Forum Forum ubezpieczeńNa życie

Plan Ochronny AXA czy Nowa Perspektywa CU co wybrać?

Plan Ochronny AXA czy Nowa Perspektywa CU co wybrać?

marimp / 2009-02-14 23:59
Witam zastanawiam się nad wyborem ubezpieczenia ale nie wiem co wybrać wchodzą w grę tylko te dwa produkty z racji moich potrzeb. Proszę o radę. Dzięki...
Wyświetlaj:
chinio / 193.105.122.* / 2011-10-05 15:41
Dzień Dobry gdyby byli Państwo zainteresowani oferta ING służe doradztwem.
Częstochowa i okolice
Tel. 694 904 301
Gwarantuje uczciwość
no-name / 94.251.159.* / 2011-09-26 20:37
Witam.

Patrząc z perspektywy czasu, łączenie ubezpieczenia z inwestycją rzadko się sprawdza.
Po latach klienci zawsze mają pretensje, mimo, że się tłumaczyło... dlatego ja zawsze doradzałem osobne inwestycje i ubezpieczenia.
Przynajmniej sytuacja jest klarowna.
I nie tłumaczcie ludziom, że coś jest gorsze, a coś lepsze. Robi się analizę potrzeb i tyle. Ludzie nie są głupi.
mskoyu78 / 188.33.163.* / 2011-04-29 10:38
zobacz tutaj:

http://ubezpieczenie-na-zycie.blogspot.com
oborowy / 79.185.94.* / 2010-10-12 09:55
marip. Musisz mieć bardzo dziwne potrzeby, skoro chcesz sie stać dawcą swojego kapitału. Sprawdzałeś kosztyw Nowej Perspektywie ???
Renia_axa / 77.253.33.* / 2010-10-13 18:45
Witam
Jeśli chodzi o CU to razem z mężem założyliśmy to kilka lat temu a dokładniej
mąż 6 lat temu , płacąc po 300 zł miesięcznie, ostatni list rocznicowy który przyszedł niedawno wskazuje, że do wykupu polisy jest zaledwie 6000 zł minus podatek , o mojej polisie nie lepiej sie mówi - składka 150 zł przez 5 lat a do wykupu 2000 zł.

Jakiś czas temu zerwałam umowę, bo stwierdziłam że lepiej teraz niż gdy będzie za późno jak przejdę na emeryturę.
Dodam jeszcze tyle, że obecnie sama jestem agentem ubezpieczeniowym w AXA i dopiero po tych szkoleniach i porządnych wertowaniach owu , nie jestem już taka naiwna i głupia.
Jeśli chodzi o Plan Ochronny AXA, to powiem tak zabezpieczenie życia i wszystkie inne opcje sa ok ale jeśli chodzi o kapitał i jego gromadzenie to nie polecam. Natomiast weszła nowa edycja Złotego środka, jest to produkt zbliżony do Planu ochronnego, natomiast jest ubezpieczeniem na życie i dożycie, ma dużo więcej funduszy niż w Planie ochronnym, do tego ubezpieczając się np na 100 tysięcy to w przypadku śmierci rodzina dostaje sumę ubezpieczenia plus wypracowany kapitał.

Co jeszcze jest ważne że od 2 roku 95% składki jest alokowane, wiec koszty największe się ponosi w pierwszym roku gdzie tylko 75% jest alokowane. Ale w przeciwieństwie do CU już w 5 roku wartość polisy wychodzi na +, a nie że po 5 latach nawet nie masz połowy tego co wpłaciłeś
W razie pytań służę pomocą
lucynaitomek / 95.51.168.* / 2011-04-20 13:35
witam ja po dokładnie 31 miesiącach inwestowania w axie wpłacając po 120 miesięcznie powinnam mieć na moim koncie 3720 a stan mojego konta aktualnie wynosi 1698,00
więc proszę mi powiedzieć czy to "dobra inwestycja" czy moja wtopa.Dodam że mam pakiet "ubezpieczenie + inwestycje".Renia_axa proszę o odpowiedż , ponieważ zastanawiam się na rezygnacji z tej formy inwestowania, tylko jak odzyskać to co wpłaciłam?
eme / 87.205.186.* / 2011-04-21 13:59
Lucyna myślę ze wykupilas te inwestycje w AXA pod wplywem akwizytora zmieniajacego ci OFE. Gdybys chciala tylko iwestowac lepsze by było TFI a tego pewnie akwizytor nie mial w ofercie.Malo tego, dopytaj ile stracisz w zwiazku z rezygnacją i wyplatą. Jeżeli po 31 miesiacah nie masz nawet 50 % tego co wplacilas to nie wróżę ci nic dobrego na przyszlosc.Przelicz sobie po jakim okresie czasu bedziesz miala zwrot kapitalu i czy w ogóle będzie.Wtedy podejmiesz decyzje.
doradca_ / 2011-04-20 19:24
Poczekaj.Potem jeszcze poczekaj.Fundusze spadają i rosną, a giełda wciąż się pnie do góry
.Jeżeli masz ubezpieczenie+inwestycję, to mniejsza część składki obsługuje inwestycje, bo reszta idzie na koszty ubezpieczenia. Zobacz jakie masz sumy na ubezpieczeniu oraz jakie ryzyka. Pozdrawiam.
eme / 83.22.18.* / 2010-10-13 20:00
Renia_axa nie porównuj

Ale w przeciwieństwie do CU już w
5 roku wartość polisy wychodzi na +, a nie że po 5 latach nawet nie masz połowy tego co
wpłaciłeś



Nie masz bladego pojęcia na jakich zasadach buduje się kapitał w takich polisach.
lezdrub@interia.pl / 79.185.85.* / 2010-10-13 19:55
Renia_axa. Jesteś poprostu śmieszna. Krytykujesz ubezpieczenie CU- AVIVA które miałaś i wychwalasz pod niebiosa Zoty Srodek AXA który jest niemal dosłowna kopią tego produktu z CU.
audi43 / 2010-10-12 11:08 / portfel / Bywalec forum
..dziwne tylko dla ciebie krytykancie
caligul / 95.49.205.* / 2010-10-12 08:21
A nie lepiej poprostu ubezpieczyc sie w jednej firmie a zbierac kapitał w innej??
Anka01 / 213.158.196.* / 2009-04-29 23:22
Jeżeli chcecie dostać 50zł zniżki na OC lub 100 zł zniżki na pakiet OC i AC w AXA powołajcie sie na
moją polise Nr BA1110632/08.


Ja wykupilam ta polise na znizke od znajomego za rok wyliczyli mi 812 zl a nie jak w innych
ubezpieczeniach 1200zl!
mitchy / 78.88.138.* / 2009-04-20 15:04
CU :) Chodziłem po innych firmach i umawialem sie z doradcami... CU przedstawiło najepsza ofertę... Nowa Perspektywa , która sam posiadam jest wg nie BEZKONKURENCYJNA
lezdrub / 79.185.83.* / 2009-04-29 00:32
Mitchy. Z jakimi firmami rozmawialeś, że taki wniosek wysnuleś i takiego bubla kupileś.
audi43 / 2010-10-12 11:10 / portfel / Bywalec forum
...bubla tylko dla ciebie krytykancie...jak nie znasz potrzeb klienta to się nie wypowiadaj pseudoagencie
oborowy / 79.185.95.* / 2010-10-13 10:12
A jakież to trzeba mieć potrzeby, aby decydować sie na Nową Perspektywę z kosztami obsługi siegajacymi nawet ponad 80% skadki ??/

Myślę, ze wystrczy poprostu być głupcem.
azzz / 88.199.27.* / 2009-03-01 16:36
Czy Nowa Perspektywa nie zabiera 80% Twoich składek przez dwa pierwsze lata? Czyli jeżeli dobrze liczę produkty finansowe w które zainwestujesz te 20% składek musiałby przynieść zysk rzędu 400% żeby tylko wyjść na swoje. To rzeczywiście warta zastanowienia, nowa perspektywa ;)
planerzyfinansowi.pl / 79.187.187.* / 2009-02-17 11:33
wybierz Allianz terminowe najlepsze wedlug rankingu gazety prawne
planerzyfinansowi.pl / 79.187.187.* / 2009-02-17 11:34
i dodaj do tego plan systemtycznego inwestowani w otwartych funduszach bedziesz mogl sie z nich wycofac..
dariolech / 2009-02-15 19:06
Rok temu śledziłem komentarze analityków-specjalistów finansowych Żaden z nich nie zapowiadał obecnego kryzysu.Ciekawy jestem jakie są obcje na najczarniejszy scenariusz obecnego kryzysu w związku z moim kapitałem w CU Od dziesięciu lat jestem płatnikiem ubezpieczenia na życie UU Plus w Commercial Union.Ten kapitał nie jest wielki.Pytanie konkretne-co musiałoby sie wydażyć bym ten kapitał stracił.Zdaję sobie sprawe że pracownik CU lub współpr. prawnik nie może odpowiedzieć że taka opcja istnieje.Może na forum ktoś mądry sie wypowie.Oczywiście czekam też na odpowiedz od kompetentnych z CU.
lezdrub / 79.185.84.* / 2009-03-01 19:23
Od kompetentnych w CU pan się niczego nie dowie.
Oni tylko sa wstanie szukać nastepnych platników, a nie dbać o to by klient mial przenoszony kapital w odpowiednim czasie z funduszy akcyjnych do bezpiecznych i na odwrót.

Dlatego też wyniki na tych rachunkach są tak marne.

Jedyną radą jest opuscić tą firme i pieniądze skladać na emeryturę w programach do tego przygotowanych.Czyli ike na funduszach inwestycyjnych z możliwością transferowania kapitalu między funduszami przez internet.

Ochrona ubezpieczeniowa powinna byc czystoochronna.
Jedna pani na money przewidziala to, co bedzie się dzialo na gieldzie.
Radzę panu czytać tylko analizy pani Siwek Katarzyny lub pana Bialka.

Innych może pan sobie pominąć, bo zrobią panu tylko mętlik w glowie i stratę na kapitale.

Hybrydy sa tylko marnotrawieniem kapitalu.Czyli produkty dwa w jednym.
doradca_ / 2011-04-20 19:31
Mam odmienne zdanie co do planów inwestycyjnych hybrydowych. To, że 2 w jednym niczego nie przesądza, ba może byc i 3,4 w jednym. Kwestia, czy wiesz jaka część składki obsługuje ochronę, a ile pracuje na funduszach. Opieranie się na indywidualnych produktach to cofanie się do czasów Franka Bettgera...
Pozdrawiam
Ochrona ubezpieczeniowa powinna byc czystoochronna.
Jedna pani na money przewidziala to, co bedzie się dzialo na gieldzie.
Radzę panu czytać tylko analizy pani Siwek Katarzyny lub pana Bialka.

Innych może pan sobie pominąć, bo zrobią panu tylko mętlik w glowie i stratę na
kapitale.

Hybrydy sa tylko marnotrawieniem kapitalu.Czyli produkty dwa w jednym.
www.kochamzus.pl / 79.185.251.* / 2011-11-30 09:28
Frank Bettger mógłby większość aktualnych "doradców" nieźle podszkolić - powiedzieć co znaczy etyka i ogromnie poważne traktowanie Każdego potencjalnego klienta. Nie jest zbytnio ważne z jaką firmą klient zacznie współpracować, bo mechanizmy produktów są zbliżone do siebie. Ważne jest to że to klient stwierdzi że dany produkt spełnia jego oczekiwania, potrzeby i możliwości finansowe. Często i produkty łączące ochronę z inwestowaniem są wybierane przez takowych. Przekazuję też wiedzę jaka dokładnie część składki jest przeznaczana na inwestycję i jaka na ochronę w poszczególnych latach. Klient się zgadza lub nie - ma swobodę wyboru
bankisadodupy / 94.42.49.* / 2009-03-19 20:03
ZALETY UFK:
- dostęp do wielu funduszy zagranicznych, które w normalnej dystrybucji są przy małych kwotach nieosiągalne
- brak podatku od zysków kapitałowych w trakcie inwestycji (mała jednak różnica)
- korzystne przepisy spadkowe
- produkt dla osób często zmieniających strategie inwestycyjne (a więc nie dla szarego Kowalskiego, który na giełdzie i inwestycjach się nie zna)
- opłacalność przy wpłacie jednorazowej dużej kwoty

WADY UFK:
- bardzo duże opłaty (przeważnie ponad 10% od każdej wpłaconej składki)
- dodatkowa opłata pobierana corocznie od wartości całego uzbieranego kapitału
- długi okres trwania polisy (likwidacja polisy wiąże się zawsze ze stratą części lub całości włożonego kapitału)
- gdy coś nam się stanie, to uposażony dostaje wyższą sumę (ubezpieczenie lub zebrany kapitał – więc płacisz za dwie rzeczy, a dostajesz jedną – to po prostu się nie opłaca)
- połączenie inwestycji z ubezpieczeniem na życie, które nie każdemu jest potrzebne
- agent nie zawsze mówi całą prawdę o wadach i wyłączeniach produktu, ponieważ za sprzedaż ma bardzo dużą premię
wolny człowiek / 83.27.42.* / 2009-02-16 21:13
Wszystko zależy od tego w jakim funduszu masz ten kapitał. Jeśli w gwarantowanym, to nie martw się obecną sytuacją na giełdzie, bo nic nie straciłeś. Jeśli w funduszach akcyjnych, lub zrównoważonych to rzeczywiście sytuacja jest niewesoła. W funduszach akcyjnych straty od szczytów ( początek lipca 2007r) są rzędu 70%.
Jeśli decydujesz się na inwestowanie w fundusze akcyjne to MUSISZ codziennie zajrzeć na notowania na GPW i szybko reagować na spadki. Niestety w CU w UU Plus sposób zmiany funduszu jest nadal z epoki przed upowszechnieniem internetu i to ubezpieczenie nie nadaje się na inwestycje w fundusze akcyjne.
Natomiast polecam Ci CU TFI. Zlecenia przez internet, telefon, realizacja zlecenia złożonego bodaj przed godz 14, dokonywana jest po cenach obowiązujących w tym dniu.
Jak dla mnie jest to bardzo ważna rzecz przy inwestowaniu w fundusze akcyjne.
lezdrub / 79.185.87.* / 2009-02-15 11:10
Proponuje przeanalizować produkt Nordea multi ochrona.
Jezeli jesteś w wieku okolo 40 lat proponuje zadzwonić otrzymasz jeszcze lepszy 600 942 367.
BlurgH / 213.134.186.* / 2009-02-15 08:08
To zależy, jakie masz potrzeby :)
Ja bym na Twoim miejscu spotkał się z agentami obu firm, ale wcześniej przeglądnął sobie OWU obu firm - powinny być na stronach www.
Wynotuj sobie, co ile kosztuje, sprawdź jakie są ograniczenia, a potem niech agent ci wytłumaczy dokładnie ( nie zwracaj uwagi na marketingowe gadki nt wielkiej odpowiedzialności itp, tylko żądaj konkretów - a potem wybierz to, co dla ciebie najlepsze )...
Pozdrawiam

Najnowsze wpisy