Forum Forum podatkoweOdliczenia

płacenie miesięcznego podatku do urzędu skarbowego

płacenie miesięcznego podatku do urzędu skarbowego

michael888 / 178.216.104.* / 2012-03-02 10:07
witam,
Prowadzę działaność gospodarczą na ryczałcie 8,5 %, od tego roku płacę już duży zus tzn powyżej 900 zł, dokładnie płacę 975 zł (z groszami). Moje przychody to około 2000 zł miesięcznie. Przy rozliczeniach zawsze pomagała mi dziewczyna i wychodziło tak, że przy rozliczeniach z pitem nie musiałem płacić nic urzędowi skarbowemu (ani miesięcznie ani przy rozliczeniu pit), tak jak wspominałem pomagała mi przy tym dziewczyna, wiem, że obliczało się jakiś procent od przychodu i jeżeli nie przekraczał on składki zus, wtedy zwolniony byłem z płacenia miesięcznego podatku do urzędu skarbowego. W miesiącu styczniu tego roku, mój przychód wyniósł 3100 zł, płacę teraz ten większy zus coś około 975 zł (przez ostatnie dwa lata płaciłem mniejszy zus 366 zł z groszami), czy przy tym zarobku (3100 zł) jestem zobowiązany do płacenia podatku w urzędzie skarbowym? Proszę o kontakt, pozdrawiam
belladonna / 2012-03-02 12:54 / Tysiącznik profesjonalny
ile w tej kwocie około 975 zł, jest zdrowotnego, a ile społeczne? bo nie chce mi się szukać, a Ty w końcu chyba wiesz co płacisz :)

Najnowsze wpisy