Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Plany podatkowych zmian prorodzinnych

Plany podatkowych zmian prorodzinnych

Money.pl / 2006-02-10 10:52
Komentarze do wiadomości: Plany podatkowych zmian prorodzinnych.
Wyświetlaj:
real / 81.219.244.* / 2006-02-10 17:49
Rozwiązanie DOBRE, ale to są ZAŁOŻENIA, czyli wirtualia. Z projektu będzie projekt ustawy, projekt ustawy przejdzie do Sejmu, potem Senat, potem znowu Sejm, a co z tego wyjdzie jako produkt finalny - zobaczymy. Ja bym się tak przedwcześnie nie cieszył, Panie Bernardzie, ponieważ w założeniach wszystko jest fajnie, ale potem zaczynają się problemy z KASĄ, które to problemy niejednokrotnie już położyły super projekty. Proza życia.
Marek53 / 83.24.29.* / 2006-02-12 10:12
Ależ właśnie możemy oceniać, na razie, założenia. I te są OK.
Miejmy nadzieję, że sejm tego nie s.....

Czarnowidztwo jest oczywiście uzasadnione doświadczeniami, ale trochę optymizmu pomaga. Życie nie jest wtedy aż tak beznadziejne.

Drogi realu. Każdy z nas ma po (znowu to nieszczęsne po) pół flaszki whisky. Moja jest na wpół pełna, Pana na wpół pusta. Niby to samo, ale różnica kolosalna.
Marek53 / 83.24.29.* / 2006-02-12 10:14
Zapomniałem dodać, że jestem tym osobiście zainteresowany - gromada dzieci
ekonomista Jan / 81.210.119.* / 2006-02-22 15:49
Pan real ma rację - założenia dobre, tylko co w tego będzie?
I Pan Marek53 też ma rację, ze trzeba troche optymizmu...
Tylko że dotychczasowe działania rządu i PiS(s) nie dają podstaw o optymizmu :-(
ekonomista Jan / 81.210.119.* / 2006-02-22 15:49
też mam gromadkę....
Bernard / 83.22.24.* / 2006-02-10 11:39
To jest pierwszy konkretny projekt prowadzący zarówno polskie społeczeństwo jak i polskie finanse we właściwym kierunku. takie rozwiązanie bowiem uwzglednia cel strategiczny którym jest odwrócenie tendencji demograficznych prowadzacych do wymierania narodu i niekorzystnej proporcji pokoleniowej a z drugiej strony robi to w sposób zmniejszahjący redystrybucję dochodów ludności przez budżet gdyz od razu zostawia zarobione pieniądze w rodzinie która wychowuje dzieci i musi ponosić tego wysokie koszty. Brawo dla ministerstwa to pierwszy projekt, który ma szanse przynieść dobre skutki. Byleby tylko po opublikowaniu tekstu ustawy i rozporządzeń wykonawczych nie było takiej jakości i jasności tekstu przepisów jak w ostatnim grudniowym rozporządzeniu Ministra finansów o kasach fiskalnych dla podatników, którzy rozpoczęli działalność gospodarczą w 2005 roku.
tere / 194.246.124.* / 2006-02-10 10:52
To DYSKRYMINACJA obywateli. Zaraz jak tylko pojawi się taka ustawa, zaskarżę ją, bo będzie niezgodna z konstytucją.
I pomysleć: nie dość, ze 30% obywateli utrzymuje 100% i do tego molochy państwowe (oni nigdy nie płacą, bo zawsze sie odwołują do NSA i to wystarcza), to jeszcze muszą utrzymywać OBCE RODZINY (becikowe, niższe podatki). Nie niedopuszczalne!
Zbulwersowany / 84.40.169.* / 2006-02-13 08:28
TERE, lepiej się schowaj. Dzieci to przyszłość naszego NARODU,ŚWIATA. Ty powieneś za takie teksty dopłacić jeszcze na ten cel. Jak nie będzie dzieci to kto Ci upiecze chleb w przyszłości, albo podetrze p.... , jak będziesz niedołęzny. Widać że nie masz dzieci, bo takich głupich tekstów byś nie pisał. Ach , szkoda słów
A po co obniżyli podatek dla osób prowadzących działalność, też można było powiedzieć że to dystyminacja, przecież oni mają, a biedni dalej nie.
Aga / 83.25.100.* / 2006-02-10 18:04
A dopuszczalne jest rozdawanie zasiłków, promujących patologie: dla niepełnych rodzin, dla niepracujących, dla nieotrzymujących alimetów itd itp.
Lepiej jak państwo mniej mi zabiera niż więcej daje, bo sama sobie poradzę z wydawaniem moich pieniędzy, niż państwo, które po drodze zmarnotrawi znaczną większość tego co nam zabiera
Bernard / 83.22.24.* / 2006-02-10 11:58
tere, Jeżeli przejdziesz na emeryturę w wieku 65 lat a Jesteś w systemie emerytalnym ZUS, który jest systemem repartycypacyjnym ( takim, w którym emerytury dla starszych wypłacane są ze składek tych młodszych obywateli, co pracują i płacą składki i podatki, z których dofinansowuje się fundusz ubezpieczeń społecznych) gdyż od kilkunastu ostatnich lat mamy coraz więcej biorących z ZUS świadczenia a coraz mniej płacących składki i podatki. O konsekwencjach tego była dyskusja na Money.pl zajrzyj tam > http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/73,0,136009.html?p=md Ciekaw jestem czy po tych informacjach zobowiązujesz się do niepobierania z podatków i składek cudzych rodzin Swojej emerytury lub renty. Życzę Ci dużo zdrowia.
prawie emerytka / 83.238.171.* / 2006-02-10 20:45
Właśnie wybieram sie na emeryturę po przepracowaniu 40 lat kiedy płaciłam składki, z kórych, jak twierdzi Bernard płaceni byli starsi obywatele, nie rozumien dlaczego miałabym zobowiązywać się do " niepobierania .....swojej emerytury".Płaciłam na nią 40 lat i nigdy nie zgodzę sie z tym, że na moją emeryturę (jakże żałosną) pracować będą mlodzi.Ja pracowałam na nią sama. Emerytura jest świadczeniem wypracowanym, a nie darowizną !Jśli ZUS niewłaściwie gospodarował moimi pieniędzmi to należy zastanowić się nad taka zmianą przepisów, by wpłacane przez pracujących piniądze nie były trwonione na luksusowe siedziby, wystawne kurso-konferencje itp. Człowiek nie może "rozmnażać" się na koszt państwa i wierzyć, że skoro "Bóg dał dzieci to będzie i na dzieci".Należy tworzyć miejsca pracy i godziwie wynagradzać pracujących, a nie dawać "prezenty" za posiadanie dzieci.Ciekawa jestem od czego odliczą te pieniądze wielodzietne rodziny bezrobotnych, czy rodzice pracujący za minimalne wynagrodzenie? Rząd obieca wszystko, a płacą obywatele, bo bilans musi wyjść na 0!

Najnowsze wpisy