Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Płaskoń: Czy minister oraz wice mieli wspólną małpę?

Płaskoń: Czy minister oraz wice mieli wspólną małpę?

Wyświetlaj:
pchelek / 2006-10-23 15:12 / Tysiącznik na forum
giertycha dziadka
cudak / 83.17.92.* / 2006-10-23 14:44
Słuchaj mądralo, załóż swoją partię i zostań prezydentem to wreszcie pozałatwiasz to oczym gadasz. Pewnie i Mazura by`s złapał gołymi rękami bez FBI. I przesta`n cos pieprzyć, że biznes cos potrzebuje od rządu.
lechwoju / 2006-10-21 10:49 / Bywalec forum
Jak rozumiem to nie TVN z Milanem S. nagrał tasmę w pokoju
ulubienicy PO P.Beger , ale PIS i podrzucił ją TVN-owi?
To nie politycy PO i SLD czekali w garniturach o 12 w nocy w sejmie i kamery TVN podstawił tam PIS? Ja rozumiem że wszystkiemu jest winien PiS, a najbardziej przerwania
wplywu służb na felietonistów-prawda?
lechwoju / 2006-10-21 14:28 / Bywalec forum
Już PO próbowała ludzi na ulice wyciągnąć, nawet konsekwencje finansowe wobec działaczy nie spowodowały
ze mielismy na ulicach tłumy. Niema powodów by powtórzył się wariant wegierski i ludzie pomimo tej wszechobecnej
paniki w mediach to wiedzą i czują.
czater / 2006-10-21 10:06 / Tysiącznik na forum
A moze zastapic to teorią ze kazdy pochodzi od konia wystarzcy popatrzec na min Giertycha :)....
a / 83.27.45.* / 2006-10-20 20:23
Nie było tak niskiego gatunku
Kaja / 83.31.132.* / 2006-10-22 22:43
Ale internacjonaistyczna kultura!
Richie / 62.29.133.* / 2006-10-20 19:47
Jestem za obaleniem wszelkich bredni wymyślonych przez naukowców. Od dawien dawna wiadomo, że ziemia jest płaska, a Mendelejew wymyślił jakąś durną atablicę, która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Atom przecież nie isnieje. To diabeł za podszeptem grzeszników puszcza te wielkie dymki udające wybuchy atomowe. A te krasnoludki, które popychają samochody, żebyśmy myśleli, że to jakieś silniki. Ja małpa wam to mówię, że to wszystko wymyśliła komusza propaganda przy pomocy służb specjalnych.
rozważny / 83.15.229.* / 2006-10-20 14:00
Panowie, ewolucja jest jedną z hipotez nauki odnoszącą się do nauk biologicznych: współcześnie wraz z genetyką stanowią tzw. neodarwinizm. To problem metametodologii czy neodarwinizm prawdziwie opisuje organizmy żywe czy nie. Tak samo stwierdził Jan Paweł II w 1993. Każda poważna religia nie ingeruje w nauki empiryczne i inne - jest to inny zakres metodologiczny. Red. Płaskoń natomiast domaga się - i słusznie - kompetencji władz. Bo dochodzi do paranoi: ministerstwo edukacji zamiast dbać o budżet i komputery z internetem na wsiach - wyrokuje o teoriach naukowych tak jakby urzędnik spędził swoje życie na trudnych badaniach lub ciężkiej teorii naukowej. Tymczasem mamy "ideolo" jak je określał w II RP Julian Tuwim /"Kwiaty polskie"/. Ostre pytanie, które likwiduje pretensjonalizm Giertycha i jemu podobnych: czyżby Bóg /Absolut/ projektował mechanizm rozmnażania się ważek lub wzrastanie liści na wierzbie? Pewnie, że nie. Fatalnym nawykiem wielu Polaków jest zabieranie głosu ex catedra w sprawach o których nie mają bladego pojęcia. Giertych M. zamiast na bazie dendrologii zabrać głos o degradacji środowiska zabiera głos w sprawach teologii chrześcijańskiej, o której nie ma pojęcia. Kośc. kat. zabiera głos w sprawie demografii, do czego się nie nadaje /celibat/. Polscy komuniści, funkcja sowietów udają demokratów - którymi nie byli. Etc.
Partie nie chcą kompetentnych - duża część partyjnych górek to ludzie bez wykształcenia.
Jaq / 2006-10-20 12:02 / Bywalec forum
Nasze władze dążą do ideałów całkowitej komuny...
Chcą sterować poddanymi jak armiami plastikowych żołnierzyków.
MN1 / 80.51.231.* / 2006-10-20 11:26
Tylko jedna teoria naukowa jest prawdziwa, otóż ta że żadna teoria naukowa nie jest prawdziwa i jest pewne, że każda zostanie kiedyś obalona. I tak, teoria względności, teria ewolucji, subtelna struktura materii, teoria ewolucji są fałszywe.
Giertych ma rację wszystkie teorie za wyjątkiem jednej są prawdziwe.
zx / 83.16.202.* / 2006-10-20 11:46
Idąc tym tropem należy edukację ograniczyć do nauki czytania i pisania oraz arytmetyki a zakresie od 1...100 i wystarczy. Taki projekt już był na tych ziemiach i jego autorem nie był nikt inny tylko Hans Frank namiestnik Hitlera w Generalnej Guberni. Mówiąc zupełnie poważnie polska szkoła ma mnóstwo problemów i obecność bądź nie teorii ewolucji w programach nauczania nie jest najważniejszym problemem. Danie stanowiska ministra edukacji Giertychowi jest największą zbrodnią tej koalicji, znacznie wiekszą niż Lepper na stanowsku ministra rolnictwa. Obojętnie czy Giertych pozostanie na swoim stołku rok, dwa czy osiem lat sprzątanie po nim będzie długie, a pokolenia zmarnowane przez szkołę według Giertycha nie do odzyskania. Być może na tym forum wypowiadają sie wyłącznie ludzie, którzy nie mają dzieci i stąd traktowanie tego problemu z buta. Ja niestety nie mam tego komfortu bo mam trójkę i od lat muszę prostować bzdury opowiadane przez nauczycieli oraz patrzeć na to jak szkoła urabia ludzi do konsystencji konformistów i ćwierćinteligentów. Jakoś tak zawsze dotychczas było, że na czele edukacji stawali ludzie bez osobowości albo aparatczycy. Skutkiem tego był niekontrolowany dryf szkoły. Teraz pod wodzą Giertycha ten proces destrukcji ma dużą szansę na nabranie większego rozpędu.
rybka / 2006-10-20 17:28 / Tysiącznik na forum
Jeśli Talibowie w Afganistanie czytają wiadomości z Polski, to wkrótce przybędą z odsieczą, bo dojdą do wniosku, że ciemnota jaka się tu rozwija zagraża całemu światu.
MN1 / 80.51.231.* / 2006-10-20 12:50
Fakt, że wszystkie terie są nieprawdziwe i będą obalone jest oczywiście motorem postępu ludzkości.

Co do ewolucji to jej nabardziej znanym, w Polsce, orędownikiem, był nasz rodak Jan Paweł II, zaś to co mówi profesor dendrolog Maciej Giertych, to niech sobie mówi. Dla mnie ten facet może mówić nawet dębach w okresie jurajskim.
głupol z prześwitem / 83.23.147.* / 2006-10-21 08:04
mówić to on sobie może co chce,ale ten głupek jest naszym reprezentantem w EUROPIE,a nie w Pcimiu Mały
i możemy chyba wymagać aby godnie nas reprezentował,bo pójdzie fama,że takiego reprezentanta mogły wybrać tylko jeszcze większe głupki.
MN1 / 83.27.116.* / 2006-10-22 22:10
Bo tak było. Wybrały go jeszcze większe głupki. Tacy właśnie jesteśmy i nie udawaj, że jest inaczej.
Alien / 2006-10-20 12:13 / portfel
Po głębszym namyśle zaczynam przychylać się do poglądów pana G. na temat ewolucji. Sama myśl, że mam pochodzić od tej samej małpy co on jest dla mnie uwłaczająca. Z drugiej strony, jeśli Bóg stworzył pana G. na podobieństwo swoje ... , aż strach pomyśleć. Ciężka sprawa.
mariuga / 2006-10-21 12:58
to prawda - samo istnienie Giertychow jest juz argumentem zaprzeczajacym teorii ewolucji.
Alien / 2006-10-20 10:00 / portfel
Dobre :)))
Cos mi się widzi, że zamiast IV RP mamy II PRL (niestety)
Jaq / 2006-10-20 12:06 / Bywalec forum
Jeszcze nigdy tak niewielu wybranych przez tak wielu nie zrobiło dla nich tak niewiele.
tatko / 2006-10-20 12:33 / Tysiącznik na forum
Jag...Takie ujęce problemu oddsaje całą istotę rządów Kaczyńskich...
Jaq / 2006-10-20 14:35 / Bywalec forum
...ja tylko dałem cytat, niestety nie wiem z kogo.
Sabre / 2006-10-20 09:34 / Tysiącznik na forum
Najciekawsze uzasadnienie tego, że człowiek jest efektem ewolucji, a nie inteligentnego projektu - jaki kompetentny architekt umieściłby toaletę w bawialni?
Osoby takie jak Giertych lub Orzechowski przypominają jak żywo postacie z ubiegłych wieków, podburzające tłum do chwytania za widły i pochodnie oraz gorliwie dokładające drewna do palących się stosów. To takie wstydliwe relikty niesławnych czasów .
U głowy państwa, od czasu wyboru na to stanowisko, obserwujemy nieustanne rozrastanie się prezydenckiego ego do absurdalnych rozmiarów. Ale każdy balon pęknie prędzej czy później.
Tooth / 83.238.1.* / 2006-10-20 12:38
Po co nam kość ogonowa? W końcu Bóg podobno stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo. Więc albo się troszkę pomylił, albo … ma ogon.
jm / 83.17.216.* / 2006-10-20 09:07
W ewolucję trzeba bardziej wierzyć niż w Boga, bo jest mniej wiarogodna...
ateista chrześciansk / 83.23.157.* / 2006-10-20 10:11
Dowodów na ewolucję jest pelno wokół nas,natomiast na istnienie boga nie ma żadnych dowodów.Są tylko słowa,słowa,słowa i zapiski ciemnych starożytnych pastuchów ,którzy o świecie wiedzieli mniej niż współczesny absolwent podstawówki.
jm / 83.17.216.* / 2006-10-20 11:43
To może mi powiesz skąd wiedzieli, w VII w. p.n.e. że ziamia jest okrągła?
Rzetelna nauka raczej świadczy przeciwko teorii ewolucji(naukowcy też muszą w coś wierzyć, choćby we własne hipotezy)
tatko / 2006-10-20 12:41 / Tysiącznik na forum
jm=:=:To nie kwestia wiary, to fakty . Badania nad wykopaliskami, nad człekoksztatnymi szczątkami sprzed milionów lat , dowodzą,że tylko teoria ewlucji logicznie wyjaśnia pochodzenie człowieka. Bajki o Adamie i Ewie to tylko zgorszenie. Co , w kazirodztwo mamy wierzyć?...
Floyd / 2006-10-20 16:18 / Tysiącznik na forum
Współczesna genetyka wykazuje, że Adam jednak był.
Wiadomo i chyba nawet tatko się z tym zgodzi, że na postawie badań genetycznych można sprwdzić czy mała Karolcia jest córką tatki czy też nie. Po prostu pewne geny dziedziczymy po rodzicach.
Pańskie prapra wnuki też będą miały pewne geny wspólne z panem. To jest trochę tak jak z drzewem genealogicznym.
Tatko to listek na tym drzewie, jego rodzice to gałązki itd. Śledząc te zmiany wstecz naukowcy doszli do wniosku, że wszyscy jesteśmy spokrewnieni czyli, że mamy wspólnego przodka.(Są na to dowody , właśnie genetyczne). Była to jednostka o wybitnych uzdolnieniach i umiejętnościach(mowa?). Dzięki tym zdolnościom na tyle przeważał on i jego potomstwo nad innymi homosapiens, że zdominowali najpierw najbliższą okolice a potem całą planetę. Neandertalczycy i im podobni wymarli gdyż nie stanowili wyjątkowo silnej konkurencji.
Wykonano nawet portret pamięciowy domniemywanego Adama który żył gdzieś w zachodniej Afryce.
jm / 83.17.216.* / 2006-10-20 12:59
Właśnie te badania tego nie dowodzą. Dowodzą wręcz coś przeciwnego, że życie pojawiło się nagle i we wszelkich formach. Ludzie czekokształtni powstają w umysłach naukowców którzy z jednej kości potrafią zbudować cały szkielet. Nie sądzisz jeśliby żyli ludzie czekokształtni, tych dwodów byłoby mnóstwo, a nie kilka spreparowanych?
Bajki przeważnie uczą i mają morał. I nie jestem zgorszony tak jak np tym, że Salomon miał 300 żon:)
Wieslaf1 / 87.105.103.* / 2006-10-22 03:14
Człowieku!, co zdanie, to bzdura, aż nie chce się tlumaczyć... za to spróbuję popstawić sznownemu panu parę pytań:
>"badania tego nie dowodzą. Dowodzą wręcz
coś przeciwnego, że życie pojawiło się nagle i we
wszelkich formach" - bardzo proszę o przytoczenie, o jakie tu badania chodzi. Chętnie dowiem się czegoś nowego. Zajmujęsię tymi zagadnieniami od 10 lat i na razie na takie badania nie natrafiłem.
>"Ludzie czekokształtni" - proszę o wyjaśnienie tego terminu, ponieważ jest on pewną nowością w naukach paleontologicznych. Możliwe, że chodzi to o słowo "człekokształtni", w takim razie proszę o wskazanie, którzy ludzie nie są człekokształtni .
>"jednej kości potrafią zbudować cały szkielet." - prawdę mówiąc jeszcze nigdy nie udała mi się taka sztuka, jak na razie potrafię tylko z pewną dozą prawdopodobieństwa rekonstruować szkielet na podstawie cech charakterystycznych posiadanych szczątków. Proszę o wskazanie, jak z jednej kości zbudować szkielet? Taki malutki?
>"jeśliby żyli ludzie czekokształtni, tych dwodów byłoby mnóstwo, a nie kilka spreparowanych" Z tego , co wiem tych dowodów jest mnóstwo, ale jeżeli Pan jm ma jakieś informacje, które z nich są spreparowane, to proszę podać, gdyż trzeba to koniecznie ogłosić na jak najszerszym forum, i zdemaskować te fałszywki, aby nie zaciemniały obrazu dziejów człowieka.
bardzo proszę o odpowiedź
Sabre / 2006-10-20 12:08 / Tysiącznik na forum
Ludzie! Wierzyć możecie we wszystko co chcecie - w krasnoludki i inne bzdury. Ale nie mieszajcie do tego nauki. Ewolucja nie jest kwestią wiary!
Wzorem różnych nawiedzonych, wyliczających czas ziemi na parę tysięcy lat (według Bibli), kopiujecie ten pseudonaukowy bełkot.
Teoria ewolucji biologicznej jest jedną z najlepiej udowodnionych teorii naukowych.
Wciąż jednak, jak w przypadku każdej innej dziedziny nauki, toczą się spory metodologiczne wokół poszczególnych aspektów teorii ewolucji, zakresu stosowanych pojęć, przyjętych rodzajów systematyki czy sposobów prowadzenia badań.
jm / 83.17.216.* / 2006-10-20 12:48
Po pierwsze:
Biblia nie mówi, że ziemia ma kilka tysięcy lat! Kto tal myśli jest w błędzie.
Po drugie:
Teoria ewolucji jest bardzo słabo udokumentowana, a wiele dowodów jest bardzo naciąganych. Wynikiem czego wielu naukowców odchodzi od niej.
Po trzecie:
Można wierzyć w co się chce, ale niech się tego nie narzuca innym, niech sami zdecydują w co będą wierzyć. Tak więc niech nie naucza się w szkole naciąganej teorii w imię nauki, ktor stawia się nad wszystkim i wszystkimi.
bzox / 2006-10-20 15:40 / Bywalec forum
Człowieku, twój wywód jest mistrzowski oprócz wniosków. Teoria ewolucji jest jak rozumiem jedyną alternatywą dla teorii kreacji propagowanej w biblii Biblii uczymy się na religii, teorii ewolucji na biologii.
Ciemny lud może sobie sam wybrać w co wierzyć.
A może drogi jm uważasz, że lud jest za ciemny, żeby móc podejmować samemu taki wybór??
Tooth / 83.238.1.* / 2006-10-20 13:14
Żeby samodzielnie oceniać ewolucję i jej wiarygodność trzeba dysponować naprawdę imponującą wiedzą. Myślę jednak, że kierujesz się opiniami innych. Poczytaj troszkę i pomyśl samodzielnie ... . Nie powielaj tych bzdur bo narażasz się na śmiesznośc. Sama ta dyskusja jest żenująca - więc dajmy już sobie spokój.
Felek / 195.238.245.* / 2006-10-20 10:34
Dowodów na istnienie Boga wokół ciebie jest mnóstwo wystarczy się tylko rozejrzeć i uwierzyć.
rybka / 2006-10-20 10:48 / Tysiącznik na forum
A co przeszkadza wierzyć i w Boga i w ewolucję?
tatko / 2006-10-20 12:43 / Tysiącznik na forum
rybka:_:_:_No właśnie. Można też Panu Bogu jedną świeckę zapalić, a diabłu drugą...
Czemu nie?...
rybka / 2006-10-20 17:24 / Tysiącznik na forum
Ja nie o tym! Jakoś ten Świat musiał powstać. Jedni wierzą, żę stworzył go Bóg, a inni w nic nie wierzą, lub mają inną teorię powstania. A może Bóg nie stworzył Świata w sposób opisany ludzką ręką?
To miałem na myśli.
Moccccherek / 83.23.241.* / 2006-10-20 20:20
A ja wierzę, że odpowiedz na to kto ma rację zna naprzykład lektor PZPR pan Wiatr.
A moze Pani Aleksandra Jakubowska z Pęczakiem,Rywinem i jeszce kilkoma NIesiałkowskimi??
Nie wierzycie?
Przecież tyle lat mi wpajano, ze Katyń to sprawa Niemców
a nie Sowietów i nadal ta teoria obowiązuje.
A Popiełuszko to po co sie nie bał gadać tyle na WADZĘ?
No i która teoria jest prawdziwa?
Zeroa dla Cecylii / 83.23.255.* / 2006-10-20 21:59
Cecylio spójrz w lustro. Czysz nie jesteś piękną małpiatką.
ED / 84.151.246.* / 2006-10-22 15:00
A od kogo pochodzi minister Gosiewski

Najnowsze wpisy