Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Platforma chce utworzyć policję finansową

Platforma chce utworzyć policję finansową

Money.pl / 2007-10-25 08:02
Komentarze do wiadomości: Platforma chce utworzyć policję finansową.
Wyświetlaj:
MKKK / 83.18.43.* / 2007-10-25 11:27
Nie tendy droga panowie... nie tędy.
Policja skarbowa już jest w polsce (UKS).
A zamin zaczniecie łapac ludzi to uprośćcie prawo podatkowe.
Dzisiaj w Polsce za przestępstwa skarboew można zamknąć każdego, dosłownie KAŻDEGO, takie mamy prawo, NA KAŻDEGO ZNAJDZIE SIĘ HAK i dobrze wiedzą o tym inspektorzy skarbowi.
Prawo jest tak zagmatwane, że na każdego znajdzie się paragraf.
NIE MA W POLSCE LUDZI NIEWINNYCH. Na Pana Panie Tusk też by się coś znalazło, trzeba tylko dobrze poszukać!
obserwatorka z nysy / 89.76.173.* / 2007-10-25 11:26
cytat:
"Jej funkcjonariusze będą mieli m.in,: stały i bezpośredni dostęp do wszystkich informacji podatkowych, finansowych i celnych o firmach i obywatelach. "
jak na razie w polsacie i tvn oraz w gazecie wybiórczej nikt nie mówi o ograniczeniu praw człowieka, inwigilacji itd.
gdzie są autorytety: Zoll, Rzepliński, Michnik, Kutz......!!!!!
WNIOSEK: PISOWSKIE CBA BE, PLATFORMERSKA POLICJA CACY
El Presidente / 212.244.73.* / 2007-10-25 11:19
Coś a propos działalności CBA...

http://www.tvn24.pl/0,1526087,wiadomosc.html
fredek / 79.187.37.* / 2007-10-25 10:59
Platforma wygrała w Zakładach Karnych , PiS dostał mniej niż 3 procent.

To zwycięstwo chyba najwyżej sobie cenicie ?
gratulacje
Agit / 2007-10-26 01:27 / Bywalec forum
Złodziej i kłamca z łatwością rozpozna innego złodzieja i kłamcę. Nie dziwie się że Nie głosowali na PiS.
patriota który walczył z wermachtem / 83.9.78.* / 2007-10-26 18:08
A na tuska głosowali dioci
Dali z siebie zrobic kompletnych idiotów jak kiedys za czasów komuny po wojniejest prawie 70 lat po wojnie a wróciliśmu do roku 1945
ku chwale oczyzny mafia tuskowa, bierzcie za pysk ludzia wasza policja b ędzie węszyć jak psy by wykazac sie łapankami . ale i tak wam uciekne bo zostało mi niewiele zycia,a moze nie. wojne przeżyłem wermachtowców duzo ubiłem i teraz mi sie uda wraz z innymi wyzwolic Polskę od tuskowej mafii
nieon / 83.21.39.* / 2007-10-25 15:41
"(...) byłem w więzieniu, a odwiedziliście mnie..."
A... / 2007-10-25 10:36 / Bywalec forum
...a ja nie znam się na policji jakiejkolwiek by ona maści nie była...,
...ale dlaczego na tych stronach wypowiadają się tylko same "trupy z szafy" (postPisowskiej odziedziczonej po niejakim Lesiaku) a gdzie zwolennicy PO?

Na szczęście młodziaki - ci co głosowali na normalną RP; mają już dość PiS-owskiego krzyczenia "łapaj złodzieja" (a przy okazji daj "po mordzie" naszemu przeciwnikowi politycznemu), dość hasła "kurskistów": nieważne czy winien ważne że winny być powinien..., (czyli domniemania winy w miejsce domniemania niewinności...)

...i mam nadzieję że bez względu na to jaka będzie policja gospodarcza w Polsce (a może by połączyć CBA z UKS?), to będzie się kierowała zasadami prawa i sprawiedliwości - tymi z małych liter; a broń Panie Boże nie tymi z dużych...
rewanż / 79.187.37.* / 2007-10-25 11:00
Kaczmarek będzie szefem tej słuzby !
konsekwencja / 83.24.235.* / 2007-10-25 17:44
przy logice prezentowanej przez POrąbańca zwanego A... to zapewne wniosek jedyny.
A... / 2007-10-26 08:03 / Bywalec forum
...a przepraszam jestem z PSL-u i...
...i czekam na inwektywy wyższego lotu bo w tym PiSuary zawsze były dobre to fakt...
otokarbalcy / 79.187.37.* / 2007-10-25 10:15
musza oczyścić pole aby przy tak wielkiej kasie, mamonie można było pokrąść spokojnie. Młodziaki mysleli że oni zajma sie gospodarką,. Zajma się jak sobie poustawiaja sprawy aby nikt nie mógł ich geszeftów kontrolować. Przecież gdyby nie CBA to nadal korupcja by sie ropierąła na fotelach w Polsce. Trzeba ten błogi stan przywrócić.
nieon / 83.21.39.* / 2007-10-25 15:47
mordo Ty moja! po owocach ich poznacie: Telegraf, Ekspress Wieczorny
tylko nie bełkocz, że to odgrzewany kotlet ;-)
~Kris / 2007-10-25 10:54 / Tysiącznik na forum)
Kamiński w czasie konferencji o Sawickiej przekonywał, żeby nie głosować na PO - jawnie i otwartym tekstem.

Nikt kto słyszał tą wypowiedź nie ma chyba wątpliwości.

Naprawdę Ci to nie przeszkadza? Niech łamią prawo byle nasi wygrali? Myślisz, że w ten sposób można zmienić ten kraj na lepsze?

Naprawdę uważasz, że całe PO to organizacja przestępcza? Sprawdzałeś, czy bezmyślnie powtarzasz za Kaczyńskim?
otokarbalcy / 79.187.37.* / 2007-10-25 11:03
iletak imunitetów obroniliście wśród waszych.
Zróbcie Komisje ds Prywatyzacji Gospodarki i wezwijcie Lewandowskiego naa przesłuchanie, od tego zacznijmy.
sztywniak / 79.187.37.* / 2007-10-25 10:09
widzicie nie wolno ujawniac nagran koleżanki Biernackiego. Krawczyk mógł gadac co chce i Graś z zapartym tchem to wysluchiwał i za nim cała Polska. Ale od koleżanki Sawickiej wara !
trójka leci jak nic !
sztywniak / 79.187.37.* / 2007-10-25 09:57
"Jej funkcjonariusze będą mieli m.in,: stały i bezpośredni dostęp do wszystkich informacji podatkowych, finansowych i celnych o firmach i obywatelach"
Pomyje wyborcvze juz powinny alarmować ! TVN, Polsat juz w informacjach powinny o tym ze zgrozą mówić. Securitate i Stasi odrodzone !

WSI 24 powinnojuz co 5 minut o tym dyskutować, wzywać tych swoich "ekspertów" .

Zamiotą sprawe Swickiej pod dywan, zrobię z Kamińskiego przestepcę, zzobaczycie. Jeszczae się okaże, że CBA kazała Swickiej brac łapówki. Prawdziwy Tusk nadchodzi.

A szpitale juz prywatyzują jakby sie kto pytał, nie minął nawet tydzień, nikt o tym nie pisze i nie mówi. Wrócioliśmy do trójki.
El Presidente / 212.244.73.* / 2007-10-25 10:25
cyt. "A szpitale juz prywatyzują jakby sie kto pytał, nie minął nawet tydzień, nikt o tym nie pisze i nie mówi. Wrócioliśmy do trójki."
Nadal władzę sprawuje rząd PiS, a ministrem zdrowia jest Z.Religa. Zatem kto prowadzi tę dziką prywatyzację i po co? Może po to aby zapewnić sobie miejsca pracy?!
Przy okazji cytat słów Polaka - autorytetu dla znacznej części społeczeństwa: "W Katyniu Polacy ginęli za Rzeczpospolitą, a nie którąś jej wersję!"
el commendante / 79.187.37.* / 2007-10-25 11:07
ty chyba wciąz niedouczony, Samorządy decydują o szpitalach a tam ekipa LiD + PO jak by ktos nie wiedziął kto ma większość.
Pamiętajcie że do szpitali posżło mase sprzetu z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wszyscy sie skłądaliśmy na ten dar serca. Zaabierzcie swoje lepkie łapy od szpitali !
MacGyver / 62.29.164.* / 2007-10-25 16:56

Pamiętajcie że do szpitali posżło mase sprzetu z Wielkiej
Orkiestry Świątecznej Pomocy

Cały ten sprzęt został przekazany do użytkowania szpitalom. Formalnie nadal jest własnością WOŚP, która może wszystko w każdej chwili odebrać.
zdenek... / 83.13.250.* / 2007-10-25 10:59
Waltzówna przygotowuje prywatyzację szpitali i przychodni.
o jednym przypadku wiem że szpital przejmie spółka na której czele stoi dyrektor tego szpitala będący też członkiem PO. uwłaszczy się dziad na nie swojej własności
xxxyyyzzz / 83.151.38.* / 2007-10-25 09:39
Liberalna partia tworzy policję finansową i to jeszcze na wzór włoskiej:))A wszystko z pokerową miną tęskniącą za rozumem:))
dareg / 89.76.173.* / 2007-10-25 09:10
do wyborców PO:
idioci , myśleliście o drugiej irlandii a tu zamiast konkretow o podatkach, uproszczeniu przepisów i podwyżkach dla budżetówki jest zawoalowana walka o likwidacje CBA oraz o przejęcie telewizji publicznej (zapowiadana nowa ustawa)
pozdrawiam
Elendir / 2007-10-25 09:21 / Łowca czarownic

zawoalowana walka o likwidacje CBA

Niektórym trzeba powtarzać. Więc może zacytuję 2 fragmenty:

Nowa formacja, na wzór włoskiej Guardia di Finanza, będzie zajmować się zwalczaniem korupcji i przestępstw gospodarczych.
(...)
Nad działaniami formacji ma czuwać planowana ustawa o pracy operacyjnej, jak również sejmowa komisja kierowana przez polityka opozycji.
marek 19.53 / 83.24.40.* / 2007-10-25 16:42

Nad działaniami formacji ma czuwać planowana ustawa o pracy
operacyjnej, jak również sejmowa komisja kierowana przez
polityka opozycji.

Powtarzam, jest Pan naiwny.
W opozycji mamy do dysPOzycji 60-ciu posłów SLD, PD.
Przecież PO-PSL nie powoła Dorna - raczej Kalisza.
Do znakomity prawnik, w dodatku wie skąd wiatr wieje. Nie będzie pluł i sikał pod wiatr.
zyga1 / 89.174.101.* / 2007-10-25 21:33
Z góry wiadomo że każdy system w Polsce nie będzie funkcjonował normalnie z prostej przyczyny,nie z tą nacją.
Trudno ale trzeba sobie wyraźnie powiedzieć OKRADAMY
się sami i udajemy że pracujemy.Gospodarka i odpowiedni ludzie na tych stanowiskach to jest wyjście na prostą.Ale warunek jest jeden pensje od prezydenta do wojewody o przynajmniej 70% w dół.Premie w wysokości 200% tylko dla tych którzy konkretnie pracują nad gospodarką.Mniej instytuicji które nie przynoszą dochodu a są strukturami budzetowymi.
Elendir / 2007-10-25 18:50 / Łowca czarownic
A może poczekajmy na konkrety zamiast dywagacji jak można zinterpretować zapowiedzi?
sztywniak / 79.187.37.* / 2007-10-25 10:07
Graś tez był szefem Speckomisji i ciągle opluwał CBA nazywając ja Stasi, Securitate itp.

Spokijnie już wystartowala prywatyzacja szpitali, cichutko nikt o tym nie pisze nie mówi, pomyje nie walą nagłówkiem >oszukali< toz to swoi.
Jak poprzedniecy jechali z wieśmakiem na dworzec centralny zawieźć koleżance jedzenie to o tym cała Polska wiedziała z gazet (czołówki) i tv , pierwszy neews w wiadomościach. Wracamy do trójki, wracamy w objecia michnika.
"Michnik jest manipulatorem.
To jest człowiek złej woli, kłamca, oszust intelektualny." - Zbigniew Herbert
maciuśI / 89.76.173.* / 2007-10-25 09:36
faktycznie trzeba powtarzać:
"Jej funkcjonariusze będą mieli m.in,: stały i bezpośredni dostęp do wszystkich informacji podatkowych, finansowych i celnych o firmach i obywatelach".
Elendir / 2007-10-25 13:33 / Łowca czarownic

Jej funkcjonariusze będą mieli m.in,: stały i bezpośredni dostęp do wszystkich informacji podatkowych, finansowych i celnych o firmach i obywatelach

Z tego zdania nie wynika że niekontrolowany. Tym bardziej, że jeszcze nie znamy szczegółów. A już sam fakt, że na czele komisji kontrolującej będzie stać polityk opozycji znacznie ogranicza pole do nadużyć.
marek 19.53 / 83.24.40.* / 2007-10-25 16:47

fakt, że na czele komisji kontrolującej będzie stać
polityk opozycji znacznie ogranicza pole do nadużyć.


Kalisz, Olejniczak, Onyszkiewicz. - 60 propozycji do wyboru.

Wszystkich łączy jedno - są antypisowcami.

Piękna gwarancja sprawiedliwości. Chyba tzw. dziejowej.
Elendir / 2007-10-25 18:51 / Łowca czarownic
Już raz napisałem:

A może poczekajmy na konkrety zamiast dywagacji jak można zinterpretować zapowiedzi?
leih. / 83.17.193.* / 2007-10-25 09:08
po prostu wiedziałem, ze tak bedzie!!!! Dlatego głosowałem na UPR, głos sumienia i byl to dobry głos. Plandeka Obywatelska juz zaczyna - policja finansowa haha, liberałowie od 7 bolesci. Stwórzcie liberalny system, gdzie przedsiebiorcom pozwala się pracowac, placic NISKIE podatki, nie bedzie pola do naduzyc, do szwindli. Ale nie, juz suie zaczyna, obsadzanie swoimi ludzmi rad nadzorczych, krritv, CBA i czegokolwiek się da. Po prostu wieidziałem ze tak bedzie hahahha....
maniuś / 89.76.173.* / 2007-10-25 09:07
panie thusk:
1. czy to w ramach taniego państwa?
2. ta tzw. policja ma mieć dostę do danych podatkowych a protestował pan jak cba miało mieć wgląd w dane zus
3. panu chyba właściwie chodzi o likwidację cba ale krętymi drogami, bo po likwidacji cba zanim rozkręci sie nowa służba bedzie pare miesięcy na spokojne kręcenie lodów
Elendir / 2007-10-25 09:16 / Łowca czarownic

1. czy to w ramach taniego państwa?

Brak wykrywalności przestępstw gospodarczych do zdecydowanie nie jest "tanie państwo"

2. ta tzw. policja ma mieć dostę do danych podatkowych a protestował pan jak cba miało mieć wgląd w dane zus

Protest nie dotyczył samego dostępu do ZUS, ten już był, lecz masowego dostępu bez potrzeby się tłumaczenia z przyczyn oglądania konkretnych danych.

3. panu chyba właściwie chodzi o likwidację cba ale krętymi drogami, bo po likwidacji cba zanim rozkręci sie nowa służba bedzie pare miesięcy na spokojne kręcenie lodów

Po pierwsze CBA zajmowało się czymś, czym od dłuższego czasu zajmowała się policja - można dyskutować czy nowy organ był do tego potrzebny. Po drugie zgodnie z propozycją CBA nie zostanie zlikwidowane, tylko zostanie rozszerzony zakres kompetencji (czemu ma odpowiadać nowa nazwa) o kompetencje które aktualnie są w bardzo słabym stopniu pokryte przez dotychczasowe organy ścigania. Mnie bardzo ciekawi, dlaczego PiS, który tak szermował hasłami walki z korupcją jakoś nie poświęcił starań na walkę z przestępcami "w białych kołnierzykach". Może to nie ta liga.
obserwator / 2007-10-25 10:50 / Tysiącznik na forum
Bzdury Elendir > prosze przyjść pod siedziby sadow w dniach kiedy jest bezplatny dostę o informacje, tzw. biały tydzień > zobaczysz tal potęzne kolejki ludzi którzy w sadach otrzymali wyroki a nie sprawiedliwosc. Jezeli sady nie potrafia rozroznić sprawiedliwosci od wyroków krzywdzących to takie prawo jest beznadziejne. Tym bardzej że adwokaci nie maja kas rejestrujących, co pozwala na obrone wodą, bo tak sie dziać bedzie w szpitalach dla zwykłych kowalskich, bo lekarze i pielegniarki wezma cała z NFZ cala kase , na lekarstwa nie zostanie nic tylko na wode bo mimo ze droga jest powszechnie dostępna. Już w tej chwili brak krwi nie pozwala na operacje zadawnione, nikt nie ponosi odpowiadzilności, etyka lekarzy to zapomniane wspomnienie, liczy sie kasa , pacjent nie może nic i nikt mu nie pomaga.
obserwator / 2007-10-25 10:58 / Tysiącznik na forum
Za szybko pisałem: tekst stał sie niezrozumiały: przepraszam, ponizej korekta:
Bzdury piszesz Elendir > prosze przyjść pod siedziby sadow w
dniach kiedy jest bezplatny dostęp do informacji, tzw.
biały tydzień w intytucjach sprawiedliwości > zobaczysz potęzne kolejki ludzi, sa ich setki,
którzy w sadach otrzymali wyroki a nie sprawiedliwosc.
Jezeli sady nie potrafia rozroznić sprawiedliwosci od
wyroków krzywdzących to takie prawo jest beznadziejne.
Tym bardzej że adwokaci nie maja kas rejestrujących, co
pozwala na dowolna obrone , dla zwykłych kowalskich adwokat jest niedostępny. Ponadto zaczyna byc modne leczenie wodą, bo tak sie dziać bedzie w
szpitalach dla zwykłych kowalskich, bo lekarze i
pielegniarki zabiora cała kase z NFZ, na lekarstwa
nie zostanie nic tylko na wode bo mimo ze droga jest
powszechnie dostępna. Już w tej chwili brak krwi nie
pozwala na operacje zadawnione, nikt nie ponosi
odpowiadzilności za dzikie strajki za szantarze, , etyka lekarzy to zapomniane
wspomnienie, liczy sie kasa , pacjent nie może nic i nikt
mu nie pomaga, art 68 konstucji nie daje mu uprawnień do kontroli wydatkowania kasy, Sejm też nie pomaga, to staje sie śmietnikiem polityki zdrowotnej , Pani Sawicka to pokazala.
Elendir / 2007-10-25 13:39 / Łowca czarownic
Czy mi się zdaje, czy wypowiadałem się na temat policji finansowej? Co ma wspólnego policja finansowa z etyką lekarzy? Co do tego mają kolejki ludzi w sądach. Nie mieszajmy wszystkich problemów naraz bo do niczego nie dojdziemy. Skupmy się na jakimś konkretnym zagadnieniu.
marek 19.53 / 83.24.40.* / 2007-10-25 16:52
Istnieje ścisły związek policji finansowej z etyką lekarzy.
Albo się nieetyczny lekarz etycznie podzieli z nieetycznym policjantem, albo ten ostatni tego pierwszego etycznie wsadzi do pudła.
Nie za wzięcie łapówki tylko za nieetyczną odmowę podzielenia się.
Elendir / 2007-10-25 18:52 / Łowca czarownic
Czy aby to samo nie dotyczyło CBA?
Greeder / 62.89.78.* / 2007-10-25 09:19
No widzisz maniuś gamoniu? Jak PO coś robi, to jest to dobro, a jak PiS coś robi, to jest to zło.
A wyjaśnienie się znajdzie.
Elendir / 2007-10-25 09:23 / Łowca czarownic
Jak dla kogoś większe znaczenie ma która partia coś robi, niż to, co faktycznie jest robione, to nie spodziewam się z nim merytorycznej dyskusji.
Greeder / 62.89.78.* / 2007-10-25 09:35
Vide Twoje wypowiedzi. PO wymyśliło policję podatkową? - będzie skuteczna i wspaniała. Odnieś się może do działalności włoskiej policji podatkowej i mafii.
Elendir / 2007-10-25 13:40 / Łowca czarownic
Uważam, że ocena skuteczności działania organu po jego nazwie jest co najmniej śmieszne. Poczekajmy na szczegóły i wyniki działania.
porąbanejlogikiciągdalszej / 83.24.235.* / 2007-10-25 17:51
i znowu poczekajmy!. Jakiś festiwal oczekiwania nas czeka. Przy PIS-owskim rządzie gnaliśmy z opiniami wręcz w obłędem w oczach. Cierpliwości jakoś brakowało, co?
Elendir / 2007-10-25 18:55 / Łowca czarownic
Ja się zacząłem wypowiadać szerzej po jakiś 2 latach ich rządów, w sytuacji gdy sami przyznali się do swojej porażki oczekując wcześniejszych wyborów. Czy i Ty dasz taki okres czasu nowej władzy?
striker44 / 2007-10-25 09:01 / portfel
PO ambicja przerosła juz na starcie, chca tworzyc nowe twory zamist usprawniac juz stworzone. TO kolejni urzednicy kontrolujacy urzednikow kontrolujacych urzednikow... etc... fatalnie sie zapowiada. TANIE PAŃSTWO GŁUPCZE!
czekam na cud / 195.34.208.* / 2007-10-25 10:46
już na wstępie zaczynam być rozczarowany swoim wyborem , nie o to mi chodziło
Elendir / 2007-10-25 08:43 / Łowca czarownic
Może dzięki policji finansowej wzrośnie wykrywalność przestępstw gospodarczych. Dotychczas była ona fatalna, gdyż obecne organy ścigania zwyczajnie nie miały pojęcia na czym one polegają, nie wspominając już o umiejętności ich wykrywania. Również wielu sędziów wymaga edukacji.

Ci, co dokładnie obserwują giełdę, myślę że mogliby tutaj wrzucić niejeden kamyczek...
Greeder / 62.89.78.* / 2007-10-25 09:06
A może nie. Poprawka, to działanie polityków. Na pewno nie.
Elendir / 2007-10-25 09:19 / Łowca czarownic
A może poczekamy na wyniki działań? CBA działało 2 lata i "wsławiło" się głównie tym co zrobiło podczas kampanii wyborczej.
Greeder / 62.89.78.* / 2007-10-25 09:22
CBA powstało 24 lipca 2006. To nawet nie 1,5 roku. Wsławiło się też niejakim kardiochirurgiem i wicepremierem (m.in.). Ale Ty widzę pamięć masz krótką i klapki na oczkach.
Elendir / 2007-10-25 09:25 / Łowca czarownic
Może faktycznie trochę krócej działało.

Czy sprawę kardiochirurga i wicepremiera uznajesz za sukces CBA? Wybacz, ale moim zdaniem się ośmieszasz.
Greeder / 62.89.78.* / 2007-10-25 09:33
Wybaczam, ale chyba Ty się ośmieszasz.
Pokazówki były wprawdzie chamskie (jedna nie wyszła), ale tak czy owak kolesie brali w łapę. I zostali przyłapani. Skończył się klimat przyzwalania na korupcję.
Elendir / 2007-10-25 13:42 / Łowca czarownic
Być może powszechne przeświadczenie o braku przyzwolenia na korupcję jest jedną z niewielu korzyści rządu PiS.
zdenek... / 83.13.250.* / 2007-10-25 08:21
według mnie ten rząd nie porządzi dłużej od PIS
młodzi z zagranicy wrócą ale tylko w celu odsunięcia tych ludzi od sprawowania władzy.
podniosą pensje?
już się wycofują
chcą natomiast mimo wciąż wysokiego bezrobocia wpuścić do nas imigrantów .
to działanie typowe dla przedstawicieli biznesu którzy chcą taniej siły roboczej a nie podwyżek.
figę z makiem naród zobaczy zamiast wzrostu płac.

Najnowsze wpisy