Forum Forum dla firmKadry

plan urlopów 2012

plan urlopów 2012

hala092 / 2011-11-22 09:24
muszę sporządzić plan urlopów na rok 2012, nie mogę sobie poradzić z jedną rzeczą, otóż w tym roku przyjęty został stażysta na okres próbny, ma on trwać trzy miesiące, pracuje on pierwszy miesiąc, ostatni przypadnie już na nowy rok, czy w takim wypadku również jego mam uwzględnić w planie urlopowym? i co należy zrobić gdy umowa z nim zostanie przedłużona?
Wyświetlaj:
szklarek / 2011-11-22 10:47
Pracownik ten w 2012 roku wg. obecnego Pani stanu wiedzy nabierze prawa do
u. proporcjonalnego w wymiarze 1/12 czyli 2 dni. I taki urlop należy uwzględnić w planie.
Umowa jeśli już to zostanie podpisana kolejna, a nie przedłużona. Teraz nie ma Pani tej wiedzy, ani co do faktu, ani jej długości- nie ujmuje więc Pani niewiadomego.
Zwłaszcza, że w takiej sytuacji może dojść do dwu rozwiązań: albo rozliczenia 1 umowy ekwiwalentem i udzielenie u. z drugiej, albo postanowienie o wykorzystaniu resztki u. z 1 umowy w czasie 2 umowy.
Zresztą skoro macie plan urlopów to jesteście większą firmą, więc urlop jednej osoby poza planem nie wniesie perturbacji. Nigdy zresztą nie ma 100% zgodności- są wypowiedzenia, przyjęcia do pracy, ciąże itp.
hala092 / 2011-11-22 14:14
Tak właśnie mi się wydawało, ale wolałam się upewnić, dziękuję za rozwianie moich wątpliwości

Najnowsze wpisy