Forum Polityka, aktualnościGospodarka

PKP walczy o klientów

PKP walczy o klientów

Money.pl / 2007-09-20 09:36
Komentarze do wiadomości: PKP walczy o klientów.
Wyświetlaj:
wroclawianin / 89.78.79.* / 2007-09-21 09:52
Najpierw trzeba zreformowac PKP a przede wszystkim ułożyć sensowny rozkład jazdy chocby taki jak mają czeskie koleje.Po co jezyki obce obsludze? Kto z zagranicznych podroznych wsiada do tych obskurnych,pordzewialych,smierdzacych blaszanych komór.Zakupienie biletu na dany pociag jest zawarciem umowy a gdy pociag sie opozni z jakichkolwiek powodow musza ponosic konsekwencje w stosunku do podroznych.To jest niedotrzymanie warunków umowy.Podobnie jak z Poczta Polska,ktora wyludza pieniadze za tzw.priorytety,z ktorych w podanym czasie niestety niewiele dociera.Wyłudza,bo jak to mozna nazwac,kiedy ktos komus cos obiecjue za dodatkowa forse a efektow brak???!!! Czas reformy,reformy to czas!
nie pasażer / 62.87.236.* / 2007-09-21 09:26
To są żarty.. W ubiegłym roku ostatni raz skorzystałam z ich usług. Dlaczego? Przed wyjazdem z miejscowości oddalonej od mojego domu o 30km sprawdziłam w internecie godzinę odjazdu. Po dotarciu do dworca okazało się że o tej porze nie jedzie żaden pociąg a najbliższy jest za dwie godziny. Trochę się zdenerwowałam ale nic to wyciągnełam wnioski z przygody i jak następnym razem po miesiącu znowu wybierałm się koleją wpierw sprawdziłam w internecie rozkład a następnie zadzwoniłam na informację, żeby mi potwierdzili, że to jest właściwy rozkłąd. Pani oczywiście podała mi tą samą godzinę więc pewnie ruszyła na dworzec i jakie zdziwienie kiedy okazało się , że pociąg odjeżdż godzinę później. Nigdy już nie skorzystam z usług firmy, która klientó ma w d...
antykolejarz / 83.12.76.* / 2007-09-20 19:26
Ta cała kolej to patologia.To jest zwierciadło naszego państwa. Nie cierpie kolei i kolejarzy. I dopóki na nasz rynek nie wejdzie prawdziwa konkurencja, nic się nie zmieni.
M... / 80.51.171.* / 2007-09-21 14:22
słuchaj antykolejarz jestem pracownikiem spółki PKP PLK S.A. i wiele rzeczy w naszym kraju mi się nie podoba, ale nigdy nie mówię innym zawodom, które mnie zawodzą, że ich nie cierpię..A jeśli chcesz zobaczyć jak konkurencja zmieniła koleje brytyjskie, to sobie o tym poczytaj.Nie wiem w jakiej firmie pracujesz ale na pewno chcesz dobrze zarabiać za dobrą pracę, więc dlaczego mi tego odmawiasz. Stan kolei jeśli chce się ją mieć jest wizytówką państwa polskiego , które PKP od lat traktuje jak zło konieczne. Najlepiej żeby kolejarze nie strajkowali, najlepiej żeby nie żądali z budżetu żadnych pieniędzy, najlepiej żeby pociągi jeździły punktualnie i były czyste. Wszędzie gdzie tak jest tamtejsze państwa dofinansowują swoje koleje, szczególnie jeśli chodzi o utrzymanie drogi kolejowej. Tylko, że tam istnieją już autostrady, a u nas nie ma nawet nowoczesnych dróg. Więc pewnie wszyscy uważają ,że najpierw trzeba wybudować drogi ( ale tu od lat trwa chocholi taniec ) , chyba , że autostrady wybudują nam chińczycy, a potem można się będzie zabrać za kolej czyli nigdy. Zachód nie inwestuje w swoje koleje bo je szczególnie lubi. Zachód jest praktyczny ponieważ kolej jest z reguły elektryczna więc jest ekologiczna, potrafi przewieźć do centrum miast dużo ludzi ( zatłoczone ulice), a razem z innymi typami transportu - transport kombinowany, gdzie usługi już stają się opłacalne.
antykolejarz / 83.12.76.* / 2007-09-23 12:20
nie chce mi się z tobą pisać. Pewnie siedzisz gdzieś w czterech ścianach za jakimś biurkiem i wypisujesz tu swoje wywody i co ty możesz wiedzieć o kolei z praktycznej strony.
Dojeżdżam do pracy prawie codziennie tym śmierdzielem.
Ale jak miałbym do wyboru inny środek lokomocji, na śmierdzące kible nawet bym nie ....... ?
Poza tym patrz co internauci sądzą o kolei
mariusz dusseldorf / 80.144.79.* / 2008-02-06 00:17
ale w niemczech tez nie znaja w informacji jezyka polskiego a zadko tez angielski odsylaja do innych stanowisk tez bys tam mogla sie posmiac
--s / 213.77.0.* / 2007-09-20 14:23
A jak chcecie się pośmiać to zapraszam na Dworzec Centralny w Warszawie, spróbujcie kupić w kasie bilet mówiąc po angielsku, albo idźcie do informacji _międzynarodowej_ żeby się dowiedzieć czegoś po angielsku lub niemiecku... I to jest stolica 40mln kraju w europie
M... / 80.51.171.* / 2007-09-21 14:36
Za socjalizmu trzeba było znać rosyjski, dzisiaj spółki pasażerskie muszą niestety wysłać swoich pracowników na kursy, a to kosztuje. Pamiętam również jak ludzie protestowali, że spółki pasażerskie wydają pieniądze, na szkolenia konduktorów, a nie np na nowe pociągi. I na koniec lata niedoinwestowania zrobiły, że PKP stały się firmą niedostosowaną do współczesnego świata. Dzisiaj mówi się, że aby kolej doszlusowała do nowoczesności potrzeba ok 40 mld zł ( tylko drogi kolejowe). Wraz z nowoczesnością można zmniejszać obecne zatrudnienie. Przy stanie obecnej techniki dla zachowania ciągłości ruchu ruchu i bezpieczeństwa nie jest to możliwe i nie pomoże żadna prywatna konkurencja jeśli nie będzie po czy jeździć
mateleo / 2007-09-20 10:54 / Bywalec forum
Należy dodać że poraz 10-ty PKP ogłasza iż będą "nowe czyste pociągi, schludne dworce i miła obsługa" a dodatkowo jak już opowiadać bajki to czas podróży skróci się o 1/3
pragmatyk / 217.153.68.* / 2007-09-20 13:52
trasa: W-wa Dębica 300km/ samochodem=4h, PKP=5,5h (jak się nie opóźni)/ 2 osoby (w tym jedna to student) koszt biletów=220zł. droga powrotna=230zł. RAZEM=450zł. samochodem jak zatankuję za 200zł to obrócę tam i z powrotem. ciekawe czym mnie skuszą.
M... / 80.51.171.* / 2007-09-21 14:50
Liczysz sobie tylko ceny paliwa, a gdzie amortyzacja i inne koszty utrzymania twojego samochodu o tym już zapominasz ( a swoją drogą pociąg powinien jechać szybciej).
--s / 213.77.0.* / 2007-09-20 14:21
Trasa Łódź-Warszawa, najszybszy pociąg "pospieszny' jedzie 2:40 zatrzymując się na wszystkich stacjach i przystankach (przystanek to takie coś w polu z wbitą tabliczką z nazwą miejscowości). Zazwyczaj pociąg i tak jedzie jakieś 4 godziny. Średnia prędkość najszybszego pociągu na tej trasie to 43km/h.
de Ziobraux / 2007-09-20 10:25 / Bywalec forum
To wagony nie będą się już lepić od brudu i cuchnąć z toalet kilkuletnią uryną?

To kolejarze nie będą już współpracować z gangami złodziei?
KAP / 162.27.9.* / 2007-09-20 10:41
z ta czystoscia rzeczywisce ... zle drugie zdanie niepotrzebne i chyba ze wzgledu na nicka..
de Ziobraux / 2007-09-20 12:34 / Bywalec forum
No cóż, byłem świadkiem zdarzenia:
Nocny pociąg Drezno-Wrocław. W Zgorzelcu wsiadają typki. Pociąg rusza. Słychać w wagonie krzyk kobiety. Przed Węglińcem pociąg zwalnia, wyskakują z niego typki. W Węglińcu wsiada SOK, słychać podniesione głosy. Potem się uspokaja. Pełna kultura.

Interpretacja o współpracy nie ode mnie, lecz od stewarda Warsu, któremu to zdarzenie później opowiedziałem. Dodał więcej przykładów. Nawet to, że niektórzy konduktorzy sprawdzając bilety robią wywiad dla złodziei, a potem zamykają się na klucz w przedziale służbowym.

Może się coś zmieniło? To było koło 2002 roku.

Zmienić nicka? Na "Zbigniewu Ziobru" czy "Jarosławu K."?
zm55 / 82.160.255.* / 2007-09-21 15:00
Jesteś kompletnym laikiem i piszesz bzdury. Konduktor umówił się ze złodziejem a potem wsadził nogę w szprychy i pociąg zwolnil. Nie zabieraj głosu na temat o którym nie masz pojęcia.
KAP / 162.27.9.* / 2007-09-20 10:07
Kolej jest i przyszlosciowym i ekologicznym transportem.

Powinnismy najpierw dopuscic konkurencje zwlaszcza w przewozach regionalnych.

Obecnie kroi sie potezny monopol z dotacjami EU. Rezultat moze byc nieco ciezkostrawny za to swietnie przydatny w nadaniach politycznych synekur.
keyser soze / 83.12.183.* / 2007-09-20 09:36
srali muchi będzie wiosna. Tę firmę trzeba wysadzić w powietrze, to co zostanie zaorać i zabronować i można spróbować od nowa.
keyser soze / 83.12.183.* / 2007-09-20 09:39
dodam jeszcze : 8 mld Euro jak psu w d...e
pragmatyk / 217.153.68.* / 2007-09-20 13:54
powinno być: PKP walczy z klientami - chyba.
JOHHNN / 83.31.180.* / 2007-09-20 15:24
STARE SKŁADY STRASZĄ NAJWYŻSZY CZAS ABY CHOCIAZBY NA TRASIE WARSZAWA - KARAKOW BYL POCIAG NOWEJ GENERACJI..DO DIABLA OSTATIO JECHALEM I TURYSTKA Z PORTUGALII CHCIALA WEJSC DO WC...STALEM OBOK I MUSIALEM SIE WSTYDZIC PO TYM JAK ZAREAGOWALA NA JEJ WYGLAG !!!!! DO ROBOTY PANOWIE Z PKP...CZAS NA ZMIANY INACZEJ DB Z NIEMIEC WAS WYPRZEDZI KIEDY TYLKO SIE OTWORZY RYNEK...
M... / 80.51.171.* / 2007-09-21 14:53
tylko że DB dostaje dotacje od swojego rządu i jak tu mówić o konkurencji?

Najnowsze wpisy