Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Płaskoń: Jak uwolnić się od amerykańskich wiz

Płaskoń: Jak uwolnić się od amerykańskich wiz

Wyświetlaj:
A.T. / 194.73.38.* / 2008-02-22 09:58
Bardzo mi przykro panie Plaskon, ale dzisiejszy felieton zaliczylbym do jednych z Pana najgorszych dziel. Bardzo prosze o poprawe!
Rahman / 84.205.17.* / 2008-02-22 09:21
A może by na lubelszczyźnie jakąś autostradę kiedyś obiecać, jakiś szybszy pociąg [Kielce i Radom już mają przynajmniej obietnicę]. Wyśmiewanie się z biedy to zwykłe chamstwo.
A tekst marny i gniotowaty.
maa / 2008-02-22 11:15 / Tysiącznik na forum
Niby chamstwo. I niepoprawne politycznie...
Tyle, że bieda wynika statystycznie najczęściej (oczywiście, nie zawsze) z głupoty i lenistwa biednych.

Niedawno słuchałem narzekań właścicielki pensjonatu w Chochołowie. Nie ma dnia, by wszyscy jej pracownicy byli w pracy. A to źle dozorca (?) się poczuł - "...urok, urok na mnie rzuciła!!!" i wskutek tego uroku śmierdzi przetrawionym alkoholem na 2 metry; a to nie kucharka nie przyszła - "...bo nie! Może mnie pani zwolnić!".
Kobieta z mężem i synem zasuwają na okrągło. Co z tego, że mają pieniądze? Górale - obiboki są chyba szczęśliwsi od nich ...
Zastanawiam się, po co oni jeżdżą do "Hameryki"? Wódka jest tam tania? Można parzyć się jak króliki, bo matka nie pilnuje?
prawiezaratustra / 2008-02-22 22:21 / _
maa - żałuj że nie żyłeś w latach pięćdziesiątych. Miałbyś swój kącik w Trybunie Ludu. Precz z zabobonami! Bądź czujny! Nie pozwól by lump pił w miejscu pracy socjalistyczne!
absurd / 83.143.213.* / 2008-02-22 11:41
"czemuś głupi ?
bom biedny
czemus biedny?
bom głupi"


Tyle, że bieda wynika statystycznie najczęściej (oczywiście,
nie zawsze) z głupoty i lenistwa biednych.


nie wiem jak statystyka określa to ze przyczyną biedy jest lenistwo

napewno czesć biedy jest wynikiem tego szeroko pojetego lenistwa ..

moim zdaniem jest to jednak grubo na wyrost .. taka generalizacja bardziej słuzy utrzymaniu stanu samozadowolenia u oceniających , niz znalezieniu prawdziwej przyczyny biedy.

kiedyś było takie powiedzenie "szlachectwo zobowiązuje"
tak mówiono w moim domu, a raczej w domu moich dziadków.

niestety tamte pokolenia przemineły, a współczesne zawsze znajdą duzo wymówek/usprawiedliwień ..

mam na mysli to ze status społeczny zobowiazuje .. wykształcenie, pozycja społeczna, zamozność, autorytet, nie powinien słuzyc tylko egoistycznym celom elitarnej grupie społecznej.

to nie trudno wysmiewać biednych i głupich .. trudniej tak robić/działac any ten stan spraw zmieniać

i nie chodzi o sypniecie kasa .. najtrudniej zmienia sie metalność .. ale tez najłatwiej się tą mentalność utrwala w stereotypach.

mozna uwspółcześnić stare powiedzenie

bycie w elicie społecznej zobowiązuje

mam na myśli elitę a nie elyte .. chociaqz dlaczego nie .. elyta tez mogła by czuc się zobowiązana.
maa / 2008-02-22 14:22 / Tysiącznik na forum
Dajmy sobie spokój z bon motami. Wdzięcznie wyciągać rączkę po cudze pieniądze każdy potrafi. Nawet Lepper.

Może jednak coś jest w tym, że narody, gdzie do rangi cnoty podniesiono wykształcenie i pracowitość, nie są biedne?

Naprawdę skończmy z katolickim podnoszeniem ubóstwa do rangi cnoty. To hipokryzja, od której niedobrze się robi.
Weźmy raczej przykład z też katolickiej Słowenii. Tam zmianę zapoczątkował pozytywista - ksiądz katolicki właśnie.
Może przypomnijmy sobie przedwojenne "Wici", przedwojenną "Samopomoc"? Może zastanówmy się, dlaczego ówczesne "scorpiony" z UB i ZMP tak zacięcie tępiły po 1945 członków tych organizacji?
absurd / 83.11.56.* / 2008-02-22 17:03
nie podnoszę ubóstwa do rangi cnoty

ubóstwo nie jest tez powodem do pogardy (przynajmniej dla mnie)

moja wypowieź nigdzie nie sugerowała że apologuję ubóstwo

sugeruje natoniast to .. że stan ubóstwa (we wszelakich formach , swiadomosciowych i materialnych) .. jest pochodną zaniechań (wszelkich zaniechań) , których to zaniechań dopuszczaja się elity.

pominałem w swojej wypowiedzi celowe działania tzw elit i elyt , które to działania maja na celu utrzymanie albo pogłęienie tego co jest.
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-02-22 11:20
Pewnie powinni "powysyłać swoje matki do burdelu...a potem bic je bo dziwki..."
daniel123 / 77.253.250.* / 2008-02-22 11:55
argument mocny! pogratulować rzeczowej dyskusji jestem z podhala i to co napisał maa jest niestety prawdą. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich jednak jest gro górali którym sie dupy nie chce ruszyć, narzekali by tylko! A jak wiadomo w tym momencie w tym regjoni tkwi ogromny potencjał zarabiania kasy.
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-02-22 13:09
Nie o górali tu chodzi lecz o tego osobnika o ksywie maa... to jego cytat!!!
maa / 2008-02-22 14:08 / Tysiącznik na forum
Nie, to nie cytat. To przekręcenie typowe dla tego Stefana.

Chodziło o porównanie rządu PiS, w szczególności Ziobry do osobnika, który wysyła żonę, siostrę lub matkę do burdelu, a potem ją tłucze bo dziwka. A dotyczyło wystąpienia Ziobry w sprawie Garlickiego (dr. G.) Najpierw demoralizuje się lekarzy śmiesznymi zarobkami, potem ściga za korupcję.

To nie jest odpowiedź na powyższą inwektywę - ten zwolennik PiS-u jest głupszy nawet od najwyższej średniej zwolenników tej partii. Jego jedynymi "argumentami" są: "Koszerna", UBeku, itp....
taki tam / 213.238.99.* / 2008-02-24 21:04
Orientujesz się ile te śmieszne zarobki lekarzy wynoszą,
czy powtarzasz co pisze GW i inni POplecznicy?
53jaro / 82.139.13.* / 2008-02-24 17:52
Kiedyś.kiedyś Ameryka była obiektem westchnień .Dzisiaj 2008 roku jest tylko krajem za morzem.Bardziej atrakcyjne są kraje skandynawii (zarobki,kultura.pozim socjalny).Dla polaków blizej i z lepszym statusem (w pracy) niż w Ameryce.
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-02-22 16:09
Pajacu ten cytat był w innym kontekście i pojawił się na długo przed dr. G. Nie sciemniaj i nie udawaj ynteligenta. Wy po socjotechnice w Ubekistanie uważacie innych za głupków, co za pogarda i chamstwo....
Handel wyrokami 1 / 83.21.80.* / 2008-02-22 08:57
Wegry, Czechy , Słowacja, Litwa, Łotwa, Estonia - nie potrzebują już wiz.
Ale polska pod wspaniałym przywództwem Popapranców potrzebuje !!!
Jakos jankesi nie boja sie grożnego ruszania palcem w bucie ministra Sikorskiego.
Olewają takze matołka Bartoszewskiego.

Ale za to mocarstwowa Polska krwawi za USA w Iraku i Afgansiatnie. Za zbrodnicze awantury zapałcilismy juz prawie 3.5 mld złotych.
Ale pieniędzy dla pilegniarek nie ma !!!
tentomasz / 82.210.141.* / 2008-02-22 08:09
W "czach" towarzysza Mao plaga wróbli to była "sprytna" manipulacja władzy panie Janie. Po tym jak większość narzędzi rolniczych przetopiono a rolników przemianowano na robotników, po to aby rozwijać przemysł okazało się, że nie ma komu jedzenia hodować. Wróble chroniły się na terenie ambasad. To raz. Dwa: w tym skakaniu ziemian wcale nie chodzi o uwolnienie planety, tylko o zmiane jej orbity: http://www.worldjumpday.org/ . Pomysł sam w sobie jest ideą flashmoba. Po trzecie: urzednicy ambasady usa nie prowadza zestawienia procentowego tych ktorzy nie chca "go home", tylko tych ktorym wizy nie przyznano/zlamali warunki pobytu/popelnili przestepstwo/zostali deportowani pod przymusem.

Wolałbym, żeby na money.pl pojawiały się rzeczowe teksty autorów, którzy wiedzą o czym piszą.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy