Forum Polityka, aktualnościKraj

Płaskoń: Chińska draka z polską w parze

Płaskoń: Chińska draka z polską w parze

Money.pl / 2011-06-04 08:21
Komentarze do wiadomości: Płaskoń: Chińska draka z polską w parze.
Wyświetlaj:
qp / 80.150.85.* / 2011-06-07 15:47
to naprawde obciach, azeby chinczyki budowali
nam autostrady. a gdzie ci polscy wspaniali fachowcy specjalisci i super wyksztauceni inzynierowie????? gorzej niz trzeci swiat.
Japy jak stad do paryza i nic pozatym.
Elektro Devil / 2011-06-05 22:01 / Tysiącznik na forum
wtedy dla odmiany będziemy mieli drogą fuszerkę !!!
kst666 / 87.206.155.* / 2011-06-05 20:31
W Ustawie o zamówieniach publicznych jakiś myśliciel z dużą wadą wzroku oraz jeszcze większym mankamentem wyobraźni zapisał jednak przed laty, że jedynym kryterium decydującym o wyborcze wykonawcy ma być najniższa cena, bo stanowi to ponoć zaporę przeciwko korupcyjnym chętkom. I tak zostało, mimo że życie dowodzi na każdym kroku, że wchodzimy coraz głębiej do krainy absurdu.

Wystarczy dojść, jaki konkretnie Sejm (czyimi głosami) zaklepał tę "ustawkę" rządową (jakiego rządu).
Tym wszystkim kolesiom trzeba wystawić rachunek - nawet do 10 pokolenia niech spłacają długi, jakie zrobili..
Ale, spoko, to jest Polska, te zbóje dostaną sowite emreytury, a długi beda spłacać biedacy,,,,
Wapniak / 2011-06-05 19:24 / Tysiącznik na forum
Jaka draka? Ważne, że nasz dostojny siwy gołąbek, Czarek z miasta Łodzi /nie mylić z głąbem/ ma się dobrze.
Ryszard W / 83.30.122.* / 2011-06-04 17:41
Czy ci liberałowie wstydu nie maja ? Choc, kiedyś Alexis de Tocquewill powiedział
cyt "Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy."
- No, i na nasze nieszczęscie to się stało .- A to dopiero początek tej drogi krzyżowej.
Ebaryk / 78.30.86.* / 2011-06-05 10:51
Całkowicie się zgadzam. To właśnie obnaża słabość liberalizmu i ogólniej kapitalizmu. Wygląda na to, że jakość współczesnago wykonawstwa jest nawet gorsza od tej tak chętnie krytykowanej z okresu PRL. W końcu Stadion X-lecia trzymał się dobrze przez wiele lat!
Nie jest to przesadą - dziś wiele niedawno wybudowanych budynków deweloprskich nadaje się już do remontu a w sklepach mamy mnóstwo bubli, których jedyną zaletą jest niska cena.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx / 82.177.194.* / 2011-06-07 15:12
A czy ktoryc z was mógby mi wytłumaczyć co urzędnica samowola ma wspolnego z kapitalizmem czy liberalizmem? Gdyby był lieberalizm, to urzędnik nei mmiałbby tu nic do powiedzenia, gdby był kapitalizm, to firma w obawie przed bakryuctwem nie dawął by zanizonej ceny. Pniewaz mamy socajal, to urzedas robi co chce a bankrut wie, ze jak mu posmaruje, to i tak dostanie dwa razy wiecej kasy niz mu potrzebne.
pitt2 / 87.205.76.* / 2011-06-05 23:28
Gdyby były inne kryteria niż 100% cena, to znowu wszyscy dopatrywali by się w tym też przekrętów. No bo jak to, wygrała firma X która chce wykonać jakieś zamówienie rządowe o ileś tam więcej niż firma Y. Gwarantuję że nikt by tego jakiemukolwiek rządowi nie darował. Awantura gwarantowana.
rembert2 / 2011-06-04 16:59 / Tysiącznik na forum
Tu juz zadna propaganda Tuska nie pomoze,ktos te kontrakty podpisywal-po co nam taki rzad z nieudolnym premierem?
m-53 / 83.24.34.* / 2011-06-04 15:12

Nadzorującym inwestycję urzędnikom ...........


Dowcip polega na tym, że inwestycję powinien nadzorować inżynier.
antyNWO / 77.237.3.* / 2011-06-04 12:09
Ta, ale z tą tanością narodowego to ludzi w mediach pogieło, najdroższy stadion na śiwecie, prawie 2 mld zł za 58 tys. krzesełek. Ci ludzie z TVP Info jak i piszący ten artykuł chyba są lobbystami PBG. To ile jeszcze trzeba dorzucić 1 mld, 2 mld.
Jak to napisał Ziemkiewicz w Polactwie, Polska to najbogatszy kraj na ziemi, doplacajacy do eksportu wegla, no chyba że nie jest bogaty w tedy jest najgłupszym.
niewierzący ateusz / 83.21.251.* / 2011-06-04 12:48
jeszcze trzeba doliczyć koszty wiaderek pod przeciekającym dachem, ciekawe kiedy przetarg na chińskie wiaderka zostanie ogłoszony
putto / 77.255.123.* / 2011-06-04 12:02
I co się wtedy dzieje? Opozycja woła Hańba,hańba, korupcja, złodzieje tak w Polsce jest od 20 lat z tendencją zwyżkową. Na pewno powinna być jakaś komisja ekspertów do oceny słuszności cen i możliwości wykonawców, ale to nie uciszy burzy politycznej i krzyków hańba, hańba...
Budyń / 89.72.232.* / 2011-06-04 09:19
Decyduje cena, choćby nierealistycznie niska, a nie referencje i wiarygodność dostawcy. Kar umownych - brak. ... Polska
bsf / 87.205.205.* / 2011-06-04 09:29
Gdyby było NORMALNIE to byłby CUD ale zaPOwiadane LODY przed wyborami w 2007 roku na NORMALNOŚĆ NIE POzwalają. Co malarz kominów może wiedzieć o zarządzaniu państwem dla niego NIC NIE ROBIENIE i WEEKENDY NA KOSZT POdatnika to przywilej władzy.
Oszołomowaty / 80.239.242.* / 2011-06-04 08:21
Obudził się, he, he, he ... ekspert POwski tez zdziwionego udaje. Panie o tym pisało już wielu oszołomów ponad rok temu. Gdy PO redukowało liczbe dróg kilka miesięcy temu to gdzies pan był? Z noga na klacie Kaczyńskiego! Tam gdzie było najłatwiej i mozna było darmowy poklask zdobywać.
Panie Płaskoń, takich ekspertów i analityków jak pan jest w tym kraju mnóstwo. Nic im sie nie sprawdza, wszystkie analizy sie łamią a oni nadal błyszcza w mediach. Niech sobie błyszcza ale mój szacunek dla takich poległ juz dawno i nie wróci nigdy. Za szmacenie się . Świadome szmacenie się i lizanie dupy Sobiesiakom. Po prostu.
hańba hańba / 77.255.123.* / 2011-06-04 12:05
Oczywiście ma pan rację tyle co Jarosław to nawet Kazimierz Odnowiciel nie zbudował.
Oszolomowaty / 212.14.11.* / 2011-06-04 14:09
Ja - niecałe 40 km w 2010 roku, a okolu 11 w 2011 Tusk odda. Mówił o 1000 rocznie , ale jemu wolno, POmidory wszystko zapomną po miesiącu.
Tusk teraz rządzi! Tusk! Od lat 4, niepodzielnie i mając wszystko w reku.Takiego luksusu JK nie miał nawet w malej części
Natter / 2011-06-04 16:10 / Tysiącznik na forum
Tusk, Tusk no nie tylko. Prawie rok trwała kołomyja z lokalizacją stadionu a u władzy o ile pamiętam to był PIS.Na wybudowanie takiego obiektu potrzeba czasu i spokoju.a wykonawcy byli pod presją czasu.Wystarczyła ostra zima i cały harmonogram się załamał.Czas nadrabiano fuszerkami.Tak się nie da .i to nie będą ostatnie błędy na tej budowie.Przy tej ilości podwykonawców zachowanie rezimu technologicznego jest bardzo utrudnione.Na pewno na budowie trwa nerwówka .To nie jest dobre.
Ryszard W / 83.30.122.* / 2011-06-04 17:47
masz racje , winny jest Kaczynski i PiS . Podstawił PO noge.- Chłopie chyba, cos z toba zle.!
Oszołomowaty / 217.212.230.* / 2011-06-04 16:36
O biedulek Tusek, ojjj jak mi przykro, wiatr w oczy , zima sroga, kryzys, marsjanie i ten zły PIS. Członkowie PIS pewnie na zlosc kradli taczki z budowy. Przestańcie w końcu robic z lenii i złodziei bohaterów/
A co do lokalizacji i twoich utyskiwań na PIS (standardowe POwskie kłamstwa). !8 kwietnia 2007 roku przyznao nam EURO - a dalej, z naszej zakłamanej wikipedii:
"..26 kwietnia 2007 Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz podpisała decyzję w sprawie warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie obiektu sportowego planowanego na terenie Stadionu Dziesięciolecia w Warszawie, a 14 września 2007 minister sportu Elżbieta Jakubiak poinformowała, że zostanie on wybudowany na błoniach Stadionu Dziesięciolecia. 4 października 2007 minister Jakubiak powołała Narodowe Centrum Sportu Sp. z o.o., którego zadaniem będzie budowa stadionu w Warszawie. 29 listopada 2007 nowy minister sportu Mirosław Drzewiecki podczas konferencji prasowej na Torwarze poinformował, że warszawska firma projektowa JSK Architekci Sp. z o.o. zaprojektuje Stadion Narodowy w Warszawie. 17 grudnia 2007 zatwierdził on jednak koncepcję budowy obiektu w niecce Stadionu Dziesięciolecia...."
To jaki rok i jak kołomyja? kołomyja zaczęła sie jak PO do władzy doszło (jak z wiekszościa spraw zresztą na które PO miała rozwiazania w szufladach pełnych), nie myle się?
Natter / 2011-06-04 17:10 / Tysiącznik na forum
O jejki PIS zdziałał by cuda nad cudami i wszystko byłoby już gotowe i pokropione. Niskie podatki zero deficytu.i korupcji.Chyba w końcu pójdę na wybory i zagłosuje pierwszy i ostatni raz na PIS.Ale ja juz kiedyś pisałem to będzie wybór między HIVem a Syfem.
Ryszard W / 83.30.122.* / 2011-06-04 17:52
Natter, prymitywizm myślenia zasadza sie na interpretacji gołych faktów. Zasadniczy bodziecc do sprawnego i pozytywnego działania na rzecz wspólnoty lezy w obszarze kultury społecznej. - A reszta to są nastepstwa, tego w moim kraju pomijanego czynnika.
Oszołomowaty / 217.212.230.* / 2011-06-04 17:29
Nie wiem czy zdziałałby czy nie. Wiem, że za PIS było OK. Znacznie lepiej niż teraz. A to czy mieli swiatową koniekturę czy nie to mnie gówno obchodzi. Tego nie wiedział nikt. Pamietam tylko, ze po wygranej przez nich wszystkie eksperckie mordy wieszczyły im dno gospodarcze. Analitycy, ja p******* .... A pózniej ci sami analitycy przewidywali świetlana przyszłośc pod PO. Wbrew temu co mówiły media , ani ja ani nikt porzadny dzwonka o szóstej sie nie bal.
Ale wiem juz co zdziałało PO. Przy pełni władzy i pełnym poparciu medii. I domagam sie równego traktowania PIS i PO. A tego od lat nie widzę. To wszystko co mnie boli.
Natter / 2011-06-04 17:45 / Tysiącznik na forum
Tak się zastanawiam,to dlaczego po dwóch latach świetlanej prosperyty musiał przegrać?Równego traktowania -to się nieda .Ukochane dziecko PISu CBA nikogo też równo nie traktowało.Dla mnie ta polityka to cyrk .Bolałoby gdyby dostać pałą.
Ryszard W / 83.30.122.* / 2011-06-04 17:57
nie wiesz dlaczego musiał przegrac i dlaczego wygrana polityczna PO bedzie nasza wielka narodowa przegrana w realu. Władza wykonawcza spoczywa w rządzie ale tworzenie emocjji społecznej w mediach. Ludzie z pewneym opóznieniem zaczynaja oceniac rzetelnośc mediów . - No a te nie grzeszxą odpwiedzialnościa. Spraw Sawickiej, Rycha ,Zbycha i innych opryszków ,- daje duzo do myslenia o naszym " nocnym stróżu".

Najnowsze wpisy