Forum Forum ubezpieczeńNa życie

Plan inwestycyjny AXA - opłaty

Plan inwestycyjny AXA - opłaty

Hoody / 80.252.84.* / 2010-11-09 13:07
Witam,
Około 2 lat emu założyłem wspomniany w temacie instrument (trudno znaleźć lepszą nazwe)
Płacę regularnie zadeklarowaną składke i dotychczas bylem z mojego instrumentu zadowolony
(coś tam wychodziłem do przodu).
Ostatnio jednak zadałem sobie trud i zsumowałem wszystkie opłaty pobierane miesięcznie i
mina mi troche zrzedła. wyszło ponad 50pln. Zadałem sobie kolejny trud i wygrzebałem w sieci
cennik opłat i prowizji. Wg tego dokumentu opłata za zarzadzanie wynosi (przez pierwsze 10
lat) 2,25%. I tu do minie dotarło ze to jest 2,25% od całości kapitału!!!
Z prostej wyliczanki wynika ze kiedy zgromadze 400.000pln to moja miesięczna opłata osiągnie
wysokość obecnej składki.
Czyli że od tego momentu (zakładając ze nie bede podwyższał składki co roku) bede płacił
750pln miesięcznie tylko na zarządzanie i 0pln jako kapitał??
Proszę niech ktoś mi powie że się mylę.
PS. Szczególnie mile widziane będą odpowiedzi ze strony agentów axa i Open Finance którzy mi
to cacko wmydlili.
Wyświetlaj:
Yorb / 83.27.215.* / 2010-12-16 10:42
Nie martw sie Lezdrub przy odrobinie szczęścia masz szanse na dokształcenie się w szkole podstawowej, ale może lepiej złóż na wszelki wypadek skargę do KNF na tego placówki.
oborowy / 79.185.75.* / 2010-12-16 12:41
Yorb.tego placówki. Wróć do zerówki.
Yorb. Ty myjesz gary na wyspach ?? Wracaj. Donek u nas zrobił Zielona Wyspę, po to,abyście wracali.
ANDIW / 83.26.94.* / 2010-12-15 20:03
Do lezdrub

Nie zastanawiałeś się kiedyś nad poziomem swojego intelektu. Czy nie skłania Cię do refleksji krytyka twojej osoby przez użytkowników forum ?

Bardzo obawiam się skargi do KNF złożonej przez taką mądrą jak ty. Pewnie dlatego w nicku otwarcie piszę kim jestem.

Oczywiście że Nordea Efekt jest programem ze składką regularną.
Kto mówi że nie jest ?
Cały wątek rozpoczęty przez Hood dotyczy składki regularnej.
W moim poprzednim wpisie zwróciłem , uwagę że nie umiesz sprawdzić poprawnie ile wynosi opłata za zarządzanie.
Skoro nie wiesz ile wynosi opłata za zarządzanie w pierwszych 10 latach w programie Nordea Efekt, w ramach charytatywnej edukacji podpowiadam, że w większości funduszy wynosi 2,5 %, a w niektórych więcej.

Oczekuję że się dokształcisz się i przeprosisz mnie i innych forumowiczów za poziom wiedzy który prezentujesz.


.
HITLER / 178.182.98.* / 2010-12-17 11:58
JESTEM POD WRAŻENIEM 21 WIEK I DALEJ KŁOPOTY W CZYTANIU ZE ZROZUMIENIEM.
lezdrub@interia.pl / 79.185.75.* / 2010-12-16 14:58
Andiw. Suchaj uczony. POkaż mi dokładnie na jakiej POdstawie wysunołeś takie wnioski,ze nie wiem ile wynosza opłaty za zarzadzanie w programie Efekt firmy Nordea przez pierwsze 10 lat ???

Ty aby nie masz urojeń????
ANDIW / 83.26.92.* / 2011-01-02 14:10
Lezdrub
Skoro nie odpowiadasz na pytanie to znaczy że nie wiesz.
Po drugie skoro znalazłeś stronę Aegona to zajrzyj tutaj http://specnet.aegon.pl, jeśli w ciągu ostatniego roku coś sprzedałeś to powinieneś mieć dostęp.Doucz się trochę a potem przeproś za swoje ,, bajki".
lezdrub@interia.pl / 79.185.100.* / 2011-01-03 14:40
Andiw. Dobrze POczytaj . Dla muli Pin nie ma takiej możliwośći. Naucz się czytać ze zrozumieniem
ANDIW / 83.26.93.* / 2011-01-06 14:27
Do Lezdrub
Można wypisywać różne rzeczy, obrażać itd, ale faktem jest że nie masz racji.
ANDIW / 129.242.230.* / 2010-11-12 23:21
Proszę zwrócić uwagę na fakty
1. Oplata za aktywa nie jest pobierana, co miesiąc, tylko codziennie 2, 25/365, a więc Pana obliczenia to duże uproszczenie
2.Od 11 roku opłata za zarządzanie wynosi 1,25 %
3. Szansa na uzyskanie aktywów w wysokości 400 000 w ciągu pierwszych 10 lat jest niewielka, przy założeniu 15 % zysku rocznego aktywa wynosiłyby po 10 latach około 170 tys.
4. Nie wiem, dlaczego uważa Pan, że opłaty są wysokie. Skoro unika Pan opłat wstępnych czy odracza zapłacenie podatku od zysków kapitałowych (później będzie miał go Pan szansę uniknąć), trudno znaleźć lepszą inwestycje niż polisa unit-link przy składce 750 zł miesięcznie.
lezdrub@interia.pl / 79.185.73.* / 2010-11-13 00:52
Andiw. W Aegonie jest opłata 1,95. Tak więc jesteś w błedzie i inych wprowadzasz w błąd.

Po drugie. Opata jest pobierana w tym programie AXA również w świeta ???? Czyli wówczas kiedy kapitał nie pracuje????
ANDIW / 129.242.230.* / 2010-11-19 20:18
Lezdrub
Nie wiem dlaczego mówisz o Aegonie. Wątek dotyczy AXAy (zobacz na tytuł)
a po 2 w Aegonie (mówię o programie MultiPIN Plus) od 11 roku opłata wynosi 1,25
lezdrub@interia.pl / 79.185.91.* / 2010-11-19 20:47
Napisałem o Aegonie, bo w swoim wpisie napisałęś, ze ciezko jest znaleść lepszy program niż w plan inwestycyjny w AXA. przy składce 750 z/m.

To napisłem , ze jest lepszy w Aegonie. I lepsze też sa w Nordei .
ANDIW / 129.242.230.* / 2010-12-02 23:49
Nie uważam żeby MutiPIN Aegona był lepszy od AXY. Napisz jaki produkt Nordei uważasz za
lezdrub@interia.pl / 79.185.106.* / 2010-12-05 12:39
Andiw. Po pirrsze opłaty w Planie inwestycyjnym AXA po 10 latach nie są 1,25. Lecz akcyjne 1,6%. Zrównoważone 1.4% Więc znów nie mówisz prawdy.

W Aegonie jest to 1,25%

Jezeli chodzi o Nordea to równiez np w produkcie Efekt klienci maja pobierane 1% po 10 latach.
Po drugie w programach Nordei jest wiele funduszy własnych Nordei i nie ma opłtay od tych funduszy. Jest tylko opłata za zarzadzanie danym funduszem tak jak w funduszach inwestycyjnych.
ANDIW / 79.186.56.* / 2010-12-14 10:03
Ledrub
Nie wiem skąd ci wpadł do głowy taki pomysł ???
Po pirrsze opłaty w Planie inwestycyjnym AXA po 10 latach nie są
1,25. Lecz akcyjne 1,6%. Zrównoważone 1.4%


Prawdopodobnie mylisz opłatę w portfelach modelowych z opłatą funduszach
na dodatek dane które prezentujesz dotyczą składki jednorazowej a nie regularnej.

Powiedz jeszcze na forum ile wynosi w Nordea Efekt opłata za zarządzanie do 10 roku.
i nie zapomnij dodać że jest bardzo wysoka

Lezdrub . W jednym z poprzednich wątków, w którym pisałem o programie Aegon Rentier wykazałeś brakiem podstawowej wiedzy na temat podatków, a teraz jeszcze okazuje się że nie umiesz przeczytać ze zrozumieniem OWU. Potykasz się o elementarz w dziedzinie finansów.
lezdrub@interia.pl / 79.185.75.* / 2010-12-16 14:42
Andiw. Ty mieszasz talk podstawowe POjecia jak Pani mewik tu też pisząca.

Z Multi PIN Aegon nie ma możliwości przekształcenia tego programu na Rentiera,aby nie zapłacic podatku Belki. Tak jest na 100%. I przestań znów opowiadać bajki,a wejdx na strone www,aegon.pl

Ja nie zamierzam kopać się z nieukami.
lezdrub@inter / 79.185.87.* / 2010-12-14 11:18
Andiw. Po pierwsze program Nordea efekt jest programem ze składka regularną.
Tak więc znów bujasz w obłokach.

Po drugie fundusze Nordei w tym programie są za zarzadzanie liczone tak jak fundusze inwestycyjne.

Jezeli jeszcze raz pozwolisz sobie na takie wprowadzanie w Bąd klientów, to podam cie do KNF. Zapamietaj ja nigdy nie żartuję.

O czym już niektórzy uczestnicy tego forum sie dowiedzieli, ze w takich sprawach ze mną żartów nie ma.

Elementarz to Podłuż sobie POd POduszke. Ty nawet nie potrafisz odróznic uszczerbku na zdrowiu od kalectwa. POtrafisz pszekrecać jasno zdefiniowane świadczenia.Dzie i kto Cie tego nauczył ??
mewik / 195.238.227.* / 2010-12-14 12:21
lezdrub, zastanawia mnie, jakim cudem zdobyłeś średnie wykształcenie, chyba je masz skoro zajmujesz się tematem ubezpieczeń...
tyle błędów ortograficznych, że aż wstyd, napisanie jakiegokolwiek dyktanda jest niemożliwe z tym poziomem ortografii, i te prostackie wypowiedzi obrażające innych użytkowników...
lezdrubinter / 79.185.87.* / 2010-12-14 13:07
A moze mi Powiesz jakim cudem malarz kominów został premierem ??
lezdrubinter / 79.185.87.* / 2010-12-14 12:46
Suchaj skarbie. Tu nalezy podawać fakty, a nie bajery. Bajery mozna sobie pisać na Portalu Nasza klasa. Tu jest portal Finansowo - ubezpieczeniowy. A w tej materi wiele pojęć jest jasno zdefiniowane i nie ma nic wspólnego z bajerami.

Rynek finnansowy, to nie dyktando. Ja nie pisze wierszyków. Do literówek nie przywiazuję żadnej wagi. I powiem Ci więcej. Wolno mi to robić. POczytaj sobie artykuły zamieszczone tu przez fachowców Money. Tam tez jest wiele błedów (literówek) jak również błędów w postaci mylenia podstawowych pojęć finannsowo ubezpieczeniowych.

To tych powinioneś krytykować , bo oni za to biorą pieniadze.

Ja tu pisze charytatywnie, to sie spieszę, bo jeszcze muszę zarobić pieniądze na życie.
Pisze po to aby bajeranci nie oszukali klientów.

Ale bajery krytykować muszę, bo nie potrafię patrzeć na zamieszczane kłamstwa tu na prtalu.

Do KNF jak bedę pisał, TO ZWAŻĘ UWAGĘ NA LITERÓWKI.
godziogodzio / 95.160.108.* / 2012-03-16 18:50
uwagę można ZWRÓCIĆ, ZWAŻYĆ można kiełbasę.
mewik / 195.238.227.* / 2010-12-15 14:07
cytat wypowiedzi lezdrub z 2009 r:
"Obecnie to ja wybieram z całego rynku rozwiazania finnansowo-ubezpieczeniowe.
Reprezentuje cztery firmy ubezpieczeniowe, po to tylko aby w kazdej dziedzinie dać
klientowi najlepsze rozwiazania(niektóre sa na wyłączność-czyli nieosiagalne w danej
firmie przez ich ogólna sięć."

to teraz już udzielasz "porad" charytatywnie?

nawet na taką charytatywę trzeba mieć zezwolenie, masz je?


Do KNF jak bedę pisał, TO ZWAŻĘ UWAGĘ NA LITERÓWKI


w czyjej sprawie? w swojej?
lezdrub@interia.pl / 79.185.103.* / 2010-12-15 21:18
mewik.Na co musze mieć zezwolenie na pisanie tu prawdy o ubezpieczenich ???
Tobie, aby się w głowie nie przewróciło

Tak mam takie prawo,aby uczulać ludzi na zapisy w produktach ubezpieczeniowych.
Mam takie prawo,aby udzielać porad klietom, którym firmy sprzedały kosztowne buble.
I podawać tym klientom rzetelne i korzystne dla nich rozwiązania. Mam takie prawo.
Mam takie prawo i nikt mi tego prawa nie zabroni.

Co innego jest pisanie prawdy,a co innego jest wprowadzanie ludzi w bŁad. Na to drugie jest paragraf karny.

Znajdź tu na forum choćaz jeden mój wpis, gdzie Podawabym nieprawdę na temat poszczególnych typów ubezpieczeń, czy też rynku finansowego.

Widzisz ja sie nie boję. Ja podpisuje sie pełnym e-mailem.
mewik / 195.238.227.* / 2010-12-16 07:55
np. tu wypisujesz bzdury:
cyt:
"2010-11-27 13:28:50 | 79.185.104.* | lezdrub@interia.pl.
Audi43. O czym ty mówisz. Agent, który zdał egzamin na agenta może pracować dla kazdej
firmy ubezpieczeniowej. taka agencja przeszkala go tylko w procedurze wypełniania
dokumentów. (wniosków o ubezpieczenie,o odszkodowanie i wystawianie polis).Dobry agent
jezeli przeczyta OWU danego ubezpieczenia, to juz powinien wiedzieć wszystko o danym
ubezpieczeniu."


Tak mam takie prawo,

proszę o parcie stosownym dokumentem


Znajdź tu na forum choćaz jeden mój wpis, gdzie
Podawabym nieprawdę na temat poszczególnych typów
ubezpieczeń

nie chce mi się, poza tym nie jestem specjalistą w dziedzienie ubezpieczeń i finansów, w której się tu udzielasz. Mam poprostu zastrzeżenia, co do podstaw prawnych Twojego "doradztwa", że o poziomie intelektualnym nie wspomnę...
LEZDRUB@INTERIA.PL / 79.185.75.* / 2010-12-16 12:10
Ja wiem dokładnie jakie mam PRAWA. I wiem,kto mi je nadaŁ.
mewik / 195.238.227.* / 2010-12-16 08:47
kolejne bzdury, brak podstaw wiedzy nt ubezpieczeń, kłania się treść jednego z najważniejszych przepisów! :
"0
.2010-12-06 17:08:35 | 79.185.83.* | lezdrub@interia.pl.
Jarenez73. Mnie całkiem zastanawia opisana sprawa przez Ciebie.
Jezeli kierowca był pijany to spada odpowiedzialność PZU na tego kierowcę.

OC nie działa po alkocholu.

Rozczeń możesz dochodzić od sprawcy wypadku.
Ta kancelaria VOTUM robi cię w banbuko. "

brak jakichkolwiek podstaw do publicznego udzielania się w temacie ubezpieczeń
lezdrubinter / 79.185.75.* / 2010-12-16 12:02
To,że plujesz i sdalej podajesz nieprawdę nie upoważnia Ci Pacanie do tego,aby oceniać moja wiedzę.

Teraz podaj Mi tutaj ten przepis który mówi,że firma ubezpieczeniowa ma obowiazek wypłacać odszkodowania Spowodowane przez pijanego kierowcę, który miał wykupione OC w danej firmie.

Wiekszość normalnych uzytkowników ruchu drogowego wie, ze odpowiedzialnośći w takich okolicznośćiach firma ubezpieczeniowa nie ponosi.

I aż dziw bierze,ze osoby zajmujące sie ubezpieczeniami i ty też mewik nie wiecie takich podstawowych spraw i jeszcze opluwacie tych, którzzy wasza wiedze chca uzupelnić.

Jesteś POprostu gnojem
mewik / 195.238.227.* / 2010-12-16 12:58
proszę, oto przepis:

USTAWA z dnia 22 maja 2003 r.
o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych1)
(Dz. U. z dnia 16 lipca 2003 r.)Art. 43. Zakładowi ubezpieczeń przysługuje prawo dochodzenia od kierującego pojazdem
mechanicznym zwrotu wypłaconego z tytułu ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych
odszkodowania, jeżeli kierujący:
1) wyrządził szkodę umyślnie lub w stanie po użyciu alkoholu albo pod wpływem środków
odurzających, substancji psychotropowych lub środków zastępczych w rozumieniu przepisów o
przeciwdziałaniu narkomanii;
2) wszedł w posiadanie pojazdu wskutek popełnienia przestępstwa;
3) nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym, z wyjątkiem
przypadków, gdy chodziło o ratowanie życia ludzkiego lub mienia albo o pościg za osobą podjęty
bezpośrednio po popełnieniu przez nią przestępstwa;
4) zbiegł z miejsca zdarzenia.


Jesteś POprostu gnojem


jestem kobietą, wymyśl inny epitet
jak sie uprę, to dobiorę Ci się do skóry...nawet nie będziesz wiedzieć, z której strony...matole :)
oborowy / 79.185.75.* / 2010-12-16 14:11
Juz teraz wiem, dlaczego tylu na PO gosuje. Nie mają wiedzy i POjecia.
lezdrub@interia.pl / 79.185.75.* / 2010-12-16 13:58
Mewik. Twierdzisz damulko,,że z tej ustawy wynika,że firma ma placić odszkodowanie za Szkodę swego klienta, który zrobił szkodę , bedąc nietrzeźwym.

Może skarbie należy nauczyć sie czytać ze zrozumieniem.
oborowy / 79.185.75.* / 2010-12-16 14:06
Mewik. Jestem Pewny ty musisz być blondynką. Na 100%

Z takimi nie da się rzeczowo rozmawiać.
mewik / 195.238.227.* / 2010-12-16 14:28
lezdrub, tak na koniec, podaj mi przepis, który mówi, ze za wypadek z winy pijanego kierowcy nie ma odpowiedzialnośći z jego OC.
Jesteś, człowieku, upośledzony psychicznie, zaczynam rozumieć TWoje zachownie na forum, podszywanie sie pod kilkoma nickami....
lezdrub@interia.pl / 79.185.98.* / 2010-12-17 13:33
Mewik. Ty jestes niezwyklem przypadkiem.
Przecież sama ten przepis napisałąś wyzej.

Jezeli masz POzwolenie KNF, to powini ci go cofnąć.

Napisz te informacje do KNF-u. Ze firmy ubezpieczeniowe maja obowiązek wypłacać odszkodowania za pijanych kierowców.
oborowy / 79.185.75.* / 2010-12-16 12:26
Mewik.A ty zerówke już skończyłeś,czy jeszcze nie.

Trzeba być dokladnym iditą ,zeby takich rzeczy nie wiedzieć ??

Z myśleniem też musisz mie bardzo duże kłopty . POdobnie jak z wiedzą.

Przecież według twojej wiedzy, to wszyscy by mogli jeździć po pijaku. POwodować wypadki , a firmy by płaciły odszkodowania.
eme / 77.253.249.* / 2010-11-09 13:52
I zapewne podpisales ta umowe razem z transferem ofe :):)

Najnowsze wpisy