Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Płaskoń: Front walki z grypą, czyli media na tropie mydła

Płaskoń: Front walki z grypą, czyli media na tropie mydła

Wyświetlaj:
Świnius Grypus / 83.13.125.* / 2009-11-20 15:14
HAHAHA facet o ptasiej grypie a Wy o polityce. Naprawdę, czy już ludzie nie potrafią czytać? I dlaczego wypowiadają sie tylko obrońcy Pisu? Przecież tu nie ma ani słowa o PO. Wrażliwe to wszystko jak małe dzieci.
cy tat / 83.10.85.* / 2009-11-20 16:37
Nie o polityce tylko o kłamstrwach kolego.a że politycy kłamią to ci wyszło,że o polityce,
Facet owszem o grypie,ale kłamliwie,pewnie kłamie bo lubi
cy tat / 79.186.174.* / 2009-11-20 21:10
"PYTANIE DO WYBORCÓW PIS: co zrobilibyście ze szczepionką na świńską grypę którą wciska wam WHO po mutacji wirusa ? sprzedali na allegro ?
~Mejan dzisiaj, 21:00"

Ktoś się jeszcze dziwi moim POdejrzeniom,że antyszczepionkowe teksty są sPOnsorowane?
obywatel III RZ / 194.242.62.* / 2009-11-20 14:54
Pani Kopacz zafundowała nam szczepionkę na grypę, zbudowaną ze szczepów, ktore nie wystepuja w tym roku. Był to z pewnościa bardzo korzystny zakup - posezonowy, na wyprzedaży. Producenci na pewno bardzo lubią panią Kopacz za ten gest.Zakupu dokonał rząd i aż dziw, że pani Kopacz nie miała obaw, biorac na siebie odpowiedzialność za skutki uboczne, jak w przypadku szczepionki na A/H1N1 - prawdopodobnie głównym skutkiem ubocznym będzie tu brak skuteczności tej przecenionej szczepionki. Dziwi równiez dlaczego pani Kopacz nie wydała tych pieniędzy na zakup Tamiflu? Przeciez jego zapasy sa znikome! Widocznie warunki nie były zachęcające, jeszcze nie ma na niego przeceny. Moze trafi sie okazja jak będzie przedatowany.
antystella / 94.254.130.* / 2009-11-20 13:51
Jedno muszę przyznać :).
wytrwałośc lobby szczepionkowego jest olbrzymia.
To nic ze przydatnosc szczepień wogóle jest watpliwa, ba szczepionki pwinny być co do zasady zakazane.
Ale jak kiedys stwierdzono, że szczepiienie jest konieczne, i to zatwierdzono w systemach wszelkich w tym w świadomości plebsu.
to szczepi sie na lewo i prawo.
choc wiele badań w USA , Wlk.Brytanii oraz innych krajach, wskazuje na małą uzytecznośc szczepień, ba wręcz na ich długofalowa szkodliwosc dla całej populacji zaszczepionej. to szczepienia stały sie teraz nie problemem medycznym. Szczepioenia stały sie problemem mentalnym, swiadomościowym i co najwazniejsze politycznym połączonym z biznesem.
Szczepienia stały sie jakim nowym rodzajem powszechnego zabobony, maja byc remeduim na kazda chorobe, kazdy problem zdrowotny, kazde zagrozenie.
Widac to na przykłądzie grypy, nikt nie informuje jak postepowac z grypą. Nikt nie bije na alarm , jakie wynika z zagrozenia że pracownicy wola z grypą pracowac niz wylezec grype w domu. A czynia tak poniewaz boja sie stracic pracę. Jedyny wyjatek stanowia pracownicy budzetowi, oni spokojne moga korzystac ze zwolnień bez obawy wypowiedzenia pray przez pracodawcę. Zaraz ktos powie ze w czasie choroby nie wolno pracownika zwalniac, owszem , w czasie choroby nie, ale po juz tak, no i taki chorowity jest pierwszy na liście do zwolnień w razie trudnosci ekonomicznych pracodawcy.
Moze komus wyszło z kalkulacji ,ze jednak lepiej jest tak jak jest, lepszy tema szczepionkowy, niz uzmysłowienie faktycznego problemu społecznego, jakim jest strach przed utrata pracy bez znaczenia białej czy czarnej. W ten sposób zaifekowani, zarazaja innych ,sami zaniedbujac swoja grype, ryzykuja powikłania ze smiercia włącznie.
Akurat niedawno byłam na pogrzebie ojca mojego polskiego kolegi. Zmarł na skutek pogrypowego zapalenia płuc (grypa sezonowa). Był wysoko pstawionym kierownikiem w jednej ze znanych polskich firm. Tak bardzo był zajety swoja praca i utzrymaniem swojej pozycji ze zaniedbał swoje zdrowie, grype leczył "cudownymi" specyfikami które szybko likwidowały objawy, nie likwidowały przyczyny. Skutek zgon.
Gdyby większośc a moze i wszyscy, tak jak nalezy leczyli swoje grypy, nie były by konieczne żadne szczepionki, byłby inny problem .. jacys dyzurni ekonomisci obliczali by jakie straty gospodarka poniosła by na skutek chorobowego przebywania ludzi w domach.
Moze dla gospodarki i interesu oglnie pojetego lepiej jest, jak jest?
Moze lepiej że umierają na powikłania (bez znaczenia czy poszczepionkowe czy pogrypowe), moze mniej to kosztuje gospodarke ?
cy tat / 83.10.85.* / 2009-11-20 14:26
tekst sPOnsorowany przez ministerstwo zdrowia
antystella / 94.254.130.* / 2009-11-20 15:27
cy tat nie wysilaj się :)

czego chcesz widac po tekstach jakie umieszczasz, nie osadzaj innych po sobie.
Nie kazdy musi byc przez kogos sponsorowany.
vy tat / 83.10.85.* / 2009-11-20 16:27
Co niby widzisz? napisałem tylko o faktach, cytując źródła.Napisałem że prawdziwy wzrosr zachorowań jest 10 krotny,że brak jest szczepionek na zwykła sezonową grypę,że Niemcy się szczepią, i że zwykła grypa nie pochłania tysięcy ofiar, czy coś jest nieprawdą?

Sam się nie szczepię,bo bardzo żle zniosłem szczepienie przed około 10 laty, i nikogo do szczepienia nie namawiam.

A Z tekstów szczepionkowych sobie żartuję,że są sPOnsorowane przez ministerstwo zfrowia

Z faktów mogę dodac,"około 60 procent zachorowań zostało wywołanych przez wirusa A/H1N1, a 40 procent przez wirusa grypy sezonowej."
issael / 188.33.103.* / 2009-11-20 17:31
cy tat nie irytój się.
Zapewne stella ups antystella miałana mysli wszystkie Twoje wypowiedzi o szczepionkach.

Lubisz innym zazucać kłamstwa i manipulacje oraz to ze sa sponsorowani.

Moim zdaniem antystella ma racje nie osadzaj innych po sobie. Ja tez odnoszę wrazenie ze co najmniej jestes zafascynowany szczepionkami i działasz na zecz lobby farmaceutycznego.

Jezeli chodzi o mnie to folklor jaki jest na czatowiskach, mnie czasami bawi.
Moze to jest powód dla ktorego trace czas, na wypowiadanie sie.
Mam podejzenie ze antystella , podobnie jak ja, ale i pare innych wypowiadających sie na forum money.pl nie kracze jak wrona . Mam na mysli to ze jest Jej obojetne cZy ktos jest za PiS, czy PO , SLD lub inną formacją.
Nie dociekam czy jestes pro PO, pro PiS czy inny pro.
Ale Ty nie omieszkałeś sPOnsorowany zasugerować przynalezność antystelli.
Sadze że antystella niczym nie zasugerowała ze jest za jakims stronnictwem. Jezeli wiesz lepiej, to zapewne dlatego , ze z zasady (swojej) wiesz lepiej.

W zgadzam sie z pewna cześcia wypowiedzi antystelli, tą , ze wytrwałośc lobby szczepionkowego jest olbrzymia. Jesteś tego najlepszym przykładem.
poniekad nie masz o co urazać się, wytrwałośc sama w sobie jest cechą pozytywną , przewaznie :).
cy tat / 79.186.174.* / 2009-11-20 17:56
Pisze wytrwale z nudów,bo właśnie wracam do siebie po grypie lub anginie, nie mam pewności co złapałem a u lekarza nie byłem,, gram w mahjonga i co jakis czas zerkam na money
sPOnsorowanie zarzucam,bo trudno nie zauważyc że znane pseudonimy będące pro PO jak np. Ty albo man13 od kilku dni ośmieszacie szczepienia,więc uogólniłem byc może niesprawiedliwie wobec antystelli, że antyszczepionkowe wpisy piszą ci proPO,w szczytnym celu obrony reputacji minister Kopacz.

NIE ZAPRZECZYSZ że plaskoń w tym uspokajaniu i nie sianiu paniki minął się z prawdą co do niechęci Niemców do szczepień i napisał nieprawdę o liczbie ofiar sezonowej grypy.

Plaskoń jest bardzo proPO,co widac po jego felietonach. nie chce mi się wierzyc, by te miniecia z prawdą były przypadkowe lub wynikały z braków warsztatowych, sądzę że są celowe i mają służyc ratowaniu reputacji minister Kopacz,więc zwę je po imieniu kłamstwami.
issael / 188.33.103.* / 2009-11-20 18:31
A jednak wiesz lepiej znane pseudonimy będące pro PO jak np. Ty

Ale mniejsza z tym :)

Dowiedziałem się że jestem znany :) :)

Moze założę kolekcję róznych pro.
man 13 kiedys okreslił mnie PiSiorkiem, zreszta nie tylko man, teraz Ty obdazasz mnie godnoscią pro PO.

Czas zacząc kolekcjonowac rózne łatki, moze być ciekawie.

A cy tat-owi szybkiej i skutecznej rekonwalescencji POgrypowej. :)
cy tat / 79.186.174.* / 2009-11-20 18:44
Może cie POmyliłem z kimś innym isasel asasel, przpraszam za pro :*
man13 PiSiorem zwie niemal wszystkich, najbardziej mnie śmieszy gdy tak zwie niejakiego niewierzacego ateusza z którego aż kapie proSLD
cy tat / 83.10.85.* / 2009-11-20 13:26
"długie kolejki w przychodniach. W Niemczech zaczyna brakować szczepionek przeciwko wirusowi A/H1N1."

Wstyd panie płaskoń okłamywać czytelników

"Tamtejszy rząd się pospieszył, ale lud ma tę troskę w nosie i nie chce poddawać się iniekcji. Widać obawiają się tego samego, co pani Kopacz."

Aby usprawiedliwić minister Kopacz sługusy POsługują się kłamstwem.

Jak można tak nisko upaść?
cy tat / 83.10.85.* / 2009-11-20 14:06
płaskonia kłamstw ciąg dalszy

"corocznie u setek, jeśli nie tysięcy osób zwykła infekcja kończy się w wyniku powikłań śmiercią. Jeśli ktoś nie wierzy, może sprawdzić w statystykach Państwowego Zakładu Higieny."

NIE WIERZYŁEM SPRAWDZIEŁM
http://www.pzh.gov.pl/oldpage/epimeld/grypa/index.htm

Według statystyk PZH ,na które się mpłaskoń powołuje i do których iczywiście linka nie daje, liczbę TYSIĄCA zgonów z powodu grypy przekroczono w Polsce tylko raz w sezonie grypowym 1975/76 i była to liczba około 1400 zgonów (trudno z wykresu dokładnie odczytać)

Gdzie więc owe tysiące osób u których zwykła infekcja kończy się w wyniku powikłań śmiercią?

Panie płaskoń nie wstyd panu okłamywac czytelników i rozpowszerchniac nieprawdziwe informacje o tysiącach osób u których zwykła infekcja kończy się w wyniku powikłań śmiercią?
cy tat / 83.10.85.* / 2009-11-20 16:13
Dziękuję za merytoryczną krytykę, według twego sPOsobu myślenia,skora napisałem,że nie ma tysięcy ofiar grypy sezonowej to straszę świńską,niezwykle logiczne.

Po prostu nie lubię kłamstw,i je wytykam może to i obiaw zidiocenia
Smutny / 195.235.15.* / 2009-11-20 12:41
Panie Plazon - co sie dzieje z emeryturami? Co sie dzieje z bublem hazardowym? Co z Rychem i Zbychem? Jak sie Pan odniesie do raportu OECD?..
man13 / 2009-11-20 13:01 / Tysiącznik na forum
Tylko tyle chcesz wiedzieć?
cy tat / 83.10.85.* / 2009-11-20 13:40
MINISTER KŁAMIE .premier wie że minister kłamie,ale były już minister nie zostaje z platformy wyrzucony,

Kłamie redaktor płaskoń pisząc,że Niemcy nie chcą się szczepic,

To są wysokie standardy platformy , kłamstwa kłamstwa kłamstwa począwszy od rządu o na usłużnych mediach skończywszy

"Rzeczpospolita" poinformowała, że Mirosław Drzewiecki kłamał mówiąc, ze ostatni raz widział się z przedsiębiorcą Ryszardem Sobiesiakiem w maju. Jak się okazało, ówczesny minister sportu spotkał się z nim we wrześniu, tuż przed wybuchem afery hazardowej. Dowodem na to są taśmy uzyskane przez CBA.
Według "Rzeczpospolitej", Mirosław Drzewiecki spotkał się z Ryszardem Sobiesiakiem w hotelu Radisson w Warszawie. Do spotkania, które trwało 10 minut, doszło w pokoju nr 606.

Jak czytamy w portalu Gazeta.pl, taśmy z monitoringu hotelu zostały zabezpieczone przez CBA. Notatkę o spotkaniu w hotelu dostał po konferencji Drzewieckiego Jacek Cichocki, sekretarz kolegium ds. służb specjalnych, po czym przekazał ją premierowi Donaldowi Tuskowi."
cy tat / 83.10.85.* / 2009-11-20 16:31
Najwyraźniej w Polsce już tylko idioci nie łykają kłamstw.

Jak w "Wojaku Szwejku" Haszka, tylko idiota może mówic prawdę
cy tat / 79.186.174.* / 2009-11-20 21:14
O! usunięto wpisy,w których jakiś gostek nazwał mnie idiotą
man13 / 2009-11-20 11:16 / Tysiącznik na forum
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
Rossi / 91.189.73.* / 2009-11-20 10:43
Szczepionki na grypę sezonową są zdrowe, na świńską nie, reszta bez komentarza.
Jest to kolejny temat zastępczy dla pracujących lub nie mających pracy mas ludu miast i wsi. By zafundować im szczepionkę od tej świńskiej na wiosnę w ramach kiełbasy wyborczej i udowodnić jaką to namiętna troską jesteśmy obdarzani przez rządzących. Że będziemy trochę biedniejsi bo rząd musi być solidnie wynagradzany za troskę zauważymy po fakcie.
Przykład; w maju było wiadomo że stocznie nie będą produkować statków, ale czy info w tej sprawie ogłoszono - nie bo były wybory do PE.
man13 / 2009-11-20 11:06 / Tysiącznik na forum
To na wiosnę stary prezydent, Kaczyński, obdaruje wszystkich swych zwolenników szczepionką na świńskie niedomaganie? Tak profilaktycznie przed urnami?
chłop jag / 84.234.10.* / 2009-11-20 09:54
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
Tomwic / 2009-11-20 09:09 / Bywalec forum
No właśnie! Nic dodać, nic ująć.
Państwo powinno zadbać przede wszystkim o promowanie szczepień przeciwko grypie sezonowej. To tutaj jest najwięcej do zrobienia.
cy tat / 83.10.85.* / 2009-11-20 09:26
TYlko,że sczepionek na grypę sazonowa też nie ma ,bo zabrakło,ale panu dziennikarzowi nie udało się wytropic tej informacji.

"Należy zaszczepić się przeciw grypie sezonowej! -
apeluje za pośrednictwem mediów minister zdrowia Ewa
Kopacz, która stwierdziła w poniedziałek, że groźniejszy
dla Polaków może być atak ludzkiego wirusa grypy niż jego
zmutowanej wersji szalejącej w sąsiedniej Ukrainie. Apel
ten powtarzają, jak mantrę, epidemiolodzy i lekarze.
Tymczasem w większości trójmiejskich aptek nie można już
kupić szczepionek.

Kłopoty zaczynają mieć także pacjenci z Malborka, Bytowa
i niektórych miejscowości powiatu kartuskiego. Aptekarze
rozkładają ręce - w hurtowniach kończą się lub skończyły
zapasy szczepionek. I nie wiadomo, kiedy pojawią się
kolejne dostawy. 2009-11-05 22:18:39, aktualizacja:
2009-11-05 22:24:54 "
"

"Minister zdrowia poinformowała też, że kupionych zostało
40 tysięcy dawek szczepionki na grypę sezonową, a w
najbliższym czasie planuje się nabycie kolejnych 273
tysięcy, które będą przeznaczone dla grup ryzyka"
z dziesiejszego money.pl

Łącznie 313 tys szczepionek to mniej niż 1% populacji
man13 / 2009-11-20 11:11 / Tysiącznik na forum
A kto odpowiada za zaopatrzenie aptek w szczepionki?
Wystarczy że rząd odpowiada za stocznie, górnictwo, przemysł obronny, administrację, opiekę medyczną, policję, armię, edukacją wszelkiego szczebla, stypendia dla studentów, emerytury, renty, ochronę granic,................ i kto tam wie za co jeszcze.
cy tat / 83.10.85.* / 2009-11-20 11:38
Akurat tak się składa ignorancie,że za wszelkie szczepionki odpowiada ministerstwo zdrowia, platforma rzadzi dwa lata i jak na razie nie słyszałem,by rząd zamiaerzał ten stan prawny zmiemic,
man13 / 2009-11-20 12:22 / Tysiącznik na forum
Za dopuszczenie szczepionek do obrotu na wolnym rynku - ignorancie. I są do tego jasne procedury dopuszczające!
cy tat / 83.10.85.* / 2009-11-20 12:41
"Ministerstwo Zdrowia zamówiło 274 tysiące dawek szczepionek na grypę sezonową. Na razie nie kupi tych na odmianę A/H1N1, ponieważ, jak wyjaśnia Minister Zdrowia,,,,,"

Dlaczego,więc to mnisterstwo zdrowia zamówiło szczepionki na grypę sezonową?
Dlaczego szczepionek na grypę sezonową nie zamawiają samodzielnie hurtownie leków tyko robi to ministerstwo zdrowia?

POtrafisz rozwikłać dla mnie tę zagadkę?
man13 / 2009-11-20 12:57 / Tysiącznik na forum

274 tysiące
dawek szczepionek na grypę sezonową.

... to dla grup ryzyka - na przyklad personel medyczny i dla tego ministerstwo zdrowia.

Na razie
nie kupi tych na odmianę A/H1N1, ponieważ, jak
wyjaśnia Minister Zdrowia,,,,,"

... są nieprzebadane pod kątem szkodliwości dla zdrowia przez firmy farmaceutyczne!

Coś jeszcze?
cy tat / 83.10.85.* / 2009-11-20 15:05
Sprawdziłem.faktycznie hurtownie mogą samodzielnie sprowadzac szczepionki na grypę sezonową, nawet apteki magą w zagranicznych hurtowniach kupowac
Nie zmienia to jednak faktu,że szzcepionek brak, również dla grup ryzka,bo rząd dopiero zamówił.
cy tat / 83.10.85.* / 2009-11-20 09:07
pan Plaskoń Bierze w tym udział powtarzajac zmanipulowanene dane,

"Ministerstwo Zdrowia podało, że od 1 września do 15 listopada zarejestrowano czterokrotnie więcej zachorowań na grypę niż w analogicznym okresie ubiegłego roku."

TO JEST MANIPULACJA!
WZROST ZACHOROWAŃ JEST DZISIĘCIOKROTNY

"Z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego Państwowego Zakładu Higieny wynika, że od 8 do 15 listopada 2009 r. zarejestrowano w Polsce 41 tys. 96 zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. To największa liczba zachorowań o tej porze roku w ostatnich latach. Dla porównania, w ubiegłym roku od 8 do 15 listopada potwierdzono 3 tys. 644 zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę."

Gdyby ministerstwo wzięło ojres od 1 sierpnia do 15 listopada to wzrost byłby dwukrotny, Ministerstwo manipuluje a dziennikarze POmagają
Wykształciuch / 213.172.175.* / 2009-11-20 08:53
Ta "walka" ze świńską grypą, to klasyczny przykład przerostu formy nad treścią. Kupa hałasu i zadymy. Czary, egzorcyzmy. lamenty, ogłupianie "ciemnego ludu" itd.

Najnowsze wpisy