
KOCHANI RODZICE / 78.131.235.* / 2016-01-05 00:23
Ja mam 5 dzieci .Stać mnie na ich utrzymanie, a 500zł to miły bonus od Państwa za to, że moje dzieci będą kiedyś pracować i płacić podatki w tym Kraju oraz utrzymywać Tych ,którzy teraz wołają,że nic nie dają....Bo zaradni ludzie powinni mieć dzieci
Jacek 79 / 176.221.124.* / 2016-01-05 00:36
100/100: dokładnie, też mam troje dzieci, stać mnie na ich wychowanie, oczywiście szału nie ma. Ktoś, kto nie ma dzieci, lub nawet ma tylko jedno, nie zrozumie trudu wychowania. Poza własnymi przyjemnościami, liczą się i inne sprawy, program 500 plus to nowa jakość, takie coś mają już dawno inne europejskie kraje. Tam mogą doceniać rodziny, czemuż więc nie możemy i my? Oczywiście program trzeba jeszcze dopracować, ale myślę, że rząd stanie na wysokości zadania. POZDRAWIAM serdecznie, nawet singli 😊
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ojciec258 / 77.254.108.* / 2016-01-04 22:08
o tak wzrośnie spożycie alkoholu i innych używek, bo ludzie dotąd jedli i nadal bedą . Wzrosnie tez poziom patologii - bo pracować przestanie sie opłacać. To już niektórzy wyliczyli i czekają tylko na realizację pakietu.
Jacek 79 / 176.221.124.* / 2016-01-05 00:14
Gratuluję dobrego poczucie humoru! !!! Kolejny bardzo merytoryczny komentarz, sprowadzający bardzo ważny temat do prostej w zrozumieniu patologii. Proszę przeczytać mój komentarz do gość55 poniżej. Bez sensu to powtarzanie malkontentów, czy też w skrócie troli poprzedniej OBYWATELSKIEJ władzy, która tylko nas okradała, można przeliczyć 8 lat. NAWET SLD czy też mówiąc kolokwialnie Lewica nie sięgała do naszego portfela. A teraz jak coś chcą komuś dać to że się nie da, że nie pozwala, że patologia, że wszystkim po równo.... nawet dla singli.... normalnie show. Może zamiast pomyśleć tylko o sobie, warto zadbać o innych. Dzieci to nasza przyszłość, a więc logicznie wsparcie rodzin z dziećmi to dobra inwestycja. Patologia zawsze była, nawet w komunizmie. A jeśli nie patrząc się na nędzne emerytury, że ktoś będzie musiał robić nawet na singlowe friko emerytalne, to warto wesprzeć program 500 plus ze względu na wzrost PKB, koło zamachowe gospodarki w ujęciu podaż popyt, aczkolwiek również, iż pomoc trafi do rodziców dzieci polskich, nie np na uchodźców. Pozdrawiam serdecznie 😊
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
bluberd / 85.115.58.* / 2016-01-05 09:16
Naucz się kolego że nie ma nic za darmo. Jeśli ci cudotwórcy wytworzą nadwyżkę w budżecie zamiast dalej powiększać dziurę, która oznacza min moje zadłużenie i kontynuację patologii jaką jest w ogóle zadłużanie się państwa po kilkadziesiąt miliardów rocznie bez refleksji kiedy to się zacznie spłacać i z czego i ile kosztuje obsługa tego długu. Jeśli będziemy na plusie bo ci geniusze uszczelnią system czy tam inne cuda byle nie zajechać naszej gospodarki podatkami na finansowanie tego gó..na to niech to będzie pierwszy wydatek na liście.
Nawet wtedy powinno to być wyłącznie w formie zapewnienia dzieciom w szkole super posiłków, owoców, opieki medycznej, darmowych zajęć sportowych, lekcji tańca, języka czy gry na waltorni. Wycieczki, ferie itp, podręczniki i przybory, pomoce edukacyjne itp. Dawanie kasy w wielu przypadkach po prostu sprowadzi się do roztrwonienia tych pieniędzy i nie ważne czy na wódę i fajki czy wakacje nad Bałtykiem, 55 calowy telewizor, 10 letnie auto a później jego utrzymanie czy na kolejną ratę kredytu na mieszkanie.
DDD78 / 77.65.93.* / 2016-01-04 20:38
... pracujesz, nie korzystasz z pomocy, nie chodzisz do lekarza, bo płacisz prywatnie, masz jedno dziecko bo na drugie nie masz pieniędzy, jesteś świadomym rodzicem, który wie że 500 złotych na dziecko to za mało, w końcu chcesz dać jemu wszystko co najlepsze, edukację na odpowiednim poziomie, cokolwiek na start w dorosłe życie i widzisz jak ciągle chcą od Ciebie więcej,
czy to jest takie trudne, zrozumieć, że nie można ciągle doić jednej grupy społecznej, nazywają nas wykształciuchami i ludźmi gorszego sortu a bez naszych podatków nic nie są w stanie zrobić...
bluberd / 171.25.182.* / 2016-01-04 23:34
Ja starałem się z żoną kilka lat o dziecko. Lekarze, badania, zabiegi, leki - czasem 2800 miesięcznie. Wszystko ze swojej kieszeni bo Państwo ma to gdzieś. Udało się a tu Państwo twierdzi że mnie się becikowe nie należy. Lekarz najczęściej prywatnie chociaż mamy też dobrą pediatrę na NFZ ale dostać się to cud. Koszt wizyt lekarskich przy wcześniaku co będę mówił jest tego trochę. Normalne rzeczy jak mleko (3 zł za buteleczkę 70ml), pieluchy itd w naszym przyjaznym dzieciom kraju są tanie że hej. Nie należy mi się też 500 bo jestem za 'bogaty'. W sumie z moich podatków, lub zadłużając dalej mnie i moje dziecko będą szastać na lewo i prawo kupując sobie głosy ciemnoty. Jak ci nie dadzą to już w tej kampanii jeden mądrala mówił że powinno być 75% podatku i kraj mlekiem i miodem spłynie więc pewnie na niego zagłosują za te 4 lata naiwne sieroty rewolucji.
gosc55 / 89.72.127.* / 2016-01-04 20:59
100/100
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Danka 123 / 46.174.231.* / 2016-01-04 19:45
mam nadzieję ,ze to nie wejdzie dlaczego mam utrzymywać czyjeś dzieci czy jak moje były małe to ktoś mi dawał na nie pieniądze ??????sami musieliśmy utrzymywać nasze dzieci a teraz mam płacić z podatków na cudze dzieci a raczej na ich rodziców ,zeby nie szli do pracy tylko żyli z kasy na dzieci????? Jeżeli ma ten program wpłynąć na wzrost dzieci to niech obejmie dzieci urodzone po jego wprowadzeniu a nie na te które już są . PRECZ Z TYM PROGRAMEM DAJCIE LUDZIOM GODNĄ PRACĘ
Gumis720 / 66.102.9.* / 2016-01-04 19:38
Pato i dziecioroby juz zacierają łapki na program 500+
2D23D / 79.191.150.* / 2016-01-04 20:59
A WIESZ ILE JEST BIEDNYCH RODZIN DLA KTÓRYCH 500ZŁ TO WEJŚCIE NA ZUPEŁNIE INNY WYMIAR ŻYCIA? ŻYŁEŚ KIEDYŚ ZA 1200 ZŁ MAJĄC 4 DZIECI , STARY DOM I BRAK MĘŻA ZDOLNEGO DO PRACY?> WIESZ JAK CIĘŻKO JEST TAKIM LUDZIOM?? DLA NICH JEST TA POMOC/. NIE DLA MNIE. JA NIE POTRZEBUJE. ALE DAM DLA TYCH CO NIE MAJĄ TYLE SZCZĘŚCIA CO JA
gosc55 / 89.72.127.* / 2016-01-04 21:01
To po co rodzą tyle dzieci jak nie stać ich na wychowanie. Prezerwatywy nie są aż tak drogie trzeba tylko myśleć Glowa. I nie strasz emeryturami bo to idiotyzm.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Jacek 79 / 176.221.124.* / 2016-01-05 00:00
Do gość 55: Ty nie szerz tu edukacji seksualnej, tylko pomyśl logicznie. Po pierwsze to zero merytoryczne komentarze, między innymi i Twój. Powtarzasz to co Ci Twoje TV publiczne do mózgu wkładają. Po drugie: patologia zawsze była. I w komunizmie. Nie licząc nawet i emerytur, których Ty nie chcesz, pomyśl nawet logicznie o podaży i popycie. NIE stawiaj wszystkich w jednym szeregu. Bez sensu, jak się czyta takie komentarze to krew zalewa. Zero logiki, czy dzieci są potrzebne tylko do naszych emerytur? Czy może lepsze dla nich to Państwo aniżeli np. Uchodźców? Tak ludzi namawiasz to prezerwatyw - głowa, a sam nie pomyślisz jak dobry może być program 500+ , jeśli nie dla Ciebie i innych takich malkontentów, to chociaż dla wielu wielu potrzebujących rodzin - i nie mam tu na myśli TYLKO patologii. Po trzecie, uważam iż może to być koło zamachowe gospodarki, ale to czas zweryfikuje. Pozdrawiam serdecznie
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
nowoczesny PRL / 83.27.166.* / 2016-01-04 18:42
Przecież tego nie będzie !!! Zrobią jakieś konsultacje społeczne i powiedzą, że ludzie nie chcą tych pieniędzy. Zobaczcie jak szybko można zmieniać TK, ustawę o mediach i inne rzeczy ale sztandarowy program czeka i czeka, wstydzę się za ten PIS
pani / 213.77.117.* / 2016-01-04 18:12
500zł wzrośnie konsumpcja bo patologia kupi więcej wina a bogacze super cygara tylko takie osoby którym należy sie pomoc to nic z tego nie dostaną
Ciapek410 / 83.10.204.* / 2016-01-04 17:52
500+ na gospodarke wpłynie fatalnie - nikt nie kupi prezerwatyw
JW-45 / 82.145.220.* / 2016-01-04 17:29
Drugie dziecko i po 500 PLN GOLF na raty!!!
neli / 188.96.131.* / 2016-01-04 16:42
W niemczech moja corka dostaje w tym roku bedzie o 20 Euro wiecej To Nest 200 Euro na pierwsze dziecko i co z tego albo dobra praca albo drugie dziecko' maja duzo dzieci rodziny ktore kobiety siedza w domu i chodza w pizamie na ktora narzuca plaszcz i w domu rozklada sie materace na noc' ale Tal zyja rodziny ktorych dzieci wyrywkowo sie ksztalca.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kadir / 89.78.252.* / 2016-01-04 15:50
a nie lepiej gdyby obniżyć podatki tak by te 500zł zostało w kieszeni każdemu, bo teraz tak np patola dostanie za darmo 500 lub więcej to na pewno nie wyda tego na dzieci:)
WacekPlacek / 178.42.44.* / 2016-01-04 23:11
Lepiej byłoby, ale nie jest to takie medialne, ludzie tego nie kupią.
jerzy172 / 89.78.249.* / 2016-01-04 15:43
Banki zostaną ze swymi marżami bo PIS ma swój tani projekt mieszkanie dla młodych od czerwca br.
Państwo daje teren, sprawdzony deweloper buduje, polski bank kredyrtuje.
Za 40% obecnego kredytu masz mieszkanie.
PiS zapowiada, że kiedy przejmie władzę, zaproponuje program budowy mieszkań po... 2,5 tys. zł za m kw. To bardzo ambitny plan, bo ceny mieszkań budowanych przez firmy deweloperskie w największych aglomeracjach rzadko są poniżej 5 tys. zł za metr. Według PiS mieszkania miałyby być tak tanie dlatego, że powstawałyby na gruntach przekazanych przez skarb państwa, w dodatku uzbrojonych z funduszy unijnych. Młodzi ludzie najmowaliby mieszkania, ale po spłaceniu kosztów budowy sfinansowanej przez banki na preferencyjnych warunkach stawaliby się właścicielami zajmowanego lokum. Przy czym tego typu lokale byłyby w pierwszej kolejności przydzielane tym, którzy byliby w stanie od razu spłacić połowę kosztów.
Ja-z / 46.151.136.* / 2016-01-04 21:54
Najlepiej, gdybyPiS produkował również twarożek i kapcie, a może pralki i farby do pomalowania mieszkania. Takie zastępowanie gospodarki przez centralę znamy z kraju Putina.
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy