Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Plan Morawieckiego. Wicepremier: oszczędności to nasza pięta achillesowa

Plan Morawieckiego. Wicepremier: oszczędności to nasza pięta achillesowa

Wyświetlaj:
Gall anonim / 83.8.37.* / 2016-03-16 08:54
Panie ministrze- obudź się pan ze snu i zdaj sobie sprawę, że nawet wg oficjalnych danych GUS 2/3 Polaków żyje na poziomie minimum socjalnego lub niewiele powyżej, czyli akurat wystarcza im na podstawowe potrzeby. Wyjazd na urlop z rodziną to już jest luksus !!! To z czego Polacy mają oszczędzać ???. Nie jest potrzebne żadne odgórne wspieranie oszczędzania, lecz działania w kierunku poprawy sytuacji materialnej WIĘKSZEJ CZĘŚCI społeczeństwa, wtedy ludzie będą mieli oszczędności. Już słyszymy o planach wprowadzenia przymusowo zakładowych programów emerytalnych- jeżeli będzie przymus, to takie systemy nie będą efektywne z punktu widzenia ubezpieczonego, tak samo, jak jest nieefektywny II filar. Jest to kolejna próba zapewnienia dochodów wąskiej grupie finansistów. A propos- Czy Pan Minister przypadkiem nie był do niedawna pracownikiem (wysokiego szczebla w jakimś banku ???
qwaz / 5.60.230.* / 2016-03-16 08:38
Rozwalają mnie takie artykuły czytane raz po raz w mediach. Ostatnimi czasy pojawiają się coraz częściej Hm.... Czyżby ktoś próbował znaleźć jeleni do opłacania 3 filaru albo innych indywidualnych ubezpieczeń??? Dziwi mnie to o tyle że w naszym kraju jest taka drożyzna i ceny z euro przeliczane na złotówkę to skąd zdziwienie że nie ma oszczędności. Ceny zachodnie wypłaty niestety nie. Szukają naiwnych do inwestycji na lepsze emerytury bo dostaniemy 1/3 . Komu oni to tłumaczą??? Mam 37 lat i do mojej emerytury jest bardzo dużo czasu. W między czasie klika razy zmieni się rząd, przyjmiemy pewnie wspólną unijną walutę, wiek emerytalny pewnie też z kilka razy się pozmienia tak więc kogo szukają???? Uważam że będzie tak że stworzą coś w rodzaju emerytury socjalnej (minimalnej) bo dziś wielu jest na śmieciówkach albo w szarej strefie. To nie czasy naszych rodziców gdzie każdy miał pracę i nierzadko z niej mieszkanie. Z tymi co nie opłacają ZUS albo opłacają go nisko to trzeba będzie później coś zrobić i będzie tak. Ten co 40 pracował i opłacał standardowy ZUS to dostanie np 1500zł a ten co nie opłacał minimalną emeryturę 1200zł. Ci co będą opłacali dodatkowe ubezpieczenia to będą mieli lepiej ale pod warunkiem że rząd nie pożyczy sobie od nich ich oszczędności bo już raz pożyczył co prawda z OFE ale jednak. Zawsze tam gdzie będzie kupka pieniędzy tam będzie zainteresowanie. Inna sprawa to strasznie drogi dla ZUSowych płatników KRUS bo to jest dopiero przekręt stulecia. Miłego spokojnego dnia!:)
jędrek123 / 193.239.58.* / 2016-03-16 08:14
Proponuję na początek znieść "podatek Belki"
fsa / 87.251.245.* / 2016-03-16 08:10
I bardzo dobrze pęknie w końcu ta bańka spekulacyjna....
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy