PKD

stasiuuu / 83.145.181.* / 2013-12-28 00:27
Witam.

Mam pytanie odnośnie PKD. Zajmuję się montażem turbin wiatrowych. Przeczytałem trochę interpretacji i nie mogę dojść do jakiegoś jasnego wniosku. Mianowicie moje PKD wiodące to 43.99. Potrzebowałbym to zmienić. W jednej z interpretacji widziałem, że ktoś zajmujący się tym co ja ma PKD 28.11. W innej 33.20. Z kolei w innej jest napisane "roboty ogólnobudowlane związane z budową elektrowni objęte są symbolem 42.22.23 i umieszczone zostały w Sekcji F – obiekty budowlane i roboty budowlane." Wszystko niby jasne, ale prawie w każdej poruszony jest temat, iż obiektem budowlanym są tylko sekcje turbiny wiatrowej, a cała reszta zalicza się do innych prac. I bądź tu mądrym. Z góry dziękuję za pomoc.
wiwan / 2014-01-02 12:10
Moim zdaniem PKD 28 odpada, ze względu na to, że Pan owych turbin NIE wytwarza, a montuje, składa z gotowych elementów wyprodukowanych przez inny podmiot.
Tak jak przy elektrowni np. wodnej jest to budowa budynku na generatory, stopnia wodnego itd. A sam montaż turbin to zupełnie inne PKD.

Zdecydowanie więc PKD 33.20 jest odpowiedniejsze.

Co do robót ogólnobudowlanych- przy 'wiatrakach' z tego co jako laik budowlany kojarzę obejmują one budowę fundamentu/podstawy na której staje maszt/trzon konstrukcji. Czyli PKD 43.99 właśnie. "wcześniej" ewentualnie przygotowanie terenu i wykopy- 43.12 i 42.99.

Najnowsze wpisy