Forum Forum finansoweBanki

Platforma ulży frankowiczom. Banki zapłacą za to 9,5 mld zł.

Platforma ulży frankowiczom. Banki zapłacą za to 9,5 mld zł.

Wyświetlaj:
nie_rozumiem / 83.22.166.* / 2015-07-10 00:17
Czy może mi ktoś wytłumaczyć o co w tym chodzi? Skoro banki ma to kosztować 9,5mld zł to rozumiem, że kredytobiorcy mają zaoszczędzić na tym te 9,5 mld zł no bo przecież bilans musi wyjść na zero. Jeśli uprawnionych do tej pomocy kredytobiorców jest 60 tys. to wychodzi średnia pomoc w wysokości 158,3tys. na osobę. Jak zatem ma się do tego fakt, że po przewalutowaniu rata zrestrukturyzowanego kredytu w większości przypadków będzie jednak wyższa od dotychczasowej raty kredytu frankowego? To kto tak na prawdę na tym skorzysta i gdzie podzieje się te 9,5 mld rzekomo wydanych przez banki?
b210 / 79.191.196.* / 2015-07-10 00:04
Co mnie obchodzą frankowicze, jak ja wzięłam kredyt we frankach chyba w roku 2003 i płaciłam siedem lat raty które były miesięcznie do spłaty 800 z groszami do spłaty, to po 7 latach miałam kapitał do spłacenia o 50000 zł więcej niż wzięłam, przewalutowałam w innym banku i dziś za kredyt który wzięłam w 2003 roku mam ratę prawie 2000 zł. Kto mi zwróci te siedem lat za przepłacone franki oraz siedem lat kapitał który spłaciłam a w momencie przewalutowania do innego banku wyszła suma tak jakbym w ogóle nie spłacała i jeszcze wyższa o 50000 zł. Więc teraz co oni wszyscy tak się raptem przejmują o frankowiczów, dlaczego nic nie mówią że obecnie w bankach kredyty złotowe idą w górę i nic z tym nie robią, tylko wszytko jest robione po cichaczu.
jasnowidz 52 / 83.11.124.* / 2015-07-10 08:07
To po co przewalutowałaś a teraz płaczesz ? Idż do Kopacz ona ma trzech,, doradców " ekonomicznych i wszyscy są umoczeni z banksterami .Dodaj sobie jeszcze Belkę i Szczurka ,którzy też mają kolesi w bankach ,gdzie poprzednio byli zatrudnieni i masz obraz obraz tego co otacza Kopacz a ona sama nie potrafi lub nie chce odciąć pępowiny ,którą jest związana z banksterami ! TO JEST UKŁAD POLITYCZNO -EKONOMICZNY: POLITYCY -BANKSTERZY A NA KOŃCU JESTEŚ TY ZE SWOIMI PROBLEMAMI ,KTÓRE RZĄD MA W DUP.....Czy zrozumiałaś ? Nie ,to głosuj na P****....,może coś tobie jeszcze dołożą w formie wyższej raty.....
omegax / 130.255.153.* / 2015-07-09 22:35
Filmik "Zobacz kim naprawdę jest Frankowicz" źle interpretuje dane statystyczne. Przedstawia frankowiczów jako grupę która od zawsze była wyodrębniona od reszty społeczeństwa i dlatego zachowała się inaczej biorąc kredyt. Prawda jest inna: frankowiczem stawał się ten kto potrzebował kredyt na dach nad głową, najczęściej w złotówkach mu odmówili. To też dlatego kwoty są większe - jaki produkt pierwszej potrzeby kosztuje więcej iż mieszkanie? Pomylenie skutku z przyczyną.
świadomy / 88.156.130.* / 2015-07-09 22:22
"Szacowany koszt rozwiązania to 9,5 mld złotych. " Przed wyborami, rzutem na taśmę PO próbuje przepchnąć kolejną ustawę. I znowu podatnik za wszystko zapłaci, za pazerność banksterów, za głupotę biorących kredyty, za chęć przypodobania się banksterom przez PO. A są miliony biednych rodzin i setki tysięcy głodnych dzieci. Dla nich pieniędzy nie ma. Nie mogę się doczekać, kiedy wreszcie Partia Oszustów straci władzę.
omegax / 130.255.153.* / 2015-07-09 22:21
Sprawiedliwość wg PO: oszust oszukał bogatego, zamożnego, kilku przeciętnych i biednego na konkretną kasę; teraz władza obiecuje że przymuszą oszusta żeby oddał tylko biednemu i tylko połowę tego co biedny stracił. Wniosek: w tym państwie opłaca się kraść.
POLAK 1 / 178.235.1.* / 2015-07-09 20:54
Sednem powyzszej propozycji Partii Oszustów jest aby banki zdarły z polaków tę właśnie połowę ,bo same przeciez nic nie dopłaca ani nie zabiora sobie i ogłoszenie wielkiego sukcesu majacego pomóc w wygraniu wyborów jesiennych. Chyba w sfałszowaniu ,bo Polacy potrafia liczyć -oszuści!!!
Ktoś tu kłamie albo źle liczy / 84.38.220.* / 2015-07-09 18:42
Coś tu się nie zgadza! Skąd te 9,5mld!?? Skoro eksperci obliczyli, że przewalutowanie wszystkich kredytów frankowych to 40-60 mld a z nowej ustawy skorzysta ok 10% frankowiczów i to z mniejszymi kredytami w dodatku jeszcze "strata" jest dzielona na pół to jak im wyszło 9,5mld? Według mnie to 50 mld *10% =5mld z czego 2,5mld biorą na siebie kredytobiorcy a 2,5 mld to "strata"banków.
limitgłupoty / 194.93.124.* / 2015-07-09 18:37
tak naprawdę PO tylko się pogrąża taką propozycją. Dziwię się też profesorom (wątpię czy powinni używać tego tytułu jak są głupkami) gdy twierdzą, że banki coś dopłacą - po prostu mniej zarobią, ale to typowe "robienie wody z mózgu".
Pimpus własciwy / 77.254.200.* / 2015-07-09 18:33
Nasze Państwo zainteresowane jest wyłacznie tym żeby banki nie ucierpiały wszystkie ruchy są pozorne- jedyny sposób na poprawę to przewalutowanie z dnia wzięcia kredytu z ew dopłatą do takiego samego kredytu złotówkowego- w niektórych przypadkach - jak w moim byłby to zwrot nadpłaconej gotówki
Tomek Domek / 83.4.251.* / 2015-07-09 18:32
Ja proponuje tak: jeżeli ktoś chce przewalutowania kredytu po cenie franka z dnia kiedy brał kredyt, to niech bank przeliczy mu odsetki wg stopy procentowej złotowej obowiązującej w tamtym okresie i niech obliczy mu ratę wg tego oprocentowania. Dopłaci różnicę i będzie ok. To rozwiązanie wg mnie jest najbardziej uczciwe. Obstawiam, że 99% osób z tego nie korzysta,bo musieliby dopłacić spore pieniądze.
oszukany1074 / 37.152.19.* / 2015-07-09 23:49
Ja skorzystam. Gdyby nie kurs (wziąłem 170 a po 7 latach spłacania musiałbym spłacić 210) dawno bym spłacił wszystko.
anka760 / 213.238.79.* / 2015-07-09 17:45
Za niedozwolone klauzule,brak frankow w bankach i wprowadzanie w błąd przy rozporządzaniu majątkiem (art. KK) pracownicy bankow przed sąd,a banki za mega oszustwo zostaną obciążone kosztami,jeżeli sie nie podoba bank zwija zagle i znika z Polski. Kredytobiorcy oszukiwani latami będą mieli pozostałe do splaty franki przeliczone po kursie z dnia podpisania umowy.Przed Trybunał -prezes NBP i członkowie KNF.
Anatol777 / 83.22.166.* / 2015-07-09 22:28
Skoro banki żadnych franków nie miały, klient nie dostał wypłaty we frankach a spłata rat również nie odbywa się we frankach to o jakich frankach do spłaty w ogóle jest mowa??? Uczciwym byłoby po prostu przeliczenie tych kredytów tak jakby to od początku były kredyty złotówkowe i uzupełnienie spłaty rat, które były niższe.
anka760 / 213.238.79.* / 2015-07-09 17:34
Już nikt w nic wam nie wierzy,dajcie sobie na wstrzymanie - 8 lat było na działanie. Powyższe zdjęcie - gosć z "układu warszawskiego" prezes banku i ten 3 nie wiem.= propozycja hi hi hi hi hi
mxxxx / 78.10.195.* / 2015-07-09 17:33
Propozycja nie do przyjęcia. To nie powinna być jakaś częściowa POMOC dla tych co najbardziej ucierpieli, tylko WYEGZEKWOWANIE PRAWA od banków które dopuściły się oszustwa, i to w stosunku do każdego klienta, bez dzielenia na tych co sobie radzą lepiej czy gorzej, w całym zakresie a nie tylko w połowie. Ta propozycja to próba usankcjonowania oszustwa banków metodą dziel i rządź. To tak jakby złodziej ukradł biednemu i bogatemu, został ujęty, a sąd zasądził zwrot tylko biednemu tylko połowy tego co ukradł. Wniosek: opłaca się kraść.
Rych / 89.69.250.* / 2015-07-09 16:50
To pomoc dla banków a nie dla frankowiczów. A teraz wyprzedzające obciążenie banków na na celu zapobiec opodatkowaniu banków planowanemu przez PiS. Sprytne pociągnięcie PO.
yhy / 82.160.238.* / 2015-07-09 15:44
Przez 8 lat olewali wszystkich, liczyli się tylko prezesi tych najbogatszych firm, a dziś przed wyborami maja takie propozycje. czy pamiętacie z posłuchu kelnerów jak po wyborach namaszczony z PO powiedział, a teraz k***.. paliwo może kosztować 7 złotych. Tak będzie z tymi ratami.

Najnowsze wpisy

Konto firmowe - najlepsza oferta: