Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Płaskoń: Abonament jak od Janosika

Płaskoń: Abonament jak od Janosika

Money.pl / 2008-01-04 09:50
Komentarze do wiadomości: Płaskoń: Abonament jak od Janosika.
Wyświetlaj:
babcia EWA / 83.31.143.* / 2008-01-07 09:03
Nie wiem po co mamy płacić za ogladanie reklam(których nie chcemy ogladać). Przecież jeżeli telewizja publiczna nie przerywa programu na emisje reklamy to za to nadrabia 15 minutowym "reportażem" o reklamach!!!! I z tego dopiero są pieniądze, ale nie dla konsumenta, bo on i tak musi drożej zapłacic za towar, czyli traci kilka razy!!!!
zgred 2 / 153.19.47.* / 2008-01-07 08:07
Moim zdaniem abonament RTV powinien być rozliczany w zeznaniu podatkowym. Jeśli ktoś nie chce płacić powinien napisać oświadczenie. że nie korzysta z RTV. Takie oświadczenie można zweryfikować wyrywkowo lub da się sprawdzić nawet po wielu latach np gdy będzie się ubiegał o jakieś mandat społeczny.
Jeśli udowodni się kłamstwo to zdtskwalifikuje jako kandydata.
góral z nizin / 85.31.253.* / 2008-01-07 13:22
Nie rozumiem.

A moim zdaniem piszesz głupoty, bo z góry zakładasz że musisz być "pachołkiem władzy". Odpowiedź na abonament jest jedna - jest nielegalny, albo telewizja zarabia na siebie, albo nie. Obecna telewizja publiczna pod hasłem "krzewienia kultury" jest potężną bronią w rękach rządzących. Niech zostanie TVP Kultura jako stacja niekomercyjna finansowana z podatków obywateli, a reszta do prywatyzacji!!!
ŁowcaWykształciuchów / 2008-01-04 23:01 / NiePOsPOlity Intelekt
I widzisz Jasiu? Jak się mocno POstarasz, to POtrafisz sklecić coś, do czego nieco trudniej się przyczepić.

Niestety zdaję sobie też sprawę, że dla ciebie Pluralizm w mediach zaistnieje dopiero wtedy, gdy wszystkie TV będą unisono z TuskVisionNetwork ociekać wazeliną i serwować audycje z obściskiwaniem Tuska z Dodą lub relacje z kuchni Tuska na żywo, gdy gotuje staropolski
wigilijny bigos. ;-)

A sielanka trwałaby tak długo, jak długo Tusk by się Salonowi nie znarowił (bo raczej nie znudził - gdy słusznie zauważyłeś, że LSD coraz słabsze). Jako zdeklarowany przedstawiciel myśli konserwatywno-liberalnej - w trosce o pluralizm mediów, który lewacy tak bezczelnie pragną zamordować - muszę chcąc niechcąc uświęcić cel środkami i być zwolennikiem status quo (prawdopodobnie do czasu, gdy pastuchom z PO uda się wreszcie położyć swą lepką łapę na TVP)
caray / 2008-01-05 00:55 / Bywalec forum
a dlaczego za twoj tzw pluralizm (czyli przedstawianie wg ciebie najlepszej partii) ma placic cale spoleczenstwo?? jak chcesz to sobie plac samemu na TV maryja, dyrektor rydzyk chetnie poprowadzi telewizje (oczywiscie za wplaty radiosluchaczy/ tv-ogladaczy?)
OBYWATEL1953 / 212.76.37.* / 2008-01-04 21:56
NIE PŁACĘ , NIE PŁACIŁEM I NIE BEDĘ PŁACIŁ
krykasia / 83.6.62.* / 2008-01-05 16:36

NIE PŁACĘ

i tak trzymaj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1111
krykasia / 83.6.62.* / 2008-01-05 16:35
popieram cię w tym co robisz. tak trzymać
caray / 2008-01-04 21:40 / Bywalec forum
a czy domy publiczne nie moga sie zajmowac misja? nazwa w gruncie rzeczy podobna, a abonamentu nie trzeba by bylo placic, bo telewizja byla by prywatna i dochodowa...
exxel / 85.255.181.* / 2008-01-04 20:11
"abonament to takie typowe polątanie z pomieszaniem
.. czyli mętna woda
a w mętnej wodzie najlepiej czuja się ....... ....
?

problem można łatwo rozwiązać .. zostawić jeden
(słownie jeden) program tv publicznej , oraz jeden
(słownie jeden) program publicznego radia.

te programy zajmowałyby sie tą tzw misją publiczną ..
i załozę się że byłoby tego kilkakrotnie więcej niż
jest teraz na tych wszystkich niby publicznych
programach radiowych i telewizyjnych razem wziętych.

te programy mozna by utrzymywać ze srodków
publicznych .. niekoniecznie abonamentu

całą resztę urynkowić ..

i problem rozwiazany,

ale dlaczego tak proste rozwiązanie nie znajdzie
zwollenników?

odpowiedż jest prosta .. jak nie wiadomo o co
chodzi .. to chodzi o pieniądze .. czyli o tych
wszystkich sępów którzy dobrze sobie żyją z tego co
teraz jest.
sępy róznych opcji politycznych będa o zmianach
głosno "krakać" .. ale nic lub prawie nic w tym
kierunku nie zrobią.

ot i cała filozofia .. głupi narodzie czy potencjalny
zwolenniku/wyborco.

bez znaczenia za jaką opcją się wypowiadasz .. i tak
to tylko igrzyska .. i ubaw dla sępów

jest wiele spraw które sa stosunkowo proste do
rozwiazania w polsce

ale jak to jest ze tyle wykształconych ututuowanych
głów .. czy to poselskich czy to partyjnych takich
prostych rozwiazań nigdy ale to przenigdy nie
dostrzeze.. proste rozwiazania to "śmierć" dla
wiekszości z nich."
na zadanie domowe / 83.238.173.* / 2008-01-04 18:27
Regulamin forum
Diamant79 / 80.55.17.* / 2008-01-04 15:33
generalnie to wszystko wielka bzdura ... skoro juz musi istniec TVP to niech bedzie finansowana z kasy panstwa a nie z abonamentu ... po co straszyc ludzi? po co uruchamiac wielki aparat represji? i po co klotnie o to jak to rozliczac ? ... zlikwidowac abonament i umiescic TV i radio w planie budzetowym i rozliczac ich z tej kasy ...
to raz na zawsze zamknie sprawe
klerykalny liberał / 83.9.247.* / 2008-01-04 16:18
Jedyne dobre rozwiązanie, to likwidacja poblicznych mediów. Dlaczego musze placić za coś czego nie uzywam. Ja nop. oglądam wyłącznie TVN 24 i słucham Radia Maryja.
Cspostrzegawczy / 2008-01-04 12:24 / Tysiącznik na forum
1. Tusk tylko zapowiedział likwidację abonamentu, wcześniej go krytykując, a nie chce go likwidować swoimi rękami, bo abonament płacą ludzie i sami ludzie w takich warunkach przestaną płacić i abonament zlikwiduje sie sam.
2. Abonament nie jest "haraczem na medium władzy" gdyż po to jest abonamentem ( a nie podatkiem), by był niezależny od polityków i od władzy.
3. Obecnie rządzacym nie podoba się, że obok mediów komercyjnych istnieją media publiczne. To media komercyjne działają na zasadzie oglądam to płacę (w reklamch czy w kablu itp). Media publiczne oprócz działania na zasadach komercyjnych MUSZĄ pełnić tzw. MISJĘ.
Działanie komercyjne ma zapewnić oglądalność, gdyż same programy misyjne zrobiły by z mediów publicznych media niszowe.
Na czym polega MISJA to z szeroko był pisane, a z grubsza to wspieranie tych środowisk, głownie artystycznych w celu pokazania się i promocji kultury także przez wysokie K.
4. Lewica rozumie potrzebę mediów publicznych, ale sprawę ściągalności załatwia "po lewicowemu".
5. Brak szybkiej zmiany sposobu ściągalnośći abonamentu ( koniecznie od WSZYSTKICH (np. adresów), bez wyjątków, ja nie oglądam doprowadzi do powolnego upadku mediów i koniecznej wtedy prywatyzacji.
kiepski / 83.9.247.* / 2008-01-04 16:21
Ja nie lubię kultury przez wysokie K wiec nie powinienem za nią płacić. Jaka MISJA, to bzdury do wyciągania moich pieniedzy. Dla mnie najlepszą kultura przez wysokie K jest Świat według Kiepskich ogl adany prz mocnym fulu w bujanym fotelu.
danpol / 2008-01-04 16:02
Ale to jest paranoja:
Oczywiście nie neguję, że abonament potrzebny jest na rozwój teatru telewizji lub innych faktycznie misyjnych przedsięwźięć, ale ja osobiście wiem jak to jest. Abonament idzie na wypłaty dla pracowników często zbędnych w TVP szczególnie, ciotki pociotki i inne przydupasy szczegolnie VIP-w , Krauzych i innych, którzy muszą być zatrudnieni w mediach bo to i autorytet i pozycja wzrasta, a dupki na niczym sie nie znają. Efekt jest taki, że pracownicy techniczni transmisji (te szaraki, ktore mimo deszczu, śniegu i zawieji lataja z kablami za 1000 brutto pensji i % od przedsięwziecia (wstyd!!!!!).
Jeśli chodzi o RTV to inna bajka i tu pomoc z abonamentu jest wskazana (w przeciwieństwie do takiej konieczności w TVP przy tak wysokim %-cie reklam na 5 lub 6 programach TVP).
Natomiast kwestia formy płatnośći, budzą u mnie zenit wkurzenia. Jest tyle martwych dusz, ktore w TVP i RTV nie nazbyt sie napracuja a dobry pieniądz biorą.
Niech te dusze wezma sie do roboty, niech ustalą :
- kto oglada TVP z anteny przydomowej ( powinien płacić abonement),
-kto oglada TVP za pośrednictwem : UPC. CYFRA + , oraz inni operatorzy kablowi.
Prosze bardzo akceptuję coś takiego, że bedąc odbiorca sygnału z sieci UPC , będe płacił miesięcznie o np. 15,00 PLN wyższą opłatę za UPC, ale to UPC odprowadzi w moim imieniu te np. 15,00 do puli abonamentu.
Dlaczego ja mam dawać zarabiać monopoliście Poczcie Polskiej , i dwukrotnie płacić: UPC za sygnał a Poczcie, za to że mam telewizor. Paranoja
maa / 2008-01-04 14:46 / Tysiącznik na forum
Regulamin forum
Cspostrzegawczy / 2008-01-05 09:42 / Tysiącznik na forum
Maa jak zwykle rozumie tylko to co chce ?
Przecież napisałem, że abonament ma być dla WSZYSTKICH adresów, także dla firm i oczywiście też dla tych co nie mają nic wspólnego z radiem czy TV, więc zarzucanie mi , że skarbówka będzie kontrolować mp3 jest wyssane z brudnego palca.

Przy takiej dużej powszechności abonament byłby stosunkowo niski , sądzę , że mniejszy niż 20 zł na rok.
TVP nie jest TVPiS, co łatwo udowodnić, gdyż pojawiają się tak też nieuzasadnione krytyczne względem PIS komentarze a często brak wyraźnie pro PISowskich informacji, bo zdarzały się też przemilczane sukcesy PISu.
To, że TVP nie zieje jadem na PIS to świadczy o staraniu sie TVP byciem obiektywną.

To, że po rządowej krytyce abonamentu wpływy spadną to jest oczywiste - kto będzie płacił jeśli sam premier Tusk uważa abonament za zło i haracz - może zapytać Tuska czy płaci abonament i poprosić o rachunki ?
Przecież widac, że chodzi PO o popieranie prywatnych i osłabienie publicznych - co jest sprzeczne z interesem naszego kraju.

By dojść do zasklepionego liberalizmem mózgu maa przedstawię to tak:
Abonament jest inwestycją kraju w swoich obywateli w ich rozwój, w kulturę, szersze spojrzenie na świat, co skutkować będzie w przyszłości zdrowszym społeczeństwem, bardziej twórczym.
Abonament jest najlepszą formą płatności niezależnej od polityków.
Cspostrzegawczy / 2008-01-05 09:54 / Tysiącznik na forum
Słowo abonament może być interpretowane zbyt wąsko jako opłata za konkretną usługę tu potencjalny dostęp do mediów publicznych, może lepszym bardziej zrozumiałym dla niektórych będzie słowo danina.
z definicji abonamentu: "Opłatę abonamentową stosuje się zwyczajowo w przypadku, kiedy trudno jest określić ilość zużywanego dobra czy usługi"
Floyd / 2008-01-04 15:39 / Tysiącznik na forum

ak praktyka pokazuje lepiej robią to telewizje prywatne,

Chyba dla takich ciemniaczków jak maa.
Niestety z TVN czy Polsatu też nie mogę zrezygnować, bo są wraz z całym pakietem (np. w kablówkach i nie tylko), a zatem płacić muszę, co najwyżej mogę nie oglądać i nie oglądam.
Ty też panie nie oglądaj TVP i płać.
Dodatkowo możesz poskomleć na Money jaka ci się krzywda dzieje.
maa / 2008-01-04 16:20 / Tysiącznik na forum
Nie oglądam ani TVN ani Polsatu ani waszej TVPiS.
Jedynie TVN24, średnio 1h dziennie, w tym Szkło Kontaktowe. To do niej odnosiła się moja uwaga, bo TVN rzeczywiście ma poziom TVPiS I i II - wyjąwszy bardziej obiektywne wiadomości w Polsacie i TVN. Chodzi o brak pięknej Pati Koti i cenzury politycznej w polskich telewizjach prywatnych.

Czy zaś płacę haracz na TVPiS, czy nie, to moja prywatna sprawa.
Ale jeśli przyjąć, że w przeciwieństwie do waszych nonkonformistycznych Wodzów, miałem kłopoty w liceum za absencję na pochodach 1-majowych, to można się samemu domyślić.

A poważnie, czy jesteś równie mądry i inteligentny jak cspostrzegawczy, że c_spostrzegłeś i c_zrozumiałeś jedynie to w moim wpisie?
Chyba nie, bo gdybyś nie był głupi, to nie byłbyś prawdopodobnie wyborcą PiS, więc jeśli jesteś wyborcą PiS to...
Myślę, że nie zakwestionujesz tego sofizmatu?
A może jednak? Ale bym sie rozczarował. Inteligentny wśród pisiorów?!
absurd / 85.255.181.* / 2008-01-04 21:03
jak ktos potzrebuje lekcji narcyzmu .. moze zgłaszac sie do maa

lub .. poczytać .. to co wypisuje


czasami jego wypowiedzi są zadziwiajaco trafne ..

ale sposób w jaki to robi .. cóz narcyzm ma swoje prawa
Floyd / 2008-01-04 20:51 / Tysiącznik na forum
Podobno najtrudniej zrozumieć to co najprostsze.
Podpowiedź: PiS miał zawsze większe poparcie wśród wyborców niż każdy z Kaczyńskich. Jak maa tłumaczy sobie ten ewenement?
Jeśli chodzi o mnie, to tyle mam wspólnego z PiS co z każdą inną partią.
Z pewnością maa potrafi sam zadbać o swoje zdrowie i nie będzie to, jak w tym dowcipie: "Jak tam ze zdrowiem twego starego? Już mu lepiej. Wczoraj pluł na ścianę, a dzisiaj tylko na brodę." :(
KAP / 2008-01-04 14:36 / Tysiącznik na forum
MISJE mediów publicznych realizowala Pani Kotecka podrzucajac przecieki od swego Zioberka. A przedtem niejaki Kwiatkowski. Juz wole prywatne, albo jakis klon BBC.
wew / 83.12.121.* / 2008-01-04 12:57
dlaczego wiec bez kablówki nie moge ogladac TV Kultura? Wydaje mi sie ze ten program jest najblizszy idei misyjnosci ale bez kablowki albo anteny sat. go nie uswiadczysz.
maa / 2008-01-04 17:21 / Tysiącznik na forum
Kultura jest listkiem figowym TVP(iS).
Jej samej nic, poza znikomym zasięgiem zarzucić nie można.
Przypuszczalnie też nie została zniszczona przez PiS jedynie dlatego, że właśnie tego zasięgu nie posiada, a poza tym oglądają ją jedynie wykształciuchy. PiS miało ją więc gdzieś - nie nadawałą sie zupełnie do propagandy.

Taniej byłoby utrzymać Kulturę z budżetu, oddając jej całe zasoby archiwalne TVP i jeden z kanałów naziemnych.

Na pozostałe rozpisac przetarg dopuszczając do niego PiS. Jeśli wygra, niech wtedy utrzymuje swoją telewizje za swoje i swoich wiernych pieniądze i niech sobie ją ogląda kto lubi. Tak, jak to jest z TV TRWAM.
Marqus / 79.187.251.* / 2008-01-04 12:53
aby promować Kulturę to może nie trzeba utrzymywać tak gigantycznej firmy ? Skoro już musimy (?) to może wystarczy zakupić program i czas w prywatnej TV ?
Cspostrzegawczy / 2008-01-04 13:17 / Tysiącznik na forum
Tutaj liberalizm ponosi porażkę, gdyż aby wybrac trzeba wiedzieć i taki program jak TVP Kultura jest programem misyjnym, ale niszowym.
Dlatego programy misyjne pownny być przeplatane programami "komercyjnymi".
By dbać o rozwój kraju i świadomości obywateli trzeba trafiac do ludzi, a takie zadanie maja media publiczne, by nam kraj sie nie spłycił do końca.
Proszę zobaczyć jaki wpływ na świadomość (tu taneczną) mają takie masowe programy jak choćby zwykłe "Po prostu tańcz" - jak kreują nowych idoli.
Dlatego media mają ważną misję i nie mogą być niszowe one przekazują wiedzę, kulturę, propagandę - propagują środowiska i ludzi, którzy by inaczej nie zaistnieli, praktyczne nie mogli sie pokazać szerzej .
Dlatego oddawanie tylko mediom prywatnym władzy kogo należy oglądać doprowadzi do zupełnej komercji.
Marqus / 79.187.251.* / 2008-01-04 13:29
Kultura z natury nie jest dla mas i nic tego nie zmieni, chyba że sejm zakaże sprzedaży TV z pilotem. Pragnę zauważyć , że istnieje już obowiązkowa państwowa szkoła, a prywatne też muszą dostosować program do wytycznych , więc narzędzie do kształtowania gustu jest. Skoro nie działa - to dajmy sobie spokój.
xxxyyyzzz / 83.151.38.* / 2008-01-04 16:07
Pozwolę sobie przyłączyć się do dyskusji i od razu taka moja obserwacja - przebiegłem myślą przez pamięć i nie znalazłem w komercyjnych stacjach ogólnodostępnych ani jednego programu traktującego o szeroko pojętej kulturze (historia,sztuka,filozofia,nauki ścisłe itp.)Miast tego jest (w przerwie reklam)bananowa pop-kultura nacechowana nihilizmem.Dotyczy to rozrywki,publicystyki,polityki.Szybko i dużo,bez jakości - słowem masówka.Zysk materialny wypiera prawdę i zdrowy rozsądek, a to prowadzi do samozagłady kulturalnej społeczeństwa,czyli de facto do straty.W pogoni za zyskiem tracimy my,jako społeczeństwo i nasze przyszłe pokolenia.Żeby prawdziwe edukować społeczeństwo należy przede wszystkim chcieć.Media prywatne chcą zysku teraz i natychmiast.Co do państwowych to zauważam dużą poprawę w radio (np I - program),.Ktoś podał link do artykułu w "rzepie" który traktuje o problemie (wywiad z dyrektorem radia).Według mnie abonament daje czas,czas na pokazanie czegoś wartościowego zamiast reklam.Natomiast to co zabija ideę misji jest dziwny korporacjonizm a może po prostu po imieniu - kolesiostwo.Te same twarze aktorów,autorytetów,dziennikarzy,publicystów,producentów.Nie ważne czy ma ktoś coś ważnego do powiedzenia,czy pokazania.Ważne byleby być.Są tacy którzy nigdy nie zostaną pokazani, bo traktują o rzeczach niewygodnych.Debata o abonamencie to w mojej ocenie zamiatanie problemu pod dywan, spłaszczanie problemu szerszego,bardziej groźnego -czy świat komercji,globalizmu wyprze świat tradycyjny oparty na cywilizacji rzymskiej i łacińskiej.Nie zgodzę się ze stwierdzeniem - kultura nie jest dla mas.Czy masa to jakaś odmiana człowieka?Pachnie mi to określeniem "homo sovieticus" i ukrytym totalitaryzmem.
Marqus / 83.29.189.* / 2008-01-04 22:58
odpowiedź na pytanie o masy jest dość prosta - jeżeli coś ma być masowe , automatycznie nie jest elitarne, bo może nie zauważyłeś, ale mowa tu o K(!)ulturze
xxxyyyzzz / 83.151.38.* / 2008-01-05 11:11
Nie zgodzę się Marqus, chociaż chcę powiedzieć, że w wielu wcześniejszych twoich postach traktujących o różnych tematach miałem podobne zdanie.W tym temacie jest inaczej.Ja nie klasyfikuje kultury na małe k i duże K bo jak to niby zrobić?Kultura z łaciny (colere) to kształcenie, pielęgnowanie,dbanie. I teraz pytanie - kogo kształcenie i o kogo dbanie?O człowieka rzecz jasna a w naszym wypadku o Polaka lub Polkę.Jeśli musimy klasyfikować to właśnie w tym miejscu,ale tylko klasyfikacja pod względem wieku.I tak do malca dotrzeć trzeba inaczej,do nastolatka inaczej a do dorosłego inaczej.Skąd wiemy że 5 letni chłopak będzie za 10 czy 20 lat nazywaną przez Ciebie masą czy elitą przez duże E?Skąd pewność że rolnik nie lubi posłuchać koncertu noworocznego filharmonii wiedeńskiej?Tu chodzi o dostęp społeczeństwa do ludzi którzy chcą coś ważnego i mądrego przekazać na temat szeroko pojętej historii Narodu, ale także o teraźniejszości.Obawiam że że przy braku środków z abonamentu,to się wszystko skomercjalizuje na wzór stacji prywatnych,bo reklamy w znacznie większym stopniu zastąpią programy.Debata według mnie nie powinna dotyczyć abonamentu w sensie znieść czy nie tylko dlaczego 50-60% społeczeństwa nie płaci.Sądzę że ma dość papki,dość tego towarzystwa wzajemnej adoracji,dość prania mózgu.Autor felietonu i jego frakcja wyczuła możliwość zbicia "Kapitału" na tzw.liberalizmie,ale jej prawdziwe zamiary są niezmienne - destrukcja kulturalna społeczeństwa i niszczenie wszelkich ognisk podtrzymujących kulturę narodową i przede wszystkim różnorodność .Co daje w zamian?
Marqus / 83.29.86.* / 2008-01-07 00:23
dobrze to wszystko opisałeś, ale wg mnie to nieco naiwne rozumowanie , które nie podważa zasadności "bezpłatności" tej kultury z TV. W moim Krakowie (i nie tylko) można posłuchać całkowicie gratis - RMF Classic, a przez internet można mieć prawie wszystko . Nie wiem czy nie lepiej zamiast płacić abonament -płacić za internet ?
niewiem ! / 79.187.37.* / 2008-01-04 11:56
jak postąpić z tegoroczną edycja Wielkie Orkiestry, po tych zapowiedziach prywatyzacji szpitali, po tym echu Sawickiej, po tym jak Kopacz każe lekarzom się dogadywać z dyrekcją szpitali aby brali kredyty na podwyżki, co przy ich płynności bardzo szybko spowoduje sprzedaż za bezcen, !

Składać się na sprzęt dla prywatnego cwaniaka ?
Pajchiwo / 2008-01-04 13:11 / Tysiącznik na forum
A co to ma do rzeczy?
Przecież to dwie rożne sprawy.
znawca / 79.187.37.* / 2008-01-04 11:52
"Zamiar partii Donalda Tuska wydawał się ze wszech miar zgodny z logiką liberalizmu, ponieważ abonament to wymuszona zapłata za konsumpcję, której się nie zamawiało. "
powiem ci , że ja nie zamwaiałem donka i schetyny a musze się na nich skałdać swoimi podatkami.
Po takiej potrawie to nawet rapacholin nie pomoże, ZGAGA aż pali !!!
na zadanie domowe / 83.238.173.* / 2008-01-04 10:17
Płaski Koniu, na zadanie domowe:

Udowodnij na przykładzie stawianych za wzór liberalizmu Brytyjczyków oraz telewizji BBC, że likwidacja abonamentu jest ze wszech miar zgodna z logiką liberalizmu.
exxel / 85.255.181.* / 2008-01-04 10:51
jak zwał tak zwał .. abonament jest sprzeczny z poczuciem sprawiedliwosci społecznej ..
ale lewica tak społeczna tego nigdy nie zauważy ..
Jak mozna zmuszać obywatela do zapłaty za coś czego nie zamawiał? .. to zdanie wydaje mi sie logiczne .. ale inną sprawą jest to ze obywatela czesto zmusza sie do składania danin za cos czego nie zamawiał lub za coś czego wrecz nie chce.
Już padla propozycja rozwiazania tego "abonamentu" na tzw nadawców "publicznych" .
oczywiście publicznych z nazwy .. w rzeczywistosci zaś państwowych.
podobno nadawcy ci maja jakas misje publiczna do spełnienia .. przyznam szczerze ze ja tej misji widze bardzo mało .. za mało jak na tyle progtamów państwowej telewizji czy państwowego radia.
moim zdaniem powinien zostac jeden program telewizyjny i jeden radiowy .. kgtóre byłyby "misyjne" oraz utrzymywane ze środków publicznych niekoniecznie abonamentu
resztę zas urynkowić ..
ten jeden program telewizyjny i jeden radiowy zrealizowałyby tzw misji wiecej niz dzisiaj wszystkie programy razem wziete .
ale dlaczego tak wydawałoby sie proste rozwiązanie chyba nigdy nie zostanie wprowadzone w zycie?
jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o pieniądze .. i cała ta gadka o misjach to tylko wodolejstwo i szum medialny.
zbyt wielu sępom dobrze sie zyje z takiego układu jaki jest

wszyscy którym tak naprwde dobrze jest z tym co jest .. beda tylko dużo mówić o zmianach.. będzie dużo deklaracji.. dużo szumu medialnego .. ale nie będzie żadnego lub prawie zadnego działania .. jedynie jakies pozorowanie działań
potem przyjda inne szumy medialne .. sprawa przycichnie .. aż do nastepnego razu
dla mnie jest to tylko potwierdzeniem tego .. że zbyt wielu sępom zależy na tym aby było jak jest .. niż na zmianach

tyczy to nie tylko abonamentu .. ale bardzo wielu spraw w polsce

jak to jest ze utytułowane stopniami naukowymi , doświadczeniem zawodowym, parlamentarnym, rzadowym, głowy nigdy ale to przenigdy nie zobacza prostych rozwiazań dla wielu spraw?

czy przyczyna nie jest aby przypadkiem to że tak naprawde dobrze czuja sie jedynie w tzw metnej wodzie?
na zadanie domowe / 83.238.173.* / 2008-01-04 10:20
http://www.rp.pl/artykul/75566.html
Sabre / 2008-01-04 09:50 / Tysiącznik na forum
Trybunał Konstytucyjny nazwał kiedyś abonament radiowo-telewizyjny daniną - to najlepiej oddaje sens, czy raczej bezsens tej ... opłaty.
Tym co wygadywał Napieralski może nie ma może szans na zostanie idiotą roku, ani nawet na zajęcie znaczącego miejsca w rankingu (jak pani Sowińska, która za Tinki Winki zdobyła brązowy medal), ale z pewnością zasługuje na "uznanie".

Najnowsze wpisy