Forum Forum inwestycyjneFundusze

pko tfi - jakie opinie po dłuższym czasie?

pko tfi - jakie opinie po dłuższym czasie?

greg_davo / 2012-01-13 17:44
proszę o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami i uwagami uczestników tych funduszy.
Wyświetlaj:
Inventer89 / 2012-01-14 18:17 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Bylem i szybko uciekłem. Dość duża prowizja i prawie żadnej kontroli nad pieniędzmi. Od wydania polecenia zakupu/sprzedaży mijają 1-2 dni. WIG rośnie szybciej niż TFI, a w drugą stronę TFI spada szybciej niż WIG. Teraz jestem w domu maklerskim, kupowanie i sprzedawanie akcji kosztuje mnie tylko 0,25%, wiem na jakich akcjach siedzę i mam pełną kontrolę kiedy kupuję i sprzedaję.

Fundusze raczej nie chwalą się jakie akcje w jakich ilościach posiadają.
greg_davo / 2012-01-16 08:20
ja dopiero zaczynam "świadomą przygodę" z funduszami. wszedłem w pko, bo mam tam ror od parunastu lat - wiec jakieś tam zaufanie wzięło górę - bardziej niż ktoś kogo nie znam choć może ma lepsze wyniki. ale to pewnie przyjdzie z czasem.
co do kontroli to masz na myśli to opóźnienie od złożenie zlecenia do realizacji?
ale tak jest w każdym tfi.
co do "asymetrii" albo nie nadążania tfi za wzrostami to też chyba w każdym jest - takie uwagi mają znajomi z innych fundów.
prowizje - pierwsze jednostki kupiłem w banku więc jakaś prowizja poszła - potem w necie - więc bez prowizji.
z drugiej strony trudno oczekiwać od sklepu żeby sprzedawał towar bez marży :(.
ja jednak bezpośrednio w giełdę nie wejdę, jeszcze nie czas :).

co do fundów akcji - takich teraz unikam, mam papierów dłuznych i stabilnego wzrostu.
oba procentowo mają takie same wyniki.

co do prognoz - to nie jestem tzw "analitykiem" ;), mogę mieć tylko nadzieję, że będzie dobrze, i obserwować rynek, nic więcej.
czestochowa2012 / 80.53.38.* / 2012-01-14 10:09
Witam .

Szczerze chciałem się dowiedzieć jaki jest skład funduszu akcji PKO Plus , jakie spółki wchodzą w skład tego funduszy , ale nie mogę znaleźć takiej informacji .

Chętnie mogę porozmawiać na temat tego TFI .
Masz jakieś prognozy na 2012 rok ? Który fundusz będzie sobie radził lepiej .
mirek301 / 77.111.244.* / 2018-03-20 20:30
Tak zle to jeszcze to jeszcze nie było.
Pracownicy T F I powinni być finasowani z zysków.
Rząd mówi o trafnych inwstycjach a nasze fundusze
przeczą.
andrzej007a / 95.155.92.* / 2021-01-16 17:13
dokładnie, prosta zasada mocno uzdrowiłaby ten system; mogliby mnie golić nawet 25-33%, ale gdyby to było TYLKO gdy fundusze zarabiają, a gdy spadają - ZERO kaski.
tedchom / 2012-01-14 12:18 / Tysiącznik na forum
Wynik tego TFI jak i innych akcyjnych będzie plus minus taki jak średnia WIG. Na pytanie który fundusz będzie sobie radził lepiej to już szukasz jasnowidza pozdrawiam.
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy