Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Płaskoń: Drugi pogrzeb nieboszczyków

Płaskoń: Drugi pogrzeb nieboszczyków

Money.pl / 2007-03-30 09:22
Komentarze do wiadomości: Płaskoń: Drugi pogrzeb nieboszczyków.
Wyświetlaj:
scorpion / 89.78.46.* / 2007-04-01 12:06
Wreszcie przeczytałem Twój artykuł! Jak zwykle pijesz do lustracji i będziecie tak pili do czasu ogłoszenia decyzji przez TK. Być może Twój docent uważa, że posiadasz wiedzę tajemną (moc) tak jak lud w starożytnym Egipcie myślał o kapłanach. Jego niefrasobliwość jest godna podziwu bowiem jak wygładała lustracja na Czechach i w Niemczech można było przeczytać w prasie kilkanaście lat temu.
loop / 83.15.97.* / 2007-03-31 20:19
"GDY WIEJE WIATR HISTORII-LUDZIOM PRAWYM ROSNĄ
SKRZYDŁA, A TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM.
Gałczyński.
Oleksy powiedział, że SLD i PO ma Polskę i Polaków w d...e. Z kolei Miłosz napisał po wyjeździe z Polski na emigrację co się działo na granicy w czasie opuszczania Polski: ZAGLĄDALI DO KUFRÓW, ZAGLĄDALI DO WALIZ. NIE ZAJRZELI DO D..Y A TAM MIAŁEM SOCJALIZM. Na podstawie tych dwóch wynurzeń poetyckich stawiam pytanie!!! Czy Jasiowi rosną skrzydła??? Co Jasiu ma w d...e. Dodam jeszcze, że pytania nie są (przynajmniej dla niektórych) retoryczne.
jarosław kol. / 83.23.181.* / 2007-04-01 17:20
tylo tych prawych polaków jakos nie było widać na róznych polach bitwy z komuną.Nic dziwnego z regóły byli bardzo posłuszni i skrupulatnie wypełniali polecenia władz,a teraz powyłazili z różnych kątów czyści jak umysł noworodka.
Pelagia / 83.21.67.* / 2007-03-31 10:18
Jest pan z Opola, czyli z miasta, ktore przez kilka lat systematycznie łupili złodzieje z SLD, postkomuniści zresztą. Kto by przypuszczał, że opolaninowi nie będzie podobało się oczyszczanie kraju z "sitwy, która ma Polskę w dupie." Chyba że pan jest w tej sitwie, albo niczego nie rozumie. Co zważywszy na wykonywany przez zawód, nie może dziwić...
scorpion / 89.78.46.* / 2007-04-01 11:56
Moim zdaniem. Aczkolwiek przymiotnik "techniczny" w nazwie Twojego stanowiska pracy może świadczyć o takim jej charakterze lecz nie znaczy to że masz coś wspólnego z techniką (nie wynika to z logiki Twoich wypowiedzi). Nie wiem na jakiej podstawie człeku wysuwasz takie wnioski w stosunku do mojej osoby: porównujesz mnie do UBków. Z tą różnicą że oni są oprawcami i katami ja natomiast jestem potencjalnym przestępcą tak jak Ty i wszyscy ludzie. Czynisz to wielokrotnie niczego się nie ucząc więc waż na swoje słowa. Te słowa o waszym heroiźmie to nie domnie. Wy wicie co to są "aluminiwe kable i ZOMO" bo wiecie jak się tym posługiwano w stosunku do robotników. Wiedzieliście więc wówczas co wam grozi. Wybraliście więc drogę dogadania się z nomentklaturą i podzielenia władzą. Tak było bezpiecznie a poza tym zmieniły się dla was priorytety. Zwołaliście więc w tym celu tkz. "okrągły stół" w celu uwiarygodnienia "szopki" przemian. I teraz uważacie, że wasz postępek nie są władni oceniać ani młodzi (bo nie znają tych "trudnych czasów") jak i gnębione i poniewierane społeczeństwo (bo to przecież niewykształcony ciemnogród) które nie ma dostępu do mediów. Tę atmosferę stanu wojennego o której piszesz zrobiła wasz gazetka "Wybiórcza". Dobrze, że się trochę odkryłeś, powinieneś tak od razu ale wy nigdy nie gracie w odkryte karty.
maa / 2007-04-01 13:36 / Tysiącznik na forum
Musisz byc, skorpion, dosyć młody, skoro nie wiesz, że pociętymi aluminiowymi kablami w izolacji igielitowej robotnicy z nieukrywaną satysfakcją i przyjemnością lali w 1968 studentów i licealistów. Dlatego robotnicy zostali sami w Gdańskim Grudniu. Wyłączywszy Poznań, robotnicy buntowali się przeciw Władzy Ludowej, gdy ta podwyższała ceny mięsa i wódki, obniżając dla równowagi cenę parowozów.

Na temat mojej logiki nie wypowiadaj się, nie jesteś w stanie tego ocenić. Twoja polszczyzna
(e.g: "Dobrze, że się trochę odkryłeś, powinieneś tak od razu ale wy nigdy nie gracie w odkryte karty.",
brak znajomości reguł wnioskowania, nagminne stawianie nieweryfikowalnych tez, świadczy o raczej powierzchownej edukacji połączonej z mierną inteligencją.


Jednak to, że jesteś ciemnawy, nie dyskwalifikuje Cię jako człowieka - Pan Bóg nie obdarzył ludzi rozumem po równo. Ale ten twój jad... Naprawdę bliżej Ci do skorpionów niż ludzi.
scorpion / 89.78.46.* / 2007-04-01 14:24
Nigdy nie przebierasz w słowach w stosunku do oceny ludzi a potem wmawiasz jeszcze komuś, że jest chamski, bandytą, antysemitą itp. Na prawdę co za bezczelność, pycha i demagogia rodem z GW i dawnej propagandy PRL. Na prawdę, nie mam nigdy ochoty z Tobą dyskutować ale jesteś tak natrętny w komentowaniu, że czuję się w obowiązku Ci odpowiedzieć. Jestem jednym z newielu dyskutantów którzy chcą z Tobą się spierać więc powinieneś to uszanować.
maa / 2007-04-01 17:26 / Tysiącznik na forum
Mam prostą radę, bo chyba nie bardzo rozumiesz, co piszę i po co:
Przestań pluć jadem, to nie będę cię tępił. Twoje przepełnione tępą nienawiścią głupawe bluzgi powinny być wycinane przez moderatora.
Nota bene - na szacunku kogoś, kim gardzę naprawdę mi nie zależy. Poza tym nie wiem, czy zauważyłeś, że nie reaguję na inwektywy skierowane do mnie, tylko w kierunku np. Płaskonia.
Jest mi też przykro, że używam obraźliwych określeń, ale nie jestem zwolennikiem kulturalnych rozmów z osobnikami używającymi jako argumentów bejsbola.

Jeszcze inaczej:
Wczoraj gdy wracałem późna nocą, środkiem ulicy szedł zataczający się pijak i bluzgał:
"Ubole, Żydy, sku..y Polskę sprzedały , itd..." - przed oczami stanęły mi twoje, loopa i NoDucka wpisy. A nawet był porządnie ubrany! Aha i jeszcze jedno - to była ulica w Norymberdze. Nawet tam was - Prawdziwych Polaków-Badziewiaków poniosło.

Poza tym, "naprawdę" pisze się razem
I popraw interpunkcję. Jej brak świadczy o braku logiki i nieznajomości gramatyki u piszącego.
scorpion / 89.78.46.* / 2007-04-01 19:36
Nie czuję sie tępiony przez Ciebie, nie pochlebiaj sobie! Znowu kłamiesz, podaj chociaż jeden przykład, że bluzgam na Płaskonia. ty natomiast oponentów nazywasz: ciemnogrodem, wieśniakami, odsyłasz "do garów" itp., bandziorami na wzór UBków. Więc nawet za granicą można dostrzeć co zrobiliście z tym krajem za który pokolenia Polaków walczyli i przelewali krew!. No cóż jeżeli pracujesz na etacie w GW i takimi tekstami sypiesz z rękawa na co dzień to i gramatyką lepiej.
maa / 2007-03-31 12:28 / Tysiącznik na forum
Regulamin forum
Wujek Dobra Rada / 213.158.196.* / 2007-03-31 19:47
Regulamin forum
polians / 83.11.8.* / 2007-03-31 13:41
ale fajna porada .. w takim razie dobrze się składa że maa tez potrafi czytac i pisać .. ale lepiej niech zajmie się swoimi obowiązkami:
obierze ziemniaki, odkurzy mieszkanie, a potem pomodli się za grzechy tego świata .. w .. khm .. no niech gdzie chce się pomodli .. :)

moze ironicznie .. ale takie wycieczki w strone rozmówców/czatowników .. świadczą .. o samym autorze .. inaczej mówiac .. autor takich wypadów .. opisuje siebie ..
nie mniej .. nie wiecej ..
:) :) :)
maa / 2007-03-31 15:47 / Tysiącznik na forum
Dziękuję za radę. Postaram sie skorzystać.
Szkoda jednak, że nie wysiłił się Pan na komentarz do słów:

"Kto by przypuszczał, że opolaninowi nie będzie podobało się oczyszczanie kraju z "sitwy, która ma Polskę w dupie." Chyba że pan jest w tej sitwie, albo niczego nie rozumie."

W porządku jest, gdy chamskie polactwo w podobny sposób obraża Płaskonia?
scorpion / 89.78.46.* / 2007-03-31 11:05
Chcesz mu przemówić do sumienia? To jest lewak, różowy potworek, tacy nie mają sumienia!
polians / 83.11.8.* / 2007-03-31 13:43
scorpion .. nie przejmój się .. skorpiony maja sumienie w jadzie ..
bardzo skuteczne podobno
maa / 2007-03-31 16:10 / Tysiącznik na forum
Po co Pan go komentuje? Zwrócenie uwagi, to dla niego najwyższa nagroda.
Scorpion to stały bywalec na forum. Jest jak małe dziecko, które zaszywszy się w kąt powtarza "d.., d..., d..."

Myślę, że ma poważne problemy ze swoją psychiką.
scorpion / 195.38.12.* / 2007-03-30 16:41
No to Panie Płaskoń wolisz na "pasach z Panią Hanią" bo Pani Hania woli z Markiem Borowskim?
iPiP / 195.117.244.* / 2007-03-30 11:45
loop, ty się chyba urodziłeś około 1989 roku. Gdybyś był 20 lat starszy, to byś takich głupstw nie wypisywał. No, chyba, że walnąłeś łbem w coś twardego
Floyd / 2007-03-30 13:58 / Tysiącznik na forum
Mógłbtm się założyć o każde pieniądze, że loop jest dużo starszy bo to właśnie najmłodsze pokolenie ma w większości ważniejsze rzeczy na głowie niż zastanawianie się kto to był ten Marchlewski. Raczej bym przypuszczał, że loop to ktoś którego jdolem jest Macierewicz lub Giertych.
Ślązak od 5 pokoleń / 83.30.213.* / 2007-03-30 15:21
Ze znanych mi zagorzałych antykomunistów w moim mieście największymi są dziś, Ci, którzy w latach 80-tych za pijackie awantury na osiedlu zostali przez MO potraktowani pałką i odwiezieni do izby wytrzeźwień a ponieważ ich było wstyd to kolegom w pracy powiedzieli, że byli szykanowani za przynależność do Solidarności. Natomiast Ci, którzy, rzeczywiście działali w wolnych związkach i byli internowani w ośrodku wypoczynkowym "Kokotek" nad jeziorem niedaleko siedziby zespołu pieśni i tańca "Śląsk" w Koszęcinie nie są tak zatrzeciewionymi wrogami własnej historii jak działacze udawani. Na Śląsku zawsze ceniona będzie pamięć o gen. Jerzym Ziętku, bo był to w 20 wieku najlepszy gospodarz, jakiego ziemia śląska miała. Był przedwojennym Burmistrzem Radzionkowa i Powstańcem Śląskim rannym w bitwie pod górą św. Anny. Służył całe życie sprawie polskości śląska broniąc ślązaków zarówno przed germanizacją jak i przed rusyfikacją w okresie PRL i przed robieniem ze Śląska i Ślązaków swoistej kolonii wewnętrznej PRL-u. Śląsk w okresie PRL był traktowany przez Warszawkę jak Katanga w Afryce. A Gen. Jorg Ziętek „chłop z kryką” był jedynym, który potrafił skutecznie przeciwstawiać się różnym głupolom z awansu robotniczego, przysłanym na Śląsk, którzy uzurpowali sobie w PRL-u prawo do rządzenia Ślązakami nie mając ani kwalifikacji zawodowych ani pojęcia o historii tej ziemi, która od 1305 roku była pod władaniem Czechów, Węgrów, Austriaków, Prusaków, i hitlerowskich Niemiec a mimo to Ślązacy pozostali Polakami. A kto jest głupi ten nie zrozumie tego, że w każdych warunkach zawsze można robić coś dobrego i pożytecznego. Może nasz prezydent będzie domagał się na forum, UE zburzenia w Rzymie do dziś stojącego tam pomnika Ducze. Hitler i Stalin oraz Mao również próbowali zacierania śladów historii własnego narodu i przegrali jak wszyscy dyktatorzy o niskim wzroście. A kto ma większe moralne prawo do wyboru nazwy osiedla czy ulicy niż Ci, którzy na gołym polu to osiedle zbudowali.
scorpion / 89.78.46.* / 2007-03-30 17:47
Więc roztrzygnij Ślązaku: Widaj jako UBecki kat powinien pobierać 9300 emerutury? Czy propozycja zabrania im emerytur jest to zacietrzewienia czy moralny obowiązek! Rozsądź Salomonie!
Ślązak od 5 pokoleń / 83.30.209.* / 2007-04-02 19:00
Panoczku scorpion. A czy tyn Widaj to był już skazany za coś czy może żodyn mu niczego jeszcze nie udowodnioł? Bo wiysz Pan jakoś nie moga se wyimaginować jako by to miało być zrobione te łodebranie emerytury? Znaczy sie, że sejm, senat i Pon prezydent wydali by tako ustawa, według kery ten niejaki Widaj od np 1 maja 2007 roku nie bydzie już dostowoł taki emerytury jako dostowo ale najniższo renta socjalno? Czy może wogóle nic nie bydzie dostowoł i niech pieron zdycho z głodu. Ale trzeba by tyż znać jego imię bo może być przez przypadek żyje jaki pobożny stary księżoszek tyż ło tym samym nazwisku i nie daj Boże stanie się krzywda niewinnymu emerytowanymi księdzowi jak tako ustawa przydzie do ZUS i urzędniki skreślą wypłata emerytur wszystkim co się nazywają Widaj. No a wiela tyż taki stary Ubek może teraz mieć lot? Przeca U.B. zostało zlikwidowane jakoś tak cosik po śmierci Stalina i dojściu Gomółki do władzy, czyli dość downo w 1957 albo 1958 roku. A łon już wtedy musioł być przeca pełnoletni. Ale coś mi się zdowo, że 460 posłów, 100 senatorów i jedyn Pon prezydent nie bydom się zajmować sprawdzeniem czy to tyn Widaj czy może jego Kuzyn co już umarł albo jaki inszy Ubek to Co pan Panie scorpion godosz zrobił a wina ściepnął na tego Widaja bo ten się nie umioł się bronić bo leżoł naprany i nic nie wiedzioł, że Ci jego koledzy popełnili te ohydne czyny za kere terozki jemu bydom odebierać ta nadzwyczajnie wysoko emerytura. Myśla, że żeby kogoś ukarać to trzeba najpierw postawić go przed Sądem bo łod wymierzanio kar za przestępstwa to są Sądy. I jak by się okazało, że tyn pieron jest Winien to uważom, że nie powinien mieć taki wysoki emerytury ino najniższo jako majom biedni ludzie. Łowiela by zaś wg Ciebie scorpion miało być tak, że skuli tego Widaja i jeszcze 100 inkszych przestępców, wszyscy ludzie kerzy służyli w milicyi i KBW i z bronią w ręku ścigali rozmaitych chacharów, złodziei, i pospolitych bandytów tyż by mieli mieć łodebrane emerytury to by było tak jaby za to, że jedyn ksiądz zrobił kiedyś w młodości smarkaty dziołsze dziecko to teraz wszscy księża, kerzy byli wtedy jeszcze zdolni do obcowanio z dziołchami mieli by mieć potrącane z ich emerytur na fundusz alimentacyjny. Mój staroszek przeżył Buchenwald i opowiadał mi jak tam za to, że się kiedyś jedna świnia straciła z chlewa bez wiedzy komendanta, bo ją ss-mani zjedli jak se popili gdy komendant kajś wyjechoł, przez cały tydzień z rozkazu komendanta wszyscy więźniowie nie dostawali jedzenia, więc marli jak muchy. Po tym w głównej komisji badania zbrodni hitlerowskich nazwano to ludobójstwem i komendantów takich obozów sądzono i skazywano, na karę śmierci ale nie słyszałem żeby w Polsce po wojnie bez wyroku rozstrzeliwano uwięzionych SS-manów. A przeca na śmierć zasługiwali. Więc Niech w Naszyj Ojczyźnie prawo bydzie sprawiedliwe a nie zemstliwe. Bo większy to grzych skrzywdzić jednego niewinnego niż nie ukarać 10 winnych tak jak na to zasługują.
Bernard+ / 83.30.209.* / 2007-04-02 18:01
Scorpion Ja nie wiem, kto to był, czy jest Widaj? Nigdy o nim nie słyszałem. Nie wiem, kogo skatował, nie wiem, jaką ma emeryturę ani w jakich okolicznościach dopuścił się przestępstwa? Jeżeli Ty wiesz to składaj wnioski do sądu i prokuratury i do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości i do IPN i zrób wszystko wszędzie tam gdzie można spowodować postawienie przestępcy przed sądem i skazać go za popełnione zbrodnie. Takie działanie popieram.
Jeżeli ów Widaj będzie uznany winnym zarzucanych mu czynów przestępczych i skazany prawomocnym wyrokiem, to kara powinna być taka, jaką przewiduje polskie i międzynarodowe prawo. Jeżeli karą będzie odebranie prawa do emerytury wojskowej, pozbawienie oficerskiego stopnia wojskowego i wiążących się z tym dodatków do emerytury, oraz odebranie praw obywatelskich i honorowych to jestem za Tym, aby tak się stało. Ale jeżeli nie zostanie złożony w sądzie indywidualny imienny akt oskarżenia i nie zostanie wydany wyrok skazujący jego i innych to nikt, żadna władza ustawodawcza ani wykonawcza nie ma prawa nikomu w praworządnym kraju wymierzać kary, bo takie działanie nie będzie wymierzaniem sprawiedliwości, lecz będzie szykanowaniem politycznych rzeczywistych lub może tylko domniemanych przeciwników. Tam gdzie stosuje się odpowiedzialność zbiorową tam nie ma sprawiedliwości, lecz wykonywana jest ślepa zemsta. Takiemu działaniu jestem zdecydowanie przeciwny.
polians / 83.11.8.* / 2007-03-31 13:48
no prosze znowu jadowite sumienie scorpiona ..
1660 na rękę / 81.210.48.* / 2007-03-30 18:49
no i na zdrowie mu, a ty byłeś śmieciem i będziesz, nawet gdybyś wlazł do PiSuaru po same uszy.
polians / 83.11.8.* / 2007-03-31 13:51
1660 śmieciem .. był scorpion .. a jak poznałes .. czy nalezałes do tego samego klubu ?.. byłes śmieciem po sasiedzku ?
scorpion / 89.78.46.* / 2007-03-30 19:15
To o wiele za dużo "na rękę" dla was. Wy zawsze uważaliście ludzi za śmieci. Czym się różnicie od kapo w obozie? A mimo to niektórzy zwą was Polakami i was kokietują (red. Płaskoń). Równy chłop?!. A poza tym odpowiedź nie na temat.
polians / 83.11.8.* / 2007-03-31 13:49
scorpion .. nienawiści nie leczy się nienawiścią ..
no chyba ze lubisz nienawidziec ...
lubisz?
scorpion / 89.78.46.* / 2007-03-31 16:01
Nie ma mowy o nienawiści. Ja po prostu nie chcę płacić im wysokich gaży. Jeżeli chcesz nie ma problemu, możecie otwożyć dodatkowy fundusz dla pokrzywdzonych funkcjonariuszy UB, ale innych nie zmuszaj.
Ślązak od 5 pokoleń / 83.30.209.* / 2007-04-02 19:21
Zmiany konstytucji i ordynacji wyborczej domaga się rzecznik praw obywatelskich Janusz Kochanowski. Nie chce on, aby w parlamencie zasiadali kryminaliści.

Scorpion czy to dobrze dla Polski i Polaków aby najwyższe prawa dla Naszego 38 milionowego narodu stanowili zasiadający w sejmie przestępcy skazani prawomocnymi wyrokami? Czy przestępca może stanowić sprawiedliwość?
Niezależny / 217.153.253.* / 2007-03-30 17:25
Piękny kawałek historii Śląska. Nie wszyscy o tym wiedzą, szczególnie ci z Polski Srodkowej i Północnej. Brawo ŚLĄZAKU!!!
KAP / 162.27.160.* / 2007-03-30 16:03
nic ujac nic dodac. milo poczytac Slaskiej rzeczowosci i realizmu. Pozdrawiam ( z poza Slaska)
Sabre / 2007-03-30 09:22 / Tysiącznik na forum
Oni robią dużo, naprawdę dużo, tak dużo że aż trudno to wymienić. Zrobili z przestępcy wicepremiera, z faszysty ministra edukacji, z pani „na godziny i bez komentarza” szefa dyplomacji, z matoła od socjalistycznego systemu ubezpieczeń ministra pracy. Zrobili prezesa NBP z Franka-betoniarza. Z Lipińskiego który wsławił się składaniem korupcyjnych propozycji uczynili … szefa etyki poselskiej.
Stworzyli CBA, której ogrom sukcesów polega na schwytaniu lekarza, który już nikomu nie zabierze krowy. Zlikwidowali WSI i upublicznili nazwiska agentów, którzy teraz przeglądają oferty pracy z innych służb. Wymyślili ministerstwo od morza i komisję od wszystkiego.
Dużą wprawę mają także w produkowaniu ustaw niezgodnych z konstytucją.
Obecnie robią porządek w ulicowo-pomnikowo-orderowej poprawności politycznej. W sumie, mimo iż będzie to kosztowne, jest to dość dla nas bezpieczne. Może należałoby też podrzucić im kilka pomysłów, jak np. zmienić serek homogenizowany na heterogenizowany, itd.
Niech ciężko pracują do następnych wyborów.
korkociąg / 83.24.200.* / 2007-03-30 18:02
pozbyli się też paru ubowców, którzy z wściekłości dostają pomieszania zmysłów.
Niezależny / 217.153.253.* / 2007-03-30 17:22
Popieram twój osąd Sabre. Tak trzymaj.
ALII / 193.110.99.* / 2007-03-30 14:23
Do Sabre'a - super tekst.

Najnowsze wpisy