Forum Polityka, aktualnościGospodarka

PKB w Polsce w tym roku wyniesie 1,2 proc. - prognozuje MFW

PKB w Polsce w tym roku wyniesie 1,2 proc. - prognozuje MFW

Wyświetlaj:
looo / 188.121.13.* / 2013-05-17 00:26
Polska klasa średnia za czasów Bieleckiego i kolejnych rządzących została ukształtowana zwyrodnialczo, a taka stanowi współczesny główny "motor" naszej gospodarki. Poniekąd słusznie ze stwarzano jej warunki -nie było alternatywy dla tego kraju. Klasa ta niestety pozostała w duchy tej epoki - w żywieniu przez parszywe regulacje. Tak naprawdę nie zależy jej na rozwoju kraju / swoich interesów, żyje przyszłością - trawi to dostała i dlatego rozwój tej "gospodarki" stoi pod wielkim znakiem zapytania.
pitt697 / 159.205.36.* / 2013-05-16 21:31
A Winiecki, z tym swoim uśmieszkiem, dalej będzie przekonywał że już nie widzi możliwości obnizki stóp procentowych.
Rerum Novarum §17 / 87.254.212.* / 2013-05-16 20:05
Godność pracy i prawa pracownicze

Społeczeństwo musi dążyć do sprawiedliwości ekonomicznej, a gospodarka musi służyć ludziom, nie na odwrót. Robotnicy mają prawo do pracy, aby zarobić na życie, jak również do zakładania związków zawodowych w celu ochrony własnych interesów. Wszyscy pracujący mają prawo do godnych i sprawiedliwych płac oraz bezpiecznych warunków pracy.

Pracownicy muszą "w pełni i wiernie" wykonywać pracę, której się podjęli, a pracodawcy muszą "wystrzegać się, by nie robili uszczerbku w mieniu proletariuszy zarówno gwałtem, jak podstępem i lichwą, a to tym więcej, że robotnicy mniej są zdolni do samoobrony, a ich mienie im szczuplejsze, tym świętszym być powinno."[14]
PKbeeee / 81.141.238.* / 2013-05-16 21:08
A kto,w imieniu tych robotników,ma czuwać nad tą sprawiedliwością ekonomiczna?Umiemy tylko walczyć,a może czas sobie powiedzieć,że jesteśmy biednym krajem,a ten cały "dobrobyt"to mżonka i życie nie za swoje pieniążki(!?)które kiedyś trzeba będzie oddać?
hauhau / 89.66.17.* / 2013-05-16 19:27
za tak slabe dane dotyczace pkb i inflacje o 2% nizsza od celu powinnismy podziekowac RPP, twardo stoja przy swoich pogladach pomimo zalecen MF i MFW, szczegolnie niektorzy profesorowie z nadania PO twierdza ze nie ma koniecznosci obnizek, bo kryzys juz sie skonczyl, jestem ciekaw najblizszych wynikow glosowan rpp czy nadal tak uwazaja
rer / 82.143.164.* / 2013-05-16 19:24
Kult kredytu i szybki obrót plastikiem - lekarstwem MFW. A może najpierw trzeba pozbyć się wszelkich kredytów konsumpcyjnych?
LaVega / 2013-05-16 17:33 / portfel / Bywalec forum
Acha czyli lekiem na pulapke zadluzenia ma byc ulatwianie porzyczania sobie wzajemnie pieniedzy??
Ja tam humanista jestem i troche tego nie trybie...
Czyli ja pozycze od banku 100 tys i nie oddam to mam problem..
Ale Panstwo jak pozyczy 100 miliardów i nie ma oddac to bank ma problem tak?? (ja tez moge miec wtedy problem bo podobno mamy zaczac partycypowac w stratach bankow ,depoyty beda pokrywaly straty...)
Haga367 / 95.50.233.* / 2013-05-16 19:53
Taki tu humanista jak pieniądze poRZycza.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
SaSv / 178.180.155.* / 2013-05-16 17:13
Nasza rada i tak zrobi co bedzie chciala. Kazda ich decyzja jest spozniona.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy