Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Plan Morawieckiego. Będzie mniej inspekcji kontrolujących przedsiębiorców

Plan Morawieckiego. Będzie mniej inspekcji kontrolujących przedsiębiorców

Wyświetlaj:
mietek7777 / 83.23.192.* / 2016-03-10 21:06
NOi dlaczego to my mamy pracować do 67 lat a inne grupy przechodzą po 15 latach czy też po 25 latach pracy.Ja też tak chciałbym.
darek1533 / 94.254.179.* / 2016-03-08 11:12
co za przepisy unijne panie ministrze ,ja właśnie na dzisiaj mam rozprawę sądowa z zus który nie stosując przepisów unijnych chce mnie skubnąć na kasę za jakieś niedopłaty z 2004 roku plus odsetki oczywiście które przekraczają kwotę należną.Nie chcą słyszeć o przedawnieniu po 5 latach ,pani Fedak wprowadziła sobie przepis który zadziałał 10 lat wstecz i jest niezgodny z unijnym ,ale ich to nie obchodzi płać i płacz .Zobaczymy co na sąd
ola1064 / 109.206.194.* / 2016-03-08 06:11
No to dopiero zaczna kraść i oszukiwać ludzi
Owsik z esiki / 31.6.192.* / 2016-03-08 04:34
Dobre Panie Morawiecki niech rozkradną resztę co po Balcerowiczu zostało!!a Niech tam nowym Oskarem Lange Bóg nas nim pokarał! tylko pytam? dlaczego ten Oskar Lange jest taki tuman?
andy123456 / 80.55.76.* / 2016-03-07 23:22
Panie Morawiecki. Ustawa Wilczka weszła w życie w 1982r. O jakiej gospodarce rynkowej
w tym czasie Pan ględzi?
or / 77.114.46.* / 2016-03-07 23:19
no i własnie tu jest kwestia decyzji polaków - czy chcemy żebrać o dotacje z UE w zamian za mnóstwo ograniczeń i bzdurnych dyrektyw. Wile z nich chocby klimatyczne po prostu kosztują, nawet w podatkach nie możemy wprowadzić handlowego dla duzych marketów bo to dyskryminuje, system przetargów preferuje duze koncerny zachodnie więc to co dostajemy z UE płacimy w wiekszosci zagranicznym, no i do tego skomplikowanie prawne wynikajace z nakładania sie prawodawstwa unijnego i polskiego - mam wrażenie że gdyby wycofać sie z chrzanionej UE rezygnując z dotacji ale rozporzadzając dowolnie budżetem szybciej rozwinelibysmy sie. Przepisy UE maja zastosowanie i sa sensowne u bogatych własciwie tylko niemców - wymagaja duzych nakładów aby długofalowo przynieśc korzyści - w biednych krajach dostosowanie się to tych przepisów i norm powoduje tylko zadfłuzanie ponad miarę -
Anon / 195.117.61.* / 2016-03-07 22:27
Jednak widzę, że nadal nic sie nie zmieni. Nie ma odważnego do radykalnych zmian. Tylko naród pozostaje nieszczęśliwy.
max115 / 83.30.208.* / 2016-03-07 22:05
Jeżeli 80% ustawodawstwa przychodzi z unii i powoduje problemy, to należy po prostu z unii wystąpić.
takaełtanazya / 178.170.141.* / 2016-03-07 21:55
Rząd skończy z męczącym gnębieniem. Teraz zwyczajnie wszystkich od pierwszego strzału na amen zaebie.
Mariola R. / 194.146.217.* / 2016-03-07 21:47
Bardzo chętnie opowiem w jaki sposób Urząd Skarbowy w Kłodzku potrafi sporządzić kompletną decyzję w dwie godziny.
Martyna430 / 5.172.237.* / 2016-03-07 21:43
Od ponad 4 miesięcy próbuje otworzyc własny biznes i nie mogę. Mam lokal, MIAŁAM bo juz nie mam kontrahenta i pomysł. Niestety sanepid ciągle chce ode mnie kolejne dokumenty. Mimo, że w budynku jest biedronka chcą badania wody ! Oczywiście to jest płatne. Chcą danych technicznych budynku a właściciel za granicą. Nawet musiałam kupić plakietki na których było pokazane jak poprawnie myć ręce. Teraz nie pasowało im to, że nie mam szafy na ubrania robocze (jak ja będę używać jednorazowych fartuchów ekologicznych). Za lokal płacę 2000 zł, do tego księgowa i czas w którym nie mogę zarabiać + ZUS. Dociągnę tylko do końca marca bo na tyle wystarczy mi oszczędności później zamykam interes który nawet nie był otworzony. Jak w Polsce ma być dobrze ??? Trzeba uwolnić przedsiębiorczość, za wszystko ma odpowiadać przedsiębiorca własna głową i majątkiem. I każdy przedsiębiorca powinien mieć obowiązek ubezpieczenia OC. Jeśli kogoś zatruje to poszkodowany dostanie przynajmniej pieniądze, bo jeśli nawet będę miała 10 sanepidów i zero pieniędzy to poszkodowany nic ode mnie nie dostanie. Zatem po co ta cała biurokracja urzędnicza która spowalnia rozwój przedsiębiorczości ? Dajcie ludziom pracować. Zróbcie porządek w przepisach prawnych, podatkowych - ujednolićcie to aby w Polsce dało się żyć.
Rysiek1029 / 5.60.226.* / 2016-03-07 23:57
Co ty chcesz robić skoro ci wodę badają? Prowadzić pijalnię wód mineralnych?
joki979 / 159.205.210.* / 2016-03-07 22:00
Nawet jeśli otworzysz firme, to zaraz zwali się cala gromada sępow-kontrolerow, lasych na nagrody. Obloza cie karami, protokołami i nakazami zanim zarobisz chociazby zlotowke. Moja rada: Daj sobie spokoj. Wyjedz do Londynu i tam otworz firme. Tam nikt nie bedzie nastawal na twoje pieniądze., Zaplacisz dosłownie szczatkowa oplate i możesz dzialac ile tylko zechcesz.. Zarobisz, zapłacisz. Nie zarobisz, urzędnik pomoze ci stanac na nogi i doradzi co zrobić, żebys tylko nie likwidowal firmy i mogl zarabiać. Tak zrobilo już 2,5 mln Polakow. Jakos nie wracają do tego "polskiego raju"
Zdertwseqq / 194.146.217.* / 2016-03-07 21:51
Sanepid to wolna interpretacja, to nie Sanepid lecz Twoja konkurencja nie pozwala otworzyć nowej dzialalnosci.
Morawiecki w tej kwestii jest ok / 91.244.208.* / 2016-03-07 21:38
To dobre posuniecie Trzeba wreszcie dac fimom odetchnac od nekajacych kontroli Niech zajma sie rozwojem a nie ciaglym placeniem jakichs glupich kar
Wreszcie zadowolony / 159.205.210.* / 2016-03-07 21:32
Zrobilem to samo co Kluska. Wypiąlem się na wszelkie biznesy w Polsce. Zamknalem firme, sprzedałem maszyny, zwolniłem ludzi i wreszcie mam....spokoj. Teraz zajmuje sie rodzina i oglądam rozkwitajace kwiatki. Przynajmniej nikt nie nie neka. nie straszy i nie okrada z moich pieniedzy. Przynajmniej dluzej pozyje. Niech sobie pazerna wladza sama placi te swoje kretynskie podatki. Niech rzuca sobie nawzajem coraz to nowe klody pod nogi, niech wymysla nowe interpretacje, przepisy, tabelki, okólniki i zarzadzenia. Niech się kontroluje nawzajem i oklada karami az do us...j śmierci. Mnie to wali. Astalavista.
pinkfloyd / 89.79.164.* / 2016-03-07 21:21
Panie Morawiecki jak się chce wszystko da się zrobić Anglicy,Duńczycy, etc.... nie wszystko przyjeli, po za tym wszystkim Rządzącym pasuje zamordyzm, derektywy unijne to są wytyczne a nie prawo więc nie ch Pan nie pieprzy bzdur
Byly przedsiebiorca / 159.205.210.* / 2016-03-07 21:19
Za komuny nazywalo się to "Zielone swiatlo dla rzemiosla" . Co oznaczalo: ratuj się kto może, bo bandycka skarbowka wlasnie rozpoczyna eksterminacje. 10 lat temu, niby już w wolnym kraju, wladza tak zohydzila mi prowadzenie biznesu, ze zamknąłem firme, zwolniłem ludzi, bo pomimo, ze byłem uczciwym przedsiebiorca, miałem dosc ciaglego strachu, ze przyjdzie jakas łajza z teczka i dla nagrody pozbawi mnie dorobku całego zycia. Mialem dosc formalności, kulawego prawa i ciaglego ogryzania się z kontrolerami. Przez papierki, formalnosci i kontrole nie miałem czasu zajmowac się biznesem. Już nie wierze w w żadna zmiane na lepsze. Tylko naiwniak, albo szaleniec zabiera się zauczciwy biznes w Polsce. Lepiej nic nie robić, zyc biednie, lezec bykiem i nie mieć nic wspólnego z ta cala polska patologia. I tak wlasnie zrobiłem. Żaden Kaczynski, czy Morawiecki, więcej mnie nie nabiorą. Niech sobie sami prowadza firmy. Ja wole lezc i pachniec, a na skromne zycie zawsze jakos zarobię.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy