Forum Polityka, aktualnościKraj

PKP Intercity: trwają odbiory pięciu elektrycznych pociągów Dart

PKP Intercity: trwają odbiory pięciu elektrycznych pociągów Dart

Wyświetlaj:
proko / 78.11.161.* / 2015-11-07 14:52
Podobna akcja jest w krakowie z PESA... unijna dotacja na tramwaje "krakowiak" rowniez zagrozona
Waniek / 2015-11-07 15:08 / Bywalec forum
A zapłata jak zwykle w "polsce" jak za 1/5 pendolino? A oczekiwania jak w statku kosmicznym? Powiedzenie jak dbasz tak masz coś ci mówi?
Oczy / 88.116.101.* / 2015-11-07 14:52
Przestancie pisac te BZDETY! To NIE JEST zadne "polskie Pendolino"! To sa dwa rozne pociagi dwoch roznych kategorii! Roznia sie homologacjami, stopniem uszczelnienia kabin i wieloma innymi parametrami, co skutkuje rozna dopuszczalna predkoscia podrozna (nie maksymalna!)!
Piotr598 / 80.47.233.* / 2015-11-07 14:18
Pesa to tylko sam szrot produkuje,w niemczech pociągi nie przeszły homologacji Moskwa nie odebrała 60 foxtrotów,włochy też wpadka jakość miateriałów słaba jak i wykonanie a Polaczki więżą w bajki.
rex82 / 149.156.209.* / 2015-11-07 17:09
niemcy nie dali homologacji bo własny rynek pracy chronią. Pesa wygrała bo spełniała warunki przetargu w przeciwnym razie wygrali by w sądzie a tak nie dostarczą bo koledzy niemaszki zablokowali.
Polacco Sivusco / 83.21.205.* / 2015-11-07 16:03
Ile ci Nimcy albo Włosi za wierszówkę płaca ? Polska firma, polscy dostawcy , a jeszcze psy na niej wieszają !
intro111 / 88.156.139.* / 2015-11-07 15:58
A to ciekawe-makaroniarze tłuką to od 2008 i domówili więcej. Ile ci płaca Folksdojczu??
Przypomnijmy, że od 2008 roku we Włoszech eksploatowanych jest 41 pojazdów ATR220 poprzedniej generacji, a nowy pojazd, który włoskie kleje Trenitalia nazwały ATR220 SWING został zaprezentowany dwa tygodnie temu we Florencji i zyskał bardzo dobre opinie zarówno władz regionu Toskanii, jak i narodowego włoskiego przewoźnika.
Waniek / 2015-11-07 14:52 / Bywalec forum
Nic nie robić nie mieć żadnych produktów sprzedać wszystko Niemcom i wtedy będziesz szczęśliwy? A jak dostaniesz rachunek to się przekręcisz tego chcesz? Nic dziwnego że w "polsce" polskie firmy poszły pod młotek za przysłowiową złotówkę przy klientach z kosmicznymi wymaganiami i możliwościami finansowymi jak w Bangladeszu czego ja oczekuje?
~kuba / 197.215.152.* / 2015-11-07 14:51
@Piotr598 Ten "szrot" jak powiadasz to chyba produkuja w niemczech i ... nie sa zainteresowani dobra konkurencja z Polski i to jest podstawowy powod "rzucania klod pod nogi" aby zlikwidowac konkurencje. Pociagi PESA jezdza miedzy Wieliczka i Krakowem od jakiegos czasu i wszyscy chwala ! Sa ciche (maja homologacje) klimatyzowane przestronne i... tak trzymac!!!!! A jak ci sie nie podoba to prosze bardzo jezdzic DB. i nie krytykowac bezpodstawnie polskiego produktu!!!!
Piotr598 / 80.47.233.* / 2015-11-07 19:39
Interesuje się Pesą i wiem jak są produkowane z czego siedzę w tym nie od dziś i to nie są bezpodstawne oskarżenia poczytaj to zmienisz zdanie sprawdź parametry Pendolino i Darta widać że nie macie pojęcia o temacie.
and445 / 188.146.68.* / 2015-11-07 15:20
Tak kolega ma racje Produkty z PESSY to szmelc może ty tylko jesteś pasażerom ja to obsługuje produkt z NEWAGU jest mało usterkowy produkty PESSY są sprzedawane na siłe gdzie nie sprzedażą to problem techniczny a nawet prawny we włoszech problemy Niemcy woleli zapłacić karę za zerwanie umowy i nie brać następnej dostawy szynobusy do Włoszech sprzedane z dużym rozgłosem teraz włosi oddali PESSE do sądu brak sytemu ERTMS
Oczy / 88.116.101.* / 2015-11-07 14:57
Co to za argument "jak ci sie nie podoba, to nie jezdzij"? Jestem klientem, place i mam wymagania! Jechalem ostatnio pociagiem PESY do Wroclawia - caly czas pipsal jakis alarm, ktory obsluga po prostu ignorowala. Mnie od tego po nieprzespanej nocy malo glowa nie pekla - to ma byc ten polski luksus? Plastiki wnetrza tez byly tak sobie spasowane, wiele z nich podczas jazdy trzeszczalo. We Wroclawiu przesiadlem sie na Pendolino - to byl inny swiat! Ty sie do producenta zwracaj, a nie krytyke uciszaj!
Waniek / 2015-11-07 15:02 / Bywalec forum
Płacisz czy ci się zdaje że płacisz? Bo większość ceny za twoje jeżdżenie opłaca samorząd!!! I ty masz jakieś wymagania nie rozśmieszaj mnie.
Oczy / 88.116.101.* / 2015-11-07 15:12
A z czego pochodza pieniadze samorzadu? Drukuja je sobie? Czy tez moze sa to jednak pieniadze podatnikow, czyli NASZE? Nie moj drogi - nie tylko mozemy, ale POWINNISMY wymagac!
Waniek / 2015-11-07 15:20 / Bywalec forum
Kolejny człowiek co wierzy w cuda i że samorządowe pieniądze są z jego podatków. Podatek gruntowy i niewielka część z pit. To cały twój wkład w samorządowy budżet reszta podatków idzie do budżetu centralnego - vat od samochodów.
Oczy / 88.116.101.* / 2015-11-07 15:29
To ma byc argument na to, ze mam brac, co mi daja i nie kwekac? Jezdzic bublem i cieszyc sie, ze napisali "tani i polski", chociaz sam dodales, ze nawet ten polski nie jest? Co ty wlasciwie chcesz tu udowodnic? W obronie czego tu stoisz? Mam wrazenie, ze jestes typem czlowieka majacym zawsze racje, a szczegolnie tam, gdzie jej nie masz. Z takimi wymiana argumentow nie ma sensu - ide na kawe i dziekuje za bezowocna wymiane mysli.
Waniek / 2015-11-07 15:35 / Bywalec forum
Nie, ale masz oczekiwania kosmiczne bez pokrycia w kasie!! Wyłóż złotówkę i kup nowego iPhone'a i zastanawiaj się czemu jest on droższy w "polsce" jak w bogatych Niemczech!!! No co pomarzyć możesz ale pora zejść na ziemię!!!
SiP / 84.40.138.* / 2015-11-07 11:25
Śpiewka, Pesa kontra Pendolino. Niestety czas pokazuje, że wybór Pendolino był słuszny. Przykład z dnia wczorajszego stoi sznur tramwajów, w nim stare N, cityrunnery i pierwszy Pesa. Błyskają koguty, mechanicy uwijają się. Niestety pozostaje holowanie. Podczepiają starą N, i wolny odjazd. Godzinna przerwa w godzinach szczytu. Jest to kolejne powtórzenie sytuacji. Lepsze bo polskie, czy podobne a tańsze nie zawsze się potwierdza.
rex82 / 149.156.209.* / 2015-11-07 17:12
a ile razy pendolino stało zaraz po odje xdzie z peronu bo się zepsuło ?
Waniek / 2015-11-07 14:14 / Bywalec forum
Chcesz porównywać nie porównywalne rzeczy? To jak porównywać kuca z koniem. To jedzie i to jedzie, ale czy kuc do dużego zaprzęgu się nadaje? To samo tutaj "pendolino" jest drogie jak byk!! Można znacznie tańszy polski odpowiednik stworzyć potrzeba na to czasu i wyrozumiałości. Podstawowe pytanie brzmi czy pesa da rade usunąć usterki na czas i czy się one nie powtórzą? Dzięki temu może i "pendolino" będzie tańsze z czasem bo uważam że pkp dało się na tym kontrakcie złupić nie mając czym się bronić na lokalnym rynku.
Oczy / 88.116.101.* / 2015-11-07 14:49
"Czasu" - jeszcze moge sie zgodzic, ale na pewno nie "wyrozumialosci". Nie zycze sobie podrozowac bublem tylko dlatego, ze to POLSKI bubel. Albo zrobia porzadny produkt, albo WON z nimi. Pendolino bylo potrzebne chocby z tego wzgledu, ze podczas jego zakupu Dart byl tylko na papierku - teraz Pendolino juz obsluguje trasy, a Dart caly czas walczy z usterkami. Poza tym to media porownuja nieporownywalne bredzac caly czas o "polskim Pendolino".
Waniek / 2015-11-07 15:00 / Bywalec forum
A tak na śmiesznie skąd wiesz, że to z polski? Przecież zniszczyliście większość zakładów silnikowych skrzyń biegów i przekładni. To jak możesz napisać że to bubel z polski? Z resztą przy stawce tak niskiej oczekujesz że ktoś ci odsprzeda swój towar za bezcen? Płacisz za śmiecia a chcesz wypasioną toyotę?
Oczy / 88.116.101.* / 2015-11-07 15:16
Co ty za bzdety piszesz? Przeciez KAZDA firma dzisiaj buduje w ten sam sposob - od aut osobowych, przez autobusy, po ciezarowki, tramwaje i pociagi. Kwestia tylko JAK to wszystko zgraja i jak sie do tego przyloza. Czego ty tu wlasciwie bronisz - niedbalstwa? Przy takich jak ty ten kraj nigdy do niczego nie dojdzie! Mnie nie interesuje "najtaniej" - mnie interesuje "solidnie".
Waniek / 2015-11-07 15:28 / Bywalec forum
Ty właśnie chcesz solidności przy śmieciowej cenie. To ci próbuje uświadomić!!! Za to nie da się poskładać niczego nawet przez cudotwórcę. Szczególnie przy braku firm kooperujących z polski, gdyż większość jest poza jej granicami dzięki takim właśnie pseudo wymogom.
Miś212 / 80.47.233.* / 2015-11-07 14:24
Pesa z każdym swoim produktem ma problemy i przeważ nie usterki są nie do usunięcia poczytaj trochę o Pesie każdy jeden ich produkt ma problemy ciągłe awarie na trasie złe wykonanie konstrukcji czy jakość materiału jeszcze dużo wody upłynie za nim Pesa dorówna Pendolino.Do tego nadmiar zamówień firma może za to beknąć bo nie wyrabia grozi jej nawet bankructwo.
Waniek / 2015-11-07 14:42 / Bywalec forum
A czegoś porządnego chcesz się dorobić czym? Nic nie robieniem i tuszowaniem wpadek? W "polsce" tylko politycy nie odpowiadają za nic!!! Ale wszyscy za to płacą czy tego chcą czy nie.
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy