Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Płaca minimalna dla kierowców z zagranicy w Norwegii. Kolejny cios w polskich kierowców

Płaca minimalna dla kierowców z zagranicy w Norwegii. Kolejny cios w polskich kierowców

Wyświetlaj:
tir / 37.128.16.* / 2015-07-01 22:41
i dobrze! skoro poscy wlasciciele placa kierowca pod stolem, zeby oszukiwac wszystkich, to polscy kierowcy beda sie zatrudniali w niemczech, francji itd, a poloskie sknery zbankrutuja
emigrant, Oslo / 84.211.83.* / 2015-07-01 22:40
Nie chodzilo Norwegom o firmy transpotrowe ktore dostarczaja towary do Norwegii, albo odbieraja z Norwegii. Chodzilo im o typowych polaczkowych Witkow-Sprytkow ktorzy niby tylko na moment wjechali i zaraz wyjezdzaja, a de facto... miesiac po miesiacu dymaja starymi rozpieprzajacymi sie zlomami po Norwegii za dumpingowe polskie stawki, lamia wszelkie przepisy, nie reguluja faktur za oplaty drogowe ani nie placa mamndatow. To jest tutaj plaga. Norwegowie po latach prosb i grozb doszli do wniosku, ze z Polakiem, Litwinem i Ruskiem nie da sie rozmawiac jak z istota rozumna, i zrobili co zrobili. A ze inni na tym straca... To juz dziekowac wlasnym rodakom. Norasy i tak byli delikatni, ze nie zastosowali przepisu o zakazie poslugiwania sie w celach zarobkowych autem na obcych numerach... Wtedy, to by byla PRAWDZIWA RZEZ...
mm555 / 83.25.238.* / 2015-07-01 22:13
Skoro polski rząd jest przeciwko własnym ludziom i pozwala ich wykorzystywać,a związki zawodowe są lekceważone to muszą nas inni uczyć jak należy traktować pracowników. Zarobki w Polsce daleko odbiegają od unijnych.( Nawet w Grecji były wyższe. ) Natomiast mam się wmawia że musimy mieć ceny europejskie. To zwykłe upodlenie własnych obywateli. Za to powinno się sądzić przed trybunałem. Brawo że może z innych pobudek ale pośrednio stawiają się za nami inne państwa. Powinni jeszcze sprawdzać czy w tym samym samochodzie nie jadą przez kilka dni zmieniając tylko karty ( pozornie Pracodawcę) To chory kraj jeśli takie praktyki uważane są za zgodne z prawem!!!!!!!
XY313 / 194.110.116.* / 2015-07-01 22:25
Ignorant.Nikt nie kaze kierowcom TIR pracowac w branzy.Ci pseudoobroncy doprowadza do utraty miejsc pracy dla znacznej czesci tych"wyzyskiwanych"i przejecie rynku przez tamte firmy przewozowe.Radze zatrudnic sie w zachodnich firmach i nie narzekac,przeciez wiekszosc czasu spedzacie w kabinie.Nr.rej.jest na zewnatrz.
dar71 / 46.215.45.* / 2015-07-01 22:12
jak by nie brali frachtu za grosze to by płacili kierowcy, a tak to psuja rynek i dobrze ze chcą ich wyrzucić dziadów
OBCOKRAJOWIEC / 91.223.64.* / 2015-07-01 22:10
Nikt nie wspomina o firmach zagranicznych które po przekroczeniu progu wolnego od podatku sprzedaży dla klientów indywidualnych mają obowiązek zarejestrować działalność w Polce i tutaj płacić podatek VAT mimo zgłoszeń do US i Prokuratury nikt ich nie ściga.Na pytanie w US co zamierzają w tej sprawie zrobić w odpowiedzi usłyszałem od US "A CO MAMY JECHAĆ DO HOLANDII" od Prokuratury "PRZECIEŻ PANA NIE OKRADAJĄ"chodziło o Holenderską firmę,a takich firm jest bardzo dużo i Polska traci miliardy PLN Jeśli mnie nie okradają to kogo ???? W jakim kraju żyję jeśli mnie nie okradają ???
zlodziej / 93.105.160.* / 2015-07-01 22:10
bardzo dobrze ,bo niedługo będą chcieli aby kierowca pracował za miskę ryżu.
wwzak / 92.224.208.* / 2015-07-01 22:01
jaki cios w kierowcow??? Idityczny, zupelnie falszujacy i przekrecajacy rzeczywistosc tytul!!!
To zapobieganie grabiezy placowej...
Marzena577 / 94.227.89.* / 2015-07-01 21:51
To nie cios dla polskich kierowcow. To pomoc dla nich. Nie zarabiAJA JESZCZE WIECEJ ZA ICH CIEZKA PRACE. jA SIEDZE SAMA PRZEZ PARE TYGODNI W DOMU A MOJ MAZ ZARABIA 2500 ZL MIESIECZNIE. a ZA TAKA PRACE POWINIEN ZAROBIC 2000 EURO.
Marek579 / 94.227.89.* / 2015-07-01 21:48
A ja się bardzo ciesze. Chce zarabiać tyle co Norweg. Dlaczego mam być z daleka od domu za pol darmo. Dlaczego tylko mój szef ma zarabiać, a ja musze jesc polskie puszki w kabinie, bo mnie nie stać na pojscie do baru. Już mi się rzygac chce na puszki.
driverlodz / 95.175.14.* / 2015-07-01 21:38
Jesteście rewelacyjny cytujecie gościa od firmy która łamie prawo bo zatrudnia tylko na działalność ,gdzie w PL podobno zabronione???!!!!cios tj. w tą firmę nie w kierowców bo już do bólu jest ogłoszen norweskich firm trans. co chcą za minimalną norweska nas zatrudnic-bo żaden ale to żaden norweski kierowcą nie chcę pracować za taką stawkę a u nas płacz zmienćie tytuł że kolejny cioś W POLSKIE DZIADOWSKIE FIRMY!!!!!co na porsche caenne jest ale na ucziwa płace nie ma!!!!ja jakoś żle się nie czuje z tymi ciosami jako kierowca gorzej ze scandinawian express i dzięsiątkami innymi gdzie biuro wypas a na serwis nie ma
Tępy Jasiu / 178.238.251.* / 2015-07-01 21:34
W Lidlu, Rossmanie i innych wprowadzić również płacę minimalną 8 Euro na godzinę. Proste. W sklepach ze sprzętem BOSCH również itd. itp.
Realista / 178.238.251.* / 2015-07-01 21:29
Niemcy dla Niemców, Norwegia dla Norasów, a Polska dla biedaków, niewolników i PO.
marian42 / 92.77.20.* / 2015-07-01 20:55
A mi ta wspaniala Norwegia nie chce zaplacic za trzy miesiace chorobowego... Po siedemnastu miesiacach przepychania dostalem pismo ze nie wyplaca z powodu zbyt puznego otrzymania wszystkich potrzebnych dokumetow.Przez opieszalosc urzedasow cala wina spadla na mnie hihi...Celowo opuzniali ,przeciagali wysylanie odpowiedzi na moje pisma,Przez telefon slyszalem prosze czekac,mamy kaplet dokumetuw,Nie wiem dlaczego do pana wysyla te nie potrzebne nam druki...i tak dalej,i tak w kolko. Teraz juz nie maja nic wiec jak tu placic jak nie ma podstawy do placenia swiadczen chorobowych. Wiecie co- mam juz dosc i pieprze te ich koronki,zabieram skladki emerytalne i nie chce miec nic wspolnego z tymi oszustami. Pozdrawiam.
jan 731 / 178.36.203.* / 2015-07-01 20:50
to cios dla przedsiębiorców a nie kierowców-wyrównać pensje i po sprawie -przecież PO chwali się jak dobrze rządzi Polską

Najnowsze wpisy