Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Płaskoń: Bełkot IV RP

Płaskoń: Bełkot IV RP

Money.pl / 2007-04-27 07:21
Komentarze do wiadomości: Płaskoń: Bełkot IV RP.
Wyświetlaj:
PAwel P / 88.199.125.* / 2007-04-27 10:03
Kaczynscy przez lata spijali smietanke w III RP a teraz za wszelka cene probuja sie od tego odciac oskarzajac innych o dzialanie w III RP tyle ze sami przez lata ja tworzyli, mieli tez udzial w aferach jak chocby FOZZ i inne
sabat / 83.17.92.* / 2007-04-27 10:53
poleć z tym apelem do PE wczoraj uchwalili, że geje i lesbije sa prześladowani to jutro może uchwalą to co ty bredisz, sa tam wasi ludzie z LiD u pokroju Geremka.
maa / 2007-04-27 12:35 / Tysiącznik na forum
W jakim języku ten koleś pisze? Może pijany? Ale tak wcześnie
"Piwo z rana jak śmietana"?
lektor / 83.24.255.* / 2007-04-27 18:52
no widać, że niezrozumiałym dla zgredziałych komuchów
resistans / 83.17.92.* / 2007-04-27 09:54
do autora! cżłowieku jak ci tak bardzo odpowiadała wszechwładna korupcja w Polsce na napisz to że jestes za korupcją, jak ci odpowiadało obecność mafii gospodarczych, to napisz że jestes za obecnościa mafii w życiu gospodarczym, jak ci odpowiadały nierychliwe sądy, to napisz, że jestes zwolennikiem wieloletnich procesów sądowych. Napisz ten swój pieprzony manifest za czym jesteś, dopisz jeszcze że jesteś za rodzinami gejowskimi i lesbijskimi i koniecznie opublikuj to w die Welt i innych niemieckich i holenderskch gazetach. Przestań ciągle chodzić wokoło tej 4 RP i ja obsrywać. Pokjaż czego chcesz.
maa / 2007-04-27 10:15 / Tysiącznik na forum
A ja mam dosyć korupcji tzw. IV RP.
1. Beger-Lipiński ("chciałabym wstąpić do PiS-u...") - najbardziej obrzydliwa i najlepiej udokumentowana próba korupcji;
2. Włoszczowa i Gosiewski;
3. Tworzenie stanowisk ministerialnych dla kolesi z Samoobrony LPR i PiS;

To są przypadki nie do ukrycia.
Na ujawnianie ordynarnej korupcji poczekajmy, aż ZIobro i Wassermann pójdą w odstawkę. Prokuratura ABW(ehra), i policja pracują teraz wyłącznie nad SLD, PO, nad lekarzami , przesiębiorcami, nier związanumi z Partią.

Trzeba przyznać, że kontrola PiS nad resortami siłowymi i prokuraturą jest nie gorsza niż PZPR, dlatego jedynie dziennikarskie wykszałciuchy ujawniają afery. Prokuratura sama "nie widzi, nie słyszy..."

Czy ludzie PC, tworzący teraz trzon PiS przeszli "odnowę moralną" i stali się uczciwi? Myślę, że nie, dlatego Kaczory tak walczyły w czasie negocjacji z PO o kontrolę nad nimi. To są cyniczni i amoralni pragmatycy.
Niech Pan porozmawia z ludźmi pamiętającymi PRL. Członkowie PZPR, jak teraz PiS byli niezachwianie przekonani o nieskalanej czystości Partii. " Pojedyncze przypadki" nie mąciły nieskalanego obrazu...
wereran / 83.17.92.* / 2007-04-27 11:01
nie pouczaj mnie swoje przeżyłem, a część mojej rodziny zakatowali za AK na Mokotowskiej mordowni w latach 50-tych. I nie pieprz mi człowieku o PZPR w relacji do PC czy PiSu. Gówno wiesz o warszawskich problemach starych warszawiaków. Odkopcie warszawskie doły na Wyścigach Konnhych i gdzie tam jeszcze byłi rzucani patrioci polsce zabijani w piwnicach. Jak nie wiecie gdzi to może syefan michnik wam pomoże odnaleźć Tylko błagam nie pozwalajcie do nich podchodzić kwaśniewskiemu bo znowu sie uchla..
WydymanyPrzez IV RP / 216.224.124.* / 2007-04-27 16:02
Dobre. Ciekawe czamu Wielki Wódz Jarosław i Lech z kolegami z PiS już nie biegają z łopatami po tym Wyścigach Konnych. Przecież to byłaby dla nich nie lada okazja do pokazania się w TV z nowym spektakularnym sukcesem. Szybko daj im namiary na temat, bo kadencja minie i inni się na to załapią.
pewnik / 83.24.255.* / 2007-04-27 18:55
wydymany - rozumiem zlustrowany
scorpion / 195.38.12.* / 2007-04-27 13:57
Chcesz w nim wywołać współczucie. Chyba jesteś nowicjuszem na tym forum i nie znasz tego gugusia?
maa / 2007-04-27 14:03 / Tysiącznik na forum
Ale wywołał współczucie.
Nie kazdemu Pan Bóg dał rozum, innych ucznił kulawymi. Mam nie wspólczuć?!
Izabella / 82.139.8.* / 2007-04-29 15:17
Zgadzam się z Panem Płaskoniem.
scorpion / 195.38.12.* / 2007-04-27 14:29
Czemu wy bolszewicy tak często powołujecie się na Boga?
maa / 2007-04-27 14:58 / Tysiącznik na forum
WIdzisz scorpion, dziadek mówił mi, że parobków trzeba na dzień dobry lać w m...dę. Inaczej nie pojmują tego, co się do nich mówi.
Podejrzewam, że twój dziadek żył w czworakach, ojciec ZMP-owiec rozkułaczał, a ty działasz w PiS-e.
scorpion / 195.38.12.* / 2007-04-27 15:37
Jaki dziadek taki wnuczecz. Niedaleko pada jabłko od jabłoni. Ale od mojej rodziny wara...... bo p.......
M P / 195.90.107.* / 2007-04-27 15:10
Ktory to juz 560 czy 600 Panski wpis na tym forum przyczyniajacy sie do chamskiego wizerunku tego forum?
maa / 2007-04-27 17:08 / Tysiącznik na forum
Ot, tak sobie czasem myślę: Im wolno, a mnie nie?

Ja złośliwy jestem zawsze, a chamski czasem. Najczęściej, gdy jakiś prostak mnie sprowokuje.

Wy natomiast chamscy jesteście zawsze. Chamstwo to lepiszcze waszych partii-hord plemiennych: PiS-u, LPR-u i Samoobrony. To i nie tylko to, łączy was z rosyjskimi bolszewikami.
Będąc sprawiedliwym, może najmniej LPR. Oni usiłują być "kulturalni" na wzór swych idoli ze Sturmabteilung i Schutz-Staffel...
----------------------------
I żeby było jasne: znałem mądrych i uczciwych synów bezrolnych robotników rolnych, kiedyś zwanych parobkami. Mieli maniery raczej wspólne z manierami T. Mazowieckiego, czy Bartoszewskiego niż z wami. Znam też parobkowatych potomków szlachty i włościan.

PS.
Nie mam nic przeciwko usunięciu moich wpisów. Uważam, że nie powinno ich tu być, jak też i wypowiedzi, które je sprowokowały.
Kuba Prostaczek / 83.31.225.* / 2007-04-27 20:49
Patrzcie go, jaki diuk Macabrescu się znalazł, w PRL-u poczęty z hrabini Monte Kuku. Dalejże, migiem podaj, panie bracie swoje nazwisko w pełnym brzmieniu, a obaczym, czy w XVII-wiecznej "Liber chamorum" Waleriana Nekandy Trepki nie figuruje pośród innych takich farbowanych herbowych.
M P / 195.90.107.* / 2007-04-27 17:25
Ktory to juz 561 czy 601 Panski wpis na tym forum przyczyniajacy
sie do chamskiego wizerunku tego foru
maa / 2007-04-27 12:04 / Tysiącznik na forum
Mojej też trochę zginęło w Katyniu i lasach.
Co z tego wynika a propos Begeri Lipińskiego, Wiecheckiego itp? Chyba nic.

Że PiS jest cacy, bo korumpuje i mówi, że walczy z korupcją (w innych partiach, oczywiście!), a inni be, bo korumpują i nic nie mówią? Niech Pan nie będzie dzieckiem.
Partie nie są od walki z korupcją! KAŻDA PARTIA KORUMPUJE, bo władza zawsze demoralizuje.
Od pilnowania korupcji jesteśmy my wyborcy!
Jeśli PiS twierdzi, że z nią walczy, kłamie na potrzeby propagandy. Szkoda, że Polacy są tak głupi, by w takie brednie wierzyć. Cóż, niewiele mieliśmy demokrajci, by się jej nauczyć i nauczyć podchodzenia z dystansem do bredni polityków.
scorpion / 195.38.12.* / 2007-04-27 13:56
Twoją rodzinę to uszczuplił Stalin, ale mylisz fakty - to było na zjeździe KPP w Moskwie. To było co innego!!!
maa / 2007-04-27 14:29 / Tysiącznik na forum
:)
MN1 / 80.51.231.* / 2007-04-27 11:20
Weteran, nikt nie jest za korupcją. Nie mieszaj. Bracia K. grają tylko na jednym instrumencie: walka z korupcją, a efekty sa fatalne. Potrafisz dac przykład jakiekiegoś zapuszkowanego przez nich mafiosa?
Poza wszystkim Polska to Wielka Orkiestra Symfoniczna a nie tylko perkusja (z całym dla niej szacunkiem).
brydż / 83.17.92.* / 2007-04-27 11:53
bedą przykłady przed nowymi wyborami na pewno !
Ja czekam na kartę AS KIER, czekam kiedy tego drania zapuszkują !

na razie blotki, czasami jakis walet. A.S KIER trzymał lejce w eglówce i paliwówce
MN1 / 80.51.231.* / 2007-04-27 13:15
Afer była i jest cała masa. Znamy je wszyscy z gazet. Jeżeli powiem, że jest ich 100 i każda za milard to pewnie większośc się ze mną zgodzi. Też czekam na bandziorów za kratami, ale nie wierzę, aby Ziobro sobie z tym poradził. Postawię tezę, że AWS, SLD, każde osobno więcej wyłapało bandzirów niz PiS to uczyni do kolejnych wyborów.

Re.

Płaski koń / 83.151.38.* / 2007-04-27 09:07
"...Bo to oni, a nie Geremek, psują w Europie opinię o Rzeczpospolitej...."
???
To co wygadują Geremek, Mazowiecki, Wałęsa, Winiecki w prasie zachodniej pokazuje ich prawdziwe oblicze a mianowicie nastawienie antypolskie.
"Felietony" autora jak i sam autor to taki skansen PRL-u.
Panie Janie a może karabin w garść i do lasu?Ogrodzimy Pana, wpiszemy jako skarb dziedzictwa narodowego, niech się młodzi uczą historii:)
Marceli Nowotko / 83.31.225.* / 2007-04-27 21:04
Proponuję w Polichnie w miejscu upamiętniającym pierwszy oddział Gwardii Ludowej - zbrojnego ramienia Polskiej Partii Robotniczej - pod dowództwem Małego Franka.
spokojnie / 83.17.92.* / 2007-04-27 10:02
ludzie parlament europejski wysmażył wczoraj kolejną uchwałę o tym jak w Polsce sa prześladowani geje i lesbije. Ba nawet przyjadą tu wielką komisją sprawdzić jaki mają ciężki los. M Koniecznie musi być Palikot oglądany, przecież na kongresie PO wystąpił w koszulce z napisem "jestem gejem"
Myślę, że Olejniczak z Napieralskim pod patronatem Senyszyn zorganizują w Sejmie wystawę o prześladowaniu gejów i lesbijek w Polsce. Będzie to na pewno wstrząsający dokument.
Takiego samego kalibru jak ten, że szprotka nie jest rybą tylko paszą, wysmażony przez urzędoli unijnych.
Brawo Geremek !
Gdyby nie Sobieski to dzisiaj by chodzili po ulicach w burkjach i z dywanikami pod pachą. Ciemnogród
Floyd / 2007-04-27 09:34 / Tysiącznik na forum
Nie pomyliłeś się przypadkiem z tym pseudonimem, bo coś mi się wydaję, że nazywasz się KONowicz, ewentualnie jest to Twój kolega z sąsiedniego bloku.
Floyd / 2007-04-27 09:20 / Tysiącznik na forum
No to kochany koniu musisz jeszcze ogrodzić także mnie i myślę, że jeszcze parę milionów innych mieszkanców tego kraju.
Czy to ogrodzenie będzie no nowo budowanym stadionie?
A to co "wygadują" Gieremek czy Mazowiecki bardzo mi odpowiada jako, że mam takie samo zdanie jak oni.
mickiewiczek / 83.17.92.* / 2007-04-27 11:06
do patriotyzmu nie można nikogo zmuszać, albo się jest albo nie. Ludzie formatu SLD owskiego wiadomo od premiera Oleksego mieli i maja Polske w du....pie. Troche takich jest, przeciez dzisiaj tworza liczna grupę LiD.
Takie czasy tacy bohaterowie.
ŁowcaWykształciuchów / 2007-04-27 08:52 / NiePOsPOlity Intelekt
Ależ mnie dzisiaj Płaskoniu wytrzymałeś w napięciu ;-)

Jak widać w kontekście ostatnich wydarzeń związanych z SLD najważniejsze były dla ciebie rodzinne zawirowania Kaczyńskiego. Grzech najcięższy jako gwóźdź programu!

Jednak dla zachowania pozorów, dosłownie rzutem na taśmę - JEST! I nie zawiodłem się, bo jak zwykle pojechałeś cuchnącą michnikowszczyzną - stary, dobry, nic nie wnoszący bełkot bez słowa o genezie tego zgonu - patologiach sitwy z SLD.

Czyli należą się gromkie brawa za (który to już raz) perfekcyjnie zdany egzamin na wykształciucha - żadnych skrupułów, by nawet wiekiem od trumny przyłożyć obecnej (demokratycznie wybranej) władzy:

"Wyznacznikiem IV RP jest kominiarka".

Więc nie będę dłużny:

Wyznacznikiem III RP są łapska postkomunistów umorusane krwią Barbary Blidy.

A decyzja należy do Ciebie, Internauto...
WydymanyPrzez IV RP / 81.169.137.* / 2007-04-27 11:01
Ty jesteś nie do uratowania. Całkowity brak obiektywizmu. Czy Kaczyński nie był ministrem w III RP?? A może to też jest prowokacja PO i Michnika. Podpuścili biednego Lecha K. Co do rządów SLD - brali i powinni być ukarani. Tyle, że za rządów AWS było to samo, wcześnie niejaki pan Kaczyński był właścicielem spółki TELEGRAF. Poczekaj do zmiany rządów, a dowiemy się więcej o obecnych działaniach ludzi będących u władzy. Na pewno też będzie wesoło.
Dlaczego tak się dzieje? Po wyborach wyborcy tracą całkowicie kontrolę nad posłami, którzy uważają, że mogą wszystko.
Rozwiązanie - zmiana ustawy wyborczej, dającej większe prawa kontroli wyborcom. Ale na to żadna władza w najbliższym czasie nie pójdzie.
scorpion / 195.38.12.* / 2007-04-27 08:28
No coż wam lewakom nie przeszkadza bełkot GW, Trybuny, Tuska, Rokity, Palikota i innych waszych....
Również lustracja, którą przeprowadzili dawno temu Niemcy i Czesi która była zaczynkiem do oczyszczenia życia społecznego z donosicieli, zdrajców i katów dla was obłudników jest tylko "bublem" (ludzie z tamtych układów co i rusz "wypływają" przy okazji różnorakich afer np ostania InterBrok...). Macie pane Płaskoń inne poczucie moralności i uczciwości jak to wy lewacy, zgodnie z przyjętą przez was maksymą, że wszystko można zrelatywizować. Nie omieszkał pan "dotknąć" prywatności prezydenta co nie jest bezpośrednio przedmiotem tkz. wywodu o "bełkocie" a jedynie go uwypuklić zgodnie z waszą maksymą, że cel uświęca środki. A co do śmierci Blidy i bełkotu w mediach Olejniczaka, Martyniuka, GW, Trybuny i innych. To jest bełkot III RP!!!
marek 19-53 / 83.24.36.* / 2007-04-27 08:21
Pseudo intelektualny bełkot, o logice dawno już JP zapomniał.
El President / 212.244.73.* / 2007-04-27 10:33
Tak daleko idącej krytyce (marek 19-53) felietonisty może przyświecać daleko idąca lojalność, granicząca ze służalczością wobec obecnej władzy (prawie ludowej). J.Płaskoń opisuje istotną, niezaprzeczalną prawdę o polityce - każdy z polityków bełkocze, zapominając jakim racjom jego działanie ma służyć. Jedynym błędem jaki możnaby przypisać felietonowi, to fakt, iż bełkot polityczny, aczkolwiek obecnie w jaskrawy sposób uwydatniony przez koalicję, został przypisany teraźniejszym politykom.
maa / 2007-04-27 08:58 / Tysiącznik na forum
Co się z Panem dzieje?
Mocną pańską stroną były kiedyś maniery. Teraz i o tym Pan zapomniał.

Płaskoń wyraża swoją opinię o rządzących. Ludzi, którzy ją podzielają jest więcej. Ja do nich też należę.
Myślę, że nie logika, lecz wybory za dwa lata rozstrzygną tę kwestię.
Poza tym o pańskiej postawie decyduje niemal mistyczna wiara w PiS, nie logika.
Zeby nie byc gołosłownym: jak Panu w głowie się układa afera Beger-Lipiński i pisowskie frazesy o walce z korupcją? Proszę wybaczyć, jest Pan nie tylko nielogiczny, jest Pan zwyczajnie niemoralny. Nie ma Pan żadnego prawa pisać:
"Pseudo intelektualny bełkot, o logice dawno już JP zapomniał."
sta7 / 80.55.241.* / 2007-04-27 19:21
I co Wy Państwo macie z tego "strzępienia jęzora" ?
Floyd / 2007-04-27 23:08 / Tysiącznik na forum
To samo co i Ty.
a320 / 80.68.235.* / 2007-04-27 08:19
Kiedy przyjdą podpieprzyć złom,
Ten, który zbierasz, chłopcze.
Ty - u swoich stań drzwi,
I zelazną pięścią bij esbeka w ryj.
Niemców co załomocą,
ustrzeli się kaczą procą.
Kto tam znów rusza lewą,
A Geremka poślemy na drzewo.
Głos ma towarzysz błazen:
"Trzeba krwi - wysączymy ją z pieśni
I archiwów pleśni.
moheros / 82.177.11.* / 2007-04-27 08:14
Większego bełkotu jak u Płaskonia ze świecą szukać!! Jak zwykle...
m_jak _mietek / 62.121.118.* / 2007-04-27 07:41
Już niedługo będziew można cytować Wyspiańskiego: "Miałeś Chamie złoty róg" i dalej w auktualnej wersji "ostał ci się ino smród".
Jaromir 14 / 83.238.39.* / 2007-04-27 07:21
Wczoraj pokazali w Szkle prezesa Skrzypka na konferencji prasowej. Porządne chłopisko. Nie bełkotał. To znaczy raz zaczął, ale sie szybko wycofał. Z drugiej strony, prezes banku na proste pytania powinien prosto odpowiadać. Węc niby porządny, ale jednak nieuk.
maa / 2007-04-27 09:04 / Tysiącznik na forum
tak, "może pan profesor..."
Ale przynajmniej jest uczciwy, nie bełkocze, po czym teatralnym głosem szepcze do asystenta "o co chodzi z tym...", jak Edgar.

Jest niezależny od Kaczorów, będzie prezesem gdy pies z kulawą nogą o Kaczorach i PiS -sie pamiętać nie będzie
Precz z ciemnotą!!!! / 82.139.8.* / 2007-04-29 15:10
Propisowska hołota ma w głowach siano zamiast mózgu.:)
Izabella / 82.139.8.* / 2007-04-29 15:12
Zgadzam się z Panem Płaskoniem w 100%-ach i czekam na następne artykuły.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy