Forum Polityka, aktualnościKraj

Platforma przegra wybory. Nawet jeśli wygra

Platforma przegra wybory. Nawet jeśli wygra

Money.pl / 2011-09-26 07:26
Komentarze do wiadomości: Platforma przegra wybory. Nawet jeśli wygra.
Wyświetlaj:
Polcan / 85.222.121.* / 2011-09-26 13:05
Ja se ne boję ja mam zapatny passport
essi / 217.153.72.* / 2011-09-26 10:47
Wszystko to prawda, ale pamietając kampanię prezydencką - po wyborach PiS znów zacznie sączyć jad i zajmowac sie Smoleńskiem.
Oszolomowaty / 79.255.114.* / 2011-09-26 12:40
Mam właśnie nadzieje, że w końcu ktos za robienjie sobie jaj z tej tragedii odpowie. Mam wielka nadzieje ...
Adrian12a / 77.252.246.* / 2011-09-26 12:24
"Sprawa" smoleńska po prostu wymaga rzetelnego wyjaśnienia - i to bynajmniej nie przez tych którzy chcieliby być sędziami we własnej sprawie i już 15 minut po katastrofie podawali, że to błąd pilota przy czwartym podejściu do lądowania.
tylda / 178.73.50.* / 2011-09-26 10:06
I to jest problem :-( Pójdę na wybory (mam kilku kolegów, którzy za komuny siedzieli w więzieniu bo walczyli o to, m.in., abym mógł teraz swobodnie wybierać), ale głosować nie ma na kogo. PO - rozczarowanie (grupa kolesi, którzy robią sobie dobrze, bo na rządzeniu się nie znają); PiS - tym bardziej nie (jeszcze więksi dyletanci a do tego nie cierpię ludzi, którzy gardzą mną, bo ośmielam się miec inne zdanie na niektóre kwestie); SLD -nie, ze względów światopoglądowych; PSL - toż to głosowanie na nikogo, cienie przyklejone do aktualnego rządu, jaki by nie był); PJN - pozoranci, nic nie zrobią (niektóre ich pomysły, takie jak płacenie przez wszystkich za kredytobiorców "frankowych", przyprawiają o dreszcze); RPP - kibicowałem Palikotowi z początku, ale pogubił się i zaczął błaznować, choć jest najpoważniejszym kandydatem dla mnie (gość mówi jak jest, brawo za "niepoprawność polityczną"). W sumie - skreślę chyba wszystkich, po równo. Z tych co są do wyboru, nikomu nie chcę dać upoważnienia, w postaci mojego głosu, aby mną rządził.
zmartwiony / 87.99.23.* / 2011-09-26 11:45
To wszystko prawda. Według mnie, żebyśmy nie obudzili się z ręką w nocniku pod rządami PiS, trzeba zastosować selekcję negatywną i zagłosować na najmniej niepodobającego się nam kandydata. I wyjdzie jednak ten, który najbardziej gwarantuje, że nie obudzimy się z ręką w nocniku pod rządami Maciarewicza, Ziobry & com.
Adrian12a / 77.252.246.* / 2011-09-26 12:27
Martwisz się? A przecież jeszcze zawsze tuskiści mogą unieważnić wybory po wygranej PiS: pretekstem będzie protest powyborczy Korwina wobec działań PKW. Takiej kompromitacji w organizacji wyborów (a może raczej w organizacji ich wyniku?) nie było od czasów komuny.
luter69 / 81.95.207.* / 2011-09-26 17:08
Wiesz chłopcze co to jest Państwowa Komisja Wyborcza i kto w niej zasiada? I jakie są jej kompetencje? Nie ośmieszaj się takimi wpisami...Poziom elektoratu pisowskiego...
Polak Korwinista / 213.189.36.* / 2011-09-26 11:01
A KNP Janusza Korwin-Mikkego? Ludzie, PO, PiS, SLD, PSL i PJN o tylko delikatnie różniące się odcienie socjalizmu. Banda Czworga od koryta, trzeba dać szansę tym, którzy z pozoru "i tak nie mają szans" itp. Jeśli - oczywiście - chcecie ZMIAN w Polsce. Jeśli nie - to proszę POPISSLDPSL, głosujcie, nic to nie zmieni.
arekf / 89.174.13.* / 2011-09-26 11:24
Korwin skefił sprawę z rejestracją - w połowie okręgów nie będzie jego listy - nie ma najmniejszych szans. To już lepiej Palikot (lewicowy prawie liberał), PJN (Chrześcijański prawie liberał) albo SLD (socjalna lewica).
marcus_l / 92.43.113.* / 2011-09-26 11:53
Do weź na wybory wibrator by móc sie podpisać. Palikot to błazen do kwadratu.
Wykształciuch / 213.172.175.* / 2011-09-26 10:00
A PiS słowami Pana Prezesa ogłosi się zwycięzcą (np; moralnym) nawet jak przerżnie te wybory z kretesem. A tak wogóle to PiS nie ma żadnego pomysłu, ani na kampanię wyborczą, ani na Polskę. Dlatego tkwi w bezradności, bojąc się debaty z kimkolwiek i wysyłając w próżnię społeczną nieskoordynowane sygnały.
Adam222 / 77.88.138.* / 2011-09-26 18:10
A ja głosuję na PIS. To jedyna uczciwa partia.
arekf / 89.174.13.* / 2011-09-26 11:26
Ta ta PIS ma beznadziejną kampanie ale mu rośnie :).

PO ma świetną ale tracą świadomych liberałów oraz mobilizację wśród lemingów.

Ja to widzę tak że PO wygra o włos.
Wykształciuch / 31.60.130.* / 2011-09-26 16:54
Raczej o paznokieć. Koński.
jacenat / 178.36.74.* / 2011-09-26 09:43
To jest właśnie mój problem. Nie mam na kogo głosować. Pójdę na wybory i kogoś wybiorę. Na pewno nie będzie to PiS. Wybiorę partię mającą szanse na wejście do parlamentu. Nie może to być SLD bo nie mam ochoty na spłacanie światopoglądowych długów wyborczych tej partii czyli dyskusji o aborcji, gejach, laicyźmie panstwa. Nie dlatego, że jestem prawicowcem. Po prostu szkoda czasu na te tematy. Z tych samych powodów nie będzie to Palikot. Zostaje PO, PJN, i PSL. PJN-owi nie wierzę, gotowi są stworzyć rząd z PiS. Zostaje koalicja rządząca. Może PSL? Takie to są dylematy osoby,która nie wie co wybrać
okaz67rs / 83.17.65.* / 2011-09-26 14:01
Ja właśnie mam ochotę dyskutować o aborcji, in vitro, rozdziałe pństwa od kościoła itp. A ty swoją logiką - jedni za bardzo prawicowi drudzy za bardzo lewicowi - "udowadniasz" że tylko PO PO PO.,..Ile za takie posty dostajesz.
jacenat / 83.8.69.* / 2011-09-26 18:18
Dość zarabiam w inny sposób nie muszę zarabiać na pisaniu postów. Nie jestem zwolennikiem żadnej partii natomiast nadal wierzę w demokrację, że jest jedynym sposobem na sprawowanie władzy przez naród. Co do dyskusji na tematy: aborcja in vitro itp. Dyskutujemy nad tym od 20 lat. Są to takie problemy w których nie istnieje kompromis bo kwestia jest w światopoglądzie a nie w racjonalnym myśleniu. Żadne prawo nie usatysfakcjonuje wszystkich. Jest to natomiast świetny temat rozbudzający emocje, wypełniający media i zasłaniający wysokość podatków, poziom opieki socjalnej, rozwój infrastruktury. Dlatego jeśli mam wybierać czym ma zajmować się sejm naszego kraju w czasach kryzysu to wolałbym aby tematy zastępcze sobie odpuścił. Pozdrawiam.
np jkm / 213.189.36.* / 2011-09-26 11:02
Nowa Prawica może coś zmienić w tym chorym państwie
:)))))))))))) / 83.4.94.* / 2011-09-26 09:09
Tylko Tusk i PO zapewnią nam VAT w wysokości 25%
Botycki / 77.254.231.* / 2011-09-26 09:04

Genialna kampania Prawa i Sprawiedliwości sprowadziła Platformę do narożnika i wykazała, że rządzące ugrupowanie jest nijakie i bez pomysłu na Polskę.

To nie genialna kampania panie Chochołowski. Oni sie sami zagnali do narożnika. Naga prawda wykazana przez PiS ich zagnała.
Terrence / 62.61.58.* / 2011-09-26 07:26
Brawo za ten felieton - bardzo trafne podsumowanie "dorobku" PO. Oby tylko tuskiści nie pozbawili Pana pracy.
Bartek Chochołowski / 2011-09-26 22:22 / Redakcja Money.pl

Brawo za ten felieton - bardzo trafne podsumowanie
"dorobku" PO. Oby tylko tuskiści nie pozbawili Pana
pracy.


Dziękuję Terrence! Proszę być spokojnym, żadne z ugrupowań politycznych nie ma wpływu na linię redakcji Money.pl, a tym bardziej na decyzje personalne. U nas obowiązkiem dziennikarzy jest dbać o portfele naszych Czytelników - aby były jak najgrubsze. Tak więc nie mógłbym napisać peanu na cześć partii, która ma kosztowne dla podatników pomysły. Poza tym, mogę pisać, co mi się podoba :)
tesa1959 / 2011-09-26 07:45 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Oby tylko tuskiści nie pozbawili Pana
pracy.

Niby dlaczego? Felieton jest jak najbardziej obiektywny. Autor nie optuje za żadną partią, a po prostu pisze jak wygląda sytuacja. Moim zdaniem, niezależnie kto wygra:PO czy PiS [inni nie maja szans] i tak nic się nie zmieni poza tym, że w pierwszym przypadku PiS będzie krzyczał o sfałszowaniu wyborów, a w drugim - będzie powtórka z rozrywki, bo Kaczyński pokaże swoją właściwą twarz. Dla obywateli ani jedna ani druga opcja nie zrobi nic, dług będzie rósł, miejsc pracy nie przybędzie - mało tego, jeśli zostanie zwolniona rozbuchana administracja, przybędzie bezrobotnych. I tak źle i tak niedobrze. Wszystko o kant d..y rozbić.
Bartek Chochołowski / 2011-09-26 22:26 / Redakcja Money.pl

Felieton jest jak najbardziej obiektywny


To znaczy, że kiepski :( Dobry felieton nie powinien być obiektywny, powinien przedstawiać zdanie autora, a nie, jak zwykły artykuł, obiektywnie relacjonować argumenty wszystkich stron. Następny razem bardziej się postaram!
ździcho / 178.42.21.* / 2011-09-26 14:53

niezależnie kto wygra:PO
czy PiS [inni nie maja szans]

Zgadza się.
Moim zdaniem


i tak nic się nie zmieni

A Ty jednak i tak pójdziesz na wybory. Mimo tego, ze jesteś stuprocentowo świadoma tego, że będzie tak, jak piszesz. Eeech....Pozdrawiam.
tesa1959 / 2011-09-27 07:21 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
A pójdę, bo czuję się odpowiedzialna za to, kto będzie zasiadał w ławach poselskich. I choćby ze względu na tego jednego posła, do którego mam zaufanie, pójdę, bo on musi wejść do parlamentu. Jeśli nie znajdę drugiego odpowiedniego kandydata [na razie nie mam], a będę musiała wybrać drugą osobę, aby mój głos był ważny, to oddam na ostatnie miejsce lub jak to robiłam do tej pory - na niezrzeszonego.
Adrian12a / 77.252.246.* / 2011-09-26 12:30
A od kiedy peowska wataha docenia obiektywność? Nie rozśmieszaj. W przypadku wygranej PiS, ekipa Tuska już przygotowała pretekst do unieważnienia wyborów: protest komitetu Korwina w sprawie działań PKW. Wtedy dopiero będzie "rozrywka", jak w Zimbabwe.
Oszolomowaty / 79.255.114.* / 2011-09-26 12:16
Niby dlatego, że tego typu obiektywne artykuły to rzadkość. To co na money najczęściej widujemy to "wykwity" Nałęczów, Niesiołowskich, Wideckich, Płaskoniów ... To jest ten słynny pluralizm w POmediach
@@@@@ / 178.36.166.* / 2011-09-26 10:56
I dobrze, wywalić na zbity ryj 80% darmozjadów urzędasów. Niech się wezmą za uczciwą robotę, albo mogą zdechnąć czy wyjechać.
Botycki / 77.254.231.* / 2011-09-26 09:02


Niby dlaczego? Felieton jest jak najbardziej obiektywny.

Ależ przecież droga Pani, za to! Za obiektywizm właśnie. Za to dzis sobie ludzie "bidy napytują". A Antykomor.pl, a Marek Pasionek, a Lepper, to co? Żywe (niestety juz dzis nie wszystkie) przykady. Powie Pani zapewne, że platforma to przecież nie ci sami ludzie, co zakatowali ks. Popiełuszkę. Ale tacy sami. Bo tym samym nasiąknięci. Bolszewickim zezwierzęceniem i brakiem ludzkich odruchów dokładnie tak jak ich poprzednicy.
w pierwszym przypadku PiS będzie krzyczał o sfałszowaniu
wyborów

Oczywiste. Jak sie fałszuje wybory, to nalezy o tym krzyczeć, że si.e je fałszuje.
Kaczyński pokaże swoją właściwą twarz.

Własciwą twarz? To nie jest Światowit z drewna. To człowiek. Dla prawych ludzi jego twarz będzie płonęła ciepłem, zaś dla zbrodniarzy, morderców, złodziei i oszustów - gniewem. To oczywiste.
Dla obywateli ani
jedna ani druga opcja nie zrobi nic

Bo Pani mysli, ze dwie opcje stworzą jakąś koalicję. Nic bardziej mylnego. Kaczyński nie raz i nie dwa zapewniał, ze stworzy system monopartyjny (przecież tak było, gdy był premierem). A to, że niby będzie on współpracował z Komorowskim, to podłe oszczerstwo "Rzeczpospolitej", juz mówiłem.

dług będzie rósł, miejsc
pracy nie przybędzie

A Pani to by chciała ten proces powstrzymać z dnia na dzień zaraz po ogłoszonym wyniku wyborów? Powolutku. Najpierw przede wszystkim trzeba spolszczyć Polskę (odgermanizować, odrusyfikować, odkomunizować itd.) zbrodniarzy wytropić, rozliczyć i skazać, a dopiero potem będzie mozna cos robić z gospodarką. Czy załozyła by Pani ogródek kwiatowy na poletku pełnym gryzoni? Z pewnoscią nie. Wpierw wytępiłaby je, bo inaczej cały mozół na darmo. Z tym podobnież.
Wszystko o kant d..y rozbić.

Jeszcze nie. Ręczę, ze nie, jeżeli PiS przejmie władzę.
nn33 / 87.205.83.* / 2011-09-26 10:40
idz sie leczyc czlowieku...
jacenat / 178.36.74.* / 2011-09-26 09:51
Panie Botycki właśnie dlatego pójdę na wybory aby Kaczyński nie mógł tych Pana wizji realizować. Właściwie nie realizować, bo On nigdy nie miał takiego zamiaru ale kontynuować oszołomstwo, że to robi. Tępienie, spolszczanie, tropienie to prosta droga do totalitarnego Państwa lat 30 dwudziestego wieku, których pełno było w Europie w tamtym czasie. Do czego to doprowadziło? Na pewno nie do ogródka kwiatowego. Nie wiem czy Pan rozumie o czym piszę. Czarne lata 2005-2007 to była prosta droga do tragedii. Obecnie mamy rządy leniwych pijarowców ale przynajmniej nie szaleńców.
Oszolomowaty / 79.255.114.* / 2011-09-26 12:27
idz sie leczyc czlowieku.....
jacenat / 178.36.74.* / 2011-09-26 12:53
Jakbyś napisał dlaczego mam się leczyć, to mógłbym dyskutować z Twoim poglądem.:) Może odnieś się do któregoś ze zdań mojej wypowiedzi i przedstaw bez wyzwisk i pustych haseł kontrargumenty.
i to by było na tyle / 83.30.189.* / 2011-09-26 10:48

Czarne lata 2005-2007

Dla kogo czarne dla tego czarne! A może to gorejaca czapka tak obrzydziła ten okres ?
jacenat / 178.36.74.* / 2011-09-26 11:56
Nie mam gorejącej czapki, uprawiam uczciwy apolityczny zawód. Czarne dlatego, że ludzie wyłączali komórki i wyjmowali baterie aby spokojnie porozmawiać nie ryzykując podsłuchu. Czarne dlatego, że dla wykazania się walką z korupcją ferowano wyroki bez sądu, prowadzano ludzi w kajdankach przed kamerami, pozwolono zastrzelić się Blidzie. Czarne dlatego, że dla walki politycznej usiłowano wicepremiera podpuścić pod aferę korupcyjną ( pomijam, ze był to ś.p. Leper, który nie był dla mnie żadnym autorytetem ale był wicepremierem mojego kraju). Czarne dlatego, że codziennie słyszeliśmy, że jedyna słuszna droga to proponowana przez PiS i albo z nimi albo siedzieć cicho. Mógłbym tak długo pisać. Należę do pokolenia, które przeżyło świadomie nadzieję roku 1980 i potem 1989. PiS dla mnie tą moją nadzieję doprowadził do dna.
Oszolomowaty / 79.255.114.* / 2011-09-26 12:49
Ja sie podsłuchów komórki nie bałem. Czapka sie pali? O Bildzie nie wsppominaj - świętą zrobili tusksrańcy z przestepczyni, podobnie niedługo beatyfikują Sawicką, poza tym raport Czumy wszytsko powinien ciu wyjasnic. tT lepiej napisz o aferze hazardowej, Misiaku, Karnowskim, Grobelnym, Stokłosie, Sobiesiaku, komisiji Sekuły ( jak za najlepszych lat komuny),70 tys nowuch urzędników , podnoszeniu podatków, 300 mld zł długu, walce ABW z antykomorem o 0600, walce Tuska z kibicami za niewłasciwe hasła, itd, itd (tez mi sie nie chce pisac - lista jest kilkrotnie dłuższa od tej z PIS) . Tutaj widać wyraznie, że PO ma takich jak ty i ja głeboko w dupie i próbuje kręcic nami za pomoca szmaciarskichPOmedi ( w twoim przypadku skutezcznie , jak widac)
jacenat / 178.36.74.* / 2011-09-26 13:02
Czy ja w jakimkolwiek zdaniu napisałem, że podoba mi się obecny okres. Nie zamierzam jednak leczyć dżumy cholerą. Zwróć uwagę, że ja dyskutuję z argumentami. Ty zamiast oceniać argumenty próbujesz atakować ( oczywiście bez sensu nie interesują mnie Twoje poglądy na mój temat) mnie osobiście. Cieszę się, że Tusk walczy z kibolami, nie widziałem, żeby stała się krzywda tym co nieśli hasła, z tego co pamiętam Tusk odciął się od nadgorliwców. Co do komisji to za wyjątkiem pierwszej, żadna inna nie miała śladu obiektywizmu, ich tworzenie jest wydawaniem naszych pieniędzy. Dług publiczny (jesteśmy na stronie finansowej) powstał w wyniku kryzysu światowego i złej polityki finansowej w latach 2000-2011, która opiera się na rozdawnictwie. Obawiam się, że PiS będzie to rozdawnictwo moich podatków ( zapewniam Cię, że są spore) zajmował dalej. Jesli mam w tym punkcie pretensje do PO to że nie wprowadził zamordyzmu i nie ukrócił rozbuchanego socjalu
Oszolomowaty / 79.255.114.* / 2011-09-26 16:33
Ty jednak może najpierw oderwij gałki od TVN-u i idz sie jednak lecz ...
Ludzie którzy łyknęli komisję Sekuły i po tym "żarcie" chwalą Po zasługuj a tylko i wyłącznie na prezydentat bula Komórkowskiego i premiera Sobiesiaka. Życzę Ci ich z całego serca!
jacenat / 83.8.69.* / 2011-09-26 18:09
Zabrakło rzeczowych argumentów? Znów czepiasz się osoby a nie poglądów, wyciągasz wnioski dorabiając wypowiedzi które nie padły. Nie oglądam TVN-u ani TV Trwam. Nie mam czasu na propagandowe szczekaczki ani z jednej ani z drugiej strony. Pozdrawiam Cię i z mojej strony kończę naszą dyskusję.
m-53 / 83.6.210.* / 2011-09-26 08:39

PiS będzie krzyczał o sfałszowaniu
wyborów, a w drugim - będzie powtórka z rozrywki, bo
Kaczyński pokaże swoją właściwą twarz.

Widzę, że znasz przyszłość. Zmień zawód.
jeśli zostanie zwolniona
rozbuchana administracja, przybędzie bezrobotnych

To teorie z epoki komuny. Urzędnik = tanie miejsce pracy.
wystraszony / 109.243.173.* / 2011-09-26 07:54
"Wszystko o kant d..y rozbić" -
"Tysiącznik na forum i pełna kultura."

Jeśli tak wygląda pełna kultura, to strach wyobrazić sobie kulturę niepełną.
tesa1959 / 2011-09-26 08:02 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ja sobie tego nie nadałam tego tytułu :). A na marginesie - to słowo jest w słowniku języka polskiego:)
em96 / 164.132.100.* / 2011-09-27 00:50
"...to słowo jest w słowniku języka polskiego:) "

No właśnie...
A inne są w innych słownikach..., więc śmiało... z "pełną kulturą"...
- To tylko taka nic nie znacząca PO PZPR-owska deklaracja...
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy