Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Płaskoń: Podejdź, Jarek, do płota, kiedy ja podchodzę

Płaskoń: Podejdź, Jarek, do płota, kiedy ja podchodzę

Wyświetlaj:
MacMurphy / 84.40.135.* / 2007-09-30 10:53
Felietony komentujące wydarzenia kampanii wyborczej skłaniają nas internetowych komentatorów do własnych ocen i deklaracji wyborczych.

Osobiście nie mam uprzedzeń ideologicznych wobec żadnego ugrupowania politycznego. Propozycje wyborcze oceniam przede wszystkim z punktu widzenia prognozy osobistej i rodzinnej sytuacji ekonomicznej.
A ponieważ mój byt rodzinny opiera się o niewielkie przesiębiorstwo prywatne oceniam jakie będą skutki trzymania steru rządów przez takie lub inne ugrupowanie.

Elementem skłaniającym mnie do dużego niepokoju jest użycie dla celów wyborczych hasła "odbierzemy oligarchom". Na szczeblu ogólnopolskim oznacza to kłopoty dla pana Krauzego, Solorza, Kulczyka i innych. Na szczeblu lokalnym oznacza to kłopoty dla mnie.

Dlaczego? Bo obawiam się że znajdą się szeregowi urzędnicy - myslę o podatkowych, celnych, inspekcji pracy, inspekcji sanitarnej - którzy hasło "odbieramy oligarchom" zastosują do firmy w której ja pracuję. Narzędzia do wykazania się już mają - znacznie podwyższone grzywny, swobodę kontroli "na legitymację".
UPS / 198.172.201.* / 2007-09-30 17:34
Jezeli nie masz nic do ukrycia (a sadzac z wypowiedzi nie masz), to nie masz sie czego obawiac. Chyba juz nie raz i nie dwa przeprowadzano w twojej firmy taka czy inna kontrole. Tylko "na zlodzieju czapka gore"...
acomitam / 83.25.229.* / 2007-10-01 15:07
Czyżby nie znał Pan znanego, bolszewickiego powiedzenia: "dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie"? Problem w tym, że w kraju, w którym prawo stosowane jest instrumentalnie z każdego można zrobić przestępcę i każdego przestępcę oczyścić z zarzutów. Słynne przypadki "pomroczności jasnej", czy "schozfrenii bezobjawowej", nagłe zainteresowanie biznesmenami typu Krauze czy Kulczyk, którzy wiele lat działali niby w zgodzie z prawem, cassus R. Kluski, upadki firm typu JTT, zjawisko nazwyane falandyzacją prawaitd... to tylko nieliczne przykłady potwierdzające tezę, że u nas nikt nie może spać spokojnie. Stosowanie prawa do walki z przeciwnikami politycznymi, niewygodnymi osobami, z obywatelami, którzy podpadli urzędnikom albo im się po prostu nie spodobali, to taka polska specjalność rozwijana z ogromnym zaangażowanie przez wszystkie siły polityczne sprawujące władzę w Polsce po 1989 roku.
prawda / 83.29.15.* / 2007-09-29 18:13
Trzeba odświeżyć pamięć naszym politycznym oponentom PIS-u. Co się działo, kiedy KL-D, a dziś PO, rządziło, współrządziło, a przede wszystkim współtworzyło ideologię tamtego czasu: bezmyślne prywatyzacje prowadzące do likwidacji zakładów pracy, do prywatyzacji przez upadłość. Trzeba przypomnieć rynek otwierany bez żadnego przygotowania, całe dziedziny gospodarki, które zniszczono, zniszczono gospodarkę morską, którą trzeba odbudowywać - wyliczał szef rządu.
DA-old / 195.225.71.* / 2007-09-28 23:49
Ani mądre. Ani smieszne.
Jak zawsze z resztą.

Szkoda miejsca na stronie money.pl na te wypociny.
Konkubent / 83.31.252.* / 2007-09-28 23:11
""- Podejdź, Jarek, do płota, kiedy ja podchodzę - mówi Donald. Rzucają się sobie w objęcia, a obok Nelly Rokita obściskuje się z kotem. "" Nie ma co rozpaczać , że Nelly nie będzie się miała z kimś obsciskiwac - zawsze Jarek może zaprosic Bratową (chociaz nie przepada za Nelly) albo Panią Szczypińską . (Szczypińska nie realizuje programu ekscentrycznej damy - mówi po polsku i logicznie . Wariatki można oglądać na stronie internetowej "pudelek"))
K.G. / 128.241.46.* / 2007-09-28 22:46
A na kogo nadaje sie Tusk? Czy on pokazal co potrafi robic? Ile mial kreatywnych wystapien jako przywodca partii opozycyjnej w ciagu ostatnich lat? Dlaczego nie wykorzystal tego czasu na walke merytoryczna tylko na bezsensowne negowanie wszystkiego co rzad podejmowal? Smieszny jest ten facet, ktory 2 miesiace po decyzji o przeprowadzeniu mistrzostw w pilce na terenie Polski, mowi ze Kaczynski nie wybudowal stadionu.
MarcoP2 / 83.29.54.* / 2007-09-28 15:39
Nie wiem kto jest czyim pomocnikiem. Donald pomocnikiem Olka, czy Olek pomocnikiem Donalda.
Niewątpliwie idą razem. Stanowiska PO i LiD bardzo się zbliżyły. Jeśli będą mieli możliwość, to bez wątpienia po wyborach zawiążą koalicję. Będzie to koalicja trwała, bo koalicje strachu są zawsze trwałe. LiD będzie bardzo układnym partnerem PO, a i PO nie będzie bardzo wymagający wobec LiD.
Wobec tego słusznie, że Kaczyński nie podjął rozmowy z Tuskiem. Należy rozmawiać z jednym przedstawicielem obozu (równie dobrze mógł wybrać Tuska i nie byłoby potrzeby rozmawiać z Kwaśniewskim). Paradoksalnie u Kwaśniewskiego jest mniej przewrotności niż u Donalda. Wypić lubi, przyznaje się do tego, kłamie i też się do tego przyznaje.
Floyd / 2007-09-29 12:56 / Tysiącznik na forum

Wypić lubi, przyznaje się do tego, kłamie i też się do tego przyznaje.

A ma inne wyjście? Przecież tych wpadek nie da się ukryć., choć trochę próbował zamydlić.
Elendir / 2007-09-29 08:30 / Łowca czarownic
Paradoksalnie u Kaczyńskiego jest więcej przewrotności niż u Kwaśniewskiego i Tuska razem wziętych. Nawet po dorzuceniu Leppera i Giertycha jeszcze Kaczyński byłby "zwycięzcą" w tych zawodach.
..MP / 195.90.107.* / 2007-09-28 13:36
Panie Autorze, do ktorego plota Jarek ma podejsc?
Do tego na zachodniej czy wschodniej granicy?
A moze do tego na poludniu Polski.
szumowinawon / 84.234.10.* / 2007-09-28 09:27
Jarek podzielił wyraziście scenę polityczną na PiS i postPZPRowską szumowinę wspieraną przez zachodnie obłąkane lewactwo i dyskretnie przez Władimira Wielkiego. Jarek doskonale wie, że szumowina pragnie się połączyć i pytanie do Tuska o stosunek do LiD to pytanie retoryczne mające na celu uświadomić normalnym wyborcom PO, że tak naprawdę będą głosowaqć na czerwonoróżową szumowinę. Dzięki rozbiciu sceny politycznej na PiS i pogrobowców Stalina, PiS uzyska ponad 231 mandatów co nie jest optymalnym celem. Optymalnym celem w wyborach za 4 lata jest ponad 307 mandatów dla PiS. Wtedy dopiero Polacy napiszą konstytucję dla Polski. Konstytucję na której wzorować się będą inne kraje poranione i osłabione lewackim eksperymentem, któremu to eksperymentowi przyklaskuje różowo-czerwona szumowina. Szumowina ta (jej czapa) jest V kolumną zchodniego lewactwa i rosyjskiej razwiedki. Tow. Płaskoń, PiS zastosuje technologię klarowania polskiej sceny politycznej. Wytrącone osady w postaci szumowiny zostaną odlane do rynsztoka. Czekamy Tow. Płaskoń na regularne reportaże z rynsztoka.
mko / 213.25.181.* / 2007-10-01 15:11
A swastyka nad łóżkiem wisi? Uważaj, bo faszyzm jest zabroniony..
wyborca / 83.12.60.* / 2007-09-28 14:25
Wytłumacz mi proszę jak ma się do logiki Twojej wypowiedzi koalicja PIS z Samoobroną?
emigrant96 / 217.200.200.* / 2007-09-28 21:50
...z braku laku dobry kit...
K.G. / 128.241.46.* / 2007-09-28 22:19
nie mozesz rozstac sie z lopatka chlopczyku?
kubełkiemwgłowę / 83.24.197.* / 2007-09-28 17:48
tam się ukryłeś? Straszysz dzieci czymś takim, jak prawicowe odchylenie?

Najnowsze wpisy